Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Televizní vysílání

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Hlas, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste. A stejně tak roste i čas, po který Češi televizi sledují. Vloni to bylo v průměru už tři a tři čtvrtě hodiny každý den.

Kellnerova PPF kupuje Novu, bulharskou mediální dvojku

Česká investiční skupina PPF oznámila, že se dohodla se stávajícím vlastníkem bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group o odkupu 95 procent akcií. Získá tak na Balkáně sedm televizních kanálů a devatenáct firem poskytujících on-line mediální služby.

U televize Češi tráví tři hodiny denně, většina diváků má víc přijímačů

Přes dvě třetiny diváků vlastní více než jedno zařízení pro sledování televize. Alternativní přijímače jako počítač nebo tablet používají častěji muži a mladší generace. Mladí dávají před televizní obrazovkou přednost displejům chytrých telefonů. Zjištění přinesl výzkum agentury NMS Market Research.

Nový televizní signál. Do konce roku bude hotovo

/INFOGRAFIKA/ Každý měsíc dva nové vysílače. Takovým tempem probíhá postupné předělávání obřích „antén“ na kopcích, které šíří televizní signál. Skončí bezplatné vysílání? Zatímco na kopcích už se předělávají vysílače, část politiků chystá bojkot.

Nového ředitele České televize vyberou už na jaře. Kvůli volbám

INFOGRAFIKA - Sněmovní volby letos na podzim, prezidentské v lednu příštího roku, to je dost velká porce na nervy politiků a hlavně voličů.

Boj o televizi a rozhlas. Jde o moc?

Přinášíme něco, co tahle země potřebuje: totální odpolitizování veřejnoprávních médií. Pokud novela zákona o televizi a rozhlase projde, vezmeme vysílací rady z rukou politiků. To je hlavní argument pro změnu zákona, který představil poslanec Martin Komárek (ANO).

Na pohádky se o Vánocích dívá 83 procent Čechů

Praha - Na pohádky se během Vánoc dívá v televizi 83 procent Čechů. Třetina lidí kvůli návštěvám ale televizní program nestíhá. Vyplývá to z průzkumu agentury ipsos pro O2. Zážitek ze sledování pohádek až 95 procentům diváků kazí reklamní přestávky. Kolem 70 procent lidí by chtělo sledovat program v televizi bez reklam nejen o Vánocích.

Lidé o teletext nepřijdou, bude i v novém TV vysílání

Do čtyř let všechny domácnosti v ČR přejdou na vysílání ve formátu DVB-T2. Textové zpravodajství to nakonec „přežije". Jestli si myslíte, že v době internetu je teletext „mrtvé médium", jste na omylu.

Česká televize chystá několik rozsáhlých dokumentárních cyklů o české vědě

Praha - Česká televize (ČT) připravuje několik rozsáhlých dokumentárních cyklů a filmů, které se věnují české vědě, jejím objevům i osobnostem. První z nich, sedm dokumentárních pořadů České zázraky, představí příběhy slavných českých vědců, jejichž objevy zásadně změnily život a společnost. Další pětidílný dokumentární cyklus Dobrodružství archeologie se bude věnovat práci českých archeologů ve světě. Zpěvák a entomolog Dan Bárta provede diváky cyklem o záchranných programech ohrožených živočišných druhů, které v zahraničí řeší Češi. Nové programy dnes vedení ČT představilo na tiskové konferenci.

AKTUALIZOVÁNO

Prima odvysílala po odkladech pořad s Bradym, cenzuru popřela

Praha - Televize FTV Prima po jednodenním odkladu dnes odvysílala nový díl Show Jana Krause s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). V pořadu řada osobností kritizovala prezidenta Miloše Zemana, hlavně kvůli neudělení státního vyznamenání Bradymu. Prima nejprve díl vyřadila ze středečního programu, později oznámila, že ho uvede dnes v upravené verzi, nakonec ho odvysílala bez úprav. Obvinění ze snahy o cenzuru Prima popřela. Brady dnes obdržel pamětní medaile od Sněmovny a premiéra.

Osobnosti pozvané Krausem do jeho pořadu kritizují Zemana

Praha /VIDEO/ - Pořad Show Jana Krause, v němž vedle hlavních hostů promluvily známé osobnosti ke svátku 28. října a který televize Prima ve středu neodvysílala, už lze zhlédnout na webu. Většina řečníků, mezi nimiž jsou bývalý politik Jan Ruml, dokumentaristka Helena Třeštíková, hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, novinář Jan Macháček, socioložka Jiřina Šiklová nebo zpěvák Dan Bárta, kritizuje prezidenta Miloše Zemana, zejména v souvislosti s kauzou Jiřího Bradyho. Podle některých mluvčích Zeman ztrácí své voliče a není schopen vykonávat svou funkci.

Šéf RRTV: Neodvysílání show Jana Krause s Bradym byl alibismus

Praha - Neodvysílání pořadu Show Jana Krause na Primě s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym a jeho příbuzným, ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) zdůvodněné nutností dodržet objektivitu a vyváženost je podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivana Krejčího čistý alibismus. Na zábavní pořady, kterým je i Krausova talkshow, se totiž tato kritéria nevztahují, řekl serveru Aktuálně.cz. 

Děti, spát! Vrací se pořady s „hvězdičkou"

Praha – Vypnout televizi, vyčistit zuby a spát! Tuto větu uslyší děti od rodičů v v budoucnu častěji než nyní.

Bude mi televize fungovat i po roce 2020? Napoví nové logo v obchodech

Praha - Stávající vysílání skončí 
do tří až čtyř let. Až 2,5 milionu domácností musí pořídit nové TV nebo set-top box.

ČRa testují televize. Chystají seznam, které zvládnou nový standard DVB-T2

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) začaly testovat televizory a set top boxy, zda zvládnou nový systém vysílání DVB-T2. První seznam přístrojů, které jsou s novým standardem kompatibilní, zveřejní v září na stránce dvbt2overeno.cz. Seznam bude průběžně aktualizován o nová zařízení. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021.

Česká televize připomene srpen 1968 čtrnácti různými pořady

Praha – Česká televize (ČT) v pátek zahájí speciální program, který se z různých úhlů a v mnoha žánrech vrátí k událostem roku 1968 i k tomu co předcházelo invazi vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna a co následovalo poté. Vysílání zahrne 14 pořadů, mimo jiné snímky Karla Vachka, Jiří Stracha, Jana Němce, Vojtěcha Jasného nebo Roberta Sedláčka. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Vysílací rada zahájila řízení s Primou kvůli reportáži o Klinice

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s televizí Prima kvůli manipulativnímu zpravodajství o centru Klinika. Prima ve svých zprávách neoddělila hodnotící komentář od zpravodajských informací. RRTV to uvedla v tiskové zprávě. Prima dosud oznámení o zahájení řízení neobdržela a nechtěla jej proto komentovat.

České televizi vyhořel během Zemanovy tiskové konference přenosový vůz

Praha - České televizi (ČT), která dnes vysílila živě tiskovou konferenci prezidenta Miloše Zemana zejména k reorganizaci policie, selhala technika. Přenos vypadl v půlce Zemanovy věty, když se vyjadřoval k dnešnímu britskému referendu. "Vyhořel nám přenosový vůz," uvedl na svém twitterovém účtu zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský.

Na obrazovku České televize se po 15 letech vrátí GEN

Praha - Na obrazovku České televize (ČT) se po patnácti letech vrátí dokument GEN. Nová řada vzniká opět pod vedením autora projektu Fera Feniče. Čtvrtou sérii portrétů mimořádných českých osobností, které v těchto dnech začíná natáčet ČT, otevře díl věnovaný političce Madeleine Allbrightové-Korbelové, a to režijním pohledem Dušana Trančíka. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Výbor podpořil novelu, která má víc zpřístupnit pořady postiženým

Praha - Celoplošné televize v Česku by v budoucnu měly doplnit skrytými titulky a komentářem o ději stanovené procento vysílání na všech svých programech. Pořady s titulky pro sluchově postižené a audiopopisem pro lidi se zrakovým handicapem by měly být v televizním programu také označeny. Chystanou novelu o provozování rozhlasového a televizního vysílání dnes podpořil vládní výbor pro zdravotně postižené občany. Na svém twitteru to oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

V Praze se začalo znovu testovat Ultra HD TV vysílání

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) začaly dnes v rámci pražského experimentálního vysílání ve standardu DVB-T2 opět vysílat v rozlišení Ultra High Definition (4K). Ultra HD testovaly již v roce 2014 s Českou televizí. V současnosti jim obsah poskytuje společnost SPI International pod značkou FunBox 4K. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Ultra HD nabízí čtyřikrát větší rozlišení proti stávajícímu full HD.

AKTUALIZOVÁNO

Česko by podle Mládka dalo přednost pozdějšímu přechodu na DVB-T2

Praha - Česko by dalo přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, vhodný by byl konec období 2020 až 2022. Na konferenci k televizní digitalizaci to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho je důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, které umožní příjem nového standardu. Domácnosti si kvůli novému standardu budou muset pořídit buď nový set-top box, jehož cena bude v řádu stokorun, anebo nový televizor, jehož cena nyní začíná na zhruba 10.000 Kč.

Česká televize loni vybrala na poplatcích o 54 milionů korun méně

Praha - Česká televize vybrala loni na televizních poplatcích o 54 milionů korun meziročně méně, celkem od diváků na koncesionářských poplatcích získala 5,621 miliardy korun. Na dnešním zasedání Rady České televize to uvedl finanční ředitel ČT Milan Cimirot. Rozdíl nákladů a výnosů ČT loni skončil přebytkem téměř 16 milionů korun.

Vystoupení Babiše kvůli Čapímu hnízdu na České televizi vidělo 348 tisíc lidí

Praha – Přímý přenos z mimořádného zasedání Poslanecké sněmovny kvůli dotaci farmě Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše sledovalo průměrně 348.000 diváků starších 15 let. Na kanál ČT24 se v té době dívala pětina všech lidí u televizorů. Vyplývá to z údajů ČT.

T-Mobile začátkem dubna spustí vlastní internetovou televizi

Praha - Mobilní operátor T-Mobile od 4. dubna spustí vlastní internetovou televizi. Dostupná bude na jakémkoliv internetovém připojení o rychlosti nad pět Mbit/s. Plánuje získat řádově statisíce zákazníků během pěti let, do konce letošního roku by to mělo být asi 20.000. Uvedli to zástupci společnosti na dnešní tiskové konferenci. T-Mobile TV tak bude konkurovat O2 TV nebo kabelové UPC.

Česká televize chystá nová studia v Hradci Králové a Českých Budějovicích

Praha - Česká televize (ČT) chystá nová studia v Hradci Králové a Českých Budějovicích. Budou sloužit jako samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. Studia budou fungovat od podzimu. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Osobnosti podepisují petici na podporu "odstavené" dokumentaristky Zlatuškové

Brno – Ve svých pořadech se dokumentaristka Kamila Zlatušková nebála zaměřovat na kontroverzní témata. Na obrazovce České televize, kde Zlatušková momentálně působí, však její tvorbu diváci už příští rok neuvidí. Televize jejímu produkčnímu týmu totiž neprodloužila smlouvu. Na podporu Zlatuškové už vznikla petice.

Dvořák: Rozšířením osvobození od poplatku ČT přijde o 730 milionů korun

Praha - V případě rozšíření úlevy od placení televizního poplatku by Česká televize (ČT) přišla o 730 milionů Kč ročně a musela by omezit výrobu. Uvedl to dnes generální ředitel ČT Petr Dvořák na zasedání rady České televize. Rozšíření okruhu lidí osvobozených od poplatku navrhli poslanci KSČM.

Česká televize odvysílá Oscary poprvé živě

Praha - Česká televize letos nabídne divákům poprvé v historii možnost sledovat živě předávání Oscarů. Přímý přenos ceremoniálu z Los Angeles odvysílá na programu ČT2 v noci z neděle na pondělí.

Do televizní sledovanosti se bude započítávat i odložené sledování

Praha – Do televizní peoplemetrové sledovanosti se bude od února započítávat i odložené sledování pořadů, pokud si je divák pustí ještě v ten samý den. Oznámila to dnes Asociace televizních organizací.

Přechod na novou generaci televizního vysílání bude diváky stát 21 miliard korun

Praha - Přechod na novou generaci digitálního televizního vysílání DVB-T2 vyjde české domácnosti do konce roku 2020 na 20,8 miliardy korun. Zhruba 60 procent bytů bude řešit problém s investicí do nové televize nebo set-top boxu. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Grant Thornton.

Nová sezona na ČT: Od hilsneriády po současnou policejní práci

Praha – Pětatřiceti novými hranými formáty zahájí novou sezonu Česká televize. V osmi případech, natočených podle skutečných kriminalistických kauz, se na obrazovku vrátí tým prvního oddělení, dvoudílné dílo Zločin v Polné připomene období hilsneriády a dvě třídílné minisérie režisérů Jana Hřebejka a Viktora Tauše nabídnou pokračování Detektivů od Nejsvětější Trojice.

V USA začne od ledna vysílat televize prodávající palné zbraně

New York - V lednu nadcházejícího roku začne ve Spojených státech vysílat reklamní televize Gun TV, která bude během nočního šestihodinového vysílání nabízet palné zbraně a munici. Odpůrci stanice tvrdí, že v době, kdy se v USA kvůli útoků střelců hovoří o regulaci zbraní, je to to poslední, co země potřebuje. Tvůrci televize kritiku odmítají s tím, že nevytváří poptávku po vlastnictví zbraní, ale jen na ni reagují.

Majitel Novy se ve čtvrtletí vrátil do provozního zisku

Hamilton/Praha - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vytvořila ve třetím čtvrtletí provozní zisk 28,9 milionu dolarů (přes 700 milionů Kč). Před rokem byla ve ztrátě osm milionů USD. K celkovému zlepšení hospodaření pomohla úsporná opatření a také růst trhu s televizní reklamou, výsledek ale i tak zaostal za odhady analytiků.

Železný neuspěl ve sporu s TV Barrandov, jeho vyhazov platí

Praha - Bývalý ředitel TV Nova a TV Barrandov Vladimír Železný neuspěl s žalobou, v níž tvrdil, že jeho vyhazov z TV Barrandov je neplatný. Odvolací senát pražského městského soudu potvrdil původní rozhodnutí, které žalobu zamítlo. Uvedla to dnes mluvčí soudu Markéta Puci. Verdikt je pravomocný.

Lidé si budou moci z Cukráku naladit více televizních programů

Praha – Lidem z jižní části Prahy a Středočeského kraje, kteří pro příjem televize využívají signál vysílače Cukrák, se od října rozšíří programová nabídka. Na tiskové konferenci o tom dnes informovaly České Radiokomunikace (ČRa). Cukrák bude nově nabízet programy takzvané regionální sítě 8 (RS8). Ta nabízí kanály Noe TV, Sport 5, Slovak Sport 2, Óčko Expres, Mňam TV a Barrandov Muzika. Od října se síť rozšíří o i stanici regionalnitele­vize.cz.

Pohlreich se nestačil divit. Vyslýchal učně, který chtěl ukrást zlatý řetízek

Praha /VIDEO/ - K neuvěřitelné situaci došlo při natáčení pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem. Pořad bude sice odvysílán až ve čtvrtek na televizi Prima, na kanálu YouTube však již jeho část zhlédlo více než tři tisíce diváků. Jde o Pohlreichovu návštěvu v kuchařské škole.

Taťána Míková: Moje první živé vysílání? To bylo pět minut hrůzy

Praha /ROZHOVOR/ - S meteoroložkou a moderátorkou počasí Taťánou Míkovou jsme se sešly v době, kdy už přibližně měsíc nepršelo a teplota měla právě ten den kulminovat na 38 stupních Celsia, poté co už dlouho výrazně překračovala tropickou třicítku. A tak moje první otázka ještě mimo záznam logicky musela znít: opravdu bude osmatřicet? Až 39, zněla nesmlouvavá odpověď. Řeč nakonec přišla nejen na extrémní počasí, ale i na to, jaká nás čeká zima nebo na moderátorské noční můry. A ještě jedna věc – pokud jste se někdy ptali, zda televizní moderátoři vypadají ve skutečnosti stejně dobře jako na obrazovce, tak alespoň Taťána Míková ano.

Bulvarizace České televize. Příště oslovte odborníky, stěžují si diváci Radě ČT

Praha - Výběr hostů do debaty České televize na téma uprchlické krize se stal předmětem stížnosti adresované Radě ČT. Poukazuje na vydání pořadu Události, komentáře, ve kterém se k aktuálnímu tématu vyjadřovali advokátka Klára Samková a bývalý politik a hudebník Michael Kocáb. Debata bez odborníků se podle stěžovatelů stala ukázkou nepřijatelné bulvarizace zpravodajství, píše se v otevřeném dopise.

Legendy kultury na programu ČT art

Praha - Dort se dvěma svíčkami. Ten pomyslně zapálí začátkem září program ČT art, aby oslavil další výročí od svého spuštění.

Nabídka dětských stanic se v posledních letech výrazně rozrostla

Praha - Nabídka dětských stanic se v posledních letech výrazně rozrostla. Z domácích programů si nejmladší diváci naladí ČT Déčko, Barrandov Plus a CS Mini. V rozhlasovém éteru vysílá Český rozhlas Junior či Rádio Pigy.

Brusel vyšetřuje britskou Sky a šest amerických filmových studií

Brusel - Evropská komise dnes oznámila, že začala vyšetřovat britskou televizi Sky UK a šesti velkých amerických filmových studií. Důvodem je možné porušení evropských pravidel hospodářské soutěže. Jejich dohody prý totiž brání divákům ze zemí EU mimo Británie a Irska sledovat placené služby Sky UK.

Česká televize neodvysílá ruský dokument o srpnu 1968

Praha - Česká televize neodvysílá ruský dokument Varšavská smlouva, odtajněné stránky. Prodej pořadu, který vyvolal bouřlivou reakci kvůli zkreslování invaze v roce 1968 do Československa, ruská televize bez vysvětlení zrušila, řekla mluvčí televize Alžběta Plívová. ČT snímek původně plánovala zařadit do vysílání k výročí srpnových událostí.

Tomáš Hauptvogel se dva měsíce po těžké nehodě vrací do Zpráv FTV Prima

Praha /FOTOGALERIE/ - Moderátor Tomáš Hauptvogel, který měl v polovině dubna těžkou nehodu na motorce poté, co mu řidič osobního automobilu nedal přednost, se vrací do Zpráv FTV Prima. Diváci ho po boku Terezie Kašparovské uvidí už dnes v 18.55 na Primě.

Rada ČT odmítla stížnost na neodvysílání hradních briefingů

Praha - Rada České televize odmítla stížnost Hradu na neodvysílání přímého přenosu briefingů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Považuje ji za neopodstatněnou. Vyplývá to z odpovědi kancléři Vratislavu Mynářovi, jejíž znění rada schválila na dnešním zasedání. Podle Hradu rada rozhodnutím říká, že kritické připomínky vůči ČT jsou v podstatě zakázané, což je nepřijatelné.

AKTUALIZOVÁNO

Česká televize chce odvysílat ruský dokument o srpnu 1968

Praha – Česká televize se snaží získat práva k ruskému dokumentu Varšavská smlouva, odtajněné stránky, který po odvysílání v ruské státní televizi vyvolal diskusi o interpretaci událostí z roku 1968. Programový ředitel ČT Milan Fridrich to potvrdil německým médiím a serveru Hlídacípes.org. Veřejnoprávní televize plánuje dokument zařadit v rámci srpnového komponovaného pásma. Podle odborníků dokument zkresluje historii.

Radiokomunikace začnou testovat vysílání v novém standardu

Praha - České Radiokomunikace ve středu začnou testovat vysílání ve standardu, který by v budoucnu mohl nahradit nynější podobu pozemního vysílání (DVB-T). V pilotním provozu plánovaném do února 2016 se objeví stanice ČT sport HD, Nova a Prima. ČRa to dnes oznámily v tiskové zprávě. K příjmu nového standardu jsou potřeba televizory vybavené příslušnou technologií.

Sítě LTE ruší televizní vysílání, stěžují si stovky lidí měsíčně

Praha - Počet stížností na rušení televizního signálu mobilními sítěmi LTE vzrostl z desítek v pololetí loňského roku na současných několik set měsíčně. Z toho je přibližně stovka oprávněných. Na dnešním setkání s novináři to uvedl ředitel regulace Českých Radiokomunikací (ČRa) Marcel Procházka.

AKTUALIZOVÁNO

Ivana Gottová skončí ve VIP zprávách, chce se víc věnovat rodině

Praha - Ivana Gottová od konce června přestane moderovat VIP zprávy v televizi Prima, které uvádí od jejich vzniku v červenci 2010. K mediální pauze ji vedou osobní důvody – chce se více věnovat rodině. Gottová to dnes uvedla v tiskové zprávě, kterou ČTK poskytla Prima.

TýTý: Janžurová, Gott i Stach

Praha – Ovace vestoje pro herečku Ivu Janžurovou a největší počet hlasů pro zpěváka Karla Gotta – sobotní vyhlašování cen TýTý pro nejoblíbenější osobnosti televizní obrazovky nepřineslo v pražském Divadle na Vinohradech (v přímém přenosu České televize) zase až tolik nového. Vyjma neúčasti pořadů i tváří televize Nova, která nebyla spokojena se způsobem diváckého hlasování a avizovala vznik nového, „odborně zorganizovaného televizního ocenění".

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT