Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Recenze alb, knih, představení, koncertů i výstav

Deník hodnotí umělecké výkony ve všech žánrech.

Alternativní Olomouc a Kaziměsti

Debutující český autor se pustil do náročného žánru městské fantasy. A rozhodně uspěl.

Krysař je sám o sobě démonický. A stále má co říct

Do stejné řeky se vstupovat nemá, říká se. Výjimka ale, jak známo, potvrzuje pravidlo – v tomto případě je jí muzikál Krysař, který přivedla režisérka Mirjam Landa opakovaně na jeviště, konkrétně pražského Divadla Kalich (premiéra se uskutečnila 8. září).

Joe je zábavnou podívanou hlavně díky hudebním číslům

Pardubice - Hlavní roli kovboje a milovníka Kolaloky ztvárnil na Kunětické hoře Josef Pejchal.

Těžká Barbora: komedie marnotratně lehká

Brno /RECENZE/ – V režii Stana Slováka a na Činoherní scéně Městského divadla Brno odstartovává Těžká Barbora v natolik rychlém odvazu, že snad divák nestačí plně vnímat dějové souvislosti. A tak alespoň bere zavděk jednotlivými vtipnými replikami, které lechtají jeho bránici. Snadný cíl? Vzhledem k termínu druhé premiéry, který připadl na silvestra, se nelze takovému terči dvakrát divit.

Vánoční svátek prožívali v Bruntále metalem

Bruntál – Slovenští Dementor, brněnští Fatality a opavští Apathy Again byli v pátek 26. prosince hvězdami posledního letošního dílu metalových Prometalfestů v bruntálském okrese.

Mostecký pěvecký sbor SMoG ukončil turné, zpíval i v centru Prahy

Most - Pěvecký sbor SMoG mosteckého gymnázia ukončil prosincové turné. Zpíval v Mostě, Německu i v Praze. Nyní bilancuje.

Koncert skupiny Nezmaři zahájil zimní festival na zámku v Telči

Telč – Koncertem českobudějovické skupiny Nezmaři dnes v konírně státního zámku v Telči začal 21. ročník hudebního festivalu Vánoční prázdniny v Telči. Návštěvníci uslyší také písničkáře Jaroslava Samsona Lenka s Radimem Zenklem a skupiny Žalman a spol., Jarret a Disneyband. Vedle koncertů jsou tradiční součástí výlety do okolí města.

Mostecké Zpívání v dešti byl šťastný výběr

Most -  Stalo se téměř tradicí, že poslední premiéra roku patří v činohře Městského divadla v Mostě muzikálu. Tentokrát dramaturgie sáhla po jednom z nejslavnějších, a to jevištní adaptaci nestárnoucí filmové klasiky Zpívání v dešti. Premiérové ovace ve stoje ukázaly, že to byl šťastný výběr.

Irští U2 překvapili vydáním nového alba

Washington - Irská rocková kapela U2 překvapivě vydává nové album. Písně dala okamžitě k dispozici zdarma na službě iTunes. Frontman jedné z nejpopulárnějších rockových skupin všech dob Bono dnes novinu oznámil po boku šéfa firmy Apple Tima Cooka, informovala dnes agentura AFP.

Premiéra Tisíce a jedné noci? Chyběly nápady, švih a tempo

Opava /RECENZE/ - Dramaturgie Slezského divadla sáhla po vyhlášeném operetním skladateli, ale z jeho pokladnice to nejlepší dílko zřejmě nevytáhla. Pohádka Tisíc a jedna noc se týká střetu Evropy s Orientem, o který ale zase až tak nešlo.

EXKLUZIVNĚ

Miroslav Šašek kreslil mlékaře, psí hřbitov i bagety dlouhé jako hůl

Jižní Čechy /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Dvě knihy od světoběžníka a redaktora Svobodné Evropy vydalo nakladatelství Baobab: průvodce slavnými městy s názvem To je Paříž a To je Londýn.

EXKLUZIVNĚ

Foglarovskou trilogii Velinský, čili Kapitán Kid zakončil přímo excelentně

Ústí nad Labem /RECENZE/  - Poslední tajemství Jana T. vyšlo pro velký zájem opět po deseti letech. Už nebylo k sehnání…  Jaroslav Velinský (19322012), autor známý hlavně mezi trampským publikem jako Kapitán Kid, byl písničkář, hudebník, spisovatel a navíc „foglarovec". Jako spisovatel debutoval již v roce 1969 zdařilým sci-fi románem Zápisky z Garthu.

EXKLUZIVNĚ

Album Bílé místo vrací radost z hlasu zpěvačky, která záhadně zmizela

Jižní Čechy /RECENZE, VIDEO/ - Pocta Pavlíně Braunové je nová deska, kterou vydalo nakladatelství Galén. Přináší 15 písniček zpěvačky Minnesengrů, které kdysi natočil a v archivu opatroval zvukař Jan Friedl… Traduje se, že ji v 80. letech milovala polovina známých folkařů včetně Vlasty Redla. Krom jiného byla spolehlivá, a proto když 6. srpna 1988 nedorazila na sraz Minnesengrů do Českých Budějovic, s nimiž měla jet na koncert k Lipnu, bylo to 'zlověstné', jak píše Jiří Černý.

Platonov v HaDivadle znechucuje, děsí i vzrušuje

Brno /RECENZE/ - Nejnovější inscenace brněnského HaDivadla Sežereš sám sebe (Platonov) se povedla – zůstala věrná Čechovově typické nedějovosti… Po apokalyptické sezoně přichází do HaDivadla Hrdinové a (jejich) Monstra. Už po zhlédnutí první inscenace z nového dramatického cyklu je jasné, že diváci si ani tentokrát nevydechnou. S Platonovem, výraznou osobností dnešní vyprázdněné nevýraznosti, vplula na známou experimentální scénu těžká mlha rezignace.

To nejlepší od Minnesengrů je velká radost a nostalgie

Jižní Čechy /RECENZE, VIDEO/ - Nové dvojalbum 45 ke 45 jihočeské legendy je reprezentativní kolekcí. To, co dělá z jejich písniček neopakovatelnou záležitost, je zpěv… Dvacet dva let byli českobudějovičtí Minnesengři v nejrůznějších podobách zásadní součástí jihočeské folkové scény. Ještě o rok delší čas už běží od chvíle, kdy v roce 1990 zaklapli kytarové futrály naposledy.

Glazarové Advent v Budějovicích: Tichá a silná je bolest beskydských hor

České Budějovice /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Hrou Advent se Jihočeské divadlo vrací na moravskou dědinu. Režisér Martin Františák vyhmátl nadčasové konflikty… Scéna je přetažená jemným plátnem, za ním se rýsují postavy. Ozývá se zoufalé volání jména ztraceného chlapce. Pak i zpěv. Začíná Advent.

Brněnský Wagnerův Bludný Holanďan je dramatem nadosobní povinnosti

Brno /RECENZE/ – Národní divadlo Brno oslavilo dvousté výročí narození Giuseppe Verdiho Wagnerovou ranou operou Bludný Holanďan, která se tak na brněnské jeviště vrátila po dvaceti letech. Za překvapivě dobrou inscenací stojí spojení solidních pěveckých výkonů, soustředěné hry orchestru a promyšlené režijní a vizuální koncepce.

Autistický génius našel vraha i matku: aktuální světový divadelní trhák v Brně

Brno /RECENZE/ - Městské divadlo Brno uvedlo rok po světové premiéře hru Podivný případ se psem. Jako autistický patnáctiletý génius září Vojtěch Blahuta. Rozumí uspořádání molekul ve vesmíru, zná všechna prvočísla a hravě spočítá jakýkoli matematický příklad. V každodenním životě je ale ztracený, nesnáší dotyky a neumí projevovat city…

Divadelní Jméno růže svádí s knihou a filmem od počátku nerovný boj

Pardubice /RECENZE, FOTOGALERIE/ - V hlavních rolích nové inscenace se představil Jiří Kalužný jako Vilém z Baskervillu a Petr Borovec v roli Adsona z Melku… Mysteriózní detektivka Jméno růže měla v sobotu premiéru ve Východočeském divadle Pardubice (VČD). Slavný román italského univerzitního profesora, sémiologa a spisovatele Umberta Eca proslavilo také filmové zpracování Jeana-Jacquese Annauda s Seanem Connerym v hlavní roli.

Jihočeská komorní filharmonie: Až příliš vděčné tituly a strhující Grieg

České Budějovice /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Program dalšího abonentního koncertu Jihočeské komorní filharmonie Pozdravy ze severu v úvodu podbízivě a ustrašeně sliboval „posluchačsky vděčné tituly“. Skladby z první části čtvrtečního večera, s výjimkou svérázného modernisty i tradicionalisty Arva Pärta, byly vděčné možná až moc. Opravdu vydatný hudební zážitek přinesla až druhá část s klavírním koncertem Edvarda Griega.

Třetí album rozhlasových večerníčků: Kapr Jakub řeší peníze a dělá reklamu

Jižní Čechy /RECENZE/ - Třetí díl jihočeských večerníčků zdobí smutný čert. Některé pohádky pobaví spíš dospělé, Václav Vydra je jistota… Hlavní dojem: Kapr Jakub zvážněl. Řeší se stavění domu, peníze i pomsta. Ve třech příbězích  smutní čert, švitoří skřítci, promluví bůh, pár kouzel a to je z nadpřirozena vše.

Dan Bárta s filharmonií? Tak vypadá požitek z ryzího muzikanství

Pardubice /RECENZE/ - Komorní filharmonie Pardubice každým rokem ukazuje, že dokáže připravit vynikající programy, které osloví příznivce všech žánrů i věkových kategorií. Kromě svých předplatitelských řad koncertů vážné hudby nabízí v samostatném cyklu s názvem Máme hosty pestrý koktejl pozoruhodných projektů, k nimž vždy přizve někoho z výrazných osobností hudebního života, a nutno říci, že zatím velmi úspěšně.

Rabín a spisovatel Karol Sidon vstoupil do mrazivých bran času

Tábor /RECENZE/ - Karol Sidon představil v Táboře na festivalu Tabook novou knihu, v níž medituje nad životem. Vážně i s humorem. Texty, které nyní vyšly jako Brány mrazu a jiné prózy, psal před 35 lety… K hledání vlastních kořenů se dříve či později odhodlají mnozí 
z nás. Co vlastně hledáme? Popisná čísla již neexistujících chalup? Místo, odkud přišli naši předci? Procházíme matriky, toužíme sestavit rozvětvený rodinný strom. Je to móda? Časově náročný koníček? Chceme pochopit, kdo jsme? Cestovat za rodinnou historií a odpovědí na poslední otázku se dá i jinak, jak ukazují Brány mrazu a jiné prózy Karola Sidona.

Plzeňský muzikál Polibek Pavoučí ženy je divadelní událostí roku

Plzeň /RECENZE/ - Plzeňské uvedení slavného muzikálu by Divadlu Josefa Kajetána Tyla mělo přinést Ceny Thálie… Napínavý, dramatický, strhující – takový je americký muzikál Polibek pavoučí ženy (Kiss of the Spider Woman), který v sobotu 30. listopadu uvedl muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni v české premiéře. Přestože se celý děj odehrává za zdmi věznice a má jistý politický přídech, neměla by tato skutečnost diváky od cesty do Komorního divadla odradit.

Funkeho výstava v Moravské galerii zúročuje, co zůstalo skryto

Brno /RECENZE/ - Po dlouhých sedmnácti letech připomíná Moravská galerie v Brně různorodou tvorbu Jaromíra Funkeho a jeho úctu k čistotě fotografie… Zátiší, krajiny, akty, momentky. Obsáhnout mnohé, a přesto vypointovat nejpozoruhodnější se daří nové výstavě Moravské galerie v Brně. Pod názvem Jaromír Funke Mezi konstrukcí a emocí čeká návštěvníky pomyslné putování různorodou tvorbou jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů první poloviny 20. století.

Výstava Davida Michalka a Miloše Šejna v Galerii města Ostravy se vydařila

Ostrava /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Slow Dancing & Figure Studies a Vznášení a padání Davida Michalka a Miloše Šejna v Gongu… Společným jmenovatelem výstavy David Michalek: Slow Dancing & Figure Studies / Miloš Šejn: Vznášení a padání je lidské tělo coby námět silně rezonující právě v bývalém industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Jedná se o premiérovou výstavu Galerie města Ostravy. Díla obou autorů, které jsou ke zhlédnutí ve dvoraně a hlavním výstavním sále Multifunkční auly Gong, představují dva svébytné přístupy.

Z nové desky populární plzeňské kapely Kníry srší vtip a nadsázka

Plzeň /RECENZE, FOTOGALERIE, VIDEO/ – S novou deskou nazvanou Knír v duši na sebe upozorňuje plzeňská kapela Kníry. Křtí ji v pátek 29. listopadu v Divadle pod lampou a na pomoc si bere hokejistu Ryana Hollwega. Parta složená kolem několika bývalých členů kapely Tleskač na novinku připravila šestnáctku skladeb, které žánrově popisují jako moustache rock´n´roll.

Brněnská inscenace Veselka je únavnou všehochutí uvnitř tělocvičny

Brno /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Inscenaci Veselka v režii Břetislava Rychlíka chybí jasný dramaturgický přístup, nastudování trpí také tím, že se snaží zachovat vše… Já tomu nerozumím, zašeptal divák v hledišti Mahenova divadla, kde se právě hrála nová inscenace Veselka od Stanislawa Wyspiańského. Jeho posmutnělý výrok mluví za vše. Veselce brněnského národního divadla v režii Břetislava Rychlíka se nedaří ani pobavit, ani poučit, ani povznést.

EXKLUZIVNĚ

Místy rozpačitý Kraus, opět vítězící Gott. Slavičí večer byl ale zábavný

Praha /RECENZE/ – Loni kohout svíraný v podpaží rozzlobeného Daniela Landy, stěžujícího si na poměry ve společnosti i v hudební branži. Letos to byli pro změnu francouzské husokachny, cvičené prase a Petr Čtvrtníček s holým zadkem, kteří se promenovali po jevišti Státní opery v Praze, kde se v sobotu uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 48. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2013.

Detektivní román Na kopci: Šumava po seversku

Šumava /RECENZE/ - Jiří Březina zabodoval s literární prvotinou, detektivním románem Na kopci, zasazeným z velké části na Šumavu. Vznikla díky sázce, první náklad je prodaný a v knihkupectvích je již dotisk… Devítileté Marii se zjevil na šumavském kopci Svatý Tomáš anděl: Zvedá se strašlivý vichr, celý altán se otřásá pod jeho poryvy. Všechno to trvá jen okamžik a zároveň celou věčnost.

EXKLUZIVNĚ

Čapí postoj Iana Andersona na jedné noze nahradily triumfální výkopy

Brno /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Po čtyřiceti letech se na brněnském koncertě vrátil frontman Jethro Tull Ian Anderson k tématu fiktivního chlapce Geralda Bostocka. Standardní rockový koncert ale v řadě ohledů spíš divadelní představení s propracovanou choreografií a hereckými gesty. Středeční brněnské vystoupení frontmana britské rockové skupiny Jethro Tull v téměř vyprodané hale ve Vodově ulici přesvědčil o tom, že Anderson a jeho hudebníci jsou výtečně sehraným týmem.

EXKLUZIVNĚ

Primal Scream s mimotickým bohem Gillespiem v Lucerně vládli kytarovému nebi

Praha /RECENZE/ – Tyto dny byl peněženkám fanoušků kytarové muziky čert dlužen. Placebo, Biffy Clyro, Suede, White Lies… Co den, to pojem. A teď ještě tohle! Skotská kapela Primal Scream, která stála od začátku 80. let (hraje už od roku 1982) u kořenů současného indie rocku, přijela v pondělí večer do pražského Lucerna Music Baru.

Frank Zappa naučil hudebníky z Banned From Utopia nebrat se vážně

Brno /RECENZE/ – Když v prosinci 1993 zemřel americký hudební génius  ̶  skladatel, instrumentalista a zpěvák Frank Zappa, psal tisk o tom, že skončila jedna významná éra v oblasti progresivního rocku a jazzu. Po dlouhých dvaceti letech přijela do Brna skupina pojmenovaná Banned From Utopia (parafráze Zappova alba The Man From Utopia z r. 1983), aby uctila a připomenula jeho génia.

EXKLUZIVNĚ

Středeční noc v Lucerně: skvěle rutinní tatík Molko a jeho Placebo

Praha /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžeme dělat. I bisexuálové veršující v ginsbergovském oparu, u kterých jste kdysi nevěděli, jestli jsou holka, nebo kluk, stárnou a můžou se z nich stávat tatíkové a maminy. Něco podobného se děje s frontmanem kapely Placebo Brianem Molkem.

Vyprodané Janáčkovo divadlo aplaudovalo symfonikům z Londýna

Brno /RECENZE/ - Závěrečný koncert mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim 2013 nezapřel světovou úroveň a patřil k jeho vrcholům… Třináctidenní a v pořadí již 47. ročník Moravského podzimu uzavřelo v pátek večer vystoupení Londýnského symfonického orchestru. Ten v čele s šéfdirigentem Valerijem Abisalovičem Gergijevem patřícím ke světové dirigentské špičce vyprodal Janáčkovo divadlo a vysloužil si od diváků dlouhé ovace.

EXKLUZIVNĚ

Ionescův král Bérenger I. umírá. A herec Viktor Skála s ním

Brno /RECENZE/ - Brněnské nastudování hry Eugèna Ionesca Král umírá v režii Františka Derflera je mnohovrstevnatou koláží o posledních věcech člověka… Proč jsem se narodil, když to není navždy? Zatracený rodiče! Pitomej nápad, špatnej vtip!, opakuje zoufale král Bérenger I. poté, co se dozví, že zemře. Před zraky diváků se smiřuje se smrtí a vzývá mrtvé, aby jej naučili lhostejnosti.

EXKLUZIVNĚ

Výstava v NG Svatí Cyril a Metoděj s podtitulem Dějiny, tradice, úcta: Úspěch!

Praha /RECENZE/ - V letošním roce si připomínáme výročí tisíce a jednoho sta padesáti let, jež uplynuly od události, která výrazně ovlivnila dějinné směřování odehrávající se v prostoru, jehož název vždy reflektoval postupně se vyvíjející teritoriální vymezení. V prostorách Národní galerie v Praze, ve zdech Anežského kláštera byla prvního listopadového dne otevřena závěrečná část výstavní trilogie, jejíž předchozí díly měli návštěvníci možnost zhlédnout v Olomouci a v Brně.

Nickelback v Praze jako rocková kapela? Moc to nefungovalo

Praha /NÁZOR ČTENÁŘKY, FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek v pražské O2 aréně poprvé vystoupila kanadská „rocková" kapela Nickleback. Hala vyprodaná do posledního místa. Kam mé oko dohlédlo samí milí mladí lidé, zejména mladé dívky a sem tam nějaký „lehce upravený" hoch.

Barbora Seidlová už dávno není princezna Zubejda, ale excelentní zralá herečka

Nymburk /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Strhující dámská jízda v nebi. A zjištění, že po smrti se toho vlastně moc nezmění. I to patří k charakteristice komedie Nebe?, kterou v úterý večer vidělo opět zcela zaplněné Hálkovo divadlo 
v Nymburce. Kdo šel na představení s předsudkem, že autorské divadlo bude tak nějak pokulhávat za osvědčenými kusy slavných dramatiků, musel po zhlédnutí Nebe? nutně změnit názor.

Léta sedmdesátá: Šeď rozmělněná do ticha

Brno /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Autorská novinka Jana Mikuláška a Dory Viceníkové Šedá sedmdesátá aneb Husákovo ticho, uvedená u příležitosti brněnského RedFestu, sarkasticky vykresluje sedmdesátá léta.

Šporclovy houslové legendy hudebně potěší i poučí

Jižní Čechy /RECENZE/ - Koncert s popovou kapelou je místy kýčovitý, pocta virtuosům z období mezi Paganinim a Oistrachem má i přes technický základ lehký salónní charakter a snadno se poslouchá.

Lucie Bílá přivezla hity z muzikálu i světový rock

Liberec /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Černobílé turné se chýlí ke konci. Na své největší šňůře udělala zlatá slavice zastávku i v Liberci. Lucie Bílá přivezla do Tipsport areny kapelu, o kterou se může opřít, vokalistky i tanečníky.

Morcheeba se v Roxy ztrácela, Everlast může dojem napravit

Praha /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Britská kapela Morcheeba v Česku platí za velké jméno, a to se potvrdilo i ve čtvrtek večer v Roxy. Na koncertu bylo našlapáno. Přes nabitý hudební set zahrnující novinky z aktuální, už osmé, řadové desky Head Up High i největší hity jako Rome Wasn't Buid In a Day to ale byl zážitek rozpačitý.

Čas trvá. V avantgardních fotografiích Jaromíra Funkeho

Brno /RECENZE/ - Moravská galerie v Brně zahájila v přízemí Místodržitelského paláce výstavu představující fotografie ze všech období tvorby Jaromíra Funkeho… I když začínal jako amatér, v současnosti patří k světově uznávaným průkopníkům avantgardní fotografie. Jaromír Funke. Muž, jehož různorodá tvorba rýsovala dějiny nového vizuálního umění.

Dvě knižní novinky Baobabu: Nebát se samoty a smát se, když nesvítí nic

Tábor /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Umění pozorovat spojuje dvě nové knihy z Baobabu. Vychází Roční období od francouzského kreslíře Blexbolexe a satira Franka Tashlina s názvem Vačice, která se nesmála.

EXKLUZIVNĚ

Srdcovky a rarity Hany Hegerové ze Supraphonu vyšly na jedničku

Praha /RECENZE/ – Hana Hegerová. Tak prostě se jmenuje kompilace, která nyní vyšla u Supraphonu. Konečně, víc netřeba dodávat. Jméno naší legendární šansoniérky mluví samo za sebe. Trojdiskové album vydala společnost na počest 82. narozenin, jež zpěvačka oslaví 20. října. A přistoupila k němu velmi pečlivě a uvážlivě.

Cimrmanology čeká extáze. Opera Proso vychází na CD s DVD

Praha /RECENZE, VIDEO, FOTOGALERIE/ - Unikátní géniova opera prošla živě kiny. V pátek vyšel její záznam… Proso na CD a DVD spolu, to je první a jediné koncertní provedení slavných melodií, odcizených z operetní fresky Járy Cimrmana.

EXKLUZIVNĚ

Retrospektiva Aleny Čermákové: zatracovat a velebit na cestě do pekel

Želeč u Tábora /RECENZE/ - Velkorysý prostor obrazárny by mohly Špejcharu v Želči 
u Tábora závidět mnohé galerie. Reprezentativní výběr 
z celoživotního díla malířky Aleny Čermákové rozhodně neurazí. Naopak. Výstava zaujme na první pohled pestrostí zastoupených výtvarných technik, žánrů i námětů. Jako vzdělaný laik si troufám říci, že i kvalitou.

EXKLUZIVNĚ

Brněnský Flashdance: Svářečka Alex tančí jako šílená, až jiskry létají

Brno /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Městské divadlo Brno uvedlo jako první evropská scéna muzikál Flashdance. V hlavní roli  zazářila na premiéře Svetlana Janotová… Přesně třicet let od filmové verze ožil minulou sobotu muzikál Flashdance poprvé i na divadle. Hity jako What a Feeling, Gloria nebo Maniac rozproudily Hudební scénu Městského divadla Brno, které příběh osmnáctileté svářečky Alex uvedlo v evropské premiéře.

EXKLUZIVNĚ

Kniha Kašpárka v rohlíku? Je k sežrání!

Ústí nad Labem /RECENZE, VIDEO/ – K „Postřelené knize" je ještě přidaný i výtisk NOT, Kašpárkova bejbypunkového zpěvníku. Můžeme si s rohlíkáři i zpívat a zadrnkat na kytáru. Ovšem, Kašpárek už je fenomén! Nápadité básničky, veselé písně, originální kreslené postavičky v čapkách kašpárkovských s rolničkami i bejbypunkově ježatých. A ulítlé povídky, zde jako devět příběhů z Kašpárkova života. Jsou poučné i k popukání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT