Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Velká pardubická 2015

Velká pardubická v roce 2015? Bez Josefa Váni staršího v sedle, zato se snahou přilákat rekordní počet diváků. Tradiční vrchol dostihové sezony se koná 11. října.

AKTUALIZOVÁNO

Nikas byl po dopingu diskvalifikován! Vítězem Velké pardubické je Ribelino

Praha - Očekávané se stalo skutečností. Vítězný kůň loňské Velké pardubické Nikas byl diskvalifikován Pořádkovou komisí Jockey Clubu ČR kvůli dopingu. Na první místo se oficiálně posunul původně druhý Ribelino. Vyplývá to ze zprávy komise zveřejněné na internetových stránkách Jockey Clubu. Poprvé v historii slavné steeplechase přišel nejrychlejší kůň o triumf kvůli užití zakázaných látek.

Petice kvůli dopingu na Velké pardubické: Stromský je dojatý a zlobí se

Prostějov, Hvozd - Osud vítězů Velké pardubické žokeje Marka Stromského a koně Nikase není lidem lhostejný ani po potvrzení dopingového nálezu. Na internetu se rozjela velká petiční akce s názvem: Chceme, aby Nikas a Marek Stromský zůstali vítězi VP. To, jak je jejich podpora velká, dokazuje ve čtvrtek odpoledne již přes čtyři tisíce podpisů podpisů. A další přibývají.

AKTUALIZOVÁNO

Smolař Velké pardubické Stromský: Končím. Už nechci koním nosit smůlu

Štěpánkovice /ROZHOVOR/ - Nálepku smolař ze sebe nesejme. Žokeji Marku Stromskému není prostě přáno být vítězem. Třikrát sahal po triumfu ve slavné Velké pardubické, ani v jednom případě se ho nedočkal: přitom dvakrát dojel do cíle jako vítěz. Poprvé neobjel s Amant Grisem točný bod, podruhé už opravdu vyhrál, jenže Nikas neprošel dopingovým testem.

AKTUALIZOVÁNO

Doping na Velké pardubické potvrzen! Nikas bude zřejmě diskvalifikován

Praha  - Kofein a theobromin. Tyhle dvě zakázané látky měl v těle kůň Nikas, vítěz loňské Velké pardubické. Potvrdila to analýza vzorku B z laboratoře v britském Newmarketu. Případ teď má v rukou Pořádková komise Jockey Clubu: ta Nikase nejspíš diskvalifikuje, což by se stalo poprvé v dějinách nejslavnějšího českého dostihu. Na první místo by se posunul Ribelino s žokejem Pavlem Kašným.

EXKLUZIVNĚ

Z vrcholu na dno? Vítěz "Velké" Stromský o dopingu: Věřím, že budeme očištěni

Štěpánkovice /ROZHOVOR/ - Před měsícem byl na vrcholu blaha, vyhrál slavnou Velkou pardubickou, teď padl na samotné dno. Řeč je o Marku Stromském, jednačtyřicetiletém žokeji ze Štěpánkovic. V pondělí se dozvěděl, že Nikas měl pozitivní nález na zakázanou látku. Dostihová aféra roku byla na světě, stejně rychle se vyrojily různé fámy.

AKTUALIZOVÁNO

Doping na Velké pardubické: Analýzu B vzorku Niklase provedou Britové

Praha - Analýzy vzorků B z dopingu podezřelých koní trenéra Stanislava Popelky se uskuteční v Central Laboratory v Newmarketu. Vzorky vítěze letošní Velké pardubické Nikase a nejrychlejšího koně v Křišťálovém poháru Čáriraye byly do Velké Británie odeslány v pátek. Uvedl to v tiskové zprávě Jockey Club ČR.

Dostal Nikas doping úmyslně? Odborníci tomu odmítají věřit

Pardubice - „Ve Velké Británii jsou stáje v den dostihu uzavřené skoro pro všechny," říká bývalý předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice Miroslav Petráň.

Doping u šampiona Nikase? Strašný průšvih a tragédie, zní v Pardubicích

Pardubice - Už to berou jako hotovou věc: Velká pardubická má první dopingovou aféru. Jak se k informaci, že k pozitivnímu nálezu letos došlo u vítězného koně Nikase, staví lidé dostihového závodiště? Považují to za nepříjemné zjištění, které poškodí jak samotný závod, tak i celý sport.

AKTUALIZOVÁNO

Potvrzeno: Vítězný Nikas měl na Velké pardubické dopingový nález. Co teď?

Praha, Hvozd - Už je to jasné. Dopingový případ z Velké pardubické se opravdu týká valacha Nikase, jehož k triumfu dovedl žokej Marek Stromský. Co bude následovat? Jestliže pozitivní testy potvrdí i kontrolní analýza, hrozí šampionovi diskvalifikace. Prezident Jockey Clubu Jiří Charvát do prozkoumání vzorku B, což trvá zpravidla kolem tří týdnů, bere doping jako neprokázaný.

Skandál: Velká pardubická hlásí doping, jde o vítěze Nikase?

Praha - Tahle informace se šíří jako blesk. Dva ze šesti vzorků odebraných o víkendu, kdy se konala 125. Velké pardubická, byly údajně pozitivní. Teoreticky může jít i o vítěze slavné steeplechase Nikase nebo druhého Ribelina, kteří podstoupili dopingové testy. Informaci přinesl internetový server Turf Magazín.

Fotbalista a úspěšný žokej. Novák po Velké pardubické líčil: Je to čest

Dubnice - Jezdí dostihy. A do toho hraje fotbal. Marcel Novák z Dubnice patřil v neděli mezi nejzkušenější žokeje na startu Velké pardubické. Ačkoliv se s Kasimem dlouho držel mezi nejlepšími, nakonec z toho bylo šesté místo.

Příprava šampiona? Je to jako u lidí, říká trenér vítěze Velké pardubické

Hvozd /ROZHOVOR/ - Neutuchající radost a štěstí čiší z trenéra Stanislava Popelky, jehož svěřenec Nikas vyhrál v neděli hlavní závod Velké pardubické. Dojmy z dostihů i těžkou dřinu v dostihové stáji popsal trenér a chovatel plnokrevníků Stanislav Popelka.

Šampióna Velké pardubické oslavovali ve Hvozdu až do kuropění

Hvozd – Když žokej Marek Stromský dovedl svého koně jako prvního přes cílovou čáru v nedělním dostihu, rázem se celá republika dozvěděla o nenápadné dostihové stáji v malé obci Hvozd na Prostějovsku, odkud vzešel letošní šampión Velké pardubické.

Skončí na vrcholu? Vítěz Velké Stromský: Majitel se omlouval, že mi nevěřil

Pardubice /ROZHOVOR/ - Když se dnes po dlouhé oslavě probudil, ještě pořád přemýšlel, zda to není sen. Marek Stromský, vítěz Velké pardubické. Jednačtyřicetiletý žokej ze Štěpánkovic u Opavy prožívá emotivní příběh. Nikdo mu nevěřil, ani jeho manželka Jana. Sezonu měl nepovedenou, chtěl skončit. Po neděli je všechno jinak.

Váňa trpěl na tribuně a šel na panáka: Rabbit Well byl vykřičený favorit

Pardubice - Místo rajtek, helmy a bičíku chodil po závodišti v saku, se žlutou kravatou a šálou. Josef Váňa starší teprve potřetí za třicet let nejel Velkou pardubickou. Osminásobný vítěz dostihu v dvaašedesáti letech sledoval slavnou steeplechase z tribuny a v duchu radil synovi, jak má koně po trati a přes překážky vést.

Nový šampion Velké pardubické. Stromský: Je to satisfakce

Pardubice - Třináctý pokus, premiérový triumf. Marek Stromský se dočkal vítězství ve Velké pardubické. Reakce? Pro velezkušeného žokeje ze Štěpánkovic u Opavy je triumf satisfakcí.

AKTUALIZOVÁNO

Velkou pardubickou ovládli Stromský a valach Nikas, deset koní spadlo

Pardubice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Byl za smolaře, chtěl ukončit kariéru, ale neudělal to. A teď je z něj vítěz: Marek Stromský v 41 letech poprvé ovládl letošní Velkou pardubickou, když v neděli do cíle nejznámějšího dostihu dovedl desetiletého valacha Nikase. Nešlo o vítězství favorita - předstartovní kurz činil úctyhodných 21:1.

Velká pardubická bez legendy? Sovka říká: Váňa ještě neřekl poslední slovo

Pardubice /ROZHOVOR/ - Před rokem málem zničil cestu Janu Faltejskovi za čistým hattrickem. Teď bude patřit Josef Sovka se svým Al Jazem do okruhu největších favoritů pro Velkou pardubickou. "Věřím, že mezi pěti budeme určitě," říká v rozhovoru pro Deník.

Trůn je prázdný: Velká pardubická slibuje drama. Kde hledat favority?

Pardubice - Ke koním, pánové! Jde se na věc. Už dnes Pardubice rozzáří tradiční akce - koná se 125. Velká pardubická. Na startu nebude obhájkyně loňského prvenství Orphee des Blins ani největší osobnost českého dostihového sportu Josef Váňa. Ale nuda nehrozí. Tahle Velká pardubická bude možná nejvyrovnanější za poslední roky.

Žádný bičík, žádný Váňa. Tiumen si užívá život po Velké pardubické

Mladá Vožice /ROZHOVOR/ - Už za pár hodin bude celá republika vědět, kdo se stal dalším vítězem Velké pardubické. Tiumen, trojnásobný vítěz nejtěžšího překážkového dostihu v Evropě, však bude moci svým čtyřnohým kolegům pouze fandit. Dopřává si totiž zaslouženého odpočinku v Domově pro koně v Leštině nedaleko Mladé Vožice.

Modelky, kněz a dostihová legenda z Itálie. Velká pardubická táhne

Pardubice - Letošní 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se koná už tuto neděli na pardubickém závodišti, bude osobně sledovat i legenda dostihového světa, italský žokej Frankie Dettori.

Favorit? Al Jaz je potvora zrzavá, říká trenér před Velkou pardubickou

Pardubice, Kladruby nad Labem /ROZHOVOR/ - Favorité nadcházející Velké pardubické? Tak třeba Rabbit Well někdy zůstane stát na startu… Další z ambiciózních koní - Al Jaz (v sobotu kurz 9:1) - je také osobnost. "Vždycky na nás vymyslí něco nového, co nečekáme. Hlavně v dostihu. Umí překvapit v každém slova smyslu," říká kouč Jan Blecha.

Legendy v důchodu: Sixteen je nemocná, Tiumen dělal ramena. A co Orphee?

Pardubice - Zatímco se v neděli rozhoří boj o nového vítěze Velké pardubické, nedávní vítězové jsou v důchodu. Bělka Sixteen je trochu nemocná, Tiumen si zvykal na volnost bez tréninku a Orphee des Blins přibrala.

Váňa před Velkou pardubickou: Nehody? Strach ze smrti musíte vytěsnit

Pardubice /ROZHOVOR/ - Nikdo toho v českém dostihovém sportu nedokázal tolik, co Josef Váňa (62). Osmkrát vyhrál Velkou pardubickou, zářil ve světě, pořád umí vychovat báječné koně. Letos Velkou pardubickou nepojede. Ale příště? Kdo ví… Důchodu se ale bál: "Hlavně kvůli pohledu na břicho. To je hrozný".

Velká pardubická: Dřív Taxis děsil. Teď už budí spíš respekt

Pardubice - Symbolem Velké pardubické je Taxis. Překážka s vysokým živým plotem a příkopem za ním. Skákat se přes ni smí jenom jednou za rok. I kdybyste zkoušeli uplatit šéfa dráhy, máte smůlu, nepovolí vám tady trénovat ani za milion.

Váňa jako divák. Velká pardubická hledá favorita, mluví se o rekordu

Pardubice - Žokej Josef Váňa starší ve startovním poli nebude. I přesto ale slibuje nedělní program atraktivní podívanou.

Žokej Váňa Velkou pardubickou nepojede: Už bych to nedal

Praha - Žokej Josef Váňa dodrží loňské rozhodnutí a letos Velkou pardubickou nepojede. Osminásobný vítěz slavného překážkového dostihu sice kvůli zranění žokeje ze své stáje start zvažoval, ale do sedla se nevrátí.

Josef Váňa ml. pojede Velkou pardubickou s jedničkou, favoritem Faltejsek

Praha - Na startu Velké pardubické bude mít hned tři koně, sám Josef Váňa starší ale dostih nejspíš bude sledovat jen z tribuny, na což se vůbec netěší. Jeho svěřenec Rabbit Well, kterého pojede jeho syn Josef Váňa mladší, dostal při pátečním losování číslo jedna, což prý může být výhoda. Favoritem tradičního dostihu v neděli 11. října bude Universe of Gracie v sedle s Janem Faltejskem, který vyhrál minulé tři ročníky s hnědkou Orphee des Blins.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT