Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Prodloužení metra A

Tunel pro prodloužení linky A pražského metra je probourán

Nové stanice metra A od otevření využilo 33,5 milionu lidí

Praha - Nové stanice metra A od otevření před rokem využilo 33,5 milionu lidí. Původně končily některé vlaky na Dejvické, od června byly prodloužené až na Petřiny. Další úpravy provozu dopravní podnik nechystá, řekl médiím mluvčí DPP Jiří Štábl. Každoročně DPP přepraví metrem v Praze téměř půl miliardy cestujících.

O víkendu nepojede metro A mezi stanicemi Petřiny a Motol

Praha - O víkendu nepojede metro A mezi novými stanicemi Petřiny a Nemocnice Motol. Důvodem jsou záruční opravy vady ve stěně tunelu způsobené průsakem vody, řekl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Vlaky budou v sobotu a neděli končit jízdu ve stanici Petřiny, dál mohou cestující využít náhradní autobusy. Čtyři stanice za zhruba 20 miliard korun slouží cestujícím od jara.

Praha nevyčerpá úvěr 2,5 miliardy na dostavbu nové linky metra do Motola

Praha - Hlavní město nevyčerpá všechny peníze z jedenáctimiliardové půjčky od Evropské investiční banky (EIB), které byly určeny na stavbu nových stanic metra linky A. Radní Prahy se shodli, že poslední část úvěru ve výši 2,5 miliardy korun dopravní podnik nepotřebuje.

Nejvytíženější stanice nového metra A je Nádraží Veleslavín

Praha - Nejvytíženější stanicí prodlouženého úseku metra A do Motola je stanice Nádraží Veleslavín. Tou za první tři měsíce provozu prošlo zhruba 2,757 milionu lidí. Celkem pak na novém úseku vystoupilo a nastoupilo 7,755 milionu lidí. Vyplývá to z údajů dopravního podniku (DPP) o počtu cestujících za duben až červen. Každoročně přepraví DPP metrem v Praze téměř půl miliardy cestujících.

U stanic metra A chybí koše, lavičky nebo automaty na jízdenky

Praha - U některých z nových stanic úseku metra A do Motola chybí odpadkové koše a lavičky, informační cedule jsou nepřehledné a ve vestibulu na Veleslavíně chybí automaty na jízdenky. Vyplývá to z analýzy, kterou pro magistrát vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR). Nové stanice byly zprovozněny letos 6. dubna, výstavba metra vyšla na asi 20 miliard korun.

Přestupování ve stanici metra A Dejvická skončí od 1. června

Praha - Přestupování ve stanici pražského metra A Dejvická skončí od 1. června. Dosud část souprav končila už právě na Dejvické a cestující museli čekat na další soupravu. Nepravidelný provoz bude ve všední dny zachován jen mezi Petřinami a stanicí Nemocnice Motol, o víkendech bude každá souprava končit až v Motole. Změnu v úterý schválili pražští radní.

V Praze byl slavnostně zahájen provoz nové části metra A

Praha /FOTOGALERIE/ - Na pět set lidí se sešlo na slavnostním zahájení otevření nových stanic metra A. Přítomné provázela redaktorka Českého rozhlasu Světlana Lavičková, která je hlasem trasy A. Symbolickou pásku přišli do stanice Nádraží Veleslavín přestřihnout premiér Bohuslav Sobotka s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou a vedením dopravního podniku.

Nové metro zrychlí cestu z letiště do centra

Praha - Třicet minut. Tak dlouho bude trvat cesta městskou hromadnou dopravou z Letiště Václava Havla do centra Prahy, až se otevřou další stanice metra A. Autobusová linka 119 bude od 7. dubna končit ve stanici Nádraží Veleslavín. S novým jízdním řádem bude většina zastávek na této lince na znamení, což umožní zrychlení a vyšší plynulost jízdy. Cesta autobusem se tak zkrátí na dvanáct až patnáct minut.

Do nových stanic metra pojede v některé časy jen polovina souprav

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražský dopravní podnik v pátek na webu zveřejnil jízdní řády platné od 6. dubna, kdy se cestujícím otevřou nové stanice metra A do Motola. Intervaly metra mezi stanicí Depo Hostivař a Dejvická se výrazně nezmění, ve špičce mírně posílí. Ve všední dny dopoledne a odpoledne skončí polovina souprav na Dejvické. V ranní špičce bude končit polovina spojů na Petřinách. Spoje ze stanice Dejvická tak budou mít interval až deset minut.

Metro do Motola pojede o Velikonocích

Praha /FOTOGALERIE/ - Na rozdíl od tunelového komplexu Blanka, jehož zprovoznění v poslední době brzdí vadné kabely, dostavba linky metra A, zdá se, spěje ke zdárnému konci. A v současnosti už novými stanicemi Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol brázdí zkušební soupravy, aby mohly být v dubnu otevřeny i pro veřejnost.

Prodlouženým úsekem trasy metra A projela poprvé souprava

Praha - Prodlouženým úsekem pražského metra A do Motola projela poprvé souprava metra. Stalo se tak v noci z pondělí na úterý. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to ve čtvrtek řekl generální ředitel dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš. V současné době prostory prodlouženého úseku procházejí kolaudační komise. Zkušební provoz s cestujícími by měl začít 6. dubna.

Komise zahájily kolaudace v nových stanicích metra A

Praha - Na prodlouženém úseku pražského metra A do Motola byly v pondělí zahájeny kolaudace a zkratové zkoušky. Vše tak nasvědčuje tomu, že pro zahájení provozu bude dodržen termín 6. dubna. Provoz nového úseku z Dejvické do Motola letos vyjde na 313 milionů korun.

Na dostavbu metra A zatím ze sedmimiliardové dotace nepřišlo nic

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) dosud nevyčerpal nic ze zhruba sedmimiliardové dotace na stavbu nových stanic metra A. Usiluje o snížení korekce, kterou mu před časem kvůli pochybením přidělilo ministerstvo dopravy. Pokud se to nepodaří, hrozí že podnik nebude moci vyčerpat dotaci celou.

Antimonopolní úřad se zabývá dostavbou metra A do Motola

Praha/Brno - Stavbou prodloužení metra A do Motola se zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Informaci potvrdil generální ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Antimonopolní úřad podle předsedy Petra Rafaje prověřuje podnět týkající se zakázky na stavbu. Správní řízení zatím nezahájil. ÚOHS se dostavbou metra zabýval už v minulosti.

Pražský dopravní podnik dokončil audit dostavby metra A

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) na konci ledna dokončil interní audit týkající dostavby metra A do Motola. Ředitel podniku Jaroslav Ďuriš dnes řekl, že audit zatím není uzavřen, ještě ho čeká připomínkování. Jeho závěry bude podnik prezentovat do dvou týdnů. Z předběžných výsledků auditu vloni vyplynulo možné porušení zákona o veřejných zakázkách.

Na dostavbu metra A do Motola bude dohlížet soukromá firma

Praha – Na financování dostavby linky metra A do Motola bude dohlížet soukromá firma. Zadání zakázky za 15,5 milionu korun včetně DPH pro společnost Infram dnes schválila vláda. Řekl to Zdeněk Neusar z tiskového odboru ministerstva dopravy, které materiál k projednání předložilo.

AKTUALIZOVÁNO

Metro A pojede do Motola až na přelomu let 2014 a 2015

Praha – Prodloužený úsek metra A do Motola bude zprovozněn o tři měsíce později než se plánovalo, tedy až na přelomu let 2014 a 2015. Vyplývá to ze zprávy o postupu realizace stavby, který by měli ve čtvrtek na svém zasedání projednat zastupitelé hlavního města. Stavba začala v roce 2009 a vyjde na 22,5 miliardy korun. Dopravní podnik (DPP) zpoždění odmítá. Od počátku prý počítal s termínem předání prací v listopadu a dřívější termíny prý byly nepotvrzené a „v rovině přání a spekulací".

Praha zjišťuje, zda se zpozdí otevření metra A a kdo to způsobil

Praha – Praha chce zjistit, zda se zpozdí zprovoznění prodlouženého úseku metra A do Motola a kdo za to případně nese odpovědnost. Dopravnímu podniku proto vedení města uložilo zpracovat analýzu stavby. V médiích se v uplynulých týdnech objevily informace, že zprovoznění úseku plánované na podzim příštího roku se má opozdit.

Dopravní podnik přijde o část dotace na dostavbu „áčka“

Praha – O dotaci ve výši skoro 4 miliardy korun na dostavbu trasy metra A do Motola přijde pražský dopravní podnik kvůli údajnému porušení zákona o veřejných zakázkách.

IDS odmítá pochybení při stavbě metra A do Motola. Podala trestní oznámení

Praha – Firma Inženýring dopravních staveb (IDS) dozorující stavbu metra A do Motola odmítla pochybení, kterých se měla údajně dopustit a způsobit tak Dopravnímu podniku Praha (DPP) škodu. Zástupci společnosti dnes novinářům řekli, že firma podala trestní oznámení na odboráře DPP a zastupitele Prahy 2 Petra Pulce, který na ni podal trestní oznámení. Výstavbou metra se již zabývají i policisté.

Policie prověřuje financování stavby nového úseku metra do Motola

Praha – Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) začal tento týden prověřovat financování stavby nového úseku metra trasy A z Dejvic do Motola. Detektivové se o případ zajímají pro podezření z trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, řekla dnes mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Exprimátor Svoboda vyzval ke kontrole víceprací u stavby metra A

Praha – Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyzval vedení Prahy ke kontrole víceprací při stavbě prodloužení metra A. Podnik by měl podle něj najmout firmu, která udělá takzvanou katerogizaci jednotlivých položek rozpočtu stavby metra. Svoboda to řekl na dnešní tiskové konferenci. Reagoval na audit dopravního podniku, který odhalil údajně nezákonné zadávání víceprací. Chyba má být na straně Inženýringu dopravních staveb a.s. (IDS), který stavbu pro pražský dopravní podnik organizuje. IDS pochybení odmítá.

Praha si půjčí na dostavbu metra A další 2,5 miliardy korun

Praha – Praha vyčerpá další 2,5 miliardy korun z jedenáctimi­liardové půjčky, kterou má u Evropské investiční banky (EIB). Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo. Město si dosud v rámci smlouvy s EIB vypůjčilo šest miliard korun. Peníze použije na výstavbu prodloužení trasy metra A do Motola, která má vyjít celkem na 22,5 miliardy ko­run.

AKTUALIZOVÁNO

Audit zjistil možné porušení zákona při prodloužení metra A

Praha – Interní audit pražského dopravního podniku poukázal na možné porušení zákona o veřejných zakázkách při stavbě trasy metra A do Motola. Pochybení se měl dopustit Inženýring dopravních staveb a.s. (IDS), který stavbu pro pražský dopravní podnik organizuje.

Praha si půjčí na dostavbu metra A další 2,5 miliardy korun

Praha – Praha vyčerpá dalších 2,5 miliardy korun z jedenáctimi­liardové půjčky, kterou má u Evropské investiční banky (EIB). Město si dosud v rámci smlouvy s EIB vypůjčilo šest miliard korun. Peníze použije na výstavbu prodloužení trasy metra A do Motola, která má vyjít celkem na 22,5 miliardy korun, vyplývá z materiálů schválených dnes radou. Příští týden materiál na stůl dostanou zastupitelé.

Praha a DPP podají námitku proti zkrácení dotace o 3,7 miliardy

Praha – Pražský magistrát se společně s dopravním podnikem (DPP) rozhodly ministerstvu dopravy podat námitku proti zkrácení dotací EU na prodloužení metra A do Motola. DPP kvůli chybám v projektech nemůže dostat další dotaci na stavbu metra ve výši 3,7 miliardy korun. Ministerstvo zjistilo pochybení u dvou projektů. Sdělil to mluvčí DPP Petr Vorlíček. Výstavba metra do Motola vyjde celkem na asi 19 miliard a hotova má být v roce 2014.

Chyby v projektu připraví Prahu o 3,7 miliardy korun z EU na prodloužení metra A

Praha – Praha dostane od EU na prodloužení metra A asi o 3,7 miliardy méně. Důvodem jsou chyby v projektu. Dopravní podnik (DPP) bude muset najít peníze ve svém vlastním rozpočtu. Sdělil to zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Výstavba metra A do Motola vyjde na více než 18 miliard korun, dokončena má být v roce 2014 a město mělo od Evropské unie dostat přes sedm miliard.

Místo parkovacího domu bude u Veleslavína parkoviště

Praha – Metropole zřejmě ustoupí od nákladné stavby terminálu u budoucí stanice metra A Veleslavín. Místo několikapatrové parkovací budovy, na kterou město nemá peníze, tak vznikne pouze povrchový autobusový terminál a záchytné parkoviště asi pro 90 aut.

Adéla se také dočkala! Dělníci demontují razicí štít metra

Praha /FOTOGALERIE/ – Zatímco Tonda už se odebral na odpočinek, Adéla ještě netrpělivě čeká v tunelu před dočasně koncovou stanicí Dejvická. Také ve fázi demontáže dostal totiž její bratříček přednost. V úterý 26. února 2013 už ale přišla řada také na ni. 

U prodlouženého metra bude záchytné parkoviště jen asi pro 90 aut

Praha – U prodlouženého metra A do Motola nakonec vznikne záchytné parkoviště jen asi pro 90 aut. Praha zřejmě ustoupí od původního plánu vybudovat u stanice Veleslavín několikapatrové parkoviště. Náměstek primátora Josef Nosek (ODS) řekl, že návrh v příštích týdnech předloží na jednání rady. Na projekt menšího terminálu, který bude stát do 50 milionů korun, má už Praha vydané stavební povolení.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT