Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Policie ČR

Ozbrojený bezpečnostní sbor ČR s působností na celém území republiky.

Policejní akce Speed Marathon: Muži zákona zjistili téměř 3300 přestupků

Při měření rychlosti v rámci středeční evropské akce Speed Marathon zjistili policisté na necelé tisícovce míst téměř 3300 přestupků, přičemž zkontrolovali kolem 7000 vozidel. Zhruba 2600 řidičů překročilo rychlost, další měli například nevyhovující technický stav vozidla nebo řídili pod vlivem alkoholu. Na webu policie o tom informovala její mluvčí Ivana Nguyneová. Lokality, kde policisté dohlíželi na dodržování rychlosti, vybrali v únoru lidé na internetu.

Policejní prezident Tuhý: Zmírnění stupně ohrožení by mohlo přilákat teroristy

V Česku bude zatím nadále platit první stupeň ohrožení před terorismem. Znamená to, že je ve službě víc policistů, kteří se zaměřují na místa, kde se schází velký počet lidí. Jde třeba o nádraží, obchodní centra nebo velké kulturní akce, řekl policejní prezident Tomáš Tuhý. První stupeň v Česku platí dva roky, vyhlášen byl 22. března 2016.

Policisté kontrolují, jestli jsou řidiči střízliví a zda mají auta v pořádku

Během prodlouženého velikonočního víkendu probíhají po celé Vysočině dopravně bezpečnostní akce. Ve Skřivánku, místní části Okrouhličky na Havlíčkobrodsku, to byla akce Řídím, piju nealko.

Tuhý: Policie potřebuje obměnit alespoň polovinu vozového parku

Policie potřebuje obměnit minimálně polovinu vozového parku, který čítá 10 tisíc aut. V rozhovoru s ČTK to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý. Prvních několik set aut by podle něj mohlo být vyměněno díky tendru, který nedávno vypsalo ministerstvo vnitra. Týká se 2500 aut za maximální cenu 2,25 miliardy korun. Obálky s nabídkami se mají otvírat 10. května.

Šéf policie Tuhý: Politický tlak ze strany nové vlády necítím

Policejní prezident Tomáš Tuhý necítí, že by na něj byl po nástupu nové vlády vyvíjen politický tlak. Slyší spoustu názorů na personální změny v policii, které se týkají jeho odchodu. Podle něj je ale potřeba se věnovat práci, a ne povídačkám z kuloárů.

Policie odmítá, že by ponižovala lidi zadržené v celách

Vedení policie odmítá, že by policisté ponižovali lidi v celách předběžného zadržení nebo s nimi jinak špatně zacházeli. Mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán to dnes sdělil v reakci na zprávu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Ombudsmanka v srpnu uvedla, že se při kontrolách cel setkala s nepřiměřenými zásahy do práv, soukromí i důstojnosti zadržených.

Novou policejní centrálu opustila desetina lidí, přesto se chlubí efektivitou

Národní centrálu proti zločinu (NCOZ) za první rok fungování opustilo 92 policistů, z toho 42 odešlo do civilu a 50 bylo přeřazeno do jiných policejních útvarů nebo bezpečnostních složek státu. Za stejné období přišlo jen 65 nových policistů.

Inspekce viní dva policisty z prodávání informací

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty kvůli prodávání informací ze spisů a interních policejních databází soukromým detektivům. Mluvčí GIBS Radka Sandorová v tiskové zprávě napsala, že trestní stíhání se týká také jednoho bývalého policisty a pěti dalších lidí.

Policie pátrá po dvou dívkách, které utekly z vodáckého tábora

Policie pátrá po šestnáctileté Michaele Kopecké z Kolínska a patnáctileté Emílii Grlačkové z Prachaticka. Dívky byly na letním pobytu výchovného ústavu ve vodáckém tábořišti Alpa ve Veselí nad Lužnicí, odkud 17. července odpoledne utekly. Je možné, že by se mohly pohybovat mezi drogově závislými v Praze nebo v severních Čechách, informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté a hasiči dostanou více peněz za přesčasy, nábor i úmrtné

Příslušníci bezpečnostních sborů už nebudou sloužit ročně 150 hodin přesčasů bez nároku na náhradní volno nebo odměnu, s výjimkou vyhlášených krizových stavů. Předpokládá to novela o služebním poměru, kterou dnes schválil Senát.

Policistům by mohlo ubýt neplacených přesčasů

Policistům a příslušníkům dalších bezpečnostních sborů by mohl ubýt počet přesčasů, které musí sloužit bez nároku na náhradní volno nebo odměnu. Sněmovní bezpečnostní a branný výbor doporučil Senátu, aby schválil novelu o služebním poměru, která to předpokládá. Předloha zavádí také náborové příspěvky nebo zkušební dobu.

Policie ukončila zvýšená bezpečnostní opatření v ulicích

Policie k dnešnímu dni ukončila zvýšená bezpečnostní opatření, která dočasně přijala v souvislosti s Velikonocemi a židovským svátkem pesach. Na dotaz  to uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Posílené hlídky se samopaly se zaměřily zejména na preventivní ochranu tzv. měkkých cílů, tedy například trhů a dalších míst s vyšším počtem návštěvníků.

Z dvojnásobné vraždy obvinění cizinci jsou ve vazbě

České Budějovice – Maďara a Ukrajince obvinili v pátek ráno z dvojnásobné loupežné vraždy, pokusu vraždy a zločinu těžkého ublížení na zdraví, ublížení na zdraví a porušování domovní svobody jihočeští kriminalisté. K této tragédii došlo 16. září 2015 a podílelo se na ní několik pachatelů.

Plzeň zažila další policejní razii. Tentokrát dorazil i ministr vnitra Chovanec

Policisté a strážníci navštívili celkem 7 heren a barů v centru města.

Exšéf BIS Jiří Lang se ujal vedení Národního bezpečnostního úřadu

Praha - Bývalý šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang dnes se ujal vedení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Dosavadní ředitel instituce Dušan Navrátil se stal vládním zmocněncem pro kybernetickou bezpečnost a jeho úkolem bude vytvořit Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oběma při uvedení do funkce poděkoval. NBÚ podle něj musí nadále být profesionální a nezávislý.

Vyšetřovací komise k policii podá dvě trestní oznámení

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie podá dvě trestní oznámení. Navrhne také usnesení, která se budou týkat změn právních předpisů a činnosti olomouckých vrchních žalobců. Po dnešním posledním jednání komise to oznámil její předseda Pavel Blažek (ODS).

AKTUALIZOVÁNO

Přítel matky pohřešované Míši údajně spáchal sebevraždu

Klíše - Kriminalisté vyšetřují smrt muže z blízkého okolí pohřešované Michaely Patricie Muzikářové, která se před více než dvěma týdny ztratila. Údajně má jít o přítele dívčiny matky. Sousedé a známí tvrdili, že se ho školačka bála.

Řidiči vesty mají. Často ale až v kufru auta

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ - Několikrát do roka policisté vyšetřují tragické nehody, při nichž přijdou o život nejen chodci, ale i řidiči, kteří se v danou chvíli nachází mimo vozidlo. Často mají společného jmenovatele - protijedoucím vozidlem nebyli včas vidět, protože na sobě neměli oblečenou reflexní vestu.

Ředitel Mazánek: Vztahy uvnitř centrály proti zločinu napraví čas

Praha - Vztahy mezi policisty uvnitř Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) nejsou nepřekonatelný problém. Poznamenalo je dění před vznikem nového útvaru a chce to čas, aby se postupně zlepšily, uvedl ředitel centrály Michal Mazánek.

Komise k reformě policie projednala závěrečnou zprávu

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie se na dnešním jednání shodla na většině závěrečné zprávy. Navrhne například některá opatření vládě, Sněmovně či státním zástupcům. Novinářům to po více než dvouhodinovém jednání řekl předseda komise Pavel Blažek (ODS) a místopředseda Martin Lank (Úsvit). Poslanci se sejdou znovu za týden, kdy by mohli materiál doladit. Na výslednou zprávu mají čas do konce ledna.

Čeští policisté vyrazili hájit hranice do Itálie a Bulharska

Praha - Šest českých policistů odjelo v úterý do Bulharska a Itálie, kde pomohou s ochranou vnějších hranic Evropské unie. 

Policie obvinila muže zadrženého kvůli bombové hrozbě v rychlíku

Beroun - Kriminalisté dnes obvinili muže zadrženého kvůli pondělní bombové výhrůžce v rychlíku mířícím do Mnichova. Policie musela v Berouně kvůli poplašné zprávě evakuovat 254 cestujících a provoz na trati byl na několik desítek minut zastaven. Obviněnému muži hrozí až pět let vězení, stíhán je na svobodě, řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Policisté rozdávali řidičům v Kutné Hoře reflexní vesty

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorští policisté se připojili k akci policejního prezidia, která je zaměřená na zvyšování viditelnosti motoristů. V rámci preventivních kontrol provozu na komunikaci mezi obcí Přítoky a městem Kutná Hora si v úterý pohovořili s řidiči o viditelnosti a předávali jim reflexní vesty.

Policie koupila deset ostrých Audi S6. Rychlejší auta dosud neměla

Policie České republiky koupila deset rychlých Audi S6 za 21,8 milionu korun. S velkou pravděpodobností jde o nejrychlejší auta, jaká kdy v české policii sloužila.

Pobodaný policista z Hluboké podlehl svým zraněním

Českobudějovicko - Lidskou i služební tragédií pokračuje víkendový zákrok proti agresivnímu útočníkovi.

Policisté našli v Brně mrtvého pětiměsíčního kojence. Pitva ukazuje na vraždu

Brno – Smrt teprve pětiměsíčního kojence v Brně vyšetřují jihomoravští kriminalisté. Podle dosavadních výsledků pitvy dítě někdo zavraždil.

AKTUALIZOVÁNO

Policie na Vyškovsku pronásledovala kradený vůz, řidiče zastřelila

Vyškov – Policisté na Vyškovsku stříleli v pondělí při pronásledování kradeného vozu, jeho řidič zemřel. Policie donucovací prostředky použila, aby auto zastavila, uvedla v úterý na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová.

AKTUALIZUJEME

ROP Severozápad: policie zadržela ústeckou exhejtmanku Vaňhovou

Praha/Ústí nad Labem - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací. Trestných činů se měli dopustit v souvislosti s činností v Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad, uvedl žalobce Tomáš Minx z Vrchního státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

OBRAZEM: Policie má další zbraň proti silničním pirátům. 76 nových motorek

Brno - Šestasedmdesát speciálně upravených motocyklů značky BMW pro policii si v pondělí převzal prezident Policie České republiky Tomáš Tuhý. Jedná se o první část zakázky, která je největší v historii policie.

Pokuty padaly na Mladoboleslavsku za alkohol i špatný stav vozidel

Mladá Boleslav - Čtyřicítka policistů si na Mladoboleslavsku posvítila na zhruba 180 šoférů při celodenní bezpečnostní akci. Jak uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková, kontrolovali nejen dodržování rychlosti, ale také alkohol či technický stav vozidel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT