Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

TOP 09

TOP 09 je česká parlamentní pravicová politická strana. Její název je složen z počátečních písmen slov Tradice, Odpovědnost, Prosperita a číslovky 09, která označuje rok jejího vzniku.

TOP 09 mobilizuje, aby občané u voleb převážili "rudé voliče"

Výzvou občanům, aby se zúčastnili říjnových komunálních voleb, zahájila dnes TOP 09 horkou část kampaně. Představitelé strany v té souvislosti varovali, že příznivci komunistů k volebním urnám dorazí vždy. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na mítinku v Praze uvedl, že volby ve městech a obcích jsou stejně důležité jako například loňské volby do Sněmovny, protože jejich výsledek zásadně ovlivňuje životy lidí přímo tam, kde žijí.

TOP 09 před volbami: spolupráce s jinými uskupeními, kandidáti Fischer i Bek

Do podzimních senátních voleb, které rozhodnou o obměně třetiny horní komory, dnes TOP 09 vyslala 14 kandidátů, kteří mají být hlavními tvářemi voleb. O podpoře dalších jedná s jinými uskupeními, dolaďuje například dohody s KDU-ČSL. Zhruba třetinu kandidátů budou tvořit členové strany, na postavení dalších, takzvaných koaličních, se strana domluvila s partnery a podpoří i některé silné nezávislé osobnosti, například bývalého diplomata a kandidáta na prezidenta Pavla Fischera.

Pospíšil chce být předsedou TOP 09, připravil by stranu na blížící se volby

Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, chce se soustředit v první řadě na přípravu komunálních a senátních voleb. Řekl, že za překážku pro vedení TOP 09 nepovažuje svoje angažmá v evropské politice. Existuje řada europoslanců, kteří úspěšně vedou politické strany, uvedl. Jako nejbližší příklad zmínil šéfa slovenské opoziční strany Svoboda a solidarita a europoslance Richarda Sulíka.

AKTUALIZOVÁNO

Kalousek: Menšinová vláda? Vládnout bude Babiš, ostatní budou stafáž

/ANKETA/ Jako nešťastné či ne právě ideální řešení označují předsedové ostatních sněmovních stran rozhodnutí Andreje Babiše (ANO) pokusit se složit menšinovou vládu ministrů ANO doplněnou o nestranické odborníky. Podle šéfa ODS Petra Fialy si tím jde Babiš splnit sen, že chce vládnout sám. Fiala i předseda Pirátů Ivan Bartoš sdělili, že i nadále vylučují jakoukoliv podporu Babišově vládě.

Jiří Pospíšil: Věřím v TOP 09 a její ideje. Proto do ní vstoupím

Těsné překročení pětiprocentní hranice je pro někoho velký úspěch, pro jiné blamáž. Zatímco Farského a Gazdíkův STAN může zajisté slavit, Kalouskova TOP 09 smutní. A také hledá cestu, jak se odrazit ode dna. Její čestný předseda Karel Schwarzenberg uvedl, že vedení by mělo za mizerný výsledek převzít odpovědnost. První místopředseda Marek Ženíšek už vzkázal, že na listopadovém sněmu nebude funkci obhajovat. Totéž dnes zřejmě oznámí i Miroslav Kalousek.

Pospíšil podal přihlášku do TOP 09, věří v její budoucnost

Europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil podal přihlášku do TOP 09. Pospíšil řekl, že o jeho možné kandidatuře do vedení strany je nyní předčasné mluvit, když ještě není ani členem. Zdůraznil však, že s TOP 09 intenzivně spolupracuje již více než tři roky jako její europoslanec.

Za TOP 09 bude kandidovat i režisérka Sommerová ze strany LES

TOP 09 zařadí na své kandidátky pro podzimní volby do Sněmovny i sedm zástupců Liberálně ekologické strany (LES). Podle Miroslava Kalouska (TOP 09) a Martina Bursíka (LES) obě uskupení spojuje názor na ekologii, zahraniční orientaci republiky a ochranu lidských práv. Nejviditelnější kandidátkou LES bude režisérka Olga Sommerová, která bude na šestém místě pražské kandidátky TOP 09.

Kalousek spojuje svou budoucnost v čele TOP 09 s výsledkem voleb

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek spojuje svou budoucnost v čele strany s výsledky říjnových sněmovních voleb. O novém vedení bude TOP 09 rozhodovat na podzimním sněmu po volbách. Do voleb se Kalousek bude věnovat kampani, ve které TOP 09 vsadí na sociální sítě i přímý kontakt s voliči.

TOP 09 půjde do voleb pod heslem Neuhneme a plánem přijetí eura

Opoziční TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem jde do říjnových sněmovních voleb pod heslem Neuhneme se zvýrazněným EU. V programu, který dnes strana představila v pražské Staré čistírně odpadních vod, slibuje voličům o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání, boj proti korupci, otevření penzijní reformy, investice do vzdělávání či zajištění vstupu do eurozoóny. 

AKTUALIZOVÁNO

Konec pamlskové vyhlášky? TOP 09 chce do zákona prosadit její zrušení

Praha /ANKETA/ - TOP 09 se nelíbí takzvanou pamlsková vyhláška, která reguluje prodej potravin ve školách. Poslankyně strany Jitka Chalánková navrhuje zařadit do novely školského zákona, aby o prodeji potravin rozhodovaly školské rady, v nichž jsou zastoupeni i rodiče. Chalánková to dnes řekla novinářům po jednání poslaneckého klubu TOP 09. Školský výbor Sněmovny ale už dříve její návrh nepodpořil.

Zastupitelé vyloučení z TOP 09 o vstupu do jiné strany neuvažují

Střední Čechy - Středočeští zastupitelé Daniel Marek, Milan Schweigstill a Michaela Vojtová, které ve čtvrtek celostátní výkonný výbor vyloučil z TOP 09, neuvažují o vstupu do jiné strany. Rozhodnutí širšího vedení strany respektují a neodvolají se proti němu ke smírčímu výboru, řekl v pátek Marek.

TOP 09: Zdravotní odvod u částečného úvazku má být ze skutečné mzdy

Praha - Při práci na částečný úvazek by se do zdravotního pojištění měla odvádět jen částka ze skutečného výdělku. Navrhuje to TOP 09. Minimální záloha zaměstnanců letos činí 1337 korun. Návrh na tiskové konferenci představily místopředsedkyně strany Jitka Chalánková a Markéta Adamová. Podle nich by změna přispěla k rozšíření částečných úvazků, víc by je využívaly matky malých dětí či ti, kteří se starají o stárnoucí příbuzné.

Langšádlová chce odejít z vedení středočeské TOP 09

Středočeský kraj - Předsedkyně středočeské TOP 09 Helena Langšádlová chce po sedmi letech odejít z vedení krajské organizace. Na mimořádném krajském volebním sněmu, který se uskuteční počátkem února, nebude obhajovat funkci. Langšádlová to ve středu. Svůj úmysl oznámila spolustraníkům na úterním jednání krajského výboru TOP 09.

AKTUALIZOVÁNO

Smlouva mezi STAN a TOP 09 skončí, dohodly se obě strany

Praha - Smlouva mezi TOP 09 a Starosty a nezávislými o spolupráci s letošním rokem skončí. TOP 09 chce, aby předseda STAN Gazdík poté opustil post místopředsedy Sněmovny, po dnešním jednání obou stran to sdělili jejich předsedové Miroslav Kalousek (TOP 09) a Petr Gazdík (STAN). Obě uskupení mají ve Sněmovně i v Senátu společné kluby.

VIDEO: Rasismus? Státní zastupitelství zkoumá předvolební klip TOP 09

Brno - Nejvyšší státní zastupitelství se zabývá předvolebním klipem TOP 09 s Žít Brno v Jihomoravském kraji. Upozornila na to Česká televize s odůvodněním, že se tak děje kvůli rasistickému kontextu. Prověřování klipu dnes potvrdil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý. V klipu vystupuje lídr TOP 09 Jan Vitula a Matěj Hollan z Žít Brno, kteří umývají ve vaně radního Teplic Dominika Feriho (TOP 09), který má africké předky a je tmavé pleti. Klip doplňuje slogan o odstranění špíny z kraje.

AKTUALIZOVÁNO

Lídr TOP 09 Kalousek na Hrad půjde, většina ODS ne

Praha - Většina zákonodárců ODS podle předsedy strany Petra Fialy nedorazí na Pražský hrad na připomenutí státního svátku 28. října. Fiala dnes to sdělil redakci. Naopak předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Hrad i navzdory případu kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho půjde, svátek podle něj nepatří prezidentu Miloši Zemanovi či Hradu a veřejní činitelé by ho měli slavit. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) uvedl, že svou účast "zatím nezrušil".

Širší vedení TOP 09 podpořilo Kalouska v předsednické funkci

Praha - Širší vedení TOP 09, výkonný výbor, ve čtvrtek podpořil setrvání Miroslava Kalouska ve funkci předsedy strany. Výbor ve čtvrtek řešil neúspěch strany ve volbách. Kalousek na následné tiskové konferenci řekl, že na základě drtivě většinového názoru svých nejbližších kolegů z krajských výborů i celostátního výboru setrvává ve svém rozhodnutí zůstat v čele TOP 09 a vést ji do voleb do Poslanecké sněmovny.

Kalousek stojí za středočeským lídrem, který chce jít do opozice

Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se postavil za středočeského lídra své strany Petra Tisa, který hodlá v kraji odejít do opozice. Tiso dnes o rozhodnutí informoval poté, co se zástupci hnutí ANO, Starostů a nezávislých (STAN) a ODS dohodli na krajské koalici. Součástí koalice měla být i TOP 09 a tři z pěti jejích zastupitelů zapojení do krajské vlády podporují.

Vláda nesouhlasí s návrhem zrušit přestupek o urážce úředníka

Praha - Předlohu opoziční TOP 09, která chce z nedávno schválené přestupkové legislativy vyškrtnout nový přestupek o urážce úředníka, vláda nepodpořila. Kabinet dnes k návrhu přijal negativní stanovisko, informoval na twitteru mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle předběžného stanoviska měli ministři označit za nepodložené zdůvodnění předkladatelů, že přestupek pod desetitisícovou pokutou je nadměrným zásahem do rovnosti občanů lidí.

Vláda nesouhlasí s návrhy TOP 09 k pravidlům pro demonstrace

Praha – Vláda podle očekávání ve sněmovní debatě nepodpoří návrh opoziční TOP 09 vzít úředníkům a policistům nově nabytou pravomoc přesunovat veřejná shromáždění v době jejich konání na jiná místa. Možnost takto zasáhnout dostanou přímo na místě akce od listopadu. Kabinet rovněž nesouhlasí s tím, aby policistům byla odejmuta pravomoc demonstraci zrušit i v případě, že je na místě úředník.

Kalousek si ověří u špiček TOP 09, zda má zůstat v čele strany

Praha – Miroslav Kalousek je připraven dál vést TOP 09, ale příští týden si chce u zástupců krajů a členů výkonného výboru ověřit, zda jeho rozhodnutí pokládají za správné. Novinářům to řekl po dnešním jednání předsednictva strany. O personálních otázkách se dnes podle něj vůbec nehovořilo. Strana musí do příštích voleb najít cestu, jak lépe voličům vysvětlit své programové priority, řekl.

AKTUALIZOVÁNO

TOP 09 navrhla odložení startu evidence tržeb, Babiš je proti

Praha – Opoziční TOP 09 navrhla odložení startu elektronické evidence tržeb (EET) o dva roky. Podle návrhu by začala platit od roku 2019 pro všechny. Ovšem v případě volebního vítězství by strana evidenci tržeb zcela zrušila. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ministerstvo financí návrh odmítlo jako nekonstruktivní a jako součást předvolební kampaně. Další opoziční strana, ODS, uvedla, že dnešní krok TOP 09 nahrává ministru financí Andreji Babišovi (ANO).

TOP 09 navrhne snížit deficit a výdaje rozpočtu o 30 miliard

Praha - Opoziční TOP 09 navrhne ve Sněmovně vrátit vládě návrh státního rozpočtu na příští rok s tím, aby vláda snížila jeho schodek a výdaje o 30 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jakákoli odpovědná vláda by podle jeho slov předkládala rozpočet na příští rok jako vyrovnaný, to by ale musela uskutečnit systémové změny, které snižují povinné výdaje. Vláda plánuje rozpočet se schodkem 60 miliard.

Úřady by neměly mít možnost přesouvat demonstrace, navrhla TOP 09

Praha - Úředníci a policisté by neměli mít možnost přesunout přímo na místě veřejné shromáždění někam jinam. V novele shromažďovacího zákona to navrhli poslanci opozičního klubu TOP 09 a Starostů. Jde podle nich o výrazné posílení státu na úkor ústavně zaručeného práva.

TOP 09 chce zrychlit rozhodování u sporů do jednoho milionu

Praha - Opoziční TOP 09 navrhuje, aby soudy musely vydávat takzvaný elektronický platební rozkaz do tří měsíců od podání návrhu, pokud návrh splní potřebné náležitosti. Má to zrychlit soudní řízení u soudních sporů do jednoho milionu korun. Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to uvedli předseda klubu TOP 09 a Starostů František Laudát a poslanec této strany Martin Plíšek.

TOP 09 musí zaplatit 300 tisíc korun za pronájem pódia, rozhodl soud

Praha – Opoziční strana TOP 09 musí podle pravomocného rozsudku zaplatit téměř 300.000 korun za to, že si před šesti lety během předvolební kampaně jedna z jejích místních organizací pronajala pódium s osvětlením. Za služby ale dala jen zálohu a zbytek už neuhradila. Podle Radiožurnálu strana částku uhradí, s verdiktem ale nesouhlasí. Tvrdí, že místní politik neměl oprávnění smlouvu o pronájmu podepisovat. Zváží dovolání k Nejvyššímu soudu.

TOP 09 chce, ale ministři zlepšili docházku na interpelace

Praha - Poslanci opozičního klubu TOP 09 a Starostové budou na dnešní schůzi Sněmovny chtít probrat účast ministrů na interpelacích a chystají návrh změny jednacího řádu dolní parlamentní komory. Nelíbí se jim, že někteří ministři odpovídat na dotazy poslanců nechodí. Například vicepremiér Andrej Babiš (ANO), uvedla místopředsedkyně STAN a poslankyně Věra Kovářová. Vycházela z analýzy, kterou nedávno probrala vláda.

TOP 09 zahájila krajskou kampaň, chce bránit omezování svobod

Praha - TOP 09 dnes odstartovala kampaň před krajskými volbami. Kromě regionálních témat se chce podle svého předsedy Miroslava Kalouska zaměřit na hájení svobod, které současná vládní koalice omezuje. Tomu odpovídá i jeden z volebních sloganů strany: "Věříme ve svobodu. Věříme ve Vás."

AKTUALIZOVÁNO

TOP 09 chce zrušit 16 opatření vlády, prý omezují svobodu

Praha – Opoziční TOP 09 sestavila seznam 16 opatření, kterými podle ní současná vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) omezuje svobodu. Jde například o elektronickou evidenci tržeb (EET), kontrolní hlášení k DPH nebo Národní registr hrazených zdravotních služeb. Strana napne všechny síly, aby položky z takzvaného Seznamu nesvobody byly zrušeny, řekl dnes novinářům předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle Sobotky většina kritizovaných opatření směřuje proti daňovým podvodům či nelegálnímu hazardu a neomezují poctivé slušné občany a podnikatele.

O řidičáky by mělo být možné žádat kdekoliv, navrhuje TOP 09

Praha - O vydání řidičského průkazu by mělo být možné žádat nejen v místě trvalého bydliště, ale na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. K žádosti by také nově nemělo být nutné přikládat vytištěnou fotografii. Počítá s tím návrh novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterou dnes představil poslanecký klub TOP 09 a Starostů.

TOP 09 bude mít společné senátní kandidáty se STAN i s ODS

Praha - TOP 09 bude mít v senátních volbách na Berounsku společného kandidáta s hnutím STAN. V Ostravě se dohodla na společném kandidátovi s ODS. Je jím ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra. Berounským kandidátem je Tomáš Trč, přednosta kliniky ortopedie a traumatologie v pražské nemocnici v Motole. V Plzni bude kandidovat primář novorozeneckého oddělení tamní nemocnice Jiří Dort. Jejich nominaci dnes potvrdilo vedení TOP 09.

TOP 09 chce mimořádnou schůzi Sněmovny k EIA a dopravním stavbám

Praha - Opoziční TOP 09 požádala o svolání mimořádné schůze Sněmovny k výstavbě dopravní infrastruktury. Vláda podle ní svojí nečinností ohrozila výstavbu projektů za víc než 261 miliard korun. TOP 09 to uvedla v dnešní tiskové zprávě s tím, že svolání schůze potvrdila i ODS. Předseda klubu TOP 09 a Starostů František Laudát řekl, že žádost o svolání schůze je už podaná.

Někdejší místopředseda TOP 09 Lukša založil novou stranu Dobrá volba

Ostrava – Bývalý dlouholetý místopředseda TOP 09 a starosta Čeladné na Frýdecko-Místecku Pavol Lukša stojí za vznikem nové strany s názvem Dobrá volba. Lukša na konci března oznámil svůj odchod z TOP 09. Zdůvodnil to tím, že se nemůže ztotožnit s dnešní orientací politiky strany prezentovanou především Miroslavem Kalouskem. Lukša dnes řekl, že nové uskupení se chce účastnit už letošních krajských voleb, které budou na podzim.

Vládní koalice oddaluje projednání řady zákonů, stěžuje si TOP 09

Praha - Opoziční klub TOP 09 a Starostů kritizuje postup jednání Sněmovny. Jeho předseda František Laudát upozornil na dnešní tiskové konferenci na desítky poslaneckých norem, o nichž v dolní komoře ještě ani nezačala debata. Některé z nich přitom poslanci podali i před dvěma lety.

AKTUALIZOVÁNO

Poslanci nebudou jednat o manévrech při návštěvě z Číny

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zatím nebude muset vysvětlovat poslancům postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Sněmovna návrh opoziční TOP 09 na zařazení tohoto bodu na schůzi dolní komory na čtvrtek příštího týdne zamítla. Podobně dopadly i další opoziční návrhy úprav programu schůze. Směřovaly například k migrační krizi nebo k libanonské kauze.

Dodržte sliby o zvyšte platy lékařů, vyzývá TOP 09 vládu

Praha – Opoziční TOP 09 vyzvala vládu, aby dodržela pět let staré memorandum o zvyšování platů lékařů. Zdravotníci peníze potřebují, zdůraznil na dnešní tiskové konferenci bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který tehdy memorandum s Českou lékařskou komorou a Lékařským odborový klubem podepsal. Odborový klub nedávno podal kvůli jeho splnění na Českou republiku žalobu.

AKTUALIZOVÁNO

Bývalý místopředseda TOP 09 Lukša stranu opouští, nesouhlasí s Kalouskem

Čeladná (Frýdecko-Místecko) - Bývalý dlouholetý místopředseda TOP 09 a starosta Čeladné na Frýdecko-Místecku Pavol Lukša rezignoval na členství ve straně. Zdůvodnil to tím, že se nemůže ztotožnit s dnešní orientací politiky TOP 09 prezentovanou především Miroslavem Kalouskem. Podle Kalouska se Lukša se stranou názorově rozcházel a důvody, které pro svůj odchod uvedl, jsou zástupné.

AKTUALIZOVÁNO

Kalousek: Podezřelý z podvodu by neměl být v čele Auditního orgánu ČR

Praha – Opoziční TOP 09 příliš nezajímá, koho vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes na mimořádné schůzi Sněmovny označí za bílého koně v případu Čapího hnízda, uvedl na facebooku předseda strany Miroslav Kalousek. Jeho strana proto chce apelovat na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že osoba podezřelá z dotačního podvodu nesmí být odpovědná za auditní orgán ministerstva financí. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že auditní orgán je na šéfovi resortu financí nezávislý.

Kalousek: Po aféře Čapí hnízdo to bude vláda systémové korupce

Praha – Opoziční ODS a TOP 09 prosadily, že příští středu se mimořádně sejde sněmovna, aby projednala kauzu dotací pro Farmu Čapí hnízdo, která nyní patří do skupiny Agrofert ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Kalousek vyzval ODS a ČSSD, aby se distancovaly od smlouvy s Pekingem

Praha – Vedení TOP 09 dnes vyzvalo celostátní lídry ČSSD a ODS, aby se distancovali od rozhodnutí svých pražských zastupitelů podepsat sesterskou smlouvu s Pekingem. TOP 09 v prohlášení uvedla, že by tím alespoň zmírnili „světovou hanbu", která kvůli smlouvě hrozí ČR a jejímu hlavnímu městu. Vadí jí především to, že partnerství obsahuje uznání jednotné Číny, tedy že Tchaj-wan je součástí Číny. Smlouvu už po hlasování kritizovali zastupitelé opozice a Trojkoalice, o víkendu také tchajwanská vláda.

TOP 09 navrhuje vyšší mateřskou pro ženy s vyššími platy

Praha – Místopředsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Adamová navrhuje, aby ženy s vyššími platy zhruba nad 28.000 korun měsíčně, které jsou na mateřské dovolené, pobíraly vyšší mateřskou. Současnou regulaci peněžitého příspěvku považuje za nespravedlivou. Uvedla to na dnešní tiskové konferenci. Reakci politických stran redakce shání.

Europoslanec Jiří Pospíšil: O prezidentské kandidatuře přemýšlím

Praha – Bývalý ministr spravedlnosti a tradiční lídr ODS 
v Plzeňském kraji Jiří Pospíšil se po volbách 2013 se svou mateřskou stranou rozešel. Do europarlamentu kandidoval za TOP 09, ale jejím členem se nestal. Nyní se jeho jméno čím dál častěji objevuje v souvislosti s prezidentskou volbou, naposledy ho jako vhodného kandidáta označil předseda STAN Petr Gazdík. Jak se k této výzvě staví sám Jiří Pospíšil? I o tom jsme spolu mluvili.

TOP 09 chce zpřísnit nakládání s náhrobky po lidech bez dědiců

Praha – Opoziční TOP 09 chce zpřísnit nakládání s náhrobky, které zůstaly jako majetek po zesnulých lidech bez dědiců. Stát by je před uplynutím určité lhůty nesměl odstranit a prodat. O novele zákona o pohřebnictví, kterou připravila místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková, informovala strana v dnešní tiskové zprávě.

TOP 09 chce z veřejných zákazek vyloučit firmy, které vlastní člen vlády

Praha – Poslanec z klubu TOP 09 a Starostů Martin Plíšek chce do zákona o střetu zájmů vložit pozměňovací návrh, který by zakázal členům vlády, aby byli současně tzv. ovládajícími osobami ve firmách. Do zákona o veřejných zakázkách také navrhuje vložit pravidlo, aby se o veřejné zakázky nemohly ucházet firmy, v nichž vlastní nejméně deset procent člen vlády. Informoval o tom na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně.

AKTUALIZOVÁNO

Islám v ČR nechceme? Má fotka byla zneužita, tvrdí místopředsedkyně TOP 09

Praha – Čerstvě zvolená místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková se ohradila proti spojování s hnutím Islám v ČR nechceme. Iniciativa na svém webu prezentuje fotografii poslankyně z června, kdy v Olomouci zapózovala potom, co podepsala petici proti povinnému přijímání imigrantů. Snímek se nyní objevil na sociálních sítích. Podle mluvčího Bloku proti islámu Davida Štěpána visela fotografie bez povšimnutí na webu téměř půl roku.

Babiš varuje TOP 09: Kalousek je obratný politický chameleon

Praha – Nově zvolený předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je politický chameleon a strana by se před ním měla mít na pozoru, dnes to sdělil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, do kterého se Kalousek pustil ve svém kandidátském projevu. Podle Babiše je Kalousek konzistentní pouze v programu Antibabiš. TOP 09 prý s odchodem Karla Schwarzenberga z čela strany ztratila skutečného lídra. Kalousek bude první, kdo ji opustí, pokud se před volbami začne potápět, uvedl Babiš.

AKTUALIZOVÁNO

Kalousek byl zvolen novým předsedou TOP 09

Praha /FOTOGALERIE/ – Miroslav Kalousek byl dnes zvolen novým předsedou TOP 09. V tajné volbě získal dopoledne hlasy 148 delegátů stranického sněmu ze 171, tedy podporu 86,5 procenta. Kalousek byl jediným kandidátem na nového stranického lídra. Nahradí Karla Schwarzenberga, který se rozhodl odstoupit kvůli vysokému věku a zdraví. Schwarzenberg Kalouska doporučil jako svého nástupce. Po zvolení Kalousek podpořil do volby prvního místopředsedy poslance Marka Ženíška.

Kalousek varuje před oligarchizací a imperiálními ambicemi Moskvy

Praha – Česká republika podle Miroslava Kalouska, který dnes převezme vedení opoziční TOP 09, čelí bezprecedentnímu útoku na svobodnou společnost. Je podle něj třeba zabránit oligarchizaci společnosti a vládě „jediného osvíceného generálního ředitele" obklopeného polistopadovými rozvědčíky, tedy vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

TOP 09 chce řešení migrační krize hledat i s demokratickou levicí

Praha – Miroslav Kalousek, který v neděli vystřídá v čele opoziční TOP 09 Karla Schwarzenberga, chce v řešení migrační krize spolupracovat i s demokratickou levicí, tedy vládními sociálními demokraty. Tématu migrační krize, ochrany demokracie a práva věnoval svůj projev i Schwarzenberg, kterého sněm TOP 09 večer změnami stanov učinil čestným předsedou.

TOP 09 změnila stanovy, Kalouskovi pravomoci zůstanou

Praha – Po diskusi, zda měnit stranické stanovy kvůli personální změně v čele TOP 09, se delegáti sněmu v pražském hotelu Don Giovanni přiklonili k původnímu návrhu, aby pravomoci dosud patřící prvnímu místopředsedovi přešly na předsedu. Organizační stránku vedení TOP 09 tak bude mít zřejmě nadále v kompetencích Miroslav Kalousek. V čele TOP 09 vystřídá v neděli Karla Schwarzenberga, který bude nadále čestným předsedou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT