Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Test: První pomoc

Test: První pomoc

S první pomocí poradí dispečer

Třebíč - Pouhá teorie první pomoci nikomu život nezachrání. Přesto by každý měl vědět, jak zastavit tepenné krvácení, co dělat s člověkem v bezvědomí či jak postupovat v případě havárie.

Jak pomoci víme, ale nelze předvídat, jak se zachováme

TACHOVSKO - Čtyřiadvacetiletý Petr Nejedlý má zdravotnictví jako koníčka. Pokud by se ocitl před člověkem vbezvědomí, nebo krvácejícím, věděl by si rady a první pomoc by mu poskytl

Test první pomoci - epileptický záchvat

Trutnov - RedaktořiKrkonošského deníku ve čtvrtek dopoledne testovali občany města, zda jsou schopni poskytnout první pomoc člověku v nouzi. Jak se dá pomoci při epileptickém záchvatu?

Klatované se ke zraněnému hned seběhli

KLATOVSKO - „Tepenné krvácení umí ošetřit asi tři lidé z deseti. Ostatní se bojí, že dotyčnému ublíží,“ tvrdí zdravotníci

Zachránit život spoluobčanovi mohou i laici

Benešovsko/ Zásada první pomoci se řídí heslem: Vše co potřebuješ, jsou dvě ruce. U krvácení je jedno, jestli je tepenné nebo žilní

Lidé bývají při poskytování první pomoci zmatení

Vyškov - Jak oživit člověka v bezvědomí? Uložit do stabilizované polohy. To bylo první, co napadlo každého z deseti lidí, které na vyškovském náměstí oslovila pracovnice Červeného kříže. Jenže tím by ho nejspíš zabili.

Místo první pomoci může přispěchat podlý zloděj

České Budějovice - Zažila pořádný šok. Vracela se s rodinou z výletu, řídila a srazila motorkáře, který se nečekaně vyřítil z protisměru. „Strašná rána, všude spousta střepů,“ vypráví zážitek z minulého víkendu Eva Freyová.

Šumperani se chtějí naučit první pomoc

Šumperk - VIDEO, GALERIE- Bezplatné kurzy první pomoci nabízí občanům šumperská radnice.

Test první pomoci

Trutnov - RedaktořiKrkonošského deníku ve čtvrtek dopoledne testovali občany města, zda jsou schopni poskytnout první pomoc člověku v nouzi. Kdo pomohl a kdo se otočil zády?

Pomohou Hradečáci umírajícímu, nebo ho jen překročí?

Hradec Králové - Kolabující starší muž přímo na pěší zóně v centru města. Co se bude dít?

Figurantku ležící na chodníku by většina lidí nechala umřít

Nymburk - Výsledky testu Deníku ukázaly, že lidé jsou k pomoci druhým většinou lhostejní. Někteří by dokonce nechali člověka umřít!

Zhroucená dívka u stezky. Kdo jí pomůže? Všichni ne

Pardubice - Test Deníku prokázal, že lidé pomoci dovedou. Našli se však i tací, kteří na situaci nijak nereagovali

Umění první pomoci může zachránit lidské životy

Rakovnicko/ Dle primáře rakovnické záchrané služby Leoše Klika je jednoznačně doloženo a ve světové literatuře prokázáno, že okamžitá laická neodkladná resuscitace zvyšuje naději na přežití dvakrát až třikrát.

Jak lidé zvládají první pomoc? Teoreticky jsou dobře vybaveni. Praxe je horší

Kolín - Devět z deseti dotázaných lidí si poradí s člověkem v bezvědomí i s tepenným krvácením. Deník testoval v kolínských ulicích

Test Deníku: pomoci dokáží hlavně mladí

Uherské Hradiště - Vědomostmi o poskytnutí první pomoci jsou vybaveni především mladší lidé. Ukázal to test Slováckého deníku i zkušenosti ředitele krajské záchranné služby Antona Vaňa.

Napadlo mě jenom to, že jí musím pomoci

Žďár nad Sázavou - Jednou u kolemjdoucích, kteří zareagovali na údajnou nevolnost figurantky Žďárského deníku ve žďárských ulicích, byla třicetiletá Markéta Kounková z Brna.

Test Deníku: zraněné na ulici Češi ignorují

Praha - Sedmnáctiletá studentka dostala ve středu epileptický záchvat přímo na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou. Skácela se v křečích na zem, ale kolemjdoucí si jí nevšímali. Zachránily ji až čtyři studentky nedaleké zdravotnické školy.

VIDEO: Je vám nevolno? Kolemjdoucí jen tak nepomohou

Strakonice - Testu Deníku, který v pondělí 25. února zjišťoval, kolik lidí poskytne na ulici pomoc člověku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT