Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Požáry

Požáry

V Bílovicích nad Svitavou hořel dům. Čtyři zranění a jedenáct evakuovaných

K požáru pavlačového domu v Bílovicích nad Svitavou vyráželi jihomoravští hasiči v neděli po páté hodině ráno. Evakuovat museli jedenáct osob, zranění byli čtyři lidé.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči při požáru zachraňovali desítky obyvatel z ubytovny v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Při požáru ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny v Čujkovově ulici v Ostravě-Zábřehu hasiči v pátek večer zachránili celkem 56 osob.

AKTUALIZOVÁNO

Počet požárů loni stoupl. Celkem zahynulo 87 lidí

Hasiči evidují za loňský rok celkem 16.745 požárů, což je meziročně o 492 více. Oheň také způsobil o sedm procent vyšší celkovou škodu než předloni, a to 3,63 miliardy korun. Počet lidí, kteří při požárech zahynuli, naopak klesl ze 124 na 87. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel hasičského sboru Drahoslav Ryba. Za problém, který je letos nutné vyřešit, označil přetížení tísňových linek při orkánu Herwart.

U domu shořelo několik aut, škoda je dva miliony

/FOTOGALERIE/ U velkého požáru zasahovali první lednový den hasiči v Kosově na Zábřežsku. Shořela zde přístavba u rodinného domu se třemi auty. Škoda dosáhla dvou milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

V Nizozemsku uhořely dvě děti, podle sousedů šlo o Čechy

Dvě děti ve věku pěti a šesti let zahynuly pri požáru rodinného domu v Emmenu na severovýchodě Nizozemska. Rodiče obou dětí jsou podle sousedů z Česka.

AKTUALIZOVÁNO

V Šebetově hořely tři stodoly. Požár likvidovalo deset hasičských jednotek

/FOTOGALERIE/ Deset hasičských jednotek vyjíždělo v pátek odpoledne k požáru tři stodol do Šebetova na Blanensku. „Oznámení jsme obdrželi krátce po druhé hodině. Na místě bylo několik zasahujících jednotek. Po necelé hodině se nám podařilo dostat požár pod kontrolu," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

FOTOGALERIE: Od hořícího domu chytl i venku parkující vůz

Okolo pěti milionů činí škoda po požáru rodinného domu v Rychvaldu na Karvinsku, který byl tak intenzivní, že zasáhl i automobil zaparkovaný u domu.

Požáry na Štědrý den si vyžádaly lidský život a 18 zraněných

/FOTOGALERIE/ Na Štědrý den bylo letos v Česku 53 požárů, o pět více než loni. Zemřel při nich jeden člověk a 18 lidí se zranilo. Většinou hořelo v bytech a domech. Požáry nejčastěji vznikly od prskavek, svíček a otevřeného ohně. Celková škoda ještě nebyla vyčíslená. Informovala o tom mluvčí hasičů Nicole Zaoralová. Nejvíc požárů bylo v Praze, středních a jižních Čechách a Moravskoslezském kraji.

AKTUALIZOVÁNO

V Kladně vyhořel byt od stromečku, pět osob bylo zraněno

Neradostný Štědrý večer prožila rodina z Kladna. Krátce před osmnáctou hodinou v neděli vypukl požár v bytovém domě v ulici V. Lany. Ve II. patře začalo hořet od vánočního stromečku. Podle mluvčího hasičů Ladislava Holomčíka bylo na místě zraněno pět osob, s podezřením na intoxikaci byly odvezeny na ošetření do nemocnice. 

FOTOGALERIE: Požár bytu v Horním Slavkově má dvě oběti

Hasiči našli v bytě dvě osoby, pomoci už jim ale nemohli.

Na pražském Hlavním nádraží hořelo. Budova byla evakuována

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V jedné z restaurací na pražském Hlavním nádraží hořelo. Hasiči tak museli evakuovat stovky lidí z hlavní nádražní budovy. Jak uvedl na webu pražských hasičů mluvčí Martin Kavka, došlo k požáru vzduchotechniky.

Požáry v Kalifornii už zničily přes 930 kilometrů čtverečních území

/VIDEO/ Lesní požáry v Kalifornii, které tento stát sužují už druhý týden, dosud zdevastovaly větší plochu, než činí rozloha města New York. Konkrétně se jedná o 930 kilometrů čtverečních krajiny. Plameny zničily také na 800 budov a desetitisíce lidí připravily o dodávky elektrické energie. Informaci přinesla CNN.

Plameny šlehají v Los Angeles: farmářům shořela úroda, umírají koně i lidé

Požáry v druhém nejlidnatějším městě USA trvají od středečního rána a už mají i první oběť. Své domovy muselo opustit přes 200 000 obyvatel. Oheň se šíří severozápadním směrem a začíná ohrožovat Santa Barbaru.

Bilance požáru hal ve Vinoři. Škoda je odhadnuta na 50 milionů

Škoda po úterním požáru skladových hal ve Vinoři je podle odhadu 50 milionů korun. Příčina požáru se zatím vyšetřuje. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky může vyšetřování trvat i měsíc. V současné době je požár uhašen, ale na místě zůstává jedno záložní družstvo, které vyhledává případná skrytá ohniska.

Kalifornii sužují požáry, evakuováno bylo už téměř 30 tisíc lidí

Na 27 tisíc obyvatel jižní Kalifornie muselo být uprostřed noci na úterý evakuováno kvůli rozsáhlým požárům. Své domovy museli opustit především obyvatelé měst Ventura a Santa Paula, která se nacházejí asi 115 kilometrů severně od Los Angeles. Podle hasičů se požár šířil takovou rychlostí, že nebyli schopni jej dostat pod kontrolu.

AKTUALIZOVÁNO

Dva lidé uhořeli při nočním požáru chaty. Hasiči našli už jen torza těl

/FOTOGALERIE/ Život dvou lidí si v noci na středu vyžádal požár chaty v brněnských Bohunicích. Hořet začalo krátce před jednou hodinou ranní, uhasit plameny trvalo hasičům více jak hodinu.

Požár v Hotelovém domě Hlubina: hasiči evakuovali dvě desítky lidí

/FOTOGALERIE/ S výškovou technikou vyrazili v úterý odpoledne hasiči k požáru v Hotelovém domě Hlubina v Ostravě-Hrabůvce.

AKTUALIZOVÁNO

Motorest u dálnice zřejmě vzplanul od komína. Škoda jde do desítek milionů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mohutný požár se obešel bez zranění – a podařilo se zabránit jeho rozšíření. To jsou zřejmě jediné příznivé zprávy spojené s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu a čtvrt před polednem zachvátily restaurační provoz v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny. Objekt požár zcela zničil i s veškerým vybavením. Škoda se odhaduje na 30 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Kvůli požáru motorestu byly uzavřeny pumpa i dálnice D10

Mohutný požár se obešel bez zranění. To je zřejmě jediná příznivá zpráva spojená s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu před polednem zachvátily motorest v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny.

AKTUALIZOVÁNO

Evakuace 36 lidí z Janáčkova divadla. Kvůli v suterénu hořící izolaci

/FOTO/ K požáru v brněnském Janáčkově divadle v sobotu po deváté hodině ráno vyjíždělo šest jednotek krajských hasičů. Kvůli hořící příčce v suterénu divadlo ještě před příjezdem hasičů opustilo několik zaměstnanců. Požár se naštěstí dále nerozšířil.

AKTUALIZOVÁNO

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Čtyři desítky lidí v evakuačním autobuse hasičů a čtyři v péči zdravoítníků a lékaře. Hořelo na Šámalově chatě na Nové louce v samém lůně Jizerských hor.

AKTUALIZOVÁNO

V blanenské slévárně Ernst Leopold hořelo. Kvůli závadě pásového dopravníku

Oheň v podzemních prostorách slévárny zburcoval v pátek ráno deset jednotek hasičů. V blanenské slévárně Ernst Leopold v Gellhornově ulici hořel pásový dopravník. Při požáru se nikdo nezranil. Hasiči dostali oheň brzo pod kontrolu.

AKTUALIZOVÁNO

Požár paneláku v Brně vyhnal 25 lidí z postelí. Tři se nadýchali kouře

/FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení čekalo ve středu krátce před pátou hodinou ráno obyvatele bytového domu v brněnském sídlišti Vinohrady. V budově vypukl požár. „Evakuovali jsme asi pětadvacet osob, k paneláku jsme přistavili autobus, kam se lidé mohli schovat," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

AKTUALIZOVÁNO

Dva lidé zemřeli v Jirkově kvůli šesti stovkám. Žhář půjde na 15 let do vězení

Pachatel nalil na dveře toluen a zapálil ho. Obyvatelé bytu se už nedostali ven.

Kalifornii pustoší největší požáry v dějinách, bojují s nimi tisíce hasičů

Na severu amerického státu Kalifornie se rozhořely více než dvě desítky rozsáhlých požárů. V jejich důsledku se pohřešuje téměř 300 lidí, policie však tak vysoké číslo vysvětluje chaosem při evakuacích. Jistý je bohužel dosavadní účet 23 mrtvých a tisíců dalších, kteří kvůli živlu přišli o domov. 

AKTUALIZOVÁNO

Autosalon lehl popelem. Předběžné škody jsou deset milionů korun

/FOTOGALERIE/ Několik hasičských jednotek bojovalo v noci na čtvrtek s požárem autosalonu na třídě Václava Klementa poblíž bývalého kina Forum v Mladé Boleslavi. Několik vozů se ale i přes snahu hasičů zachránit nepodařilo a zbyly z nich jen ohořelé vraky. Ke zranění osob naštěstí nedošlo, předběžná škoda je vyčíslena na deset milionu korun. 

Žhář v noci prošel Brnem. Způsobil škodu za pětačtyřicet tisíc

/FOTOGALERIE/ Sobotní cesta žháře Brnem zaměstnala celkem šestkrát v brzkých ranních hodinách hasiče. Při cestě z Králova Pole do Žabovřesk zapaloval popelnice a kontejnery.

Požáry komínů loni napáchaly škody za 47 milionů korun

Požáry způsobené komíny napáchaly v poslední topné sezoně od loňského října do letošního března škody za 46,9 milionu korun. Zemřel při nich jeden člověk a 30 lidí se zranilo. Za většinu těchto požárů může nevyčištěný komín, kde se vznítí saze.

Hasiči o letošních prázdninách likvidovali 3050 požárů

Hasiči o letošních letních prázdninách vyjížděli k 3050 požárům, což bylo o 283 více než před rokem. Z hlediska požárů bylo léto pro hasiče spíše klidné, protože denně vyjížděli k 49 požárům, což je číslo odpovídající dlouhodobému průměru. 

AKTUALIZUJEME

Velký požár Celia. Plameny šlehaly do noci. Litvínov doporučuje nevětrat

Obrovský kouř ozářený plameny se začal v pondělí v noci valit na Mostecko ze skládky Celio. Na místě zasahovaly hasičské sbory. Litvínovská radnice doporučuje lidem, aby nevětrali. Žádné lidské sídlo není požárem přímo ohroženo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>