Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vláda Vladimira Putina

Staronový prezident v čele Ruska

Putinovi vojáci se připravovali na nukleární útok „hypotetického nepřítele“

Žáruvzdorné obleky a plynové masky. U pobřeží Černého moře v pondělí proběhlo cvičení ruské armády, kterého se zúčastnilo více než 5000 jednotek.

Putinova sokyně Sobčaková chce nové referendum o nezávislosti Krymu

/ANKETA, VIDEO/ Ksenija Sobčaková, dcera zesnulého petrohradského starosty Anatolije Sobčaka, která nedávno ohlásila záměr kandidovat v březnových prezidentských volbách, dnes opět vybudila pozornost. Navrhla uspořádat nové, nezávislé referendum na Krymu, neboť připojení ukrajinského poloostrova k Rusku v březnu 2014 na základě plebiscitu zorganizovaného pod dohledem ruských vojáků svět neuznává. Důsledkem jsou sankce, které přiškrcují ruskou ekonomiku.

Televizní moderátorka Sobčaková chce kandidovat proti Putinovi

Ksenija Sobčaková, dcera zesnulého petrohradského starosty Anatolije Sobčaka, ohlásila kandidaturu v ruských prezidentských volbách v březnu 2018. Sobčaková je známá jako moderátorka televizní reality show, má za sebou i několik filmových rolí. Hlásí se k opozici a dříve se angažovala jako novinářka v opozičních médiích. Svou kandidaturu ohlásila v dopisu pro list Vedomosti.

Putin dostal dárek od turkmenského prezidenta. Pes dříve strašil i Merkelovou

Mazlení a Vladimir Putin nejdou na první pohled dohromady. Pokud se však nejedná o chlupaté čtyřnožce. Láskou ke psům je ruský prezident proslulý. Nejnovějším přírůstkem do Putinovy smečky se stalo štěně středoasijského pasteveckého psa, kterého mu daroval turkmenský prezident Gurbanguly Berdymuchamedov. Podívejte se i na další Putinovy chlupaté přátele.

Putin: Kdo ovládne umělou inteligenci, bude pánem světa

Ruský prezident Vladimír Putin je přesvědčen, že budoucí války budou rozhodovat stroje. Během pátečního setkání se studenty ve městě Jaroslavli varoval, že kdo dosáhne průlomu ve vývoji umělé inteligence, opanuje celý svět.

Thank you, Mr. Putin. Trump děkuje za vyhoštění diplomatů

/VIDEO/ Aspoň budeme mít kratší výplatní pásku. Takhle ironicky okomentoval Donald Trump nedávný krok Ruska, které ohlásilo snížení počtu amerických doplomatických pracovníků v zemi z 1210 na 455 k termínu 1. září.

Putin nabídl v televizní debatě exřediteli FBI Comeyemu politický azyl

Zeptejte se na cokoli, na vše odpovím a se vším pomohu, všechno zařídím. Jubilejní, patnáctá teledebata ruského prezidenta Vladimira Putina nevybočila z kolejí předešlých přímých přenosů. Nescházely prosby o nové bydlení, likvidace stále se rozrůstající skládky i mezinárodní sankce a vztahy s Ukrajinou. Neexistuje problém, na který by ruský prezident neznal odpověď.

Putin nechá vyšetřit pronásledování gayů v Čečensku

Ruský prezident Vladimir Putin podpořil vyšetřování údajného zásahu proti homosexuálům v Čečensku. Řekl, že osobně požádá generálního prokurátora a ministra vnitra o kontrolu. Německá kancléřka Angela Merkelová tento týden vyzvala ruské úřady, aby pomohly chránit práva homosexuálů.

AKTUALIZOVÁNO

Útok v ruském metru: podezřelým je Kyrgyz. Počet obětí stoupl na čtrnáct

/VIDEO/ Pondělní krvavý útok v metru v Petrohradě zřejmě způsobil mladík původem z Kyrgyzstánu s ruským občanství. Ruské úřady zatím tuto verzi nepotvrdily, nicméně o ní jednali ministři zahraničí obou zemí. V ruském velkoměstě dnes začíná platit třídenní smutek.

Putin varoval před NATO. V boji proti terorismu by vsadil na tajné služby

Severoatlantická aliance neustále Rusko provokuje a snaží se je vtáhnout do konfrontace. V projevu k pracovníkům ruské tajné služby FSB to dnes prohlásil prezident Vladimir Putin. Neustávají podle něj pokusy o vměšování s cílem destabilizovat politickou situaci v Rusku.

Putin vydal rozkaz k mimořádné prověrce ruského letectva

Ruský prezident Vladimir Putin jako vrchní velitel dnes nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti vzdušných a kosmických sil. Oznámil to ministr obrany Sergej Šojgu. Počty cvičících vojáků a bojové techniky podle ruských médií neuvedl.

Putin podle médií navštíví v únoru Maďarsko

Budapešť - Ruský prezident Vladimir Putin navštíví 2. února Budapešť a s maďarskými představiteli by mohl jednat o rozšíření jaderné elektrárny Paks. Napsal to dnes budapešťský list Blikk, který poznamenal, že půjde již o třetí setkání šéfa Kremlu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem od roku 2015. Kreml dnešní informaci maďarského tisku zatím oficiálně nepotvrdil.

Putin: Ukrajinský režisér Sencov zasvětil život terorismu

Petrohrad - Ukrajinský režisér Oleh Sencov vězněný v Rusku zasvětil svůj život terorismu. Při setkání s ruskými umělci to dnes v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Sencova loni v létě ruský vojenský soud poslal na 20 let do vězení za údajnou přípravu teroristických útoků na anektovaném Krymu. Kyjev kauzu označuje za politickou a neúspěšně žádá o jeho vydání.

AKTUALIZOVÁNO

Putin chce zavést moderní antidopingový program

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním obsáhlém projevu oznámil, že Rusko hodlá příští rok zavést moderní antidopingový systém. Ten má být reakcí na obří dopingový skandál v tamním sportu, který však Putin i nadále odmítá a považuje jej za součást protiruské kampaně.

Putin dýchá Estoncům na záda

Moskva - V létě 1941 vítali Estonci německá vojska jako osvoboditele. Rok předtím je totiž okupoval Stalin a tisíce obyvatel nechal zastřelit nebo deportovat na Sibiř. V roce 1991 bylo Estonsko spolu s Litvou a Lotyšskem první, kdo se vymanil ze sovětského područí.

Kreml se distancoval od údajného pokusu o převrat v Černé Hoře

Moskva - Kreml se dnes ústy mluvčího prezidenta Vladimira Putina distancoval od údajného pokusu o převrat v Černé Hoře. Podle tamní prokuratury puč chystali ruští nacionalisté, aby Černé Hoře zabránili ve vstupu do Severoatlantické aliance.

Rusko odmítlo vydat Ukrajině režiséra Sencova

Moskva/Kyjev - Ukrajina dnes oznámila, že jí ruské úřady odmítly vydat režiséra Olega Sencova, odsouzeného loni ruským vojenským soudem k 20 letům vězení za přípravu teroristických útoků na anektovaném Krymu. Překážkou je prý Sencovovo ruské občanství, které automaticky dostal při anexi Krymu, jakkoli ji odmítal.

Rusko pohoršilo tvrzení Johnsona o útoku na humanitární konvoj

Moskva/Londýn - Moskva dnes ostře kritizovala britského ministra zahraničí Borise Johnsona za jeho tvrzení, že Rusko je odpovědné za krvavý útok na humanitární konvoj v syrském Halabu. Mluvčí ruského ministerstva obrany obvinění důrazně odmítl a označil je za projev „rusofobní hysterie".

Putin odložil cestu do Paříže, Hollande chtěl jednat jen o Sýrii

Paříž - Ruský prezident Vladimir Putin odložil plánovanou cestu do Paříže, poté co mu jeho francouzský protějšek François Hollande nabídl jednání jen o Sýrii. Sdělila to dnes kancelář francouzského prezidenta a potvrdila ruská agentura TASS.

Ruská vláda chce přepracovat návrh zákazu babyboxů

Moskva – Návrh zákona o zákazu babyboxů v Rusku je potřeba zásadně přepracovat, než bude předložen sněmovně v prvním čtení. Uvedla to na svém webu ruská vláda. Babyboxy, umožňující matkám anonymně se zřeknout nechtěného dítěte, se dostaly do Ruska z České republiky. Ruské sněmovně byly před několika měsíci předloženy návrhy, které požadují babyboxy oficiálně zakázat, anebo naopak úředně povolit. Proti druhé variantě – tedy povolení – se kabinet již dřív postavil.

AKTUALIZOVÁNO

Rusko chce zřídit v Sýrii trvalou námořní základnu

Moskva, Damašek – Rusko chce svou současnou námořní základnu ponechat v syrském Tartúsu nastálo. Řekl to dnes náměstek ruského ministra obrany Nikolaj Pankov. "Byly sepsány návrhy dokumentů, které nyní procházejí ministerstvem. Je to v pokročilém stadiu přípravy a my doufáme, že vás brzy požádáme o ratifikaci," řekl dnes Pankov před zahraničním výborem horní komory parlamentu.

AKTUALIZOVÁNO

Ruský prezident Putin slaví narozeniny

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes slaví 64. narozeniny. "V tento den nebude pořádat veřejná vystoupení a narozeniny oslaví v okruhu svých blízkých a přátel," oznámila agentura TASS s odvoláním na prezidentova mluvčího. Na počest oslavence z mostu v New Yorku asi hodinu visel obří plakát s Putinovým vyobrazením na pozadí ruské a syrské vlajky a s nápisem "mírotvůrce".

Operace v Sýrii prý stála Rusko 58 miliard rublů

Moskva – Válečné tažení v Sýrii, trvající právě rok, stálo Rusko nejméně 58 miliard rublů (asi 22 miliard Kč). Odhadl to ruský podnikatelský list RBK na základě zveřejněných údajů ministerstva obrany a ruské vlády. Hlavní část nákladů připadla na nálety bombardérů a střely s plochou dráhou letu.

Rusko posílá zpět do Sýrie bombardéry

Damašek/Moskva – Rusko posílilo svou leteckou základnu v Sýrii a dopravilo tam několik bombardérů. Napsal to dnes ruský list Izvestija, podle kterého je armáda připravena poslat i letadla na podporu pozemních operací. List se odvolává na nejmenovaného armádního představitele. Ruské ministerstvo obrany zprávu zatím nepotvrdilo. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že si Rusko nedává pro operace v Sýrii žádné časové omezení.

AKTUALIZOVÁNO

Putin se může připravovat na prezidentský mandát v roce 2018

Moskva – Ruská vládní strana Jednotné Rusko, uskupení blízké prezidentovi Vladimiru Putinovi, získá patrně 343 křesel ve 450členné Státní dumě. Předpověděla to dnes volební komise na základě sečtení 93 procent hlasů z nedělních parlamentních voleb. Strana tak bude mít pravděpodobně o více než 100 mandátů více než dosud a bude tak moci sama měnit ústavu, uvedla agentura AP.

Chodorkovskij hledá Putinova soupeře pro prezidentské volby 2018

Moskva - Někdejší nejbohatší ruský podnikatel a později nejznámější kremelský vězeň Michail Chodorkovskij zahájil výběr politika, který se v roce 2018 postaví dosavadnímu prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oznámila to dnes ruská opoziční televizní stanice Dožď. Putin sice kandidaturu zatím neoznámil, všeobecně se ale předpokládá, že se pokusí svůj post obhájit.

Ruskou ekonomiku se podle Putina podařilo stabilizovat

Chang-čou (Čína) - Stav ruské ekonomiky se podařilo stabilizovat, průmyslová výroba lehce roste a odtok kapitálu ze země se výrazně zmenšil. Prohlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin na úvod dvoudenního summitu největších ekonomik světa G20. Ruské hospodářství citelně postihl pokles cen ropy na světových trzích i sankce, které proti Moskvě vyhlásil Západ po ruské anexi Krymu v březnu 2014.

Volební kampaň v Rusku začala skandálem - návrhem sesadit Putina

Moskva - Za malý skandál označují dnes ruská média začátek kampaně před zářijovými parlamentními volbami. Opoziční politik se totiž v přímém přenosu na obrazovkách státní televize odvážil vyzvat k sesazení prezidenta Vladimira Putina, který v popularitě stále kraluje ruským žebříčkům obliby.

Putin: Kyjev neplní minské dohody, styky ale nepřerušíme

Sevastopol – Ukrajina podnikla pokus o diverzi na Krymu, protože si nepřeje nebo není schopna plnit minské mírové dohody. Na schůzi ruské bezpečnostní rady svolané dnes na sevastopolské letiště Belbek to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl ale, že Rusko nehodlá s Ukrajinou kvůli incidentu přerušit diplomatické styky. Rusko poloostrov Krym před dvěma lety anektovalo.

Putin propustil Ivanova z funkce šéfa prezidentské kanceláře

Moskva – Ruský prezident Vladimir Putin dnes propustil Sergeje Ivanova z postu šéfa prezidentské kanceláře. Jeho místo převezme Anton Vajno. Informovala o tom ruská média s odvoláním na oznámení tiskové služby Kremlu. Putin přitom naznačil, že Ivanova propouští na jeho vlastní žádost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT