Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Premiér Petr Nečas rezignoval

Premiér Petr Nečas (ODS) po jednání grémia ODS oznámil, že rezignuje na svou funkci v souvislosti s kauzou kolem zatčení jeho spolupracovnice Jany Nagyové.

AKTUALIZOVÁNO

Soud odročil kauzu poslaneckých trafik na neurčito kvůli námitkám advokátů

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes po přečtení obžaloby v kauze tzv. poslaneckých trafik přerušil hlavní líčení a kauzu odročil na neurčito. Nejprve musí vyřešit námitky na podjatost žalobců, které po zahájení podali advokáti. Nelíbí se jim práce olomouckých vrchních státních zástupců, kteří případ vedou. Mají pochybnosti, zda rozhodují nestranně. Státní zástupce Martin Brzobohatý jejich námitky odmítl.

AKTUALIZOVÁNO

Benda: Žalobci z kauzy Nagyové by měli čelit kárnému řízení

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman by měli podle poslance Marka Bendy (ODS) poté, co dnes soud znovu zprostil Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a tři bývalé zpravodajce viny v případu zneužití Vojenského zpravodajství, zahájit kárné řízení s olomouckými žalobci Ivo Ištvanem a Rostislavem Bajgerem.

AKTUALIZOVÁNO

Soud znovu zprostil Nečasovou viny ze zneužití zpravodajství

Praha - Soud znovu zprostil Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a tři bývalé zpravodajce Milana Kovandu, Ondreje Páleníka a Jana Pohůnka viny ze zneužití Vojenského zpravodajství. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu ihned odvolal. Obžaloba tvrdí, že bývalá ředitelka kabinetu někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) v roce 2012 nezákonně zaúkolovala tajnou vojenskou službu, aby sledovala tehdejší Nečasovu manželku. Údajně jí šlo o osobní zájem, konkrétně o urychlení Nečasova rozvodu.

Soud zamítl doplnění důkazů v kauze Vojenského zpravodajství

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes zamítl návrhy obhájců i státních zástupců na doplnění dokazování v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Začaly závěrečné řeči, ze kterých soudkyně Helena Králová vyloučila veřejnost kvůli tomu, že budou obsahovat utajované skutečnosti. Žalobce Rostislav Bajger novinářům řekl, že jeho požadavek se nebude příliš lišit od minulého hlavního líčení. Tehdy navrhl obžalované Janě Nečasové (dříve Nagyové) 3,5 roku vězení.

AKTUALIZOVÁNO

Žalobce: Šibor potvrdil zneužití Vojenského zpravodajství

Praha – Dnešní svědectví policejního šéfa Útvaru zvláštních činností Vladimíra Šibora potvrdilo podle státního zástupce Rostislava Bajgera verzi obžaloby, že Vojenské zpravodajství nezákonně sledovalo ženu premiéra Petra Nečase (ODS). Bajger to po skončení dnešního soudního jednání řekl novinářům s tím, že soud má podle něj jen velmi málo prostoru k tomu, aby opětovně dospěl k osvobození obžalovaných. S tím, že soudkyně vyloučila z hlavního líčení veřejnost, žalobce souhlasí.

Nečasová opět míří k soudu, tentokrát znovu v kauze zpravodajců

Praha - Manželku expremiéra Petra Nečase (ODS) a někdejší šéfku jeho kabinetu čeká od pondělí další soudní jednání. Jana Nečasová (dříve Nagyová) usedla na lavici obžalovaných naposledy před dvěma týdny, kdy se zpovídala z údajného vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby (BIS). Nyní se justice vrátí ke kauze zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování Nečasovy bývalé ženy Radky.

K vyzrazení informace BIS vypovídali svědci za zavřenými dveřmi

Praha - Výpověďmi svědků dnes u pražského městského soudu pokračovalo hlavní líčení v kauze vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby (BIS). Výslechy se konaly s vyloučením veřejnosti. Žalobce poté naznačil, že odpovědi bývalého premiéra Petra Nečase (ODS), který je manželem obžalované Jany Nečasové (dříve Nagyové), ovlivnila "rodinná vazba". Svědčil i bývalý ministr Petr Bendl (ODS), který popřel vliv obžalovaného lobbisty Iva Rittiga na resort zemědělství.

Výpověď Nečase v kauze BIS ovlivnily podle žalobce rodinné vazby

Praha - Státní zástupce Rostislav Bajger naznačil, že expremiér Petr Nečas (ODS) byl při dnešní svědecké výpovědi v kauze vyzrazení utajované informace BIS motivován „rodinnou vazbou". Nečasova tvrzení podle Bajgera neodpovídají skutkovým okolnostem případu. Bývalý předseda vlády vypovídal zhruba dvě hodiny s vyloučením veřejnosti. Mezi obžalovanými je jeho manželka Jana (dříve Nagyová), které hrozí až osmileté vězení.

Bývalý premiér Nečas poletí se Zemanem jako podnikatel do Číny

Praha – Bývalý premiér Petr Nečas poletí s prezidentem Milošem Zemanem na návštěvu Číny. Nebude součástí národní delegace, ale zemi navštíví v rámci podnikatelské mise. Zeman to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Oficiální návštěva českého prezidenta se uskuteční 24. až 27. října.

Nečas i po roce trvá na tom, že policejní razie na úřadě byla nepřiměřená

Praha - Policejní zásah na úřadu vlády a na dalších místech, jenž loni vedl k pádu pravicové vlády ODS, TOP 09 a LIDEM, nebyl přiměřený, tvrdí i po roce tehdejší premiér za občanské demokraty Petr Nečas. V prohlášení kritizuje mimo jiné taky podle něho zjevně cílené úniky odposlechů vytržené ze souvislostí. Nečas v takzvané kauze Nagyová čelí trestnímu stíhání.

Nagyová měla doma listiny k různým zakázkám, tvrdí žalobci

Praha - Kriminalisté našli při domovní prohlídce u bývalé šéfky kabinetu vlády Jany Nagyové, nyní Nečasové, dokumenty týkající se řady veřejných zakázek. Jednotlivé tendry prý měly různé finanční varianty. Žalobci to tvrdí v nejnovějším dokumentu v kauze, který se týká vyloučení případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ze společného řízení s dalšími kauzami.

Žalobci vyňali zneužití Vojenského zpravodajství z kauzy Nagyová

Praha - Olomoučtí žalobci ve středu vyňali případ údajného zneužití Vojenského zpravodajství z kauzy Nagyová. Advokát bývalého zpravodajce Jana Pohůnka Michal Hráský dnes proti vyřazení případu podal stížnost. Jeho klient podle něj nespáchal trestný čin a případ mělo řešit státní zastupitelství pro Prahu 1, nikoliv olomoucký žalobce.

Zveřejnění odměn Nagyové bude v dubnu řešit odvolací soud

Praha – Pražský městský soud projedná koncem dubna zveřejnění odměn bývalé šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželky Jany Nagyové. ČTK to zjistila z justiční webové databáze Infosoud. Obžaloba v této souvislosti viní z neoprávněného nakládání s osobními údaji někdejšího ředitele civilní rozvědky Karla Randáka a někdejší zaměstnankyni úřadu vlády Lenku Pikorovou. Obvodní soud je zprostil viny, žalobkyně se však proti tomu na místě odvolala.

ODS podá ústavní stížnost proti obvinění Nečase

Praha  – Občanští demokraté dnes podají ústavní stížnost ve věci obvinění expremiéra a bývalého předsedy strany Petra Nečase. Pod stížnost se podepsalo 27 zákonodárců z klubů ODS a TOP 09. Řekl to Jakub Veinlich z tiskového oddělení strany. Na rozhodnutí ODS upozornila Česká televize. Nečas je obviněn z podplacení trojice bývalých poslanců, jakoukoliv korupci popírá.

Vyšetřování kauzy údajného zneužití tajné služby skončí v říjnu

Praha - Vyšetřování případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování zaměstnanců úřadu vlády a ženy bývalého premiéra Petra Nečase by mělo skončit v říjnu. V České televizi to v neděli řekl policejní prezident Martin Červíček

AKTUALIZOVÁNO

Manželství expremiéra Nečase bylo dnes rozvedeno

Praha – Manželství expremiéra Petra Nečase bylo dnes u Obvodního soudu pro Prahu 4 rozvedeno. manželé se k soudu nedostavili, zastupovali je jejich právníci.

Nečas s Nagyovou tráví dovolenou v Lázních Darkov

Karviná – Lidé, kteří jsou na rekreaci v Lázních Darkov, se mohou na chodbách léčebného sanatoria nebo v parku potkávat s bývalým premiérem Petrem Nečasem. Ten je podle informací Deníku v lázních spolu se svou partnerkou a bývalou šéfkou své kanceláře Janou Nagyovou. Redaktoru Deníku to potvrdili klienti lázní i jejich zaměstnanci. Ti o tom ovšem nejspíše nesmí mluvit. „Nemůžu vám to potvrdit ani vyvrátit, nemáme o tom mluvit," sdělil jeden ze zaměstnanců lázní. Z posunků a pohledů na kolegyni nicméně vyšlo najevo, že se informace zakládá na pravdě. Nakonec přiznal, že už expremiéra viděl.

Sobotka věří, že mu prezident dá šanci sestavit vládu po Rusnokovi

Praha – Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nadále věří, že mu prezident Miloš Zeman dá šanci sestavit vládu, pokud kabinet Jiřího Rusnoka nezíská důvěru Sněmovny. Reagoval tak dnes na názor Zemanova kancléře Vratislava Mynáře, který řekl, že by prezident v takovém případě spíše pověřil předsedkyni dolní komory Miroslavu Němcovou obnovením koaliční vlády, pokud by se mohla opřít o hlasy 101 poslanců.

Nečasova vláda rozdělila na odměnách čtvrt miliardy

Praha – Bývalá vláda Petra Nečase (ODS) stihla před svým odchodem rozdělit zaměstnancům ministerstev odměny ve výši 243 milionů korun. Je to třiapůlkrát více než za první pololetí loni.

Nečas prý plánoval oznámit vztah s Nagyovou na konci léta

Praha - Expremiér Petr Nečas (ODS) plánoval na konci léta zveřejnit, že odejde z politiky a pouze dokončí mandát, a jeho přítelkyně Jana Nagyová chtěla oznámit odchod z pozice vrchní ředitelky jeho kabinetu. Nečas to uvedl v rozhovoru pro nejnovější vydání časopisu Týden.

Nečas: Státní zástupci začali systematicky odstřelovat politiky

Praha - Státní zástupci v České republice začali systematicky odstřelovat ústavní činitele a politiky, protože pro to existuje společenská poptávka, řekl bývalý premiér Petr Nečas (ODS).

Poslanci si pomyslný rybník nevypustili, sněmovna existuje dál

Praha /INFOGRAFIKA/ - Zdiskreditovala se pravice a současná sněmovna natolik, že by měla skončit, rozpustit se a otevřít cestu 
k předčasným volbám? Tato prostá otázka, již položila na stůl opozice, se těsně před zahájením mimořádné schůze zkomplikovala rozhodnutím Nejvyššího soudu ČR.

Nečas po výroku soudu žádá konec státního zástupce Ištvana

Praha – Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman musí po dnešním rozhodnutí Nejvyššího soudu o třech exposlancích ODS okamžitě odebrat kauzu okolo jejich údajného uplácení Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. Řekl to někdejší premiér Petr Nečas (ODS). Ministryně spravedlnosti Marie Benešová podle něj musí okamžitě podat návrh na kárné řízení se státními zástupci Ivem Ištvanem a Rostislavem Bajgerem.

Pád Nečasovy vlády zkomplikoval oddlužení Kongresového centra

Praha – Pád vlády Petra Nečase (ODS) zkomplikoval Praze jednání o oddlužení Kongresového centra Praha (KCP). Radní Václav Novotný (TOP 09) se proto zhruba za dva týdny chystá za novým ministrem financí Janem Fischerem. Nečasův kabinet se sice začal osudem KCP zabývat, nestihl ale přijmout žádné rozhodnutí.

Nečas má s Nagyovou vztah a stojí za ní

Praha - Expremiér Petr Nečas v Právu přiznal, že má vztah s bývalou spolupracovnicí Janou Nagyovou. Ta je obviněna z uplácení poslanců a nezákonného sledování lidí.

Protikorupční boj Nečasovy vlády nezískal důvěru veřejnosti

Praha - Končícímu kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) se nepodařilo získat důvěru veřejnosti ve vládní boj proti korupci. Více než dvě třetiny Čechů pokládají protikorupční vládní opatření za prakticky neúčinná. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila česká pobočka Transparency International (TIC). Její zástupce Radim Bureš ale Nečasův kabinet hájí. Podle něj vytvořil řadu dobrých návrhů, které však neprošly parlamentem.

Nečas o údajné politické korupci patrně věděl, píše slovenský list

Bratislava - Za málo pravděpodobnou označil dnes slovenský list Pravda možnost, že by dosluhující český premiér Petr Nečas nevěděl o údajné politické korupci. Deník to napsal v reakci na žádost vrchního státního zástupce Iva Ištvana, aby Sněmovna vydala Nečase k trestnímu stíhání v souvislosti s aférou jeho blízké spolupracovnice Jany Nagyové.

Vydají poslanci Nečase? Zatím váhají

Praha /INFOGRAFIKA/ - Nejdřív přišel o premiérské křeslo, teď chce navíc Petra Nečase (ODS) stíhat policie. V pondělí totiž přišla do sněmovny žádost, ve které olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan žádá o vydání Nečase k trestnímu stíhání – zřejmě kvůli tomu měl spolu s bývalou šéfkou svého kabinetu Janou Nagyovou zařídit trafiky pro rebely Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře. Ti loni v listopadu před schvalováním úsporného balíčku rezignovali na své poslanecké posty a umožnili tak, aby balíček prošel.

Nečas: Žádná dohoda o rezignaci výměnou za funkce nebyla

Praha - Odcházející premiér Petr Nečas (ODS) tvrdí, že žádná dohoda o rezignaci rebelujících poslanců ODS na jejich poslanecké mandáty výměnou za jiné funkce uzavřena nebyla. Proto mu není jasné, proč a z čeho by měl být obviněný. Všechny doposud známé informace stále více ukazují, že se v celé kauze jedná o kriminalizaci politických rozhodnutí a politických kroků, uvedl v tiskovém prohlášení.

AKTUALIZOVÁNO

Vydejte Nečase k trestnímu stíhání, žádá Sněmovnu státní zástupce

Praha – Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan požádal Sněmovnu o vydání premiéra v demisi Petra Nečase (ODS) k trestnímu stíhání. Souvisí to zřejmě s kauzou Nečasovy blízké spolupracovnice Jany Nagyové a údajné politické korupce. O této žádosti rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi, sdělila předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT