Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Usáma bin Ládin dopaden

Usáma bin Ládin dopaden

V Jemenu zemřel někdejší osobní strážce Usámy bin Ládina

Saná – V Jemenu zemřel Násir Bahrí, který býval osobním strážcem zabitého teroristy Usámy bin Ládina. S odvoláním na jemenské lékařské zdroje o tom dnes informoval zpravodajský portál BBC.

Americká rozvědka chtěla bin Ládina vypátrat pomocí mikročipů v lécích

Washington - Americké tajné služby se chtěly dostat na stopu teroristy Usámy bin Ládina dálkovým monitorováním léků, které užíval. Podle čtvrteční informace amerického investigativního serveru The Intercept chtěli američtí agenti vkládat do léčiv mikročipy a s jejich pomocí hledaného zločince dopadnout. Podle serveru není jasné, zda byl záměr realizován nebo zůstal jen na papíře.

Jsem poslední, kdo viděl bin Ládina živého, tvrdí člen komanda. Není sám

Washington – Členové amerického elitního týmu při přípravě mise na dopadení vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina nevěřili, že se dostanou živí domů. V rozhovoru s televizí Fox to řekl člen skupiny Rob O´Neill, který tvrdí, že to byl on, kdo bin Ládina zabil. Televize odvysílala dnes brzo ráno SEČ první díl reportáže a dnes večer místního času (ve čtvrtek ve 4:00 SEČ) odvysílá díl druhý.

CIA chystala jako zbraň proti bin Ládinovi loutku s jeho podobou

Washington – Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) přiznala, že kdysi zvažovala výrobu hračky, která měla odvracet muslimské děti od šéfa islámské teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina. Podle stanice CNN šlo o loutku s podobou bin Ládina, jehož obličej byl namalován barvou, která se v horku rozpustila a odhalila jeho ďábelskou podobu. Po zhotovení tří prototypů v roce 2005 u hračkářské firmy Hasbro se ale od nezvyklého projektu upustilo.

Soud snížil na 23 let trest lékaři, který pomohl najít bin Ládina

Pákistán - Pákistánský soud dnes snížil na 23 let trest lékaři, který americkým tajným službám pomohl vypátrat teroristu Usámu bin Ládina. Doktor Šakíl Afridi byl podle svých právníků odsouzen za velezradu a spolupráci s islamistickými radikály, skutečným důvodem jeho pronásledování justicí je však podle agentury AP práce pro CIA vedoucí k dopadení hledaného teroristického vůdce bin Ládina. Původní Afridiho trest 33 let loni zrušil odvolací soud a nařídil nový proces.

AKTUALIZOVÁNO

V Pákistánu obnovili proces s mužem, který vypátral bin Ládina

Péšávar – V Pákistánu obvinili z vraždy a podvodu lékaře, který pomáhal americké zpravodajské službě vystopovat teroristu Usámu bin Ládina. Informovala o tom dnes agentura AFP. Americké komando pak bin Ládina v roce 2011 zabilo v pákistánském Abbottábádu.

Muž, který pozval do Afghánistánu Bin Ládina, kandiduje na prezidenta

Kábul - Bývalý islamistický kmenový válečník, který v minulosti údajně pozval do Afghánistánu vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámu bin Ládina, se zaregistroval jako kandidát pro prezidentské volby. Ty jsou v Afghánistánu plánovány na 5. dubna příštího roku, přičemž uchazeči musí předložit svou kandidaturu nejpozději do 6. října. Informoval o tom dnes britský list The Daily Telegraph.

AKTUALIZOVÁNO

Americká vláda nemusí odtajnit fotografie z likvidace bin Ládina

Washington - Americký federální odvolací soud dnes dospěl k závěru, že vláda oprávněně zařadila fotografie a video pořízené při likvidaci teroristy Usámy bin Ládina k tajným materiálům. Soud také rozhodl, že vláda tyto materiály nemusí zveřejňovat.

Člen komanda vzpomíná, jak zastřelil bin Ládina ranami do čela

Washington – Usáma bin Ládin vypadal v posledních vteřinách života zmateně, držel před sebou jednu ze svých žen a snažil se dostat k samopalu. V rozhovoru s americkým časopisem Esquire to řekl příslušník amerického komanda, který prý bývalého šéfa Al-Káidy v noci na 2. května 2011 zastřelil při tajné operaci v pákistánském Abbottábádu.

Pákistán postaví zábavní park blízko místa, kde zemřel bin Ládin

Islámábád /ANIMACE/ - Pákistánská samospráva plánuje výstavbu velkého zábavního parku poblíž místa, kde speciální jednotka americké armády zastřelila teroristu Usámu bin Ládina. Napsala to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Odtajněné e-maily odhalily detaily bin Ládinova pohřbu

Washington /ANIMACE/ – Někdejší šéf teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin, kterého loni v květnu zabilo v pákistánském Abottábádu americké komando, byl pohřben v souladu s muslimskými tradicemi. Shození jeho těla do moře nepřihlíželi z paluby lodi USS Carl Vinson žádní členové posádky. Vyplývá to z odtajněných vnitřních e-mailů příslušníků americké armády, o nichž dnes informovala agentura AP. O maximálním utajení pohřbu svědčí i fakt, že mrtvola byla vysokými důstojníky označována jako „FedEx package", tedy balík zmíněné americké spediční služby.

Film o smrti bin Ládina uvidí Američané ještě před volbami

Los Angeles – Američtí diváci budou moct v listopadu zhlédnout první filmové zpracování loňské likvidace šéfa teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina. Snímek Seal Team Six: The Raid on Osama bin Laden uvede televizní kanál National Geographic v neděli 4. listopadu.

V USA vyjde kniha o zabití bin Ládina, napsal ji člen jednotky SEAL

Washington - Na pulty amerických knihkupectví zamíří zpráva z první ruky o tom, jak byl loni zabit vůdce teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin. Kniha No Easy Day (Nijak jednoduchý den) přináší výpověď člena speciálního týmu SEAL, který bin Ládina v jeho pákistánském úkrytu zlikvidoval.

Nečas: Smrt bin Ládina je milník v boji proti terorismu

Praha – Smrt vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina označil český premiér Petr Nečas (ODS) za významný milník v boji proti terorismu a v úsilí o bezpečnější svět, i když zdaleka neznamená jeho konec.

Al-Káida uznala bin Ládinovu smrt

Saná - Jemenská větev teroristické sítě Al-Káida přiznala, že je vůdce Usáma bin Ládin mrtev. Pro celou síť je to prý katastrofa.

Zabili jsme Bin Ládina, oznámil prezident Obama

Washington/Is­lámábád /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/– Vůdce teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin je mrtvý. Oznámil to v pondělí v přímém přenosu televizní stanice CNN americký prezident Barack Obama s tím, že tělo nejhledanějšího teroristy na světě je v rukou amerických úřadů.

Bin Ládina může v čele Al-Káidy nahradit Zavahrí

Washington/Praha - Egyptský lékař Ajmán Zavahrí (59), hlavní ideolog teroristické sítě Al-Káida, by se mohl stát po úmrtí vůdce sítě Usámy bin Ládina jeho nástupcem v čele této radikálně islamistické organizace.

Dopadení bin Ládina: Tajná operace za asistence vrtulníků

Washington - Vrtulníky se snesly z temnoty v nejvýznamnější protiteroristické misi v dějinách Spojených států. Byla to operace tak tajná, že jen vybraná hrstka amerických oficiálních činitelů věděla, že se chystá.

Usáma v moři

Než se svět stihl vzpamatovat z informace, že terorista, v jehož existenci už pomalu nikdo nevěřil, byl nalezen a zabit, už zas nevíme, kde je mu konec. Byl prý vyhozen někam do moře.

Povstalci chtějí pro Kaddáfího totéž, co se stalo Ládinovi

Tripolis – Libyjského vůdce Muammara Kaddáfího by měl potkat stejný osud jako vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámu bin Ládina, kterého v noci na pondělí v Pákistánu zabilo americké komando.

Terorista Usáma bin Ládin je mrtvý

Vůdce teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin je mrtvý. Oznámil to v pondělí v přímém přenosu televizní stanice CNN americký prezident Barack Obama s tím, že tělo nejhledanějšího teroristy na světě je v rukou amerických úřadů.

Likvidace Usámy? Čím méně lidí o takové akci ví, tím lépe

ČR /ROZHOVOR, ANIMACE/ – Česká policie a rozvědka zůstávají v klidu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se případná pomsta za smrt Usámy bin Ládina měla nějak dotknout ČR. Žádné uzavírky na letištích či důkladnější ostraha objektů neprobíhá.

Smrt bin Ládina vyvolala úlevu, ale i volání po odplatě

Washington/Is­lámábád /ANIMACE/ – Bezmála deset let po teroristických útocích na New York a Washington Bílý dům překvapil svět zprávou o smrti šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina, který stál za krvavými atentáty z 11. září 2001.

Bin Ládin je mrtev, terorismus ale neprohrál

Islamabád /ANIMACE/ - Smrt vůdce sítě al-Káida vražedné buňky rozeseté po celém světě podle odborníků zpomalí jen na chvíli. Lze očekávat jejich pomstu.

Bin Ládinova smrt je magnetem pro podvodníky

Washington – Smrt vůdce teroristické sítě Al-Káida je na internetu mimořádným lákadlem pro podvodníky a tvůrce spamů. Světovou počítačovou síť okamžitě zaplavily odkazy slibujícími fotografie či videozáznam mrtvého Usámy bin Ládina.

USA zvažují zveřejnění fotografie mrtvého bin Ládina

New York - Americké úřady zvažují zveřejnění fotografie zabitého teroristy Usámy bin Ládina, uvedla televizní stanice ABC News s odvoláním na svůj zdroj.

Bin Ládin nebyl dle informací před smrtí ozbrojený

New York - Spojené státy upřesnily popis zásahu proti předákovi teroristické sítě Al-Káida Usámovi bin Ládinovi.

V USA sílí debata o stažení z Afghánistánu

New York - Ve Spojených státech po nedělním zabití vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina sílí debata o vojenském stažení z Afghánistánu.

Klaus: Výrok, že bin Ládin je fikce, byl nešťastný

Praha - Prezident Václav Klaus se ve středu distancoval od výroku svého vicekancléře Petra Hájka o tom, že Usáma bin Ládin je mediální fikce.

Svět řeší legalitu zásahu USA v Pákistánu

Washington/Paříž/Ženeva /ANIMACE/ - Pákistánský premiér Júsuf Ráza Gílání ve středu v Paříži prohlásil, že přítomnost Usámy bin Ládina v jeho zemi svědčí o neúspěchu zpravodajských služeb ve světě, včetně americké.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT