Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Státní rozpočet

Odbory návrh rozpočtu kritizují. Vadí jim mimo jiné to, že vláda vychází při sestavení příjmů a výdajů ze zákonů, které ještě nejsou schválené. Nesouhlasí se základními parametry, podle nich by příjmy mohly být o 50 až 60 miliard nižší.

Státní rozpočet je zatím v plusu. Ale jen díky penězům z EU a malým investicím

Na první pohled je aktuální stav státního rozpočtu v dobré kondici. S průběžným přebytkem ve výši 16,8 miliard korun ho předčí pouze září let 1994, 2005, 2007 a 2016. Druhý pohled však odhalí, že za dobrým výsledkem stojí zejména nízké investice a příliv peněz z evropských fondů.

Poslanci už mají na stolech rozpočet se schodkem 40 miliard korun

Poslanci už mají na stolech návrh státního rozpočtu na příští rok. Počítá se schodkem 40 miliard korun, což je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Pro letošní rok je schválený schodek 50 miliard, loni byl 60 miliard, ale ve skutečnosti skončil rozpočet zhruba šestimiliardovým schodkem.

Přebytek státního rozpočet klesl pod 15 miliard. Bez Unie by byl ve schodku

Ani výtečný stav hospodářství v srpnu nezabránil ztenčování přebytku státního rozpočtu. Zatímco vloni byl stát po osmi měsících v plusu 15,6 miliard a předloni dokonce 81 miliard, letos přebytek klesl na 14,8 miliard. A bez peněz z Evropské unie by byl státní rozpočet už nyní 5,7 miliard v minusu.

Kulturu živí hlavně firmy. Z veřejných rozpočtů na ni šla jen sedmina peněz

Do kultury v roce 2016 putovalo 233 miliard korun, což bylo jen nepatrně více než v roce předchozím. Většinu peněz na ni přitom vynaložily podniky. Veřejné rozpočty se na financování kultury podílely jen 14 procenty. Jejich podíl o polovinu předčily i domácnosti.

Alena Schillerová v létě s ministry projedná změny v rozpočtu ve výši 10 miliard

Během červencových a srpnových debat s jednotlivými ministry bude šéfka resortu financí Alena Schillerová (za ANO) jednat o změnách jejich kapitol státního rozpočtu v rozsahu celkem deseti miliard korun. Dnes ráno žádá kabinet v demisi o schválení rámce rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun. 

Státní rozpočet je navzdory růstu platů v plusu, pomohly evropské peníze

Státní rozpočet je po prvních dvou měsících roku vyrovnaný. Tak by zněla zpráva nebýt přítoku peněz z Evropské unie. Právě díky nim je hospodaření státu 25,8 miliard v plusu, a to navzdory růstu platů i důchodů.

Poslanci navrhli přesuny v rozpočtu za téměř 100 miliard korun

Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100 miliard korun. Představuje to asi sedm procent celkových výdajů rozpočtu. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý. Dnes poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.

AKTUALIZOVÁNO

Sněmovna schválila základní údaje státního rozpočtu na příští rok

Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému schodku klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Neprošel návrh TOP 09 vrátit návrh rozpočtu vládě k přepracování, aby snížila výdaje a schodek o 22,4 miliardy korun.

Pilný: Návrh rozpočtu je realistický, je to umění možného

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) považuje navržený státní rozpočet na příští rok za realistický. Charakterizuje ho asi umění možného, řekl dnes ve Sněmovně při jeho představování. Poslanci začali rozpočet projednávat v prvním čtení, kdy budou schvalovat jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Schodek má proti letošnímu schválenému deficitu klesnout o deset miliard na 50 miliard korun. Pokrýt ho mají hlavně vydané státní dluhopisy.

Rozpočet 2018: Jednomyslně a s 50miliardovým schodkem

Základní obrysy nejdůležitějšího zákona země včera schválila vláda, když jednomyslně odsouhlasila návrh státního rozpočtu na rok 2018. Česká republika plánuje vybrat 1302 miliard, o 50 miliard více hodlá vydat. Na poslední chvíli vláda odhlasovala zvýšení několika klíčových výdajů – především na růst platů ve státní sféře a ve školství. Zvýšení se týká také důchodů.

Vláda rozdává a neinvestuje, kritizuje ODS návrh rozpočtu

Návrh státního rozpočtu, jak jej dnes schválila vláda, ukazuje podle opoziční ODS priority koaličních stran, a to rozdávat a méně investovat. Předpokládaný schodek 50 miliard korun je vzhledem k nynějšímu ekonomickému růstu nehorázný, řekla dnes novinářům místopředsedkyně občanských demokratů Alexandra Udženija.

Ministerstvo kultury letos nestihne vyčerpat téměř dvě miliardy z rozpočtu

Rezervy v rozpočtu ministerstva kultury činí asi 1,75 miliardy korun, jsou však účelově určené na dva programy, které ministerstvo spravuje. Platí se z nich především opravy a novostavby sídel státních kulturních institucí či jejich vybavení. Peníze se převádějí, protože jejich spotřebování zdržují třeba průtahy při výběrových řízeních nebo také nenadálé nálezy při opravách historických památek. Uvedl to ekonomický náměstek ministra kultury René Schreier.

Peníze na odkup vepřína v Letech půjdou až z příštího rozpočtu

Poté, co stát podepíše kupní smlouvu s firmou provozující vepřín v Letech u Písku, ještě několik měsíců potrvá, než peníze budou převedeny. Peníze by stát měl uvolnit koncem prvního čtvrtletí příštího roku. Dnes to řekla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Smlouva by měla být uzavřena v nejbližších týdnech, peníze na odkup vepřína by měly jít přes rozpočet ministerstva.

Rozpočet bude schválen do konce září, ujistil Sobotka i Pilný

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se na dnešní bilanční schůzce s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) shodli, že návrh rozpočtu na příští rok i přes spory ohledně zvyšování platů vláda schválí standardně, tedy do konce září. O růstu platů bude koalice jednat v pondělí před jednáním vlády. Podle Sobotky se musí koaliční strany dohodnout na jednotném postoji. Premiér to řekl novinářům po jednání s Pilným.

AKTUALIZOVÁNO

Chovanec chtěl pro vnitro tři miliardy navíc, dostal jednu. Chce dál jednat

Ministerstvo vnitra bude mít rozpočet na příští rok o 1,2 miliardy vyšší než původně plánovaných 65,5 miliardy korun. Po dnešní schůzce s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) to novinářům řekl ministr financí Ivan Pilný (ANO). Podle Chovance však vnitru nadále chybí 3,4 miliardy korun, peníze chce získat při dalších jednáních, které se uskuteční na jednání vlády nebo koaliční rady.

Ministři většinou uspěli s požadavky na zvýšení rozpočtu

Ministři při sérii letních jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) většinou alespoň částečně uspěli s požadavky na navýšení rozpočtů svých resortů. S návrhem ministerstva financí se zatím ale výrazně rozchází například představy ministerstev pro místní rozvoj a práce. Vláda musí podle zákonných pravidel návrh státního rozpočtu schválit a odeslat do Sněmovny do konce září.

Ministr Pilný: Kvůli rozpočtu by bylo rozumné dělat volby na jaře

Kvůli sestavování rozpočtu by bylo rozumné, aby se sněmovní volby v Česku konaly na jaře. Novinářům to dnes řekl ministr financí Ivan Pilný (ANO). Podle něj před podzimními volbami rostou požadavky na výdaje státní pokladny, je i časový tlak.

AKTUALIZOVÁNO

Pilný s Babišem jednali v Lánech s prezidentem o rozpočtu

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) mluvil dnes v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o přípravě rozpočtu na příští rok, ale i dlouhodobých aspektech české ekonomiky, třeba o chybějících lidech na trhu práce a evropských dotacích. Pravidelného jednání expertů se účastnil také Pilného předchůdce v křesle ministra financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu s deficitem 50 miliard připravoval. Prezident podle Hradu radil autorům rozpočtu soustředit se na investice víc než na spotřebu.

Vláda schválila návrh rozpočtu 2018 se schodkem 50 miliard korun

Vláda schválila návrh ministerstva financí na rozpočet pro příští rok se schodkem 50 miliard korun a střednědobý výhled pro rozpočty let 2019 a 2020. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) před zasedáním uvedl, že ve střednědobém rámci půjde hlavně o plány na posílení rozpočtu armády.

AKTUALIZOVÁNO

Stropnický bude o rozpočtu pro obranu jednat s Pilným i Sobotkou

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) si nedovede představit, že by vláda nesplnila závazek vydávat v roce 2020 na obranu 1,4 procenta HDP. Stropnický to dnes řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle návrhu ministerstva financí by vojáci v roce 2020 měli dostat jenom 1,16 procenta HDP. Stropnický se kvůli obrannému rozpočtu příští týden setká s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

ČSSD kritizuje návrh rozpočtu, ministerstvo financí to však odmítá

Ministerstvo financí odmítlo dnešní kritiku ČSSD ohledně návrhu rozpočtu na příští rok, podle ministerstva ČSSD jen mate veřejnost. Všechny priority zmíněné sociálními demokraty návrh obsahuje, uvedlo ministerstvo financí (MF) v tiskové zprávě. Proti kritice ČSSD se ohradil i bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu připravil.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka čeká od Pilného navýšení důchodů i nemocenské

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) zajistí peníze na navýšení mezd pracovníků v sociálních službách, kultuře a bezpečnostních složkách od 1. července. 

Babiš: Návrh rozpočtu je hotov, předložím ho já

Návrh státního rozpočtu na příští rok je hotov, předpoklá deficit 50 miliard korun a předloží ho ministr financí Andrej Babiš (ANO). Dosavadní šéf státní kasy to dnes večer řekl v televizi Barrandov. V posledních dnech se přitom hovořilo o tom, že návrh státního rozpočtu bude muset připravit Babišův nástupce. Tím by se mohl stát poslanec Ivan Pilný (ANO), návrh na jeho jmenování je na Hradě.

AKTUALIZOVÁNO

Přebytek rozpočtu půjde na umoření dluhu a navýšení investic

Vláda schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce, přebytek 62 miliard korun půjde podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) na umoření státního dluhu. Doprovodné usnesení umožní letos financovat některé projety, zřejmě do deseti miliard korun. V koaliční diskusi nebyl přijat návrh prosazovaný ČSSD, aby se přebytek stal rezervou pro budoucí valorizace penzí.

ČSSD chtěla přebytek rozpočtu převést na důchodový účet, Babiš chce počkat

Praha - Vládní koalice se na dnešním jednání neshodla na využití šedesátimiliardového přebytku loňského rozpočtu. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce s rozhodnutím počkat na vývoj letošního rozpočtu. Čas má vláda do konce dubna, kdy musí Sněmovně předložit návrh na využití peněz.

Zeman: Ministři, kteří už rozdělují přebytek, jsou analfabeti

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman dnes označil za ekonomické analfabety ministry, kteří po úterním oznámení, že loňský rozpočet skončil s přebytkem 61,8 miliardy korun, už začali plánovat, jak s penězi naloží. Hlava státu to dnes řekla v rozhovoru pro Blesk.cz. Přebytkové hospodaření bude podle Zemana velice důležitým faktorem ve prospěch ministra financí Andreje Babiše (ANO) při rozhodování voličů.

AKTUALIZOVÁNO

Česko má přebytkový rozpočet po více než dvaceti letech

Praha - Státní rozpočet loni skončil v přebytku 61,8 miliardy Kč, což je nejlepší výsledek od vzniku Česka. Schválený rozpočet přitom počítal se schodkem 70 miliard Kč. Podle analytiků přebytek odráží dobrý výkon ekonomiky a nízké investice. Vládní politici přičítají přebytkové hospodaření ekonomickému růstu, úsporám ve státních výdajích a lepšímu čerpání peněz z Evropské unie. Podle opozice ale občané dopady rozpočtového přebytku nepocítí ani na daňových úlevách, ani na zlepšení služeb.

Zeman podepsal rozpočet na příští rok se schodkem 60 miliard korun

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal státní rozpočet na příští rok. Schválený rozpočet počítá se schodkem 60 miliard korun, což je proti letošku o deset miliard korun méně. Na twitteru o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) však už při schvalování ve Sněmovně řekl, že očekává lepší výsledek hospodaření.

AKTUALIZOVÁNO

Klaus kritizuje vládu kvůli rozpočtu: neumí zužitkovat peníze

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus kritizuje vládu za hospodaření se státními prostředky. Podle něj je nepřijatelná chyba, když je rozdíl mezi plánovaným deficitem státního rozpočtu na letošní rok a výsledným plněním v řádu desítek miliard korun. Podle něj se ukazuje, že kabinet nedokáže vydávat peníze, které vybere na daních. Ministerstvo financí ČTK sdělilo, že na Klausovo vyjádření nebude reagovat.

Sněmovna schválila státní rozpočet, schodek má klesnout na 60 miliard korun

Praha - Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti tomu letošnímu klesnout o deset miliard na 60 miliard korun, ministr financí Andrej Babiš (ANO) ale dnes před poslanci vyjádřil přesvědčení, že výsledek bude lepší. Jde už o třetí státní rozpočet současné koaliční vlády. Sněmovna podpořila jen ty přesuny peněz v návrhu státního rozpočtu na příští rok, s nimiž souhlasil Babiš. Opozice neuspěla ani s jedním požadavkem.

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Sociální dávky rozpočet neohrožují, reagoval Sobotka na Zemana

Praha - Sociální dávky, na nichž by šetřil prezident Miloš Zeman, nejsou podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozpočtovým rizikem. Výdaje na dotace na obnovitelné zdroje energie, které by mohly být podle prezidenta dalším zdrojem úspor, nynější vláda zdědila, řekl Sobotka poslancům při schvalování návrhu státního rozpočtu pro příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

Zeman ve Sněmovně podpořil rozpočet a kritizoval některé dávky

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes ve Sněmovně podpořil návrh státního rozpočtu na příští rok, který poslanci schvalují. Zeman pochválil ministra financí Andreje Babiše (ANO), i když by podle něj rozpočtu prospěly úspory v dotacích na obnovitelné zdroje energie a v některých sociálních dávkách. Představitelé sociální demokracie dávky obhajují. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je za rozpočtové riziko nepovažuje, ministryně práce a sociálních věcí (MPSV) Michaela Marksová (ČSSD) řekla, že Zeman se dotkl některých mýtů, které kolem nich panují. Podle ODS ukázal projev na Zemanovo sbližování s Babišem a prezident svými závěry popřel některé teze, které sám přednesl.

Babiš obhajoval rozpočet, dle něj je podstatné, že deficit klesá

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) před jednáním Sněmovny obhajoval navržený deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 60 miliard korun. Podle něj je podstatné, že se od začátku funkčního období vlády daří deficit postupně snižovat, stejně jako státní dluh. Odmítl také výtky opozice, že je v rozpočtu málo investic.

AKTUALIZOVÁNO

Vládní strany se dohodly na společném postoji k rozpočtu

Praha - Vládní strany se dnes dohodly na společném postoji k většině pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu pro příští rok. Novinářům to ve Sněmovně řekli zástupci KDU-ČSL, ČSSD a ANO. Opoziční strany oznámily, že ve středu pro rozpočet jako celek hlasovat nebudou, podporují ale pozměňovací návrhy, které by změnily určení některých peněz, které stát v příštím roce vydá. Poslanci už dříve v prvním čtení schválili, že stát bude příští rok hospodařit s deficitem 60 miliard korun.

Babiš nevidí prostor pro navyšování rozpočtu na příští rok

Praha - Ministra financí Andreje Babiše (ANO) zaujaly některé dnešní návrhy poslanců k rozpočtu na příští rok, není ale podle něj prostor na zvyšování výdajů rozpočtu na úkor státního dluhu. Předseda hnutí ANO to řekl dnes novinářům ve Sněmovně. K návrhům na navýšení armádního rozpočtu uvedl, že ministerstvo obrany si na nedostatek peněz nestěžuje.

AKTUALIZOVÁNO

Přebytek rozpočtu v říjnu stoupl na rekordních 98 miliard korun

Praha - Přebytek státního rozpočtu stoupl ke konci října na 98,3 miliardy korun ze zářijových 82,3 miliardy korun. Jde o nejlepší říjnový výsledek od vzniku České republiky. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Loni v říjnu rozpočet vykázal schodek 29,1 miliardy korun.

Sněmovna schválila základní údaje rozpočtu na příští rok

Praha - Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má činit 60 miliard korun proti letošnímu schválenému deficitu 70 miliard. Opoziční TOP 09 a ODS neprosadily návrh na vrácení rozpočtu vládě k přepracování tak, aby snížila jeho výdaje i schodek nejméně o 30 miliard. Definitivní schvalování rozpočtu přijde na řadu v prosinci.

Návrh státního rozpočtu kritizovala sněmovní pravice i levice

Praha - Pravicová i levicová opozice kritizovala dnes ve Sněmovně vládní návrh státního rozpočtu na příští rok. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek chce, aby dolní komora vrátila předlohu vládě, aby snížila výdaje a šedesátimiliardový schodek nejméně o 30 miliard korun. Naopak šéf KSČM Vojtěch Filip se škrty nesouhlasí, vláda by se podle něho měla zaměřit zejména na zvýšení příjmů. Mluvil o zavedení daňové progrese.

AKTUALIZOVÁNO

Babiš: Rozpočet letos skončí v přebytku, bude to nejlepší výsledek

Praha - Státní rozpočet letos skončí v přebytku. Jeho výsledek bude nejlepší za dobu existence České republiky. Zároveň poklesne státní dluh. Důvodem je především lepší výběr daní. Na konferenci k elektronické evidenci tržeb to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Letos měl schodek podle schválené verze rozpočtu dosáhnout 70 miliard korun. Ke konci září přitom přebytek státního rozpočtu stoupl na 82,3 miliardy korun ze srpnových 81,2 miliardy korun.

Pravidla proti zadlužení Sněmovna schválila v běžném zákonu

Praha – Pravidla pro rozpočtovou odpovědnost proti nadměrnému zadlužování Česka asi budou v běžném zákoně. Sněmovna jej dnes na rozdíl od finanční ústavy hlasy koalice schválila. Předloha stanoví, že pokud zadlužení veřejných rozpočtů překročí 55 procent hrubého domácího produktu, vláda a další úřady budou muset přijmout nápravná opatření. Plnění fiskálních pravidel bude podle normy hodnotit nová rozpočtová rada.

Na volby v příštím roce počítá rozpočet s částkou 1,9 miliardy Kč

Praha - Volby a příspěvky státu politickým stranám by si měly v příštím roce vyžádat ze státního rozpočtu 1,9 miliardy korun. Je to o téměř 800 milionů korun víc, než předpokládá letošní státní rozpočet. Politické strany by si měly rozdělit asi 1,2 miliardy korun. Vyplývá to z údajů v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Voliče i strany čekají v příštím roce volby do Poslanecké sněmovny.

Rozpočtový výbor doporučil schválit základní parametry rozpočtu

Praha – Sněmovní rozpočtový výbor dnes hlasy koaliční většiny doporučil Sněmovně schválit v prvním čtení základní údaje státního rozpočtu na příští rok. Navrhovaný schodek má představovat 60 miliard korun. Sněmovna se má rozpočtem začít zabývat 26. října.

Vláda poslala návrh rozpočtu na rok 2017 do Poslanecké sněmovny

Praha – Vláda dnes poslala do Poslanecké sněmovny návrh státního rozpočtu na rok 2017, který počítá se schodkem 60 miliard korun. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Podle rozpočtových pravidel musí vláda rozpočet schválit a poslat poslancům do konce září. Sněmovna by jej měla schválit počátkem prosince.

Z rezervy rozpočtu dostalo loni nejvíc ministerstvo spravedlnosti

Praha - Z vládní rozpočtové rezervy, která je součástí státního rozpočtu, dostalo loni nejvíc peněz ministerstvo spravedlnosti, které je potřebovalo na dorovnání platů soudců a státních zástupců. Další významnou částku obdržel Úřad vlády ČR, aby zaplatil většinu škody z kauzy Promopro. Další výdaje z rezervy směřovaly hlavně na bezpečnost a opatření související s migrací. Uvádí to státní závěrečný účet za loňský rok, který vláda předložila Sněmovně.

AKTUALIZOVÁNO

Rozpočet schválen. Polepší si úředníci či generálové

Praha - Státní kasa bude v příštím roce v minusu 60 miliard korun. Na výplatní pásku se ale mohou těšit učitelé, vojáci či zdravotníci.

AKTUALIZOVÁNO

Chovanec dostane do rozpočtu vnitra navíc 420 milionů korun

Praha - Ministerstvo vnitra dostane do rozpočtu příští rok navíc 100 milionů korun na dobrovolné hasiče, 120 milionů na investice a 200 milionů na energetické úpravy budov v projektu zelená úsporám, sdělil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Resort ministra Milana Chovance (ČSSD) před dnešním jednáním s Babišem požadoval 1,1 miliardy korun. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) bude chybějící peníze hledat ve své kapitole a příští rok ve vládní rezervě.

TOP 09 navrhne snížit deficit a výdaje rozpočtu o 30 miliard

Praha - Opoziční TOP 09 navrhne ve Sněmovně vrátit vládě návrh státního rozpočtu na příští rok s tím, aby vláda snížila jeho schodek a výdaje o 30 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jakákoli odpovědná vláda by podle jeho slov předkládala rozpočet na příští rok jako vyrovnaný, to by ale musela uskutečnit systémové změny, které snižují povinné výdaje. Vláda plánuje rozpočet se schodkem 60 miliard.

Babiš předpokládá, že vláda se ve středu shodne na rozpočtu

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že se vláda ve středu definitivně dohodne na návrhu státního rozpočtu na příští rok. Novinářům to řekl dnes po tiskové konferenci na ministerstvu dopravy. Neuzavřené kapitoly chce projednat ráno na předsednictvu před středečním jednání kabinetu. Schodek má zůstat na 60 miliardách korun, uvedl Babiš.

Vnitro chce přes miliardu navíc, podle Babiše to není reálné

Praha - Ministerstvo vnitra chce posílit rozpočet na příští rok ještě o 1,1 miliardy korun. Z toho 600 milionů korun potřebuje policie na boj proti terorismu. Na tiskové konferenci to dnes sdělili vedoucí představitelé ministerstva, policie a hasičů. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ale navýšení rozpočtu vnitra o další miliardu z aktuálně navržených zhruba 63 miliard nepovažuje za reálné. Požadavky ministrů za ČSSD označil za součást politického boje, chtějí podle něj peníze, které nejsou potřeba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT