Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Prezidentská volba

Prezidentští kandidáti, jejich kampaň a výsledky voleb

Rány pěstí a vulgarity. V Zemanově štábu došlo k napadení novinářů

V pražském TOP Hotelu, ve štábu Miloše Zemana, došlo dnes k napadení novinářů. Celý průběh incidentu zaznamenala na video redaktorka Seznam Zprávy Pavla Kosová, která videa publikovala na sociálních sítích. Údajný podporovatel Miloše Zemana zde dvakrát pěstmi udeřil novináře do obličeje.

Drahošová: Manžel dal naději lidem, kteří chtějí změnu

/VIDEO/ Manželka Jiřího Drahoše Eva považuje výsledek finále prezidentských voleb i přes prohru za velký úspěch. Míní, že lidé chtějí změnu a poražený kandidát jim dal naději, že může přijít. 

AKTUALIZOVÁNO

REPORTÁŽ: Zemanův vítězný večírek plný polibků. A došlo i na pěsti

Ani nemoc nezabránila Tomiu Okamurovi, aby si nechal ujít večírek prezidenta Miloše Zemana k jeho oslavě obhajoby prezidentské funkce.

Klaus přišel pogratulovat Zemanovi. Obává se, že poražení výsledek nepřijmou

Bývalý prezident Václav Klaus se obává toho, že příznivci poraženého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nepřijmou výsledek voleb. Dodal, že si je jistý, že Zeman a jeho spolupracovníci by porážku přijali. Bývalí a současný prezident Česka se spolu bavili jako dobří přátelé. Zeman Klause pozval na skleničku.

Milan Chovanec: Zeman říká věci naprosto jednoduše. Proto vyhrál

Pověřený předseda ČSSD Milan Chovanec byl vedle šéfa SPD Tomia Okamury jedním z mála politiků, kteří přišli podpořit prezidenta Miloše Zemana do jeho štábu ve chvílích napětí před vyhlášením výsledků druhého kola prezidentské volby. Jen pár okamžiků poté, co spolu s Danielem Hůlkou a dalšími Zemanovými příznivci dopěl státní hymnu, poskytl Deníku Chovanec stírající si z čela pot způsobený žárem z televizních reflektorů krátký rozhovor.

Zemana šlo porazit jen při výjimečné situaci. Ta nepřišla, píší zahraniční média

Po volební kampani zaměřené na zdvořilost v politice a na místo Česka v Evropě se voliči rozhodli se přidržet prezidenta Miloše Zemana, napsal americký list The New York Times. Podle slovenského SME bylo Zemana možné porazit jen při výjimečné situaci, která nenastala.

Doufám, že Zeman splní svá slova a bude proevropský, řekl Kulhánek

Neúspěšný prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek z výsledku voleb není příliš nadšen. Doufá, že vítěz prezidentských voleb Miloš Zeman naplní svá slova z posledních dní o svých proevropských postojích.

Fischer je zklamán výsledkem voleb. Bude však dál veřejně působit

/VIDEO/ Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer je zklamán výsledkem voleb, ve druhém kole byl jeho favoritem Jiří Drahoš. Uvedl to na twitteru. Zároveň poblahopřál zvolenému prezidentovi Miloši Zemanovi k vítězství. Napsal, že ho povzbudila vysoká volební účast a že hodlá pokračovat ve veřejném působení.

AKTUALIZOVÁNO

Drahoš: Nezvítězili jsme, ale neprohráli. Z veřejného života neodejdu

/VIDEO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit. Řekl, že se nechystá odejít z veřejného života. Zemanovi popřál hodně sil a zdraví. Po zazpívání hymny České republiky se pozdravil s příznivci a poskytl krátký rozhovor Deníku.

EXKLUZIVNĚ

V Brně nabízel za hlas pro Zemana pět set korun

Volte Zemana, zaplatím vám, ozvalo se v pátek na Malinovského náměstí v Brně. Brněnský deník Rovnost získal exkluzivní výpověď muže, kterému za jeho hlas neznámý nabízel peníze.

AKTUALIZOVÁNO

Dobře naladěný Zeman přišel do volebního štábu, čekal na něj Čech i Veleba

/FOTOGALERIE/ Do volebního štábu v pražském Top hotelu dorazil dnes krátce po půl druhé odpoledne prezident Miloš Zeman se svou ženou Ivanou. Dobře naladěný Zeman pozdravil novináře, ale na jejich dotazy neodpovídal. Ve štábu se sešly desítky novinářů a také Zemanovi příznivci.

AKTUALIZOVÁNO

Herci, umělci, vědci. Drahoše podporují v Kongresovém centru stovky lidí

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Tým Jiřího Drahoše sleduje výsledky prezidentských voleb v Kongresovém centru v Praze. Do štábu se akreditovalo více novinářů než před dvěma týdny, zájem projevily téměř tři stovky novinářů. Za Drahošem přišlo také velké množství podporovatelů, kteří se mísí se zástupci médií v kuloárech, kde poskytují rozhovory. Atmosféra je napjatá.

Omyl ve volební komisi: Volička prý dostala dva Zemany

Na možný omyl v jednom ze znojemských volebních okrsků upozornil ještě v pátek večer na sociální síti Facebook uživatel Vladimír Procházka. „Přítelkyně volila ve Znojmě na Pražské, 5. okrsek. Starší usměvavý pán říkal: Už to tady pro vás mám přichystané, a dal jí dva Zemany. Upozornila ho na to a on Drahoše ani nemohl najít,“ napsal Procházka.

KOMENTÁŘ: Ať žije přímá volba. Přinesla plno dobrých zpráv

Dnes asi nenajdete ústavního právníka, který by neřekl, že zavedení přímé prezidentské volby bylo chybou. Nadělalo v ústavním pořádku neplechy, protože je nesystémovým prvkem. Nevypořádalo se s pravomocemi hlavy státu, které by logicky měly být širší. Dominantní osobnosti tak mají tendenci vybočovat z ústavního rámce, neboť argumentují nejsilnějším mandátem od voličů.

AKTUALIZOVÁNO

Zeman je znovu prezidentem. Drahoš mu pogratuloval

/ANKETA, FOTO, VIDEO/ Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále porazil Jiřího Drahoše. Celý víkend pro vás sledujeme on-line.

Finále voleb: stovky novinářů i policejní ochranky v akci

/FOTOGALERIE Z ROKU 2013/ Pět let poté, téměř na den přesně, se dnes odpoledne prezident Miloš Zeman vrátí „na místo činu“. Do Top Hotelu Praha, kde v lednu 2013 slavil vítězství v historicky první přímé volbě hlavy státu.

Muž ve volební komisi popíjel alkohol, předsedkyně ho vyloučila

Při dohlížení na páteční volení Brňanů se jeden z komisařů několikrát posilnil alkoholem. Na muže ve volební komisi v okrsku Stránice v Brně-středu proto jeho kolegové přivolali strážníky.

Michal Horáček: Nevylučuju, že se budu dál politicky angažovat

/FOTOGALERIE/ „Byl bych rád, kdyby demokracie měla demokraty, čili aktivní lidi, kteří tu demokracii provozují. Prosím vás, přijďte volit,“ vzkázal lidem jeden z devíti kandidátů na prezidenta Michal Horáček ve volební místnosti v Roudnici nad Labem.

AKTUALIZOVÁNO

Dva prezidentští kandidáti v Budějovicích nestačili. Komise nabízela i Fischera

Ve volební místnosti v českobudějovické církevní základní škole na Rudolfovské třídě zmátli voliče. Kromě volebních lístků se jmény Miloše Zemana a Jiřího Drahoše tady lidem asi čtvrt hodiny dávali na výběr ještě třetí lístek se jménem Pavla Fischera. Tedy jednoho z kandidátů, kteří neuspěli v prvním kole voleb.

Zeman odvolil. Hlasování se tentokrát obešlo bez incidentu

/FOTOGALERIE/ Prezident Miloš Zeman odevzdal hlas ve druhém kole prezidentských voleb. Před komisí zažertoval a připomněl dva týdny starý incident, kdy jeho hlasování v prvním kole narušil protest polonahé ukrajinské aktivistky.  U vstupu do místnosti dnes proto panovala přísnější bezpečnostní opatření, přibližně dvacet novinářů se dovnitř nedostalo.

Drahoš už odhlasoval. Doufá ve velkou volební účast

/FOTOGALERIE/ Prezidentský kandidát Jiří Drahoš s manželkou Evou odevzdali dnes odpoledne hlasy ve druhém kole prezidentských voleb. Drahoš po volebním aktu požádal všechny, komu záleží na budoucnosti země, aby šli také volit. Přál by si, aby účast byla alespoň stejná jako v prvním kole, tedy přibližně 62 procent.

AKTUALIZOVÁNO

V Teplicích odvolil zrcadlový muž. K vidění byl naposledy před 18 lety

Mirror Man, tedy Zrcadlový muž volil prezidenta v pátek večer na Gymnáziu v Teplicích.

AKTUALIZOVÁNO

Babiše bych nejmenoval premiérem ani ve třetím pokusu, řekl Drahoš

Jiří Drahoš by jako prezident nejmenoval šéfa ANO Andreje Babiše do funkce premiéra, pokud by mu ho v případném třetím pokusu o složení vlády navrhl šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Drahoš to dnes řekl krátce před otevřením volebních místností v rozhovoru pro Český rozhlas.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Přemýšlejte. A pak hlasujte

/INFOGRAFIKA/ Když se zamilujete, jste zaslepení a neposloucháte, co vám říká maminka. Hormony pracují a analytická část mozku spí. Uvědomila jsem si to včera, když mi volal čtenář z Ostravy. Vyčinil mi, že jsem zaujatá proti Miloši Zemanovi a píšu neobjektivně. Požadovala jsem důkazy.

Duel na ČT byl nejsledovanější debatou v historii. Vidělo jej 2,7 milionu lidí

Čtvrteční prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Stala se tak nejsledovanější televizní politickou debatou v historii měření sledovanosti. Na obrazovkách jej v průměru sledovalo 2,7 milionu diváků starších 15 let. Dalších více než 80 tisíc ho včera vidělo na internetu.

Demagog: Zeman měl v České televizi 14 nepravdivých výroků. Drahoš tři

Ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů v České televizi pronesl více nepravdivých výroků současný prezident Miloš Zeman. Vyplývá to z analýzy serveru Demagog.cz. Zeman řekl 52 faktických výroků, z toho jich 14 server vyhodnotil jako nepravdu. Druhý kandidát Jiří Drahoš měl 38 faktických výroků, z toho tři nepravdivé.

AKTUALIZOVÁNO

Volby provází zájem voličů. V Brně se opil komisař, zasahovala policie

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Volební místnosti se pro páteční den uzavřely. Rozhodnout o vítězi prezidentských voleb budou moci ještě lidé v sobotu, a to od 8 do 14 hodin. Volby provází zájem voličů, leckde přesáhla volební účast 50 procent. Celý volební víkend sledujeme on-line.

Drahoš přitvrdil. Zeman byl rezignovaný a skleslý, hodnotí výkony média

Ve druhé prezidentské debatě, kterou ve čtvrtek večer vysílala Česká televize, se Jiří Drahoš výrazně zlepšil. Některé servery dokonce míní, že současného prezidenta Miloše Zemana porazil. Poukazují na to, že Drahošovi vyhovoval formát debaty, která byla podle některých klidná a věcná. Většina médií pak chválí výkon moderátorky Světlany Witowské. V závěru debaty ji ocenili i oba kandidáti.

Witowská v debatě obstála. Dobře připravená, důrazná a korektní, chválí politici

Někteří politici v prvních ohlasech na twitteru chválí moderátorku České televize Světlanu Witowskou za způsob vedení dnešní předvolební debaty mezi prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzyvatelem Jiřím Drahošem. Podle nich se ukázal význam, jaký mají veřejnoprávní média. 

Pohledem Romana Galla: Nenechme se strašit

Zemana, nebo Drahoše? Tato otázka dělí a rozděluje. Vstoupila do našich domovů, do debat v hospodách, na fotbale, štěpí rodiny, sousedy, kamarády.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT