Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zprávy o počasí

Zprávy o počasí

Vichr shazuje stromy, silnici na Hostýn museli zavřít

/FOTOGALERIE/ Vítr, jež v sobotu dorazil na Kroměřížsko, komplikuje po celý víkend práci hasičů. Nejvíce problémů museli řešit v okolí Bystřice pod Hostýnem.

Jaro? Ne. Na pěkné počasí si budeme muset ještě počkat

V úterý sice nastane astronomické jaro, v Česku bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna. Příští dva týdny mají být jen podprůměrné teploty a výraznější oteplení čekají meteorologové až v první polovině dubna.

Moravu o víkendu zasáhne silný vítr, bude sněžit a mrznout

Moravu a Slezsko o víkendu zasáhne silný vítr, který může v nárazech dosáhnout až 90 km/h. V části Olomouckého a Moravskoslezského kraje bude také v noci na sobotu vydatněji sněžit. Od dnešního večera do sobotního rána v celé ČR stále platí výstraha ČHMÚ před náledím, na jihu země je ale riziko jeho výskytu nižší.

Meteorologové varují: Pozor na náledí

V celé České republice se bude od pátečního večera tvořit četné náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu s vysokým stupněm nebezpečí platí do sobotních 10:00. Celodenní mrazy ale na většině území přetrvají až do pondělí.

Řidiči si musí dávat pozor. Silnice na východě Česka budou v noci namrzat

Na Moravě a na východě Čech se bude po dnešním sněžení tvořit v noci na středu náledí, místy budou i mrznoucí mlhy. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj bude dnes sněžit na většině území republiky, přechodně i silně, kdy napadne pět až deset centimetrů sněhu. Večer bude sněžení postupně slábnout.

AKTUALIZOVÁNO

Na části Vysočiny a Jihomoravského kraje platí varování před ledovkou

Na východě Vysočiny a v západní části Jihomoravského kraje včetně Brna se dnes může tvořit ledovka. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od rána do dnešních 18:00. Opatrní by měli být řidiči i chodci.

Nejmrazivější noc týdne: teploty klesly pod minus dvacet stupňů

Česko má za sebou další mrazivou noc. Na mnoha místech teploty klesly k minus dvaceti stupňům Celsia. Podle informací České televize mráz bičoval nejvíce severovýchod republiky. A i když se přes den mírně ochladí, meteorologové i nadále varují před velmi nízkými teplotami. Ty mají vydržet až do pátečního dopoledne.

Velké mrazy zatím nepoleví, teploty mohou klesnout k minus dvaceti

Počasí v Česku bude i v následujících čtyřech týdnech chladné. Nejstudenější bude hned nadcházející týden. Počátkem března se sice mírně oteplí, ale i tak bude chladněji, než je v této části roku obvyklé. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ledová noc? Budou ještě silnější mrazy, varují meteorologové

Meteorologové varují před silnými mrazy, které mají nastoupit dnes v noci. Až do druhé poloviny příštího týdne očekávají minimální teploty od minus 15 do minus deseti stupňů Celsia.

V týdnu bude přes den maximálně kolem nuly, pak se oteplí

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně i srážkově průměrné až slabě podprůměrné. Maximální denní teploty postupně porostou, příští týden bude průměr ještě kolem nuly. Druhá polovina předpovídaného období bude teplejší. Nejvíce srážek očekávají meteorologové v posledním týdnu.

Odpoledne začne od jihozápadu sněžit, na Šumavě napadne až 15 centimetrů

V České republice začne odpoledne od jihozápadu sněžit. V jižní polovině území může do nedělního rána napadnout místy až deset centimetrů sněhu, na Šumavě až 15 centimetrů. 

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech? Teplotně průměrné

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně průměrné. Nejteplejší má být přitom příští týden, kdy spadne i nejvíce srážek. Poté se ochladí, mráz bude zejména v noci, nejvyšší denní teploty budou slabě nad nulou. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na východě Česka se zřejmě ve středu objeví ledovka

Ve východní polovině Česka se zřejmě v noci na středu a během středečního dopoledne objeví ledovka. Vyplývá to z dnes zveřejněné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové očekávají mrznoucí srážky, kvůli kterým se může tvořit ledovka. Řidiči a chodci by si tak měli dát pozor na kluzké cesty.

I loňský rok byl v Česku teplejší než obvykle, ne ale rekordně

Rok 2017 byl v Česku s průměrnou teplotou 8,6 stupně Celsia opět teplejší než obvykle, tři předešlé roky přinesly ale odchylku ještě výraznější a zařadily se mezi rekordní. Z měsíců se nejvíce od normálu počítaného podle let 1961 až 1990 odchýlil loni březen, a to o 3,5 stupně Celsia do plusu. Roční srážkový úhrn 675 milimetrů zařazuje loňský rok mezi roky srážkově normální.

Ochladí se. Na horách napadne další sníh, v nížinách se však neudrží

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se bude sněžení střídat s deštěm a souvislejší sněhová pokrývka se tam dlouhodobě neudrží. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, které dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje. V celé zemi od dnešního večera do pátečního rána hrozí náledí. Stále také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.

Sníh komplikuje dopravu. Policie zavřela cestu přes Harrachov do Polska

V Česku bude dnes chumelit, za hodinu mohou spadnout až tři centimetry sněhu. Další velmi silné sněžení se očekává ve čtvrtek, kdy na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Ve výstraze to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silničáři také odpoledne preventivně uzavřeli pro nákladní dopravu silniční tah přes Harrachov do Polska.  

Na východě Česka může místy napadnout až 10 centimetrů sněhu

Ve východní polovině České republiky může dnes odpoledne při intenzivním sněžení místy napadnout až deset centimetrů sněhu. Na silnicích tak může vznikat kalamitní situace, sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sever Česka večer zasáhne silný vítr, na hřebenech hor až o rychlosti 108 km/h

Frýdlantský výběžek zasáhne dnes večer velmi silný vítr o rychlosti 90 kilometrů za hodinu. Silně bude foukat v celé severní části republiky a na Českomoravské vrchovině až do úterního poledne. 

V Německu bude dál pršet, ale hladina řek už neporoste, tvrdí meteorologové

Povodňový stav na Rýnu by se měl tento týden zklidnit, navzdory hrozbě nových dešťů, uvádí Německá meteorologická služba. Německo čelí od minulého týdne na řadě míst záplavám a sesuvům půdy.

V úterý čekejte na východě a severu Čech silný vítr, v Krkonoších vichřici

Na východě a severovýchodě Čech a na Českomoravské vrchovině bude v úterý foukat silný vítr. Podle meteorologů bude v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině a v Krkonoších kolem 110 kilometrů v hodině.

Silvestrovská noc byla teplá, rekordy naměřilo 61 míst v Česku

Silvestrovská noc v Česku byla teplá, na 61 ze 148 stanic měřících 30 a víc let meteorologové zaznamenali rekordní teploty. V Javorníku na Jesenicku teploměr ukázal 11,3 stupně Celsia. řekla to Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplá fronta postupující přes území České republiky vytvořila nejvyšší teplotní minima na 24 místech už v noci na Silvestra.

Poslední den roku byl nezvykle teplý, přinesl rekord 14,2 stupně

Letošní Silvestr byl v Česku nezvykle teplý. Na některých místech dnes meteorologové naměřili přes 13 stupňů Celsia. Vůbec nejtepleji bylo v Dyjákovicích na Znojemsku, kde teploměr ukázal dokonce 14,2 stupně. Řekla to Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dosavadní teplotní maxima pro poslední prosincový den byla dnes vyrovnána nebo překročena na 61 ze 146 stanic s alespoň třicetiletou historií měření.

Meteorologové: Sníh se v lednu objeví i v nížinách

Průměrná denní teplota v Česku bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové varují: Pozor na ledovku. Tvořit se bude na východě Česka

Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se bude dnes odpoledne a večer místy tvořit ledovka.

Čechám hrozí náledí, na Moravě napadne až 40 centimetrů sněhu

V Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Blanensku se může od dnešního odpoledne do pátečního rána tvořit náledí. Na východě Moravy a Slezska bude v noci na pátek vydatně sněžit, na některých místech může napadnout i 40 centimetrů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Na západě Čech hrozí ledovka, na Moravě silný vítr

Od dnešní noci a ve čtvrtek ráno se bude v západní polovině Čech tvořit ledovka. Na severní a střední Moravě, hlavně v Jeseníkách a Beskydech, zase hrozí silný vítr. V aktuální výstraze to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Štědrý den byl teplotně výrazně nadprůměrný, padly i rekordy

Česko letos zažilo velmi teplý Štědrý den. Průměrná teplota dosáhla 6,4 stupně Celsia, což je o více než sedm stupňů nad dlouhodobým průměrem. Padly i dva rekordy, uvedl Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dnes byla teplota sice stále vysoká, ale žádné rekordy už překonány nebyly.

Mrznout nebude ani na Silvestra. Ochladí se až v polovině ledna

Teplejší ráz počasí z posledních dnů vydrží v České republice i následující tři týdny. Mrznout tak nebude ani na Silvestra. Denní teploty v jednotlivých dnech mohou dosáhnout až k deseti stupňům Celsia, noční se budou pohybovat kolem nuly.

Ve čtvrtek potrápí Čechy ledovka, o den později Moravu

V Česku se bude ve čtvrtek vlivem mrznoucího deště tvořit ledovka. Nejdříve zasáhne Čechy, kde bude vznikat v druhé polovině noci na čtvrtek. Ráno a dopoledne se mrznoucí déšť nebo mrholení spojené s ledovkou přesunou na Moravu. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (CHMÚ).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT