Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Právě se točí

Natáčení začalo: zpocení komparzisté a naštvaní řidiči

Liberec - Americká produkce začala točit seriál Genius. Včera byla kvůli natáčení zavřená Masarykova ulice.

Natáčení Muzzikantů: Pavel Kříž a Eva Vejmělková se opět sešli před kamerou

/FOTOGALERIE/ Populární herec Pavel Kříž vytváří v letním hudebním filmu Muzzikanti pro něho dost netypickou postavu rockového mága Izziho.

Brněnské televizní studio natáčí další sérii Labyrintu. S Langmajerem a Hájkem

Brno /FOTOGALERIE/ – Režisér Jiří Strach začal tento týden natáčet v brněnském studiu České televize nové díly úspěšného kriminálního seriálu Labyrint. V pátek se televizní štáb přesunul do lesa mezi Jinačovicemi a Moravskými Knínicemi. „Vznikla zde scéna do prvního dílu. Vyšetřovací tým zde najde tělo mrtvé a znásilněné dívky," řekl režisér.

V Česku se točí bollywoodský film

Praha - V několika českých lokacích začalo natáčení bollywoodského romantického filmu s názvem The Ring. Jeho režisér Imtiaz Alí se do Česka vrátil po šesti letech od natáčení svého snímku Rockstar. Ten v roce 2010 obdržel jako jeden z prvních filmů tehdy nově zavedené filmové pobídky, sdělila Ludmila Claussová z České filmové komise. Také právě vznikající film je registrován do programu pobídek u Státního fondu kinematografie. Mezi 150 členy štábu je 90 Čechů a za 16 natáčecích dnů v Česku filmaři utratí přes 50 milionů korun.

Natáčení Krobotova filmu v Olomouci pokračuje. S Bárou Polákovou i Olomoučany

Olomouc – Natáčení filmu Miroslava Krobota v Olomouci pokračuje. V těchto dnech se filmaři přesunuli do Arcidiecézního muzea, kde jedna z postav pracuje. Kulisami pro snímek Kvarteto je ale i například Klášterní Hradisko. Na filmový štáb budou moci lidé v ulicích Olomouce narazit až do konce srpna.

OBRAZEM: ČT natáčí pohádku Pravý rytíř. Hrají v ní Korn, Vaculík i Pauhofová

Kestřany - Česká televize odvysílá novinku o Vánocích. Kromě Kestřan se filmuje také na Landštejně nebo v Jindřichově Hradci.

HBO Europe natáčí třetí řadu seriálu Terapie

Praha - Karel Roden potřetí usedl do křesla terapeuta v poslední řadě seriálu Terapie společnosti HBO Europe. Oznámila to mluvčí společnosti Pavla Brožková. V roce 2011 s tímto seriálem HBO Europe poprvé vstoupila do oblasti vlastní seriálové tvorby.

Centrem Liberce otřásl výbuch, naštěstí jen filmový

Liberec /FOTOGALERIE/ - Ohořelé auto, zničená dlažba, vytlučené výlohy. Tak to nyní vypadá na náměstí Dr. Edvarda Beneše před libereckou radnicí, kde vybuchla bomba.

Začala závěrečná etapa natáčení Četníků z Luhačovic

Praha - Dnes začala závěrečná fáze natáčení dvanáctidílného seriálu České televize z období vznikající první republiky Četníci z Luhačovic. Na četnickou stanici se vrací ústřední dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka. Rozsáhlý dobový projekt vzniká v brněnském studiu a o režii se v této etapě natáčení, která potrvá do konce července, dělí Biser A. Arichtev a Petr Bebjak.

Na nádraží zavlály svastiky, na Perštýně otevřeli krámek

Liberec - Podzimní listí a staré německé noviny povlávající v podchodu libereckého nádraží mohly překvapit v těchto dnech některé z cestujících. Hromady odraných kufrů a především vlajky se svastikou jim však už napověděly, že tu zde točí další film z druhé světové války. Tentokrát si zdejší lokace vybrala německá televizní produkce ZDF.

Filmaři točí na hřbitově seriál Pustina. I s vousatým hercem Duškem

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Muži a ženy s vysílačkami a černých bundách s nápisem PUSTINA na zádech. Nad obřadní síní tyčící se obří reflektor, zázemí včetně cateringu na parkovišti před hřbitovem. Tak to vypadá v těchto dnech na nymburském hřbitově, kam se pro úterý a středu nastěhovali lidé z filmového štábu.

Bohdan Sláma natáčí svůj nový snímek Bába z ledu

Praha - Především u vody natáčí v těchto dnech režisér Bohdan Sláma svůj nový celovečerní snímek, kterému dal název Bába z ledu. V hlavních rolích se objeví slovenská herečka Zuzana Kronerová a Pavel Nový. A protože hlavní hrdinka se v něm věnuje otužování a plavání v ledové vodě, příběh zavede diváky mezi ty, kteří propadli této vášni a stylu života.

Jiří Strach natáčí v Českém Krumlově druhý díl Anděla Páně

Český Krumlov - Režisér Jiří Strach natáčí v Českém Krumlově pokračování úspěšné pohádky Anděl Páně. Zdrží se zde do 26. února. V kulisách Českého Krumlova, který patří na seznam památek UNESCO, si zahrají i oba hlavní hrdinové příběhu, anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka, řekla za tvůrce Uljana Donátová.

V Ledči točí pokračování Anděla Páně

Ledeč nad Sázavou - Hrad v Ledči nad Sázavou je posledních několik dní plný filmařů, kteří zde natáčí pokračování úspěšné české pohádky Anděl Páně 2.

Mihulová, Melíšková a Tomicová jsou Trapný padesátky

Praha - Režisér Michal Vajdička, umělecký šéf Dejvického divadla, začal pro Českou televizi natáčet nový dvanáctidílný komediální seriál Trapný padesátky. Scénář Ireny Obermannové svede dohromady tři hlavní hrdinky v podání Aleny Mihulové, Kláry Melíškové a Pavly Tomicové. Ty se, každá po svém, vypořádávají se životem po padesátce.

Snad jen děti dnes dávají smysl

Praha /ROZHOVOR/ - Režisér filmu Zejtra napořád Rudolf Havlík zkouší romantickou komedii Pohádky pro Emu. Některé scény vznikají i na Václavském náměstí.

Začalo natáčení pohádky Anděl Páně 2

Praha – Režisér Jiří Strach dnes začal natáčet volné pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. Podle mluvčí projektu Uljany Donátové vznikly první záběry v prosinci, nyní členy filmového štábu čeká více než měsíc práce na různých místech v Česku.

Javorský jako Burian, Novotný jako Marvan v příběhu prvorepublikové Bohémy

Česká televize začala v těchto dnech natáčet televizní román Bohéma režiséra Roberta Sedláčka. Šestidílný cyklus odkryje osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní a ukáže, co všechno se dělo mimo zraky kamer a jak tenká mohla být hranice mezi bohémským životem ve filmových studiích a smrtí v koncentračním táboře. V rolích hereckých ikon se objeví například David Novotný jako Jaroslav Marvan nebo Vladimír Javorský jako Vlasta Burian.

Anděl páně se vrací, aby našel ztracené jablko ze stromu Poznání

Praha - Nejúspěšnější vánoční pohádka posledních let – Anděl Páně, která i v letošním roce bude mít v předvečer Štědrého dne své místo ve vysílání České televize, získá volné pokračování.

Prima natáčí Opilý kuře s Janem Dolanským a Jakubem Prachařem

Praha - Televize Prima natáčí nový seriál s názvem Opilý kuře. V hlavní roli se představí Jan Dolanský a Jakub Prachař. Další hlavní roli v seriálu má gastronomie a jídlo jako takové. Seriál diváky zavede do pěti prostředí, která jsou metaforou pěti snů, pěti přístupů k životu. Mají jinou chuť, vůni, jinou barvu, žijí v nich jiní lidé. Pět světů, s nimiž budou v seriálu hlavní hrdinové, ale i diváci konfrontováni.

Miroslav Etzler: Přestaňme se hnát za malichernostmi

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ve filmu Tenkrát v ráji o českém horolezci Joskovi Smitkovi hraje také český herec Miroslav Etzler, a to postavu malíře Oty Brázdy.

Tiské stěny obsadili filmaři

Tisá – Klapka, kamera, akce! Režisérské pokyny se od začátku týdne rozléhají skalami v Tisé, kde filmaři natáčí dobrodružné historické drama Tenkrát v ráji.

Underworld: Upírský večer v Kutné Hoře: Barboru ozářil „druhý Měsíc“

Kutná Hora – Kutná Hora zažila vskutku hororový večer. Lokalita kolem chrámu sv. Barbory a jezuitské koleje byla po celý čtvrtek uzavřena, aby mohla být připravena na večerní natáčení hvězdně obsazeného pátého dílu upírské série Underworld s podtitulem Next Generation.

Natáčení v Žatci: Desítky komparzistů i Marek Vašut

Žatec - Filmaři v těchto dnech pracují v žateckých ulicích na novém snímku Pytlík kuliček.

FOTOGALERIE: Herci šestých Básníků se v hospici pozdravili s klienty

Litoměřice – Navzdory sychravému počasí bylo v litoměřickém Hospici sv. Štěpána ve středu dopoledne veselo.

Básníci pošesté: Šafránek léčí v litoměřické nemocnici

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Šestý díl legendární série Básníků točí režisér Dušan Klein v těchto dnech v Litoměřicích. Štáb si jako lokace vybral městskou nemocnici, hospic i krytý plavecký bazén.

Natáčení nové komedie režiséra Zdeňka Trošky Strašidla má za sebou první třetinu

Praha /FOTOGALERIE/ - Rodina hejkala Huga obývá starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život změní vpád úředníka Patočky, který zjistil, že za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Strašidla budou muset do práce a jejich děti do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo.

Ve filmovém příběhu horolezce debutuje Vavřinec Hradilek

Praha - Tenkrát v ráji. To je česko-slovenský koprodukční film, který nyní začala natáčet trojice režisérů v prostředí Vysokých Tater. Předlohou scénáře byl stejnojmenný román vydaný v nakladatelství Fragment z pera spisovatele Josefa Urbana, který je zároveň scenáristou a producentem filmu. Vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně.

Básníci jsou zpět, pošesté

Praha - Doktor Štěpán Šafránek, Kendy, Karas… Trochu zestárli, či spíše dozráli, a cítí, že nastal čas k větší odpovědnosti za sebe i své potomky a blízké. Je tady možná poslední šance splnit si své sny a touhy, neplést si lásku s povrchní známostí. Legendární filmoví Básníci Ladislava Pecháčka a Dušana Kleina jsou zpět už pošesté, pod názvem Jak básníci čekají na zázrak. Včera padla první klapka. Natáčet se bude v lokacích Prahy, Litoměřic, Kladna a Mělníka.

Bajgarův film Teorie tygra vypráví o tygrech proměněných v králíky

Černošice (u Prahy) - O tom, že si ženy někdy berou tygry a z nepochopitelných důvodů z nich dělají nesvobodné králíky, pojednává nový film Teorie tygra režiséra Radka Bajgara, který se v těchto dnech natáčí v Černošicích u Prahy. Hlavní roli svěřil režisér, podepsaný mimo jiné pod komediálním seriálem o vodnících Neviditelní, Jiřímu Bartoškovi a do role jeho manželky obsadil Elišku Balzerovou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT