Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Televizní vysílání

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Hlas, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste. A stejně tak roste i čas, po který Češi televizi sledují. Vloni to bylo v průměru už tři a tři čtvrtě hodiny každý den.

Kellnerova PPF kupuje Novu, bulharskou mediální dvojku

Česká investiční skupina PPF oznámila, že se dohodla se stávajícím vlastníkem bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group o odkupu 95 procent akcií. Získá tak na Balkáně sedm televizních kanálů a devatenáct firem poskytujících on-line mediální služby.

U televize Češi tráví tři hodiny denně, většina diváků má víc přijímačů

Přes dvě třetiny diváků vlastní více než jedno zařízení pro sledování televize. Alternativní přijímače jako počítač nebo tablet používají častěji muži a mladší generace. Mladí dávají před televizní obrazovkou přednost displejům chytrých telefonů. Zjištění přinesl výzkum agentury NMS Market Research.

Nový televizní signál. Do konce roku bude hotovo

/INFOGRAFIKA/ Každý měsíc dva nové vysílače. Takovým tempem probíhá postupné předělávání obřích „antén“ na kopcích, které šíří televizní signál. Skončí bezplatné vysílání? Zatímco na kopcích už se předělávají vysílače, část politiků chystá bojkot.

Nového ředitele České televize vyberou už na jaře. Kvůli volbám

INFOGRAFIKA - Sněmovní volby letos na podzim, prezidentské v lednu příštího roku, to je dost velká porce na nervy politiků a hlavně voličů.

Boj o televizi a rozhlas. Jde o moc?

Přinášíme něco, co tahle země potřebuje: totální odpolitizování veřejnoprávních médií. Pokud novela zákona o televizi a rozhlase projde, vezmeme vysílací rady z rukou politiků. To je hlavní argument pro změnu zákona, který představil poslanec Martin Komárek (ANO).

Na pohádky se o Vánocích dívá 83 procent Čechů

Praha - Na pohádky se během Vánoc dívá v televizi 83 procent Čechů. Třetina lidí kvůli návštěvám ale televizní program nestíhá. Vyplývá to z průzkumu agentury ipsos pro O2. Zážitek ze sledování pohádek až 95 procentům diváků kazí reklamní přestávky. Kolem 70 procent lidí by chtělo sledovat program v televizi bez reklam nejen o Vánocích.

Lidé o teletext nepřijdou, bude i v novém TV vysílání

Do čtyř let všechny domácnosti v ČR přejdou na vysílání ve formátu DVB-T2. Textové zpravodajství to nakonec „přežije". Jestli si myslíte, že v době internetu je teletext „mrtvé médium", jste na omylu.

Česká televize chystá několik rozsáhlých dokumentárních cyklů o české vědě

Praha - Česká televize (ČT) připravuje několik rozsáhlých dokumentárních cyklů a filmů, které se věnují české vědě, jejím objevům i osobnostem. První z nich, sedm dokumentárních pořadů České zázraky, představí příběhy slavných českých vědců, jejichž objevy zásadně změnily život a společnost. Další pětidílný dokumentární cyklus Dobrodružství archeologie se bude věnovat práci českých archeologů ve světě. Zpěvák a entomolog Dan Bárta provede diváky cyklem o záchranných programech ohrožených živočišných druhů, které v zahraničí řeší Češi. Nové programy dnes vedení ČT představilo na tiskové konferenci.

AKTUALIZOVÁNO

Prima odvysílala po odkladech pořad s Bradym, cenzuru popřela

Praha - Televize FTV Prima po jednodenním odkladu dnes odvysílala nový díl Show Jana Krause s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). V pořadu řada osobností kritizovala prezidenta Miloše Zemana, hlavně kvůli neudělení státního vyznamenání Bradymu. Prima nejprve díl vyřadila ze středečního programu, později oznámila, že ho uvede dnes v upravené verzi, nakonec ho odvysílala bez úprav. Obvinění ze snahy o cenzuru Prima popřela. Brady dnes obdržel pamětní medaile od Sněmovny a premiéra.

Osobnosti pozvané Krausem do jeho pořadu kritizují Zemana

Praha /VIDEO/ - Pořad Show Jana Krause, v němž vedle hlavních hostů promluvily známé osobnosti ke svátku 28. října a který televize Prima ve středu neodvysílala, už lze zhlédnout na webu. Většina řečníků, mezi nimiž jsou bývalý politik Jan Ruml, dokumentaristka Helena Třeštíková, hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, novinář Jan Macháček, socioložka Jiřina Šiklová nebo zpěvák Dan Bárta, kritizuje prezidenta Miloše Zemana, zejména v souvislosti s kauzou Jiřího Bradyho. Podle některých mluvčích Zeman ztrácí své voliče a není schopen vykonávat svou funkci.

Šéf RRTV: Neodvysílání show Jana Krause s Bradym byl alibismus

Praha - Neodvysílání pořadu Show Jana Krause na Primě s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym a jeho příbuzným, ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) zdůvodněné nutností dodržet objektivitu a vyváženost je podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivana Krejčího čistý alibismus. Na zábavní pořady, kterým je i Krausova talkshow, se totiž tato kritéria nevztahují, řekl serveru Aktuálně.cz. 

Děti, spát! Vrací se pořady s „hvězdičkou"

Praha – Vypnout televizi, vyčistit zuby a spát! Tuto větu uslyší děti od rodičů v v budoucnu častěji než nyní.

Bude mi televize fungovat i po roce 2020? Napoví nové logo v obchodech

Praha - Stávající vysílání skončí 
do tří až čtyř let. Až 2,5 milionu domácností musí pořídit nové TV nebo set-top box.

ČRa testují televize. Chystají seznam, které zvládnou nový standard DVB-T2

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) začaly testovat televizory a set top boxy, zda zvládnou nový systém vysílání DVB-T2. První seznam přístrojů, které jsou s novým standardem kompatibilní, zveřejní v září na stránce dvbt2overeno.cz. Seznam bude průběžně aktualizován o nová zařízení. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021.

Česká televize připomene srpen 1968 čtrnácti různými pořady

Praha – Česká televize (ČT) v pátek zahájí speciální program, který se z různých úhlů a v mnoha žánrech vrátí k událostem roku 1968 i k tomu co předcházelo invazi vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna a co následovalo poté. Vysílání zahrne 14 pořadů, mimo jiné snímky Karla Vachka, Jiří Stracha, Jana Němce, Vojtěcha Jasného nebo Roberta Sedláčka. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Vysílací rada zahájila řízení s Primou kvůli reportáži o Klinice

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s televizí Prima kvůli manipulativnímu zpravodajství o centru Klinika. Prima ve svých zprávách neoddělila hodnotící komentář od zpravodajských informací. RRTV to uvedla v tiskové zprávě. Prima dosud oznámení o zahájení řízení neobdržela a nechtěla jej proto komentovat.

České televizi vyhořel během Zemanovy tiskové konference přenosový vůz

Praha - České televizi (ČT), která dnes vysílila živě tiskovou konferenci prezidenta Miloše Zemana zejména k reorganizaci policie, selhala technika. Přenos vypadl v půlce Zemanovy věty, když se vyjadřoval k dnešnímu britskému referendu. "Vyhořel nám přenosový vůz," uvedl na svém twitterovém účtu zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský.

Na obrazovku České televize se po 15 letech vrátí GEN

Praha - Na obrazovku České televize (ČT) se po patnácti letech vrátí dokument GEN. Nová řada vzniká opět pod vedením autora projektu Fera Feniče. Čtvrtou sérii portrétů mimořádných českých osobností, které v těchto dnech začíná natáčet ČT, otevře díl věnovaný političce Madeleine Allbrightové-Korbelové, a to režijním pohledem Dušana Trančíka. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Výbor podpořil novelu, která má víc zpřístupnit pořady postiženým

Praha - Celoplošné televize v Česku by v budoucnu měly doplnit skrytými titulky a komentářem o ději stanovené procento vysílání na všech svých programech. Pořady s titulky pro sluchově postižené a audiopopisem pro lidi se zrakovým handicapem by měly být v televizním programu také označeny. Chystanou novelu o provozování rozhlasového a televizního vysílání dnes podpořil vládní výbor pro zdravotně postižené občany. Na svém twitteru to oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

V Praze se začalo znovu testovat Ultra HD TV vysílání

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) začaly dnes v rámci pražského experimentálního vysílání ve standardu DVB-T2 opět vysílat v rozlišení Ultra High Definition (4K). Ultra HD testovaly již v roce 2014 s Českou televizí. V současnosti jim obsah poskytuje společnost SPI International pod značkou FunBox 4K. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Ultra HD nabízí čtyřikrát větší rozlišení proti stávajícímu full HD.

AKTUALIZOVÁNO

Česko by podle Mládka dalo přednost pozdějšímu přechodu na DVB-T2

Praha - Česko by dalo přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, vhodný by byl konec období 2020 až 2022. Na konferenci k televizní digitalizaci to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho je důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, které umožní příjem nového standardu. Domácnosti si kvůli novému standardu budou muset pořídit buď nový set-top box, jehož cena bude v řádu stokorun, anebo nový televizor, jehož cena nyní začíná na zhruba 10.000 Kč.

Česká televize loni vybrala na poplatcích o 54 milionů korun méně

Praha - Česká televize vybrala loni na televizních poplatcích o 54 milionů korun meziročně méně, celkem od diváků na koncesionářských poplatcích získala 5,621 miliardy korun. Na dnešním zasedání Rady České televize to uvedl finanční ředitel ČT Milan Cimirot. Rozdíl nákladů a výnosů ČT loni skončil přebytkem téměř 16 milionů korun.

Vystoupení Babiše kvůli Čapímu hnízdu na České televizi vidělo 348 tisíc lidí

Praha – Přímý přenos z mimořádného zasedání Poslanecké sněmovny kvůli dotaci farmě Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše sledovalo průměrně 348.000 diváků starších 15 let. Na kanál ČT24 se v té době dívala pětina všech lidí u televizorů. Vyplývá to z údajů ČT.

T-Mobile začátkem dubna spustí vlastní internetovou televizi

Praha - Mobilní operátor T-Mobile od 4. dubna spustí vlastní internetovou televizi. Dostupná bude na jakémkoliv internetovém připojení o rychlosti nad pět Mbit/s. Plánuje získat řádově statisíce zákazníků během pěti let, do konce letošního roku by to mělo být asi 20.000. Uvedli to zástupci společnosti na dnešní tiskové konferenci. T-Mobile TV tak bude konkurovat O2 TV nebo kabelové UPC.

Česká televize chystá nová studia v Hradci Králové a Českých Budějovicích

Praha - Česká televize (ČT) chystá nová studia v Hradci Králové a Českých Budějovicích. Budou sloužit jako samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. Studia budou fungovat od podzimu. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Osobnosti podepisují petici na podporu "odstavené" dokumentaristky Zlatuškové

Brno – Ve svých pořadech se dokumentaristka Kamila Zlatušková nebála zaměřovat na kontroverzní témata. Na obrazovce České televize, kde Zlatušková momentálně působí, však její tvorbu diváci už příští rok neuvidí. Televize jejímu produkčnímu týmu totiž neprodloužila smlouvu. Na podporu Zlatuškové už vznikla petice.

Dvořák: Rozšířením osvobození od poplatku ČT přijde o 730 milionů korun

Praha - V případě rozšíření úlevy od placení televizního poplatku by Česká televize (ČT) přišla o 730 milionů Kč ročně a musela by omezit výrobu. Uvedl to dnes generální ředitel ČT Petr Dvořák na zasedání rady České televize. Rozšíření okruhu lidí osvobozených od poplatku navrhli poslanci KSČM.

Česká televize odvysílá Oscary poprvé živě

Praha - Česká televize letos nabídne divákům poprvé v historii možnost sledovat živě předávání Oscarů. Přímý přenos ceremoniálu z Los Angeles odvysílá na programu ČT2 v noci z neděle na pondělí.

Do televizní sledovanosti se bude započítávat i odložené sledování

Praha – Do televizní peoplemetrové sledovanosti se bude od února započítávat i odložené sledování pořadů, pokud si je divák pustí ještě v ten samý den. Oznámila to dnes Asociace televizních organizací.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT