Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Radarová základna v ČR

Radarová základna v ČR

Alexandr Vondra: Vybudujeme deštník nad Evropou

Bukurešť - Na otázky Deníku odpovídal přímo na summitu Severoatlantické aliance v Bukurešti místopředseda české vlády Alexandr Vondra.

Zaorálek: Americko-ruské dohodě o radaru NATO jen přihlíží

Praha - Místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) si myslí, že protiraketová obrana USA Evropě neprospěje

Protiraketový radar: Česko a USA dospěly k dohodě

Bukurešť - Česká republika a Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že dosáhly dohody o umístění radaru americké protiraketové obrany na českém území.

Dohoda s Američany o radaru v Brdech je hotová

Praha - Posledním krokem je podle premiéra Mirka Topolánka dojednání místa podpisu smlouvy.

Ani Putin ani členové NATO nechtějí konfrontaci

Bukurešť - Ruský prezident Vladimir Putin jedná v Bukurešti s americkým prezidentem Georgem Bushem a představiteli dalších 25 členů aliance.

Radar v ČR: Jste pro nebo proti? Diskutujte, hlasujte

Praha - Vláda premiéra Mirka Topolánka dala ve čtvrtek zelenou americkému plánu na vybudování radarové základny protiraketového deštníku na českém území.

Čtenáři: Radar zvýší napětí v Evropě

Česko - Topolánkova vláda s radarem finišuje. Na stole už leží rámcová dohoda mezi ČRa USA a příští týden má být dokončena i smlouva SOFA. Mezi lidmi ale radar dále vzbuzuje rozdílné emoce. Napiště svůj názor!

Armáda zakázala komunistům pochod ke kótě 718

Brdy - Komunisté pořádají protestní akci proti případnému umístění radaru v Brdech. Chtěli pochodovat ke kótě 718. Armáda to zakázala.

Odpůrců americké základny znovu výrazně přibylo

Praha - Umístění amerického vojenského radaru v Česku má stále nižší podporu u české veřejnosti. Proti zřízení základny v Brdech je plných 68 procent české veřejnosti, což je o pět procent více než před měsícem. Zjistil to průzkum společnosti CVVM. Naopak počet příznivců radaru klesl na 24 procenta.

Opozice ztratila poslance, válka o radar začíná gradovat

Praha - Týden před začátkem prázdnin začíná na tuzemské politické scéně pořádně přituhovat. Opoziční ČSSD totiž o víkendu přišla o dalšího – v pořadí již čtvrtého – poslance Petra Wolfa.

Raketovému štítu USA v Evropě hrozí roky odkladů

Washington – Americký protiraketový štít v Evropě může nabrat několikaleté zpoždění. Američtí zákonodárci totiž požadují jeho dodatečné prozkoušení.

USA couvá od štítu, česká vláda trvá na podpisu

Washington, Praha - Americký protiraketový štít v Evropě může nabrat několikaleté zpoždění. Američtí zákonodárci totiž požadují jeho dodatečné prozkoušení.

Koaliční poslanci nepřipustili diskusi o radaru

Praha - Hlavní smlouva o radaru bude podepsána v druhém červencovém týdnu, dohoda o pobytu amerických vojáků na základně v Brdech se ještě dotváří a situace v Polsku kolem umístění deseti antiraket je zajímavá.

Schválení smlouvy o radaru vyvolalo rozpaky

Brdy - Středeční informace o tom, že vláda schválila návrh smlouvy SOFA, která řeší podmínky pobytu amerického vojska na území ČR, vyvolala u obyvatel brdského regionu spíše rozpaky. Některým se podmínky zdají rovné, mnozí však o smlouvě nechtějí slyšet.

Smlouva SOFA schválena. Základna bude majetkem státu

Praha - Vláda ve středu schválila smlouvu SOFA, která upravuje podmínky pobytu amerických vojáků na protiraketové základně v Brdech. Česká strana se s Američany mimo jiné dohodla na tom, že základna zůstane územím České republiky a její zařízení bude majetkem českého státu.

BIS: Ruští agenti tlačí Čechy proti radaru

Praha - V České republice ze uplynulý rok zesílil tlak agentů ruské tajné služby, kteří se snaží obrátit veřejné mínění proti stavbě amerického radaru v Brdech. Tvrdí to alespoň ve čtvrtek zveřejněná zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS).

O radaru ať rozhodne ústavní většina, chce KSČM

Praha - Komunisté chtějí, aby se o radarových smlouvách s USA ve sněmovně rozhodlo dvoutřetinovou většinou.

ODS spěchá na vznik americké základny

Praha - Odstupující senátoři by den před ukončením svého mandátu mohli ještě hlasovat o radaru. To v úterý potvrdila sociálnědemokra­tická senátorka Jiřina Rippelová.

Radaru zbývá ke schválení jen krůček

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Americká vláda požádala svůj český protějšek o umístění své základny v Česku 19. ledna 2007, do dvou měsíců by mohla mít odpověď.

Radar nefunguje, tvrdí americký vědec

Praha - Radar nebude fungovat. Se svým dosahem by případnou střelu vypálenou z Íránu na USA vůbec nezachytil. Tvrdí to americký vědec, profesor techniky a národní bezpečnostní politiky na Massachusetts Institute of Technology Theodor Postol. Ten v úterý přijel do Prahy na pozvání české pobočky Greenpeace.

Amerika se o radaru teprve rozhodne, řekl Obamův viceprezident

Varšava - Obamův viceprezident Joe Biden v pondělí řekl, že o radaru v České republice a o deseti protiraketách v Polsku ještě vůbec není rozhodnuto.

Radar bezpečí nepřinese, míní europoslanec

Rožmitál - Uprostřed Evropy má vyrůst protiraketový deštník, který evropské státy jako celek nechtějí.

Test antiraket pro americký radar skončil fiaskem

Tokio - Americká protiraketa minula cíl kvůli závadě zaměřovacího zařízení v hlavici. Test zaplatili Japonci.

Protiradaroví aktivisté to chtějí vládě osladit

Praha - Vláda to chce osladit Evropě, my to chceme osladit vládě. Pod tímto mottem, ironizujícím vládní kampaň Evropě to osladíme, představili členové hnutí Nenásilí a Ligy starostů proti radaru (LSPR) vlastní celoevropskou mediální akci proti plánované radarové základně v Brdech.

Geologický průzkum u kóty 718 ničí cesty i stromy

Míšov - Přívlastek lehký má geologický průzkum kolem kóty 718 v Brdech nedaleko Míšova, kde by měl stát tolik diskutovaný americký protiraketový radar.

Kótu 718 lemuje plot, s odstraněním se nepočítá

Brdy - Místo, kde by mohla stát zvažovaná americká radarová základna, je hlídané vojáky. Lidé se domnívají, že plot armáda odstranila, a že se chystá uzavření stezek v újezdu.

Rusko nabídlo ústupek, pokud nebude americký štít v Evropě

Moskva - Velitel ruských raketových vojsk zastaví modernizaci, pokud nebude zapotřebí odpověď na protirakety.

NATO znepokojují ruské rakety v Kaliningradu

Brusel - Mluvčí aliance reagoval na oznámení ruského prezidenta, že Moskva nedovolí snížení své bezpečnosti kvůli radaru v Brdech.

Medveděv: Odpovíme na americký radar i rakety v Evropě

Moskva - Rusko umístí odpověď na americký systém v Evropě na hranice Polska.

Rusko přibrzdí Iskandery

Moskva - Rusko stoplo plány na rozmístění raket. Doufá, že Obama stopne radar.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT