Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zákaz měření rychlosti strážníky

Zákaz měření rychlosti strážníky

Senátoři chtějí, aby strážníci mohli měřit rychlost i mimo domovské obce

Senát nejspíš zachová strážníkům právo měřit rychlost jízdy vozidel i mimo domovské obce na základě veřejnoprávních smluv. Doporučily to všechny tři výbory horní komory, které se tím zabývaly v rámci novely o obecní policii. Senát o předloze rozhodne tento týden.

Ředitelka děčínské policie s návrhem poslanců souhlasí

Děčínsko - Mluvčí strážníků: Pokud by návrh skutečně prošel, obávám se, že to povede jen ke zvýšení nehodovosti a situace na českých silnicích se stane daleko nebezpečnější

Přestat měřit rychlost? Co je to za nesmysl, ptají se strážníci

Pardubicko - Vášně mezi ozbrojenými složkami rozdmýchala nedávná parlamentní „jobovka“, že by městská policie měla přestat měřit rychlost

Strážníci nechápou rozhodnutí poslanců

Zlínský kraj - Nadšením rozhodně neoplývají městští policisté poté, co se jim čeští poslanci ve středu rozhodli odebrat oprávnění provádět měření rychlosti automobilů. Jejich návrh novely zákona ještě musí potvrdit Senát a prezident.

Strážníci nesmí měřit rychlost, ministr žádá změnu

Praha - Nakoupily si vybavení za desítky milionů korun, za půl roku je jim možná bude k ničemu. Řeč je o městských a obecních policiích, které v současnosti mohou měřit rychlost automobilů a vybírat pokuty. Nyní je však docela reálné, že o tuto pravomoc od roku 2009 přijdou.

Starostové, dejte radary do bazaru!

Nymbursko - I na Nymbursku se radnice bojí, že miliony, které investovaly do mobilních radarů kvůli bezpečnosti na silnicích, přijdou vniveč. Parlament totiž schválil omezení pravomocí městským strážníkům.

Bez měření rychlosti řidiči zvlčí, varují strážníci

Zlínsko - Když nebudeme měřit rychlost, řidiči si budou jezdit, jak se jim zlíbí. Jak bezpečné budou potom obce pro obyvatele? Nad schválením zákona Poslaneckou sněmovnou o sebrání této pravomoci strážníci jen kroutí hlavou. Může podle nich jen zvýšit nehodovost na silnicích. Státní policie totiž sama zatím nedokáže říct, zda zvládne všechna kritická místa kontrolovat.

Budeme zase ti hodní, tvrdí kladenská městská policie

Kladno - Městští strážníci nejspíše nebudou moci měřit rychlost. Rozšíří se i další jejich pravomoci. Sněmovnouve středuprošel nový zákon o policii. Zásadní změnou pro běžného člověka je zákaz používání radarů městskými strážníky a povinnost přivolat policii k nehodě se škodou nad 100 tisíc korun.

Nový policejní zákon: městská policie může měřit dál

Praha /ANKETA/ - Ještě před necelým měsícem to vypadalo, že strážníci městské policie budou vyhazovat do koše radary na měření rychlosti. Nový policejní zákon, který na své schůzi schválili ve čtvrtek senátoři, jim sice pravomoc měřit rychlost odebral, truchlit ale strážníci nemusí – o možnost provozovat radary s velkou pravděpodobností nakonec nepřijdou.

Strážníci začnou opět měřit. Tentokrát pod kontrolou

Praha - Žádné číhání za bukem u první značky města či obce. Zhruba tak se dá popsat nejvýraznější změna, kterou pro strážníky městské a obecní policie připravila vláda. Ve středu rozhodla o tom, že jim i nadále ponechá pravomoc měřit rychlost automobilů a vybírat za to pokuty.

U silnic přibudou nové značky, v obcích se bude měřit

Praha - Řidiči pozor, blíží se silniční kaple. Nebo: pozor, za chvíli budete přejíždět pohyblivý most. To jsou jen některé z novinek, které řidiči začnou potkávat na tuzemských silnicích od druhé dubnové dekády.

Zákon je paskvil, v Přerově rychlost měřit nebudou

Hranicko/Přerovsko - Narozdíl od Lipníku nad Bečvou a Hranic, kde měření rychlosti běží, strážníci v Přerově novou legislativu bojkotují. Pokud se nezmění, rychlost v obci prý měřit nebudou.

Strážníci s cedulemi za rychlost nevybrali ani korunu

Plzeň - Za poslední dva měsíce, kdy strážníci v Plzni denně měřili rychlost stovek aut, nevybrali na pokutách ani korunu.

Měření rychlosti bylo ve Skutči spíše k smíchu

Chrudimsko - Řidiči měli dostatek času dobrzdit před policejními hlídkami svá auta, která se v obci řítila více než devadesátikilometrovou rychlostí.

Řidiče padesátka nezajímá, strážníky ignorují

Plzeň - Až dvacet tisíc korun by vybrali na pokutách za překročení rychlosti strážníci, s nimiž jsme sledovali provoz ve městě. Chtěli jsme zjistit, jak řidiči dodržují pravidla, když vědí, že strážníci mohou měřit rychlost jen v úsecích označených příslušnými cedulemi.

Strážníci o měření: Cedule nám jsou na obtíž

Hradec Králové - Zbytečné starosti a komplikace, které nám ztěžují práci. Tak hovoří o povinnosti označit cedulemi úsek, kde dochází k měření rychlosti městskou policií, po dvouměsíční zkušenosti hradečtí strážníci.

Strážnící v Šumperku: Měření rychlosti vzdáváme!

Šumperk - Bude šumperská městská policie opět měřit rychlost? Vůbec to není jisté. Pravidla pro použití radaru městskou policií jsou nyní natolik komplikovaná, že dopravní akce ztrácejí efekt.

Policisté chytí piráty silnic mnohem snadněji

Rokycansko - Změna bodového systému, která platí od prvního srpna, ulehčila městským policistům práci. Při měření rychlosti už nemusí na silnici umisťovat informační tabuli, která by motoristy předem varovala. Nárůst hříšníků se pochopitelně na Rokycansku naráz rapidně zvýšil.

Strážníci přestanou značit úseky, měřící rychlost

Kladensko - Velké bílé cedule s kamerou a nápisem Měření rychlosti znají všichni řidiči velice dobře. Ovšem časy, kdy je vídali u silnic, se zřejmě brzy stanou minulostí.

Strážníci: Jsme připraveni opět měřit rychlost

Kutná Hora - Ani koruna neplynula v loňském roce do rozpočtu města Kutná Hora z výběru pokut za nadměrnou rychlost městskou policií. Důvody jsou dva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení