Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Útok na sídlo týdeníku Charlie Hebdo v Paříži

Několik ozbrojenců povraždilo 7. ledna 2015 v Paříži část redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo, který se mimo jiné proslavil karikaturami proroka Mohameda. V sídle listu a v jeho okolí atentátníci postříleli 12 lidí, včetně dvou policistů.

Francie si připomíná druhé výročí atentátů v Paříži

Paříž - Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo se dva roky po krvavém teroristickém útoku proti své redakci stále cítí ohrožen, přesto je ale odhodlán ve své sžíravé kritice všech náboženství pokračovat. Ve zvláštním vydání odsuzuje intelektuály, kteří podle něj podceňují hrozbu islámu. K výročí povraždění celkem 17 lidí v redakci i jinde v Paříži, jehož se v lednu 2015 dopustili džihádisté, se dnes v metropoli konaly pietní akce za účasti starostky Anne Hidalgové a ministra vnitra Bruna Le Rouxe.

Německá verze Charlie Hebdo vyšla s obrázkem k útoku v Berlíně

Berlín - Německá verze francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo dnes vyšla s kresbou, která zesměšňuje bezpečnostní opatření po pondělním útoku na vánoční trhy v Berlíně.

Švagr útočníka na Charlie Hebdo je ve Francii ve vazbě

Paříž - Proti švagrovi jednoho z útočníků na satirický časopis Charlie Hebdo dnes ve Francii začalo formální vyšetřování kvůli vazbám na islamisty. Dvacetiletý francouzský občan Mourad Hamyd byl do Francie v pátek vydán z Bulharska a teď je ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení, uvedla agentura Reuters.

Bulhaři vydali Francii muže podezřelého z vazeb na islamisty

Paříž - Bulharsko vydalo Francii jejího občana Mourada Hamyda, který byl švagrem jednoho z útočníků na satirický časopis Charlie Hebdo. Ve Francii čelí obviněním z terorismu. Hrozí mu až deset let vězení.

"Zachází se mnou jako se psem." Švagr útočníka v Charlie Hebdo chce do Francie

Sofia - Švagr jednoho z útočníků na satirický časopis Charlie Hebdo chce, aby ho Bulharsko, kde byl zadržen, bezodkladně vydalo Francii. Při dnešním stání u sofijského soudu francouzský občan Mourad Hamyd podle agentury Novini obvinil bulharské úřady, že se s ním "zachází jako se psem". Rozhodnutí soudu ohledně případné extradice se očekává příští týden.

Charlie Hebdo opět čelí výhrůžkám smrtí

Paříž - Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo opět dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři hrozí jeho zaměstnancům dalším zabíjením. Týdeník, v jehož pařížské redakci džihádisté loni povraždili 12 lidí, podal žalobu. Policie vyšetřuje případ jako vyhrožování smrtí. Informovala o tom dnes francouzská média.

Vdova po mrtvém v Charlie Hebdo nebyla prý dostatečně odškodněna

Paříž - Vdova po jedné z obětí loňského teroristického útoku na redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo v Paříži si stěžuje na vedení tohoto satirického týdeníku. Podle ní nedodrželo slib, že přerozdělí příbuzným obětí miliony eur z výnosů z prodeje následných vydání. Informovala o tom agentura AFP.

Vrah stále uniká, hlásá Charlie Hebdo po roce

Paříž – V přísně utajených kancelářích, jejichž adresu zná jen pár lidí, vznikalo dnes vycházející speciální dvojčíslo satirického magazínu Charlie Hebdo připomínající rok od lednových útoků islamistů, jež si vyžádaly celkem 17 obětí.

Hollande odhalil pamětní desky k uctění obětí lednových atentátů

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes uctil památku 17 obětí teroristických útoků z loňského ledna. Odhalil především tři pamětní desky, které připomínají atentát na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, zabití policisty, jenž se útočníky snažil zastavit, a útok na košer lahůdkářství na východě Paříže.

Přeživší útoku na Charlie Hebdo zažaloval francouzská média

Paříž - Jeden z přeživších řádění dvojice teroristů, kteří v lednu postříleli část redakce francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, zažaloval trojici francouzských médií. Viní je z toho, že svým zpravodajstvím ohrozila jeho život. Francouzská prokuratura oznámila, že případ začala vyšetřovat.

Karikaturista Luz odchází z Charlie Hebdo. Každé vydání je utrpením, říká

Paříž – Populární karikaturista Rénald Luzier, přezdívaný Luz, se rozhodl opustit francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo. V rozhovoru s francouzským deníkem Libération to zdůvodnil tím, že jeho práce se po smrti kolegů stává neúnosnou. Odejít chce v září. Magazín známý karikaturami proroka Mohameda se v lednu stal terčem krvavého útoku dvou islamistů, kteří v redakci postříleli 12 lidí.

Karikaturista Charlie Hebdo už nehodlá kreslit proroka Mohameda

Paříž – Populární karikaturista francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, který byl v lednu terčem krvavého útoku islamistů, oznámil, že už nebude kreslit kontroverzní karikatury proroka Mohameda. Uvedl to v rozhovoru pro kulturní časopis Les Inrockuptibles.

Zájem Čechů o zájezdy do Paříže se po útocích vrátil k normálu

Praha - Zájem Čechů o pobyty v Paříži se po velkém poklesu po lednovém útoku na redakci časopisu Charlie Hebdo vrátil k normálu. Vyplývá to z ankety mezi prodejci letenek a zájezdů.

Francouzská televize čelí obvinění z ohrožení životů lidí v košer obchodě

Paříž – Rodiny lidí ukrývajících se v židovském obchodě, který v lednu v Paříži přepadl ozbrojený islamista, obvinily francouzskou televizní stanici BFM, že svým živým zpravodajstvím ohrozila život ukrývajících se klientů. Obrátila se kvůli tomu na soud. Sdělila to dnes pařížská prokuratura. Stanice se k tomu zatím nevyjádřila.

Národní frontu ve francouzských místních volbách porazilo UMP

Paříž  - Pravicová koalice v čele s konzervativním Svazem pro lidové hnutí (UMP) exprezidenta Nicolase Sarkozyho porazila v dnešním prvním kole francouzských místních voleb protiimigrační a protievropskou Národní frontu (FN). Vyplývá to z odhadů volebních výsledků, založených na dotazování při odchodu z volebních místností. Ty poslední se uzavřely ve 20:00. Nacionalistická Národní fronta si na základě předvolebních průzkumů dělala naději na vítězství.

Francouzský komik dostal podmíněné vězení za obhajování terorismu

Paříž – Kontroverzní francouzský humorista Dieudonné, který se zodpovídal před soudem z glorifikace terorismu, byl dnes v Paříži odsouzen ke dvěma měsícům podmíněného vězení, sdělila agentura AFP. Odsouzený, kterému hrozilo i víceleté nepodmíněné vězení, při procesu uvedl, že je nevinen.

Francie zabavila pasy džihádistům chystajícím se do Sýrie

Paříž – Francouzské úřady zabavily pasy šesti Francouzům, kteří se chystali odjet do Sýrie. Je to poprvé, co úřady využily této možnosti od loňského listopadu, kdy parlament příslušný zákon v rámci boje proti terorismu schválil. Uvedla to dnes agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný bezpečnostní zdroj.

Útočníci na redakci Charlie Hebdo měli zbraně ze Slovenska

Bratislava - Zbraně teroristů, kteří letos v lednu stáli za krvavými útoky v Paříži, byly původně zakoupeny zřejmě na Slovensku. Napsal to dnes slovenský list Nový čas, podle kterého francouzská policie požádala své kolegy o identifikaci sedmi samopalů. Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák před novináři bližší informace o vyšetřování nesdělil, uvedl však, že jeho úřad připravuje zpřísnění podmínek pro nakládání s některými druhy zbraní.

Pákistánský politik nabízí odměnu za smrt majitelů Charlie Hebdo

Islámábád - Pákistánský opoziční politik Ghulám Ahmad Bilúr vypsal odměnu 200.000 dolarů (4,8 milionu korun) za smrt majitelů francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, který zveřejnil karikatury proroka Mohameda. Bilúr rovněž slíbil dalších 100.000 dolarů jako odškodné rodinám teroristů, kteří v lednu při útoku na pařížskou redakci Charlie Hebdo zabili 12 lidí a později byli zastřeleni policií. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na pákistánská média.

Hlavní problém není islám, ale jeho neznalost, říká expert

Brno /ROZHOVOR/ - Prosincový teroristický útok na redakci časopisu Charlie Hebdo v Paříži vyvolal v řadě zemí vlnu protiislámských nálad. Nevyhnula se jim ani Česká republika. Někteří politici navíc soužití Čechů a muslimů svými výroky nastolili jako politické téma. „Jsou to jen populistická gesta. Tihle lidé mluví o věcech, jimž nerozumí. Vytváří tak umělý problém, který vlastně neexistuje," tvrdí o situaci u nás odborník na Blízký východ z Masarykovy univerzity v Brně Marek Čejka.

Policie ve Francii vyslýchala kvůli podpoře islamistů školáka

Nice - Policie na jihu Francie si předvolala a vyslýchala osmiletého chlapce, který ve škole vyjádřil podporu islamistům, jež nedávno v Paříži zastřelili 17 lidí. Informují o tom dnes tamní média a zprávu potvrdily také úřady. Sdružení proti islamofobii ve Francii reagovalo, že je to výraz kolektivní hysterie, která od střelby v metropoli zachvátila Francii.

Centrum DOX vystavuje titulní strany Charlie Hebdo

Praha - Téměř dvě stovky titulních stránek francouzského levicového týdeníku Charlie Hebdo, jehož pařížské redaktory počátkem ledna vyvraždili radikální islamisté, si ode dneška mohou prohlédnout návštěvníci pražského Centra současného umění DOX. Ačkoli se týdeník do světového povědomí dostal hlavně kvůli zveřejňování karikatur proroka Mohameda, z titulních stran je zřejmé, že nesmiřitelný byl po celá desetiletí k představitelům všech církví, politikům i policii. Zesměšnil třeba i nedotknutelnou Tour de France.

Charlie Hebdo uráží křesťany víc než muslimy, míní patriarcha Kirill

Moskva – Karikatury proroka Mohameda zveřejněné v posledním vydání francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo jsou „dětinské" ve srovnání s tím, jak časopis uráží křesťany. Ve svém dnešním kázání to uvedla hlava ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill. Ten podle agentury Reuters řekl, že je jak proti terorismu, tak proti urážení náboženského cítění.

Terorista Coulibaly bude pohřben ve Francii, Mali jej odmítlo

Paříž/Bamako – Tělo teroristy Amedyho Coulibalyho, který má na svědomí smrt pěti lidí, bude pohřbeno ve Francii poté, co jeho pozůstatky odmítlo Mali, odkud pochází jeho rodina. Podle agentury AFP to dnes potvrdil mluvčí francouzské vlády. Coulibaly je posledním z trojice pařížských útočníků, který ještě nebyl pohřben.

Bulharsko vydá muže, který zná útočníky z Paříže, do Francie

Sofia – Bulharský soud dnes rozhodl o vydání Francii muže zadrženého kvůli údajnému spojení s islamisty, kteří před dvěma týdny zaútočili v Paříži na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a postříleli 12 lidí. Informovala o tom agentura AFP.

Časopis Charlie Hebdo se v úterý prodával i v Brně

Brno /FOTOGALERIE/ - Distribuce francouzského časopisu Charlie Hebdo se v úterý rozšířila vedle Prahy na Brno. Ke koupi má být na hlavním nádraží a v Masarykově ulici. Distributor CZ Press ČTK sdělil, že v úterý do pražských a tří brněnských prodejen rozvezl přes 500 výtisků satirického časopisu, jehož redakce se stala obětí teroristického útoku.

Nová bezpečnostní opatření budou stát Francii 400 milionů eur

Paříž – Francouzská vláda vyčlení 400 milionů eur (11 miliard korun) na bezpečnostní opatření, která přijímá po nedávných atentátech v Paříži. Informoval o tom francouzský raník Les Echos. Před soud dnes budou předvedeny čtyři z 12 osob zatčených minulý týden ve Francii v souvislosti s atentáty.

Austrálie zvýšila stupeň ohrožení policistů terorismem

Sydney – Austrálie dnes zvýšila stupeň ohrožení policistů teroristickými útoky v souvislosti s hrozbami, kterým nyní čelí strážci pořádku v Evropě. Na stejný stupeň „vysokého" rizika zvýšila země hrozbu pro civilisty již v září, uvedla agentura Reuters.

Při protestech proti karikaturám Mohameda v Nigeru shořelo 45 kostelů

Niamey – Při nepokojích v Nigeru, kde vyšly do ulic tisíce muslimů protestujících proti karikaturám proroka Mohameda na stránkách francouzského časopisu Charlie Hebdo, lehlo o víkendu popelem 45 křesťanských kostelů. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na mluvčího policie. Během demonstrací zemřelo celkem deset lidí.

Islámští diplomaté: V Česku roste islamofobie

Praha – Diplomatičtí zástupci islámských zemí v České republice tvrdí, že v Česku roste islamofobie. Upozorňují na reakce na teroristické útoky na francouzský satirický časopis Charlie Hebdo a protiislámská vyjádření šéfa hnutí Úsvit Tomia Okamury. Členové takzvané Pražské skupiny Organizace islámské spolupráce to uvedli dnes v prohlášení, v němž odsoudili nedávné krveprolití v Paříži a vyzvali ke společnému úsilí za odstranění netolerance ve společnosti.

AKTUALIZOVÁNO

Francouzská policie pátrá po luxusním autu teroristy Coulibalyho

Paříž/Brusel – Francouzská policie stále drží ve vazbě devět osob, které mohly patřit k širšímu okruhu jednoho z atentátníků v Paříži Amedyho Coulibalyho. Pátrá také po automobilu, který terorista koupil loni a mohl ho vyměnit za zbraň. Francouzská pravice začíná hovořit o obnovení povinné vojenské nebo civilní služby; Francie už kvůli útokům zvýšila bezpečnostní opatření a zapojila do nich zhruba 122.000 vojáků a policistů.

Na 42 procent Francouzů je proti publikaci karikatur Mohameda

Paříž – Více než dvě pětiny Francouzů (42 procent) se domnívají, že by se tisk měl vyhnout publikování karikatur proroka Mohameda, a polovina souhlasí s omezením svobody projevu na internetu. Vyplývá to průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil francouzský týdeník Le Journal du Dimanche.

Hollandeova popularita po pařížských útocích výrazně vzrostla

Paříž – Dosud klesající popularita francouzského prezidenta Françoise Hollandea výrazně vzrostla po teroristických útocích z minulého týdne. Podle zveřejněného průzkumu vyskočila o deset procent, když mu důvěru dalo 34 procent lidí. To je nejvíce za poslední rok a půl.

Náklad posledního čísla Charlie Hebdo byl rozšířen na sedm milionů výtisků

Paříž – Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo vyjde nakonec v sedmimilionovém nákladu. Původně se počítalo s pěti miliony výtisků, zájem je ale příliš velký. Týdeník vyšel ve středu týden po atentátu, kdy v jeho redakci dva teroristé zabili 12 lidí. Mstili se údajně za karikatury Mohameda.

AKTUALIZOVÁNO

Bratři atentátníci nebudou pochováni společně. Starosta to odmítl

Paříž – Jeden z atentátníků na redakci francouzského týdeníku Charlie Hebdo Chérif Kouachi bude pohřben v muslimské sekci hřbitova na pařížském předměstí Gennevilliers. Druhý z bratrů Said byl podle listu Le Parisien pohřben v tichosti v pátek v Remeši. Pohřbu byla přítomna policie, terorista byl uložen do neoznačeného hrobu. Bratři zabili 7. ledna v redakci 12 lidí.

Muslimský svět protestuje proti karikaturám v Charlie Hebdo

Karáčí/Dauhá/Is­tanbul – V několika muslimských zemích dnes demonstrovali odpůrci karikatury proroka Mohameda, které publikoval ve svém nejnovějším vydání francouzský týdeník Charlie Hebdo. Jeho redakce se z podobného důvodu stala před týdnem terčem teroristického útoku, který stál životy 12 lidí. Manifestace v pákistánském Karáčí přerostla v potyčky demonstrantů s policií, které si vyžádaly nejméně čtyři zraněné. Protesty se konaly i v dalších pákistánských městech a také v jiných muslimských zemích, například v Turecku, Alžírsku či Jordánsku. Do ulic vyšli také Palestinci v Jeruzalémě.

Na pohřbu šéfa Charlie Hebdo Charbonniera byli i ministři

Pontoise (Francie) – Za účasti stovek lidí z řad blízkých, členů vlády a dalších obyvatel se dnes v městečku Pontoise u Paříže uskutečnil pohřeb slavného karikaturisty a ředitele satirického týdeníku Charlie Hebdo Stéphanea Charbonniera, přezdívaného Charb, kterého minulý týden spolu s dalšími lidmi v redakci zavraždili dva islamisté. Další stovky lidí sledovaly obřad venku na obří obrazovce.

AKTUALIZOVÁNO

Policie zatkla muže, který držel rukojmí na poště u Paříže

Paříž – Francouzská policie zadržela ozbrojeného muže, který více než hodinu držel dva lidi na poště v Colombes u Paříže. Rukojmí byli osvobozeni bez fyzické újmy, uvedla agentura AFP s odvoláním na policejní zdroj. Policie vyloučila možnost, že by šlo o teroristický čin, muž je údajně psychicky nemocný.

AKTUALIZOVÁNO

Časopis Charlie Hebdo lze koupit i v Česku, dorazila první stovka

Praha – První stovka kusů francouzského časopisu Charlie Hebdo dorazila dnes ráno do Česka. Týdeník se objevil zatím jen v pražských stáncích, například na letišti nebo hlavním nádraží, kde byl okamžitě rozebrán, řekla ČTK Jasmína Dordevičová ze společnosti HDS, která spravuje síť prodejen Relay. Distributor CZ Press během dneška časopis rozveze na zhruba dvě desítky prodejních míst. Redakce francouzského časopisu se před týdnem stala terčem krvavého teroristického útoku v Paříži.

Charlie šel znovu na dračku. Papež jej odsoudil

Paříž – Ačkoliv pocházeli z muslimských zemí, pracovali oba v redakci satirického časopisu, který pravidelně provokoval karikaturami proroka Mohameda. Zatímco alžírský rodák a editor Mustafa Ourrad řádění teroristů v redakci Charlie Hebdo minulý týden nepřežil, komentátorka Zineb El Rhazouiová měla větší štěstí. V době atentátu byla totiž na dovolené v rodném Maroku.

Muslimský prodavač, který zachránil lidi v košer obchodu, dostane občanství

Paříž – Maliský prodavač, který před pachatelem pátečního teroristického útoku v Paříži ukryl v obchodě s košer potravinami několik lidí, dostane za svůj čin v předstihu francouzské občanství. Podle agentury AFP to oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Svoje občanství obdrží Lassana Bathily 20. ledna při slavnostní ceremonii.

V Paříži pochovali kreslíře časopisu Hebdo Wolinského a Werlhaka

Paříž – Osm dní po útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo dnes v Paříži pochovali kreslíře časopisu Georgese Wolinského a Bernarda Werlhaka. Rozloučit se s nimi přišla kromě rodiny a známých podle webu Le Nouvel Observateur i řada kulturních a politických osobností i neznámí lidé. Pohřbeni byli i další oběti masakru, který v redakci nepřežilo 12 lidí.

Časopis Charlie Hebdo se na stáncích v Česku objeví zřejmě příští týden

Praha - Dovozce a distributor zahraničního tisku CZ Press bude prodávat francouzský týdeník Charlie Hebdo za 140 korun. Očekává, že první výtisky přijdou na stánky na začátku příštího týdne. Zákazníci, kteří si titul objednali, jej obdrží doporučeně poštou, řekl Štěpán Brožek z CZ Press. Časopisu, jehož pařížská redakce se před týdnem stala terčem krvavého teroristického útoku, pro český trh distributor objednal 1500 kusů.

Německý tisk: Charlie Hebdo ukazuje, že se nedá zastrašit

Berlín – Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo novým vydáním ukázal, že se nenechá zastrašit. Tak hodnotí německé deníky první číslo časopisu po krvavém atentátu na redakci z minulého týdne. Listy si také všímají mimořádného zájmu o Charlie Hebdo.

Řidič v Paříži záměrně u prezidentova sídla najel na policistku

Paříž – Před sídlem francouzského prezidenta Françoise Hollandea v noci na dnešek řidič záměrně najel na hlídkující policistku, kterou lehce zranil. Informovala o tom televizní stanice BFM TV. Policie řidiče a jednoho ze spolujezdců zadržela, další dva lidé z vozu uprchli. Incident se udál jen týden po krvavých teroristických útocích na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami, podle policie s nimi ale noční nehoda nesouvisí.

Salman Rushdie: Svoboda projevu musí být absolutní

Burlington – Spisovatel Salman Rushdie, který v roce 1988 rozhněval muslimy svou knihou Satanské verše, ve středu v projevu na Vermontské univerzitě v USA prohlásil, že právo na svobodu projevu musí být absolutní – jinak to není svoboda. Informovala o tom dnes agentura AP.

Český samopal, který použil terorista Coulibaly, byl pořízen v Bruselu

Brusel/Paříž – Český samopal, který měl před týdnem u sebe terorista Amedy Coulibaly během zadržování rukojmích v pařížské prodejně, byl zakoupen na černém trhu v Bruselu. Ve stejných místech prý sehnali zbraně i bratři Chérif a Said Kouachiové, kteří vystříleli část redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo s pomocí dvou automatických pušek typu kalašnikov.  Tvrdí to belgická média, podle nichž v případě české zbraně jde o Škorpion.

Židé v Evropě by měli dostat zbraně a výcvik, míní vlivný rabín Margolin

Paříž – Vlivný evropský rabín Menachem Margolin se domnívá, že by Židé v Evropě měli dostat zbraně a výcvik, aby mohli sami bránit své komunity proti teroristům. Margolin, který stojí v čele Evropského židovského svazu, se v této věci obrátil na ministry vnitra zemí Evropské unie a požádal je, aby prosadili náležitou legislativu, napsal dnes britský list The Times.

K atentátům na Charlie Hebdo se oficiálně přihlásila Al-Káida z Jemenu

Paříž/Dubaj – K atentátům na francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo se oficiálně přihlásila teroristická organizace Al-Káida z Arabského poloostrova (AQAP). Dva útočníci před týdnem zabili 12 lidí, z nichž většina byli členové redakce. Před smrtí se teroristé sami přihlásili k tomu, že je vyslala AQAP.

Francouzští Židé musí zaplatit za pohřby obětí atentátu

Jeruzalém – Pohřbení čtyř židovských obětí pařížského atentátu v Izraeli nebude zdarma, Izraelci žádají desítky tisíc šekelů, informoval dnes deník Haarec. Za rodiny zřejmě zaplatí francouzská židovská obec, a to navzdory tomu, že vláda pohřby označila za státní. Izrael měl navíc velký zájem přijmout těla všech čtyř obětí a jednu rodinu, která chtěla pohřbít příbuzného ve Francii, k pohřbení v Izraeli přemluvil. Mrtví nebyli občany Izraele, takže se na financování obřadů nemůže podílet místní pojišťovna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT