Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Test: První pomoc

Test: První pomoc

S první pomocí poradí dispečer

Třebíč - Pouhá teorie první pomoci nikomu život nezachrání. Přesto by každý měl vědět, jak zastavit tepenné krvácení, co dělat s člověkem v bezvědomí či jak postupovat v případě havárie.

Jak pomoci víme, ale nelze předvídat, jak se zachováme

TACHOVSKO - Čtyřiadvacetiletý Petr Nejedlý má zdravotnictví jako koníčka. Pokud by se ocitl před člověkem vbezvědomí, nebo krvácejícím, věděl by si rady a první pomoc by mu poskytl

Test první pomoci - epileptický záchvat

Trutnov - RedaktořiKrkonošského deníku ve čtvrtek dopoledne testovali občany města, zda jsou schopni poskytnout první pomoc člověku v nouzi. Jak se dá pomoci při epileptickém záchvatu?

Klatované se ke zraněnému hned seběhli

KLATOVSKO - „Tepenné krvácení umí ošetřit asi tři lidé z deseti. Ostatní se bojí, že dotyčnému ublíží,“ tvrdí zdravotníci

Zachránit život spoluobčanovi mohou i laici

Benešovsko/ Zásada první pomoci se řídí heslem: Vše co potřebuješ, jsou dvě ruce. U krvácení je jedno, jestli je tepenné nebo žilní

Lidé bývají při poskytování první pomoci zmatení

Vyškov - Jak oživit člověka v bezvědomí? Uložit do stabilizované polohy. To bylo první, co napadlo každého z deseti lidí, které na vyškovském náměstí oslovila pracovnice Červeného kříže. Jenže tím by ho nejspíš zabili.

Místo první pomoci může přispěchat podlý zloděj

České Budějovice - Zažila pořádný šok. Vracela se s rodinou z výletu, řídila a srazila motorkáře, který se nečekaně vyřítil z protisměru. „Strašná rána, všude spousta střepů,“ vypráví zážitek z minulého víkendu Eva Freyová.

Šumperani se chtějí naučit první pomoc

Šumperk - VIDEO, GALERIE- Bezplatné kurzy první pomoci nabízí občanům šumperská radnice.

Test první pomoci

Trutnov - RedaktořiKrkonošského deníku ve čtvrtek dopoledne testovali občany města, zda jsou schopni poskytnout první pomoc člověku v nouzi. Kdo pomohl a kdo se otočil zády?

Pomohou Hradečáci umírajícímu, nebo ho jen překročí?

Hradec Králové - Kolabující starší muž přímo na pěší zóně v centru města. Co se bude dít?

Figurantku ležící na chodníku by většina lidí nechala umřít

Nymburk - Výsledky testu Deníku ukázaly, že lidé jsou k pomoci druhým většinou lhostejní. Někteří by dokonce nechali člověka umřít!

Zhroucená dívka u stezky. Kdo jí pomůže? Všichni ne

Pardubice - Test Deníku prokázal, že lidé pomoci dovedou. Našli se však i tací, kteří na situaci nijak nereagovali

Umění první pomoci může zachránit lidské životy

Rakovnicko/ Dle primáře rakovnické záchrané služby Leoše Klika je jednoznačně doloženo a ve světové literatuře prokázáno, že okamžitá laická neodkladná resuscitace zvyšuje naději na přežití dvakrát až třikrát.

Jak lidé zvládají první pomoc? Teoreticky jsou dobře vybaveni. Praxe je horší

Kolín - Devět z deseti dotázaných lidí si poradí s člověkem v bezvědomí i s tepenným krvácením. Deník testoval v kolínských ulicích

Test Deníku: pomoci dokáží hlavně mladí

Uherské Hradiště - Vědomostmi o poskytnutí první pomoci jsou vybaveni především mladší lidé. Ukázal to test Slováckého deníku i zkušenosti ředitele krajské záchranné služby Antona Vaňa.

Napadlo mě jenom to, že jí musím pomoci

Žďár nad Sázavou - Jednou u kolemjdoucích, kteří zareagovali na údajnou nevolnost figurantky Žďárského deníku ve žďárských ulicích, byla třicetiletá Markéta Kounková z Brna.

Test Deníku: zraněné na ulici Češi ignorují

Praha - Sedmnáctiletá studentka dostala ve středu epileptický záchvat přímo na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou. Skácela se v křečích na zem, ale kolemjdoucí si jí nevšímali. Zachránily ji až čtyři studentky nedaleké zdravotnické školy.

VIDEO: Je vám nevolno? Kolemjdoucí jen tak nepomohou

Strakonice - Testu Deníku, který v pondělí 25. února zjišťoval, kolik lidí poskytne na ulici pomoc člověku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT