Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vandalismus

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřináší pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv - většinou tak koná jen pro vlastní potěšen

Opilý muž v Sadské popsal lihovkou výlohy, značku i bankomat

Sadská /FOTOGALERIE/ - Vandalismus je jako cihla v ksichtu fízla. Takové „moudro" a spoustu dalších napsal čtyřiadvacetiletý muž na výlohy, značky, ale i obrazovku bankomatu po části Sadské na Nymbursku. Díky nedávno instalovanému kamerovému systému ve městě však policisté rychle zjistili, o koho se jedná. Sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.

Vandalové ničí Mnichovo Hradiště. Kamery nepomáhají

Mnichovo Hradiště - Rozbité lavičky, poničené odpadkové koše, vyvrácené dopravní značky. Tak se na podobě Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku podepisují vandalové. Jejich chování není ojedinělé a tamní radnici náprava škod leze poslední dobou už pěkně do peněz.

Vandalové u Lvova zničili pomník Polákům zabitým za války

Kyjev/Varšava - Skupina neznámých vandalů v noci na dnešek nedaleko západoukrajinského Lvova těžce poškodila pomník zavražděným Polákům, kteří se za druhé světové války stali obětí nacistických komand. Povalený kamenný kříž byl pomalován barvami ukrajinské vlajky a symboly ukrajinských nacionalistů.

Úvaly vypsaly odměnu ve výši dvacet tisíc korun za pomoc při dopadení sprejerů

Úvaly - A dost! To si řekli na úvalské radnici a rozhodli se vytáhnout do boje proti sprejerům opravdu tvrdě. V málokterém městě mohou říct, že by nikdy neřešili problémy se sprejery. V Úvalech na pomezí Kolínska a Prahy-východ už ale přetekla číše trpělivosti.

Temných zákoutí ubylo, horší je to s vandaly, kteří vyřazují lampy z provozu

Příbram - Za tmy ven a za tmy domů. Takový režim prožívá v zimním období spousta dospělých, ale i dětí. O to víc jsme závislí na lampách veřejného osvětlení, zvlášť v místech málo frekventovaných, kde to k lumpárnám vyloženě nahrává.

Vandalové trápí starosty i strážníky na Mělnicku

Mělnicko - Není téměř dne, aby ve městech a obcích na Mělnicku neřádili vandalové. Velký problém s nimi mají v posledních měsících v Liběchově, potvrdila to starostka města Vladimíra Zralíková: „Ničí odpadkové koše, které buď rozkopou, podpálí nebo počmárají."

Vandalové odmítli čekat, rozhlednu Čížovku si otevřeli sami

Drhlen - Turistická sezona je v plném proudu, ale půvabná rozhledna Čížovka na Mladoboleslavsku je stále bez života. K vidění tam nejsou ani dělníci, natož turisté. Pouze desítky vyrušených ptáků vylétají z hnízd.

Hlavy granátníků z Valdštejnska nalezeny. Policie dopadla zloděje

Bělá pod Bezdězem - Když v únoru z Valdštejnska u Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zmizely hlavy 300 let starých soch granátníků, jen málokdo doufal, že se ještě objeví. Nyní ale policie slaví úspěch, krádež je vyřešena a hlavy se opět vrátí na svá místa. Vandalové, kteří sochám hlavy uřezali, dostali zřejmě strach z rozruchu, který jejich čin vyvoval.

Kdo v Berouně pomůže odhalit vandala, získá 15 tisíc korun

Beroun - Jedním z problémů, které řeší v Berouně, je vandalismus ve městě a s ním spojené sprejerství. Radní 
v čele se starostou Ivanem Kůsem se už na začátku letošního roku rozhodli požádat veřejnost o spolupráci vedoucí k odhalení viníků.

Chtěl ukázat, jaký je silák. Přelomil závoru u přejezdu

Česká Třebová – Rozum zůstává stát nad počínáním mladíka, který si chtěl v opilosti dokázat, jaký je silák, a přelomil závoru na železničním přejezdu v ulici U stadionu v České Třebové.

Kauza navrtaného stromu v Ujkovicích má vtipné rozuzlení, o vandalismus nešlo

Mladá Boleslav - Jeden z obyvatel Ujkovic, malé vesničky nedaleko Dobrovice na Mladoboleslavsku, Jiří Zedník rozhořčeně oznámil, že objevil v lípě u zdejší kapličky několik navrtaných otvorů. Dodal také, že to v obci není první případ bezohledného vandalismu.

AKTUALIZOVÁNO

V kauze žhářského útoku na dům ministra nenašel soud důkazy

Praha – Nevinen, nicméně vyhoštěn. Takový verdikt vyslechl ve středu odpoledne u Městského soudu v Praze 20letý Rus studující etnologii na Karlově univerzitě Igor Ševcov, který čelil obžalobě ze žhářského útoku na dům rodiny ministra obrany Martina Stropnického (ANO).

AKTUALIZOVÁNO

Ruský student popřel, že by házel zápalné lahve na Stropnického dům

Praha /FOTOGALERIE/ – Dvacetiletý ruský student filozofické fakulty Igor Ševcov dnes při své výpovědi u soudu popřel, že loni naházel zápalné lahve na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Mladík, který se sám označil za anarchistu, přirovnal trestní spis ke kombinaci „kapitol ze Švejka a estébáckých protokolů". Ministr po studentovi žádá symbolickou jednu korunu za zkažené dětství své malé dcery, která se prý bojí opakování útoku.

Ze čmárání po Karlově mostě podezřívají Francouze

Praha /VIDEO/ - Před sto lety byla Paříž pro Prahu uměleckou inspirací - a ve výtvarném kumštu zejména. Lesku těchto časů se ovšem ani nepřibližuje aktuální kauza sprejerského útoku na Karlův most, kde lze také nalézt nepřehlédnutelné francouzské souvislosti. Právě do této země vedou nitky sledované detektivy, kteří se případem poškození české národní památky zabývají.

Hokejový výtržník a opilec dostal podmínku. Žalobce navrhoval vězení

Jihlava - Hokejový výtržník a opilec, šestatřicetiletý Jan Teltscher z Jihlavy, který loni 3. října na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě ztropil výtržnost během utkání s hokejisty z Třebíče, zatím do vězení nepůjde.

Sprejeři zničili další fasádu, městům na Berounsku dochází trpělivost

Berounsko - Sprejeři mají na svém kontě další zničenou fasádu. Tentokrát neznámý vandal posprejoval podezdívku panelového domu v ulici Pod Hájem v Králově Dvoře na Berounsku. Rozhodně to ale není jediná takto zničená fasáda v Králově Dvoře nebo v sousedním Berouně. Policisté i vedení měst se snaží proti sprejerství bojovat, ale zatím bez velkého úspěchu.

Kameny do výhybek dával 14letý kluk. Chtěl prý vidět vykolejit vlak

Teplice - Policisté ho zadrželi přímo u kolejí, když chtěl po dvou neúspěšných pokusech vykolejit vlak potřetí. Tentokrát tam položil větev.

Žena zničila osmadvacet aut v Havlíčkově Brodě, údajně kvůli nespokojenosti

Havlíčkův Brod – Majitelé aut v Havlíčkově Brodě si mohou po měsíci strachu oddechnout. Vandal, který od konce ledna až do minulého týdne poničil na osmadvacet osobních aut po celém městě, byl dopaden a obviněn.

Vandaly z Karlova mostu police hledá podle videa

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na pomoc všímavých svědků (a zejména zaměstnanců hotelů), spoléhají policisté z Bartolomějské ulice v centru Prahy, kteří od středy hledají dvojici mladíků sprejujících na Karlův most. Pátrají po dvojici mladíků, které při činu zachytily bezpečnostní kamery sledující dění na jedné z nejvýznamnějších českých památek dnem i nocí.

V noci řádili na Karlově mostě sprejeři i pracovali uklízeči

Praha - Už jen pach ředidla a hovory u stánků prodejců a stanovišť pouličních umělců připomínaly ve čtvrtek dopoledne na Karově mostě v centru metropole graffiti, které vyvolalo emoce o den dříve. Na ohrazení mostu kdosi v noci na středu nastříkal rozměrný bílý nápis v podobě tagu - sprejerského podpisu. Čmáranice na kamenném zábradlí ale dlouho nevydržela.

Nejen obyvatelé Bělé pod Bezdězem skřípou zuby a smutní po granátnících

Bělá pod Bezdězem - Nechutná ukázka vandalismu, které se dopustil neznámý pachatel na dvou sochách granátníků strážících Valdštejnsko, vyvolala obrovskou vlnu nevole. Zejména obyvatelé Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zuří a řada z nich volá dokonce po středověkých trestech za krádež useknutí ruky.

Z pomníčku tří mladých lidí zbyly u Drnku jen trosky

Kladensko - Nepopsatelnou bolest prožívají tři rodiny už druhý rok od chvíle, kdy jejich děti zemřely o posledním zářijovém víkendu v roce 2014 po tragické nehodě na silnici u Drnku. Kvůli nepochopitelnému chování neznámého člověka, je trápení pozůstalých od středy ještě větší. Pomníček tří mladých lidí někdo záměrně poškodil tak, že z něj zbyly jen trosky.

Vandalové utrhli hlavy dvěma granátníkům z Valdštejnska

Mladoboleslavsko - Hrůzný pohled se naskytl návštěvníkům bývalého zámeckého komplexu Valdštejnsko na Mladoboleslavsku. Dvě sochy granátníků, které zde jako jediné připomínaly historii stejnojmenného rodu Valdštejnů, jsou bez hlav. Není pochyb o tom, že čin má na svědomí vandal, který si pravděpodobně neuvědomil, co zničením a krádeží cenných předmětů vlastně způsobil.

Vandal si na zastávce zařádil za padesát tisíc korun

Praha - Jen krátce žalovaly vymlácené skleněné výplně a hromady střepů na mladíka s krumpáčem, který v úterý brzy ráno poničil zastávku pražské MHD Nádraží Hostivař. Už je nejen uklizeno, ale i opraveno, připomněl ve čtvrtek Deníku ředitel českého zastoupení společnosti JCDecaux provozujícího mobiliář Pavel Slabý.

Beroun chce investovat do speciálních nátěrů proti graffiti

Beroun - Město Beroun chce v letošním roce přistoupit ke razantnějšímu boji proti graffiti a navíc chce chránit svůj majetek. Tento postup schválili na svém posledním jednání berounští radní. Ti uložili vedoucí odboru majetku a investic Ivě Kermesové zajistit, aby od této chvíle byly omítky městských objektů opatřeny technologií proti poškození graffiti.

Kratochvíle vandalů na městských hřištích vyhání z pokladny statisíce

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Poničená dětská hřiště trápí rodiče dětí i radnici ve Vlašimi na Benešovsku. Ta je musí každoročně opravovat. Zvlášť hřiště uprostřed panelové zástavby jsou častým terčem vandalů nebo řádění puberťáků vykazují velké známky poškození.

Vandal vypustil Bartoňský rybník. Škody jsou statisícové

Rakovník - Na půl milionu korun byla předběžně vyčíslena škoda, kterou zatím neznámý vandal způsobil vypuštěním Bartoňského rybníka, který leží v katastru města Rakovníka. Událost se měla stát někdy během noci ze středy na čtvrtek, a to v ranních hodinách. Zatím neznámý vandal nejspíš přelezl zábradlí uzamčené branky na kovovou lávku k výpustnímu zařízení nad hrází rybníka, odkud odstranil kovový řetěz s visacím zámkem.

Rozlehlý zámecký park ve Vlašimi devastují vandalové

Vlašim - Statisícové škody mají na svém kontě vandalové, kteří si za své pole působnosti vybrali zámecký park ve Vlašimi na Benešovsku. Jejich počínání nejspíš nikdy neskončí. Ostraha více než šedesátihektarového pozemku, by totiž byla tak finančně náročná, že by si ji město, jako je Vlašim, nemohlo ani dovolit. Řáděním vandalů je asi nejvíce postižený proslulý romantický Čínský pavilon.

Děti poškrábaly kamenem automobil svého souseda

Mladá Boleslav - Na sváteční víkend asi jen tak nezapomenou dva kluci z mladoboleslavského sídliště Slavoj. Vybrali si totiž poměrně zvláštní způsob zábavy, s kamenem se vydali upravit lak na jednom z aut na parkovišti. Všiml si jich však jeden z obyvatel Jičínské ulice a oznámil to na městskou policii, jak potvrdil její ředitel Tomáš Kypta.

Vandal podruhé uřízl hlavu soše svatého Josefa v Kersku

Kersko - Zničení krásné dřevěné sochy svatého Josefa jako důsledek boje dvou rozkmotřených skupin na zastupitelstvu v Hradištku na Nymbursku, pod nějž Kersko patří. Tak to vidí jak bývalá místostarostka a současná opoziční zastupitelka Jana Kubová, tak stávající starosta Josef Zelenka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT