Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vláda Jiřího Rusnoka

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým premiérem bývalého ministra financí Jiřího Rusnoka. Nahradí Petra Nečase (ODS), který rezignoval kvůli aféře své blízké spolupracovnice Jany Nagyové.

Žákův audit v ŘLP zásadní pochybení neodhalil

Praha – Audit exministra dopravy Zdeňka Žáka neodhalil závažná pochybení ve státním podniku Řízení letového provozu (ŘLP). Mezi body, které dispečerům ministerská kontrola vytýkala, jsou například špatné vyúčtování služebních cest či nepořízení fotografické dokumentace z plesu, jehož byl ŘLP generálním partnerem. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Holcát a Podivínský podali majetková přiznání, postih jim nehrozí

Praha - Bývalí ministři úřednické vlády Martin Holcát a Tomáš Jan Podivínský i tehdejší vedoucí úřadu vlády Radek Augustin už doručili do Sněmovny majetková přiznání. Vyhnou se tedy podání podnětu k zahájení přestupkového řízení, které jim hrozilo v případě, pokud by mandátovému a imunitnímu výboru nedodali dokumenty do úterý.

Končící premiér Rusnok: Přeji nové vládě čtyři roky. Bude to ale těžké

Praha /ROZHOVOR/ – Jiří Rusnok je především ekonom. Politické angažmá vnímá jen jako vedlejší pracovní poměr, i když v české polistopadové historii se 
v tomto ohledu dost nadřel. Byl ministrem financí v Zemanově vládě, kandidoval proti Vladimíru Špidlovi na předsedu ČSSD a po pádu Nečasova kabinetu se ujal vedení přechodné vlády z vůle prezidenta Miloše Zemana. Nyní jeho mise končí a Jiří Rusnok míří do rady České národní banky. Za tři roky ho prezident Zeman téměř jistě jmenuje jejím guvernérem.

Ministr Fischer mění poslední týden v úřadu fungování státních firem

Praha – Ministr financí v demisi Jan Fischer dnes rozhodl o změně stanov a snížení počtu členů dozorčích rad u pěti firem. Jde o Český Aeroholding, ČEPRO, Mero , Centrum – F a Prisko. Počet členů dozorčích rad se sníží z 39 na 31. Oznámil to mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek. U dalších firem ovládaných MF mají změny v průběhu roku následovat. Změny přišly v posledním týdnu úřadování vlády Jiřího Rusnoka.

AKTUALIZOVÁNO

Zemi předáváme nové vládě v lepší kondici, než byla předtím, tvrdí Rusnok

Praha – Dosluhující vláda podle premiéra v demisi Jiřího Rusnoka předává zemi v lepší kondici, než ji přebírala. Rusnok to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Připustil, že se jeho úřednickému kabinetu nepodařilo splnit všechny body programového prohlášení, což vysvětluje mimo jiné omezeným mandátem.

František Lukl končí na ministerstvu. Vrací se do Kyjova

Kyjov - Z Rusnokovy vlády se na kyjovskou radnici vrací starosta František Lukl. Jeho návrat vítá místostarosta, který ho zastupoval. Kyjovjané ministra sledovali i ve vládě.

Zeman přijal Rusnokovu vládu k poslední večeři na zámku v Lánech

Lány (Kladensko) – Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal večeři pro členy odcházejícího kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka. Úřednická vláda, kterou Zeman loni v létě jmenoval navzdory nesouhlasu parlamentních stran, povede zemi asi do konce ledna. Poté ji nahradí kabinet koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Předsedu příští vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Zeman jmenoval na Pražském hradě.

Sobotka nechce, aby Rusnokovi ministři zůstali na úřadech

Praha - Budoucí premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nepovažuje za rozumné, aby v pozicích náměstků na ministerstvech zůstali nynější ministři vlády Jiřího Rusnoka. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Prezident Miloš Zeman odcházejí ministry minulý týden označil za odborníky, podle něj by byli užitečnými adepty na ministerské náměstky.

AKTUALIZOVÁNO

Vláda v demisi se postavila proti novele služebního zákona ČSSD

Židlochovice - Vláda v demisi se dnes na svém výjezdním zasedání v Židlochovicích u Brna vyslovila proti novele služebního zákona z dílny sociální demokracie. Příští týden schválí kabinet vlastní návrh tohoto zákona. Podle premiéra v demisi Jiřího Rusnoka je poslanecká novela „v podstatě nepoužitelná" a některé její body jsou pravděpodobně v rozporu s ústavou. Sociální demokraté s tím nesouhlasí.

AKTUALIZOVÁNO

Vláda schválila návrh prodeje nepotřebných L-159 americké firmě

Praha – Vláda v demisi dnes schválila návrh na prodej nepotřebných letadel L-159 americké společnosti Draken International. První stroje do USA zamíří koncem roku. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr obrany v demisi Vlastimil Picek. Americká firma má zájem koupit až 28 českých bitevníků. Cena bude záviset na technickém stavu letadel.

Vláda projedná návrh zákona o kybernetické bezpečnosti

Praha – Vláda v demisi na svém prvním lednovém zasedání projedná návrh zákona o kybernetické bezpečnosti, který má zajistit spolupráci mezi soukromým sektorem a veřejnou správou při předcházení útokům na informační technologie. Jedná se o první komplexní právní úpravu v této oblasti. Návrh, který předkládá premiér Jiří Rusnok, připravil Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Vláda se sejde ve čtvrtek 2. ledna.

Resort životního prostředí i letos provázely spory a paradoxy

Praha - Ačkoli na ministerstvu životního prostředí došlo letos k výměně šéfa, politika resortu se příliš nezměnila. Bývalého ministra Tomáše Chalupu (ODS), který v červenci po dvou a půl letech skončil kvůli pádu vlády, ohodnotily nevládní organizace jako vůbec nejhoršího ministra životního prostředí. Navíc na jaře dostal za svou nečinnost anticenu Ropák. S nástupem úřednické vlády nahradil Chalupu jeho náměstek Tomáš Podivínský (KDU-ČSL).

Většina členů končící vlády bude mít nárok na odchodné

Praha – Členové vlády v demisi budou mít po odchodu z funkcí nárok na odchodné. Ze zákona vyplývá, že bude ve výši jednoho platu. Nárok se nebude zcela jistě týkat jen ministryně spravedlnosti Marie Benešové a ministra životního prostředí Tomáše Podivínského, kteří jsou poslanci za ČSSD a KDU-ČSL.

AKTUALIZOVÁNO

Úřad vlády zveřejnil letošní platy, jeho vedoucí Augustin má 728 tisíc korun

Praha – Vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin (SPOZ) si za své dosavadní působení ve funkci přišel i s odměnami na 728.000 korun, šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl na 617.000 korun. Vyplývá to z výše platů a odměn, kterou dnes Úřad vlády zveřejnil na internetu. Data také ukazují, že se s příchodem Rusnoka do funkce snížil počet poradců ministerského předsedy ze 23 na sedm.

Rusnokova vláda zadala od září bez soutěže zakázky za necelé tři miliardy

Praha – Vláda premiéra Jiřího Rusnoka zadala bez soutěže od září letošního roku zakázky za 2,85 miliardy korun, což je šestkrát více, než za poslední čtyři měsíce loňského roku schválil kabinet premiéra Petra Nečase. Vyplývá to z monitoringu, jehož výsledky dnes ČTK poskytlo občanské sdružení Oživení. U Rusnokovy vlády šlo o 78 nadlimitních zakázek, zatímco loni Nečasova vláda schválila 18 zakázek bez soutěže v hodnotě 450 milionů Kč. Vyjádření vlády ČTK shání.

AKTUALIZOVÁNO

Vláda podle starostů již o limitech těžby uhlí jednat nebude

Praha – Vláda v demisi premiéra Jiřího Rusnoka o prolomení limitů rozhodovat nebude. Rusnok to dnes v Praze řekl při jednání s některými starosty Ústeckého kraje, řekla novinářům vládní mluvčí Jana Jabůrková. Rusnok se přesto domnívá, že o prolomení limitů bude potřeba rozhodnout.

Co je dovoleno Rusnokovi, Sobotkovi už není

Praha – Pohled do dřívějších vydání denního tisku má své kouzlo ve chvílích, kdy se politici zaklínají něčím, co před několika měsíci či roky popírali. Současný spor o premiérské a prezidentské pravomoci při jmenování ministrů tak má svůj časový rozměr. Miloš Zeman se nechal v posledních dnech slyšet, že se hodlá „vměšovat" do personálního složení příštího kabinetu, protože „duševně příčetný prezident se o to zajímat musí".

Kvůli Rusnokovým výrokům k Mandelovi si nikdo oficiálně nestěžoval

Praha  /VIDEO/ – České diplomacii si nestěžovalo jihoafrické velvyslanectví kvůli kontroverzním výrokům premiéra Jiřího Rusnoka o jeho možné účasti na pietě k úmrtí bývalého prezidenta této země Nelsona Mandely. „Nemáme žádnou reakci," řekla dnes mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová. Mikrofony ve sněmovně zachytily jeho soukromý rozhovor s ministrem obrany Vlastimilem Pickem, z něhož vyplývá, že by se dosluhujícímu předsedovi vlády do Jihoafrické republiky nechce.

Na Mandelův pohřeb jede celý svět včetně papeže. U nás je odlet do JAR za trest

Praha /VIDEO/ – Když zemře světově uznávaná osobnost, veřejný prostor se zaplní mnoha velkými slovy, obdivnými frázemi a osobními vzpomínkami. Po úmrtí Nelsona Mandely, symbolu boje za práva černých Jihoafričanů a rovnost lidí bez rozdílu rasy, americký rezident Barack Obama například uvedl, že si svůj život neumí představit bez příkladu, kterým pro něj byl Nelson Mandela. „Díky své zarputilé důstojnosti a neochvějné ochotě obětovat vlastní svobodu pro svobodu druhých přeměnil Jižní Afriku a vyvolal v nás všech pohnutí," řekl Barack Obama v přímém televizním přenosu v Bílém domě.

O českých zástupcích na Mandelově pohřbu se stále jedná, Rusnok se omluvil

Praha - Ministerstvo zahraničí stále jedná o složení české delegace, která se v Jihoafrické republice zúčastní pohřbu bývalého jihoafrického prezidenta a legendárního bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely.

Vláda přerušila bod o olympijské zakázce; do Soči zamíří Zeman

Praha - Vláda dnes opět přerušila projednání návrhu na prezentaci českého průmyslu na olympijských hrách v Soči 2014 za 19 milionů korun. Vládě ministerstvo průmyslu navrhlo, že si pronajme plochy v Českém domě v Soči a plochu na pražské Letné. Nadlimitní zakázku už dvakrát projednala vláda.

Rusnokova vláda bude jednat o limitech těžby, žádá to tripartita

Praha – Vláda v demisi Jiřího Rusnoka se bude zabývat možností případného prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Bude dál pokračovat v práci na změnách energetické koncepce země. Žádali o to dnes zástupci zaměstnavatelů a odbory. Po jednání s nimi to řekl Rusnok. Tripartita jednala i o situaci ve zdravotnictví a o školské novele. Podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky by Rusnokův kabinet v demisi ale žádná strategická rozhodnutí, jako je prolomení limitů, dělat neměl. Sobotka o to požádal minulý týden prezidenta, který vládu jmenoval.

Poslanci píší Balvínovi, aby nechal v čele NG Jiřího Fajta

Praha - Přimět ministra kultury v demisi Jiřího Balvína, aby již nepodnikal žádné personální kroky ve vedení Národní galerie v Praze, chce několik poslanců, kteří se situací v kultuře zabývají. V dopise, který Balvínovi dnes zaslali, jej žádají, aby designovanému řediteli NG Jiřímu Fajtovi umožnil nastoupit do čela NG dle původního předpokladu, tedy k 1. lednu 2014.

Vnitro chce vypsat čtyři IT zakázky za zhruba 130 milionů

Praha - Ministerstvo vnitra chce vypsat čtyři IT zakázky za zhruba 130 milionů korun bez otevřené soutěže. Návrh na oslovení konkrétních dodavatelů projedná na svém středečním zasedání kabinet premiéra Jiřího Rusnoka v demisi. 

Exministr Tvrdík získal místo poradce premiéra Rusnoka

Praha - Lobbista a bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík (ČSSD) získal v září místo poradce premiéra v demisi Jiřího Rusnoka pro vztahy s Čínou.

AKTUALIZOVÁNO

Pecina: O návratu Lessyho k policii rozhodnu příští týden

Praha - Ministr vnitra v demisi Martin Pecina rozhodne o případném návratu bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho do služebního poměru příští týden. Řekl to dnes v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Lessy usiluje o návrat do čela sboru poté, co soud zastavil jeho trestní stíhání jako nedůvodné. Byl podezřelý ze zneužití pravomoci a pomluvy.

Vláda bez důvěry rozhoduje na poslední chvíli

Praha /INFOGRAFIKA/ - V povolební vřavě to zaniká. Všichni se upřeli na jednání o nové koalici a jako by zapomněli, že Česko má stále úřednický kabinet. Bez důvěry, v demisi, ale přesto rozhodující o zásadních záležitostech.

Resort práce chce od prosince přidat úředníkům, rozhodne vláda

Praha - Pracovníci úřadů práce, správy sociálního zabezpečení a inspekce práce by mohli od prosince dostat přidáno, a to o několik stokorun. Navrhuje to ministerstvo práce. Podle něj mají tito úředníci výrazně nižší platy než jiní zaměstnanci státní správy, přitom museli v posledních letech zvládnout reformní změny i nové systémy. Návrh by měla ve středu projednat vláda.

Rusnok: ČR chce příští rok hostit summit 16 evropských zemí a Číny

Bukurešť – Česká republika je připravena příští rok hostit summit takzvané varšavské iniciativy pro spolupráci mezi Čínou a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy. Na dnešním setkání šéfů vlád varšavské iniciativy v Bukurešti to řekl premiér Jiří Rusnok s tím, že by to byla dobrá příležitost, jak oslavit 65. výročí navázání diplomatických vztahů Číny a někdejšího Československa. Zároveň Rusnok podpořil vznik platformy pro regionální spolupráci v rámci zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny.

Rusnok se setká v Bukurešti s čínským premiérem

Bukurešť – Český premiér Jiří Rusnok se dnes v rumunské Bukurešti setká se svým čínským protějškem Li Kche-čchiangem. Setkání se uskuteční v rámci dnešního summitu takzvané varšavské iniciativy pro spolupráci mezi Čínou a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy. Rusnok se rovněž setká s rumunským premiérem Victorem Pontou.

Premiérova otočka. Proč chce těžit uhlí?

Praha /INFOGRAFIKA/ - Část politiků a ekologové nesouhlasí s tím, aby vláda v demisi a bez důvěry umožnila miliardové zisky těžařů.

Ministr Koníček podal 4 trestní oznámení na projekty svých předchůdců

Praha - Ministr práce v demisi František Koníček podal minulý týden čtyři trestní oznámení na projekty po svých předchůdcích. Na třech z nich se podíleli exministr Jaromír Drábek (TOP 09) a jeho tehdejší náměstek Vladimír Šiška.

Okamura má smůlu. Rusnok odmítl odklad občanského zákoníku

Praha - Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamura na odklad účinnosti občanského zákoníku do roku 2015. Novinářům to pojednání s Rusnokem a ministryní spravedlnosti Marií Benešovou řekl Okamura.

EXPO 2020 se odkládá, prezident by podpořil Jekatěrinburg

Praha – Vláda odložila rozhodnutí o tom, které město podpoří jako pořadatele světové výstavy EXPO 2020. „Stanovisko přijme příští středu ráno, tak aby ho stihla předat do Paříže, kde se bude rozhodovat odpoledne," sdělila mluvčí kabinetu Jana Jabůrková.

Jaké slovo má prezident? Ukáže se na vládě

Praha – Bude za sedm let stát český pavilon na světové výstavě EXPO 2020 v ruském Jekatěrinburgu, nebo v tureckém Izmiru? Zdánlivě okrajová otázka nabývá zajímavých rozměrů ve světle aktuálních domácích událostí.

Holcát požádá ve středu vládu o miliardu pro VZP

Praha – Ministr zdravotnictví Martin Holcát požádá vládu na středečním zasedání o jednu miliardu korun pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP), řekla dnes mluvčí ministerstva Viktorie Plívová. Jde o bezúročnou půjčku od státu, aby největší pojišťovna měla ještě do konce roku na platby za lékařskou péči. Vláda už před třemi týdny pro VZP schválila půjčku 700 milionů korun. VZP žádala dvě a půl miliardy, které jí ke konci roku budou chybět.

Prezident Zeman se v Lánech setká s premiérem Rusnokem

Lány/Praha – Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setká s premiérem Jiřím Rusnokem. Mluvit zřejmě budou o budoucnosti kabinetu v demisi, v jehož čele Rusnok stojí. Prezident Zeman by měl příští čtvrtek pověřit sestavením nové vlády předsedu vítězné ČSSD Bohuslava Sobotku. Šéf sociálních demokratů předpokládá, že kabinet vzešlý z říjnových voleb by mohl být vytvořen do konce roku.

Znovuotevřenou ambasádu v Lucembursku by mohl řídit Fischer

Praha – Ministr financí v demisi Jan Fischer by se měl stát velvyslancem v Lucembursku. Sám Fischer to ale popírá. Česká republika velvyslanectví v Lucembursku otevře zhruba po roce, v provozu bude od února 2014.

Vláda schválila program výstavby dopravních cest do roku 2020

Praha - Vláda dnes schválila program výstavby silnic, železnic a vodní infrastruktury do roku 2020. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr dopravy Zdeněk Žák. Materiál je nezbytný pro čerpání dotací z EU. Zahájení prací na nejdůležitějších dopravních projektech, které ministerstvo do materiálu zahrnulo, bude vyžadovat investice alespoň 70 miliard ročně.

Přistání bylo hladké, řekl Kohout o nebezpečném letišti v Bhútánu

Thimphu – Český ministr zahraničí Jan Kohout dnes v rámci své pracovní cesty po jihovýchodní Asii přistával spolu s delegací na jednom z nejnebezpeč­nějších letišť světa, na letišti Paro v himálajském Bhútánu. Jak šéf diplomacie řekl, přistání bylo neobvyklé, protože letoun musel manévrovat mezi horami, vše ale proběhlo hladce.

Vláda schválila navýšení peněz na škody po povodních

Praha - Vláda dnes schválila navýšení peněz na odstranění škod po letošních jarních povodních na 4,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér v demisi Jiří Rusnok. Již schválené nařízení vlády z července počítalo se čtyřmi miliardami korun. Peníze by měly být využívány až do roku 2016.

ČSSD udělala chybu, když podpořila Rusnokovu vládu, říká místopředseda

Praha – Podle místopředsedy sociální demokracie Milana Chovance, který byl také na utajované povolební schůzce s prezidentem v Lánech, byla podpora ČSSD Rusnokově vládě chyba. Řekl, že se tím jen posílilo dvojvládí ve straně a byl to začátek jejího propadu u voličů. Chovanec to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Sociální demokraté získali ve volbách 20,5 procenta hlasů. Ještě v létě měla podle průzkumů podporu více než 30 procent voličů.

Premiér Rusnok přijede do Mostu řešit otázku nezaměstnanosti v kraji

Most - Premiér Jiří Rusnok a ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala přijedou 21. listopadu do Mostu. Informoval o tom Richard Falbr, europoslanec a předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Rusnokova vláda uklidňuje, říká Tomáš Jan Podivínský

Praha – Schůzky o povolebním uspořádání se nekonají. Vše zamrzlo kvůli převratu 
v ČSSD, jemuž v minulých hodinách čelil její šéf Bohuslav Sobotka. Předsedové KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a ANO Andrej Babiš sdělili, že se chtějí sejít s řádně zvoleným prvním mužem sociální demokracie.

Rusnokova vláda nepředloží zákonné opatření o restitucích církví

Praha – Úřednická vláda v demisi Senátu nepředloží zákonné opatření, které by vyňalo Pražský hrad z církevních restitucí. Ministři kultury, spravedlnosti a vnitra mají ale do 14 dnů zpracovat návrh řešení situace, aby se jí mohla zabývat příští vláda. Na dnešní tiskové konferenci po jednání kabinetu to oznámili premiér v demisi Jiří Rusnok a ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který s návrhem na zákonné opatření přišel.

Klaus s manželkou v Bratislavě bydlet nebude, zůstane v Praze

Havlíčkův Brod/Praha - Až se manželka bývalého prezidenta Václava Klause Livia ujme funkce velvyslankyně v Bratislavě, exprezident s ní na Slovensku bydlet nebude. Novinářům dnes řekl, že zůstane v Praze. Klausová už získala souhlas hostitelské země stát se rezidentní velvyslankyní, termín jejího odjezdu do Bratislavy ale zatím není znám.

Odložení nového občanského zákoníku není podle Rusnoka možné

Břasy (Rokycansko) - Odložení nového občanského zákoníku, který začne platit od ledna, už není možné, řekl dnes premiér Jiří Rusnok zástupcům Soudcovské unie ČR na jejich shromáždění v Darovanském dvoře na Rokycansku.

AKTUALIZOVÁNO

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Šimůnková rezignovala

Praha - Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková rezignovala. Odstoupením reagovala na okolnosti svého úterní odvolání z pozice šéfky sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Důvody odvolání byly podle ní zástupné. Za odvoláním stojí to, že kabinet nepřikládá lidským právům patřičnou důležitost, tvrdí. Rezignaci Šimůnková oznámila premiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi dopisem.

Pecina se s Červíčkem a Lessym sejde, až dostane rozsudek soudu

Praha – Ministr vnitra v demisi Martin Pecina se kvůli řešení možného dvojvládí u policie nesejde se současným šéfem sboru Martinem Červíčkem a jeho předchůdcem Petrem Lessym dříve, než dostane rozsudek Městského soudu v Praze. Připustil však, že pokud o to Lessy projeví zájem, je ochotný se s ním sejít. Pecina to dnes řekl ČTK. Soud údajně zbavil Lessyho obvinění z pomluvy a zneužití pravomoci, oficiálně však verdikt zatím nikdo nepotvrdil.

AKTUALIZOVÁNO

Odvolali šéfku vládní sekce pro lidská práva, nedodržovala pravidla

Praha - Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková byla dnes odvolána z pozice šéfky sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Upozornil na to server Aktuálně.cz. Šimůnková řekla, že důvody svého odvolání nezná, ve středu chce o tom jednat s premiérem. Podle mluvčí vlády Šimůnková nedodržovala pravidla. Ve funkci zmocněnkyně ale Šimůnková nadále zůstane. Vedením sekce byl pověřen šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT