Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stávka dopravních odborů

Stávka dopravních odborů

AKTUALIZOVÁNO

Hradecký kraj pokračuje v autobusovém tendru, změní jeho podmínky

Hradec Králové - Královéhradecký kraj bude pokračovat v tendru na autobusové dopravce pro roky 2017 až 2026, který kritizují odboráři. Rada kraje dnes rozhodla, že zadávací podmínky soutěže změní v části řešící odměňování a růst platů řidičů autobusů. Změny v tendru by radní měli schválit 11. ledna, termín pro odevzdání obálek by měli posunout z 18. ledna na konec března. Po dnešní zasedání rady to řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD). Odbory žádají zrušení tendru. Tvrdí, že zadávací podmínky pětimiliardové soutěže postavené jen na co nejnižší ceně povedou ke stagnaci již nyní podprůměrných mezd řidičů.

AKTUALIZOVÁNO

Dopravní odbory kvůli nízkým mzdám vyhlásily stávkovou pohotovost

Praha – Dopravní odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost kvůli nízkým platům řidičů autobusů. Pokud se podmínky šoférů řídících linkové autobusy nezlepší, jsou odbory ochotné přijít s ostřejší podobou protestu včetně stávky. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda Odborového svazu dopravy (OSD) Luboš Pomajbík. Odbory poukázaly na to, krajské zakázky na provoz autobusových linek vyhrávají firmy, které cenu přepravy snižují na úkor mezd řidičů. Protest platí do odvolání.

Vláda se sejde kvůli stávce, Nečas pozval i odboráře

Praha - Vláda se v sobotu 11. června ve 14 hodin mimořádně sejde kvůli chystané stávce v dopravě. Oznámil to v pátek 10. června pozdě večer tiskový odbor vlády. Premiér Petr Nečas na rychle svolané jednání kabinetu pozval i odborové předáky.

Dopraváci: V pondělí si za volant nesedneme

Praha - České dráhy upozornily, že výpadek v dopravě nebudou schopny nahradit. Hrozí, že se mnoho lidí vůbec nedostane do práce.

Nečas: Vláda nepodlehne vydírání odborů

Praha – Vláda neustoupí protestům, které blokují chod státu a berou si občany za rukojmí. Je ale připravena jednat o změně některých parametrů svých reforem. Premiér Petr Nečas (ODS) to v pátek řekl novinářům v reakci na vyhlášení pondělní stávky v dopravě.

Česko ochromí stávka v dopravě, vláda neustoupí

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Česko čeká v pondělí od 03:00 odborářská stávka v dopravě na protest proti vládním reformám. V pátek ji vyhlásila Koalice dopravních odborových svazů (KDOS). Podle jejích předáků by se měla zastavit městská doprava v Praze, Brně a dalších městech.

Odbory se nechystají stávku odvolat

Praha – Odbory se nechystají odvolat svou pondělní stávku v dopravě na protest proti reformám. Nevěří, že by se jim vláda po svém mimořádném zasedání zaručila, že své reformní návrhy a zákony stáhne.

Mag: Stávka by připravila cestovní ruch o 2,5 mld.

Praha – Případná pondělní stávka by připravila český příjezdový cestovní ruch o 2,5 miliardy korun.

Odboráři budou jednat o termínu stávky

Praha - Odboráři budou v neděli 12. června znovu jednat o termínu své stávky v dopravě, kterou původně vyhlásili na pondělí. Soud ji předběžným opatřením zakázal. Předáci ale stávku odvolat nechtějí. Dnes by měli rozhodnout o tom, kdy by se tedy vlastně měla konat.

Stávka podle odborů bude i přes zákaz soudu

Praha – Stávka podle odborářů bude, ale není zatím jasné, kdy a v jaké podobě. Původně ji předáci ohlásili na pondělí.

Soud zakázal pondělní stávku, byla ohlášená pozdě

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Městský soud v Praze na návrh vlády zakázal předběžným opatřením pondělní stávku.

Stávku přesunuli z pondělí na čtvrtek, bude celodenní

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Stávka v pondělí 13. června nebude, odboráři ji přesouvají na čtvrtek. Zastavit by se měla městská doprava v některých městech a na železnici v celé zemi, jak se plánovalo.

Kubice: Policie stávce zajistí průjezdnost silnic

Praha - Policie chce při blokádách zajistit průjezdnost silnic, zejména kvůli hasičům a vozům záchranné služby.

Opozice kritizuje vládu v souvislosti se stávkou

Praha – Opozice v souvislosti se čtvrteční stávkou odborů tvrdě kritizuje vládní koalici. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka míní, že signálem k návratu k dialogu by mohlo být odstoupení ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a vyzval ho k rezignaci.

Čtvrteční stávka bude podle odborů rozsáhlejší

Praha - Ve čtvrtek kvůli odborářské stávce nevyjedou od 0:00 do půlnoci žádné vlaky, osobní ani nákladní. Stát by měla celý den také městská doprava v Brně, v Praze a dalších městech se její provoz výrazně omezí.

Ministerstvo dopravy využije celodenní stávku k opravám tratí

ČR – Ministerstvo dopravy by rádo využilo čtvrteční celodenní stávku v dopravě k intenzivnějším opravám železničních tratí.

Josef Středula: Je to jasné zneužití státní moci

Praha - Předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula komentuje víkendové události:

Klaus doporučuje vládě vyrazit do protiútoku

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ – Vláda by podle prezidenta Václava Klause měla proti chystané stávce postupovat daleko rezolutněji a třeba i jít do protiútoku. Může například ve spolupráci s magistrátem najmout soukromé autobusy a vozit lidi.

Dufek: Stávky se zúčastní 120 000 lidí

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Plánované čtvrteční stávky v dopravě se zúčastní zhruba 120.000 lidí, řekl předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek. Tvrdí, že se bude jednat o největší protest v dějinách České republiky.

Peake: Vyjednávání s odbory bylo příliš krátké

Praha - První místopředsedkyně vládních Věcí veřejných (VV) Karolína Peake si myslí, že vyjednávání s odbory, které na čtvrtek chystají stávku a blokády na protest proti vládním reformám, bylo možná příliš krátké a dostatečně se nepodařilo vysvětlit vládní reformy.

Blokády silnic nebudou, odbory vyrazí na papaláše

Praha /VIDEO/– Zástupci zaměstnanců v pondělí zmírnili plán na čtvrteční akci, vlaky a MHD ale nepojedou

Vláda chce zajistit náhradní dopravu za stávkující železnici

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Vláda chce na čtvrtek zajistit náhradní dopravu za stávkující železnici v obcích, které mají jen železniční spojení. Ministerstvo dopravy či dráhy by měly od soukromých dopravců najmout 200 autobusů.

Vláda svolala tripartitu, odbory přijít nechtějí

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Vláda začala dnes podnikat kroky, aby zabránila čtvrteční odborářské stávce v dopravě nebo aby aspoň zmírnila její dopady. Premiér svolal na středu mimořádné jednání s odbory a zaměstnavateli o reformách a odborářském protestu proti nim.

Klaus kvůli stávce zrušil narozeninovou oslavu

Praha – Prezident Václav Klaus kvůli stávce zrušil čtvrteční oslavu svých 70. narozenin na Hradě. Setkání plánoval pro zástupce veřejného života a diplomatických misí.

Stávka zastaví vlaky i mezinárodní rychlíky

ČR - Čtvrteční stávka dopravních odborů zastaví provoz všech vlaků Českých drah od čtvrtečních 00:00 do 24:00 hodin. Mezinárodní rychlíky jízdu ukončí v pohraničních stanicích nebo v jiných vhodných stanicích na území sousedních států.

Stávka: Obchodníci se bojí o tržby

Praha - Obchodníci se obávají, že jim ve čtvrtek kvůli celodenní stávce v dopravě klesnou tržby. Zejména hypermarkety či obchodní domy na okraji velkých měst jsou totiž závislé na zákaznících, kteří na nákupy jezdí svými automobily či městskou hromadnou dopravou.

Stávku odborů jednání neodvrátilo, blokáda ale nebude

Praha /AKTUALIZOVÁNO, GRAFIKA/ – Čtvrteční odborářskou stávku v dopravě na protest proti vládním reformám neodvrátilo ani dnešní mimořádné jednání vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Stávka cestujících přinesla do metra muziku i výčep

Praha - Skutečností se stala ohlášená „stávka cestujících“ protestujících proti stávce odborářů, kteří jako výraz odporu proti vládním reformám chtějí ve čtvrtek zastavit většinu veřejné dopravy.

Stávka: Obnovení provozu na železnici vyjde na 5 milionů

ČR - Než po čtvrteční stávce opět vyjedou vlaky, tratě budou kontrolovat speciální drážní vozidla.

Klaus ke stávce: Podobná řešení nikam nevedou

Praha – Podle prezidenta Václava Klause bylo hloupé, že kvůli stávce musel rušit čtvrteční oficiální oslavy svých sedmdesátin na Pražském hradě, i když prý na oslavách osobně nelpěl.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT