Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Schůzka Donalda Trumpa s Kim Čong-unem

Vůbec poprvé se sejdou na summitu v Singapuru americký prezident se severokorejským vůdcem. Hlavní téma debaty? Denuklearizace a mír.

AKTUALIZOVÁNO

První krok k denuklearizaci? USA a KLDR vytvoří společné pracovní skupiny

Spojené státy a Severní Korea sestaví společné pracovní skupiny, jejichž hlavním úkolem bude ověřování snah o dosažení denuklearizace Korejského poloostrova. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertovou.

KLDR na summitu slíbila zničení raketové střelnice Sohe. Prý brzy

Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně na nedávném summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem slíbil, že zničí střelnici Sohe nacházející se na západě země. Její areál KLDR v minulosti používala k testům raket dlouhého doletu. O chystané likvidaci střelnice informovala agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného amerického činitele.

S KLDR chci mít dobré vztahy, řekl Trump. V neděli bude zřejmě volat Kimovi

Prezident USA Donald Trump se během páteční schůzky s novináři nechal slyšet, že další jednání se Severní Koreou jej pravděpodobně čeká už v neděli. O čem přesně se bude se státníky KLDR bavit neprozradil, dodal však, že hodlá hovořit mimo jiné k tamnímu lidu.

Lidská práva lze kvůli jadernému odzbrojení KLDR upozadit, naznačil Trump

Spojené státy jsou kvůli denuklearizaci Korejského poloostrova ochotny přehlédnout porušování lidských práv, kterého se dopouští severokorejský režim. V rozhovoru pro televizi Fox News to alespoň naznačil americký prezident Donald Trump, který tak reagoval na dotazy ohledně svého summitu s Kim Čong-unem.

Dva a půl roku na jaderné odzbrojení. Pompeo poprvé zmínil, kolik má KLDR času

Spojené státy doufají, že Severní Korea uskuteční své jaderné odzbrojení v horizontu dvou a půl roku, prohlásil ve středu v Soulu americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Je to poprvé, co byl zmíněn časový rámec dohody. Informovala o tom agentura Reuters.

Schůzka s Kimem odvrátila jadernou katastrofu, napsal Trump

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil úterní summit se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem za událost, která odvrátila hrozící nukleární katastrofu. Za historický okamžik považuje schůzku i severokorejská agentura KCNA, podle které znamená radikální obrat ve vzájemných vztazích. To ostatně naznačuje i skutečnost, že oba vůdci údajně přijali vzájemná pozvání na návštěvu svých zemí.

Pohledem Stanislava Šulce: Cynická dohoda

Dvojice diktátorů, jak omylem označila schůzku Donalda Trumpa s Kim Čong-unem stanice Fox News, není historická. Je v důsledcích spíš nechutná.

Trump dohody rád ruší, varuje Kima Írán. Ostatní země výsledek summitu vítají

Po přelomovém summitu USA a KLDR, který měl za následek podpis dohody o denuklearizaci Korejského poloostrova, se již objevily první zahraniční reakce. Většina mocností historický krok ke smíru vítá, některé státy se však neubránily skepsi.

Důvěřujte si a o míru se bavte později, radí Dennis Rodman Kimovi i Trumpovi

Vyjádřit podporu účastníkům historického summitu, tedy prezidentovi USA Donaldu Trumpovi a vůdci KLDR Kimu Čong-unovi, přiletěl do Singapuru i Dennis Rodman. Bývalá basketbalová hvězda, která se považuje za Kimova blízkého přítele, je s výsledkem ostře sledovaného setkání spokojena.

Očekával jsem víc, hodnotí expert dohodu Trumpa s Kimem. O fiasko ale nejde

Výsledek singapurského summitu má mimo jiné zaručit úplnou denuklearizaci KLDR. Podle Adama Mounta z Federace amerických vědců nicméně slova dohody nepatří k těm nejúdernějším. Dřívější úmluvy ohledně jaderných zbraní byly zvučnější, řekl zmíněný odborník americké televizi CNN.

AKTUALIZOVÁNO

Babiš věří, že summit Trumpa s Kimem odstraní riziko války

Premiér Andrej Babiš (ANO) vnímá setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem pozitivně. Doufá, že se podaří věci dotáhnout do konce a odstraní se riziko války v regionu. Novinářům dnes také řekl, že se v minulosti měly i jiné konfliktní oblasti řešit jednáním, a ne vojenskými intervencemi.

AKTUALIZOVÁNO

Kim může svým lidem nabídnout velkou budoucnost, zhodnotil Trump summit

Prezident USA Donald Trump vystoupil na tiskové konferenci jen zhruba dvě hodiny po konci summitu se severokorejským lídrem Kim Čong-unem. Ve svých vyjádřeních prohlásil, že sankce USA zůstávají v platnosti. Zároveň ale také potvrdil, že vůdce KLDR brzy zahájí proces, který spoustu lidí učiní šťastnou.

AKTUALIZOVÁNO

Trump a Kim podepsali dohodu o spolupráci. Svět se změní, tvrdí vůdce KLDR

Moment, na který čekal doslova celý svět, konečně nastal. Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un se poprvé setkali tváří v tvář a dlouze si třásli rukama, načež spolu hovořili 38 minut v soukromí. Poté následovala diskuse s týmy obou státníků, společný oběd i podpisy dohody, která potvrzuje, že jednání ani v budoucnu neustrnou.

Pár hodin do singapurského summitu. Trump i Kim chtějí nalézt sympatie i shodu

Dlouho očekávaná schůzka severokorejského vůdce s americkým prezidentem vypukne již v úterý ve tři hodiny ráno SELČ. Oba aktéři jsou na místě již od neděle, témata jsou podle médií jasně dána. 

Přestaňte romantizovat Kima. Je to diktátor, volají severokorejští umělci

V předvečer historického americko-severokorejského summitu dosahuje světová popularita severokorejského vůdce nebývalých výšek. Zatímco ještě před několika měsíci byl označován za největší hrozbou pro svět, dnes je vynášen do nebes jako moudrý státník. Podle severokorejských umělců, kteří uprchli z KLDR na jih, bychom však měli přestat Kima romantizovat. Na tom, že je to diktátor, schůzka nic nezmění, řekli BBC.

Limuzínu Kima chrání běžící strážci. Jejich výběr podléhá přísným kritériím

/VIDEO/ Záběry, které zachytily kamery nejen při společném jednání hlav Severní a Jižní Koreje, ale i před nadcházejícím historickým summitem KLDR a USA, již několikrát obletěly svět. Vůdce KLDR Kim Čong-una a jeho limuzínu obklopuje skupina dvanácti bodyguardů, kteří ho v poklusu chrání i během jízdy. Kdo jsou tito muži? 

Média KLDR prolomila mlčení o schůzce Kima a Trumpa. Půjde o mír, píší

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump budou na zítřejším historickém summitu v Singapuru jednat o trvalém mírovém mechanismu pro Korejský poloostrov, jeho denuklearizaci a dalších otázkách. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na severokorejská státní média.

Trump se sešel s Kimem. Podívejte se na dílo vtipálků

Americký prezident Donald Trump a vůdce Severní Koreje Kim Čong-un se sešli v Singapuru již v sobotu. Nešlo však o skutečné politiky, ale o recesisty, kterým se jejich kostýmy vskutku vydařily. V Singapuru, který americko-korejským summitem žije, neunikli pozornosti světových médií.

AKTUALIZOVÁNO

Kim a Trump dorazili do Singapuru. Vůdce KLDR přiletěl čínským letounem

Speciál s vůdcem KLDR Kim Čong-unem přistál dnes dopoledne v Singapuru, odpoledne pak dorazil i letoun Air Force One s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jejich historická schůzka se uskuteční v úterý, jejím ústředním tématem má být jaderné odzbrojení Korejského poloostrova.

Na summit s Kimem míří i basketbalista Rodman. V KLDR byl již pětkrát

Americký prezident Donald Trump nebude jedinou populární postavou, která se hodlá v úterý v Singapuru sejít s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Do jihovýchodní Asie míří také bývalý basketbalista NBA Dennis Rodman, který se s Kimem již dříve setkal a považuje jej za svého přítele.

Pozvu Kima do Ameriky, když to na summitu půjde dobře, uvedl Trump

Americký prezident Donald Trump je přesvědčený, že je na nadcházející schůzku se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem dobře připravený. Pokud summit, který se uskuteční příští týden v úterý v Singapuru, dopadne dobře, je také podle svých slov připraven pozvat Kim Čong-una na návštěvu Spojených států. Informovala o tom televize CNN.

Ostrov smrti. Místo summitu Trumpa s Kimem má krvavou minulost

/FOTOGALERIE/ Již za šest dní dojde k jedné z neočekávanějších schůzek roku. Americký prezident Donald Trump se příští úterý na singapurském ostrově Sentosa sejde v pětihvězdičkovém hotelu Capella s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem. Ačkoliv se historicky první summit mezi státníky uskuteční na ostrově, který je dnes vyhledávaným luxusním letoviskem, nese si s sebou temnou minulost.

Je rozhodnuto. Schůzku Trumpa s Kim Čong-unem bude hostit hotel Capella

/VIDEO/ Spojené státy a Severní Korea se dohodly na místě historicky prvního setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Oba státníci se sejdou 12. června v hotelu Capella na singapurském ostrově Sentosa. Na Twitteru to oznámila tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Kim před schůzkou s Trumpem vyhodil velení severokorejské armády

Severokorejský vůdce Kim Čong-un týden před historickým summitem s americkým prezidentem Donaldem Trumpem uvolnil z funkce tři nejvyšší armádní činitele. Důvod jejich sesazení není znám, podle amerických analytiků ale tento krok souvisí s upevněním Kimovy kontroly nad armádou.

Schůzka s Kimem se 12. června v Singapuru uskuteční, naznačil Trump

Americký prezident Donald Trump opětovně připustil, že se vrcholný summit se severokorejským vůdcem Kimem Čong-unem přece jen uskuteční, a to 12. června v Singapuru, jak bylo původně plánováno. Trump to naznačil po setkání s korejským vyslancem Kimem Jong-čcholem.

Trump se v Oválné pracovně setkal s poslem KLDR Kimem Jong-čcholem

Americký prezident Donald Trump přijal v Oválné pracovně místopředsedu Korejské strany práce Kim Jong-čchol, který je považován za oficiálního vyslance KLDR pověřeného domluvit summit mezi severokorejským vůdcem a americkým prezidentem. Setkání probíhá právě v tuto dobu. Uvedla to agentura AFP. 

KLDR je stále ochotna vzdát se jaderných zbraní. Kim se chce sejít s Putinem

Severokorejský lídr Kim Čong-un se včera sešel s šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem. Kim mu sdělil, že jeho zájem o denuklerizaci korejského poloostrova stále trvá. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT