Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zimní sporty

Lyžování a další zimní sporty jsou oblíbenou zábavou milionů lidí

Zimní sezona i prázdniny končí. Přes dobré podmínky lyžařů na horách ubývá

Praha – Přestože horská střediska stále nabízejí dobré podmínky pro lyžování, zájemců o zimní sporty již začalo ubývat. Nižší návštěvnost zaznamenali provozovatelé lyžařských areálů ve většině horských oblastí včetně nejpopulárnějších českých hor Krkonoš. Zejména výše položená střediska však chtějí sezonu udržet nejméně do Velikonoc.

Na hory o víkendu vyrazily desetitisíce lyžařů, sněhu je dostatek

Trutnovsko – Desetitisíce lyžařů si o víkendu užívaly sníh na českých a moravských horách, které podle některých provozovatelů nyní nabízejí nejlepší podmínky v letošní zimě. Návštěvnost na rekordy v této sezoně zvyšovaly pololetní prázdniny a začínající jarní prázdniny. Vlekaři si končící víkend pochvalovali, protože sněhu je dostatek a na horách bylo ideální počasí. Desítky kilometrů stop si užívali běžkaři.

Na horách připadl sníh, ne všechny sjezdovky jsou ale v provozu

Praha – Na horách v Česku o víkendu připadl sníh a zlepšil podmínky pro lyžaře. Na otevření všech sjezdovek to ale nestačilo a provozovatelé vyhlížejí další sněžení nebo mráz potřebný pro výrobu technického sněhu. Ve skiareálech přesto lyžovaly stovky až tisíce lidí. Například v Krkonoších nebo na Šumavě si na své přišli i běžkaři.

AKTUALIZOVÁNO

Horská střediska zažívají nápor lyžařů, na Šumavě se jezdí v prašanu

Janské Lázně (Trutnovsko) – Česká lyžařská střediska nabízejí díky trvajícím silným mrazům a umělému zasněžování stále lepší podmínky k lyžování. Areály po špatném začátku zimy zažívají nápor příznivců zimních sportů, provoz už spustila převážná většina sjezdovek. Závěr roku přijely do hor strávit desítky tisíc lidí.

Vlekaři v hradeckém kraji obnovili výrobu technického sněhu

Hradec Králové – Provozovatelé některých lyžařských areálů v Královéhradeckém kraji mohli díky ochlazení obnovit výrobu technického sněhu. V dosud otevřených areálech je v provozu pouze část sjezdových tratí, další by mohly být otevřené od soboty, zjistila dnes ČTK mezi provozovateli vle­ků.

Kvůli oblevě lyžovalo ve Špindlerově mlýně o polovinu méně lidí

Hradec Králové - Do skiareálu ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších dnes přijely lyžovat asi dvě tisícovky lidí. Když není obleva, na Štědrý den jich je dvakrát tolik. Středisko plánuje zasněžovat v nebližší době, má přijít ochlazení, řekl šéf střediska Zdeněk Spilka.

Na Černé hoře v Krkonoších začalo zasněžování první sjezdovky

Janské Lázně – Na Černé hoře v Krkonoších začalo zasněžování první sjezdové tratě, sněžná děla pracovala v horní části svahu na sjezdovce Anděl. Zatím se bude zasněžovat jen v noci, řekla Zina Plchová ze Skiresortu Černá hora – Pec.

Na jeden skipass bude možné lyžovat v 19 českých skiareálech

Praha - Na jednu permanentku bude letos v zimě možné lyžovat v 19 tuzemských lyžařských areálech, mimo jiné ve Špindlerově Mlýně, SkiResortu Černá hora - Pec či na Klínovci. Počítá s tím projekt společného celosezonního skipasu Czech Skipass. Jeho cena bude pro dospělého 11.000 korun. Na internetových stránkách to uvedla Asociace horských středisek České republiky (AHS).

Většina provozovatelů lyžařských areálů sčítá po sezoně ztráty

Praha - Většina provozovatelů středočeských lyžařských areálů sčítá po sezoně ztráty. Tu letošní označují až na výjimky jako jednu z nejhorších, kterou pamatují. Znamená to pro ně i omezení investic při přípravách na další zimu.

Špindl ještě láká na lyže, provoz pak utlumí

Špindlerův Mlýn - O tomto víkendu mají lyžaři jednu z posledních šancí užít si lyžování v letošní sezoně.

V Libereckém kraji se ještě lyžuje v Harrachově, ale jen do neděle

Liberec - V Libereckém kraji se lyžuje už jen v krkonošském středisku Harrachov na Semilsku. Na svazích tam leží do 30 centimetrů sněhu. Areál je obrácený na sever, vlivem teplého počasí ale i tam sněhu rychle ubývá. V neděli se tak bude v Harrachově lyžovat naposledy. Dnes to řekl Milan Goč ze Sportovního areálu Harrachov.

Běžkařům v Jizerských horách upraví po dvou měsících magistrálu

Jablonecko - Po dvou měsících budou mít běžkaři v Jizerských horách upravené stopy. Od neděle připadlo od 20 do 40 centimetrů mokrého sněhu, což je nejvíce od začátku roku.

O víkendu skončily na východě Čech provoz další skiareály

Hradec Králové – Lyžaři si o víkendu užili na východě Čech jedno z posledních lyžování sezony. Některá skicentra provoz na sklonku týdne zakončila. V sobotu přálo rekreantům počasí, dnes kvůli dešti a sněžení byla návštěvnost areálů podstatně menší, zjistila ČTK.

Lyžařské sjezdovky na východě Čech fungují už jen v Královéhradeckém kraji

Východní Čechy – V Královéhradeckém kraji by se mohlo lyžovat minimálně do konce března. Otevřené zůstávají velké lyžařské areály, kde na sjezdovkách leží do 40 centimetrů technického sněhu.

Po víkendu se v Libereckém kraji bude lyžovat jen v Harrachově

Liberec - Lyžařská sezona v Libereckém kraji se blíží ke svému závěru. Lyžovat se dá jen v Harrachově a Vítkovicích na Semilsku, v sobotu se k nim naposledy přidá Desná v Jizerských horách. Od příštího týdne bude v provozu jen část areálu v Harrachově.

Víkend lyžařům pokazil vítr a déšť, řada areálů končí sezonu

Praha – Počasí o víkendu lyžařům nepřálo. K malému množství sněhu se připojil prudký vítr a déšť, takže mnoho lanovek bylo kvůli větru mimo provoz. Zájem lidí o lyžování byl proto malý, některé skiareály hovoří o nejhorším víkend sezony a řada vlekařů sezonu předčasně končí.

Horské lyžařské areály jsou v Pardubickém kraji stále v provozu

Pardubice - Lyžařská střediska v Orlických horách v Pardubickém kraji jsou stále v provozu. Kvůli ubývajícímu sněhu však již zčásti omezují rozsah sjezdových tratí. Provozovatelé předpokládají, že lyžovat se bude do konce března. V níže položených místech už sezona skončila.

Lyžařská sezóna v Libereckém kraji trvá ještě tento týden

Liberecký kraj - Minimálně do konce týdne mohou školáci strávit prázdniny na sněhu. Až do konce týdne se bude jezdit na Ještědu. V provozu jsou stále ještě některé vleky v Jizerských horách a Krkonoších.

V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí

Liberec - I přes zhoršující se sněhové podmínky přijely o víkendu do areálů v Libereckém kraji tisíce lyžařů. Řeklito  provozovatelé středisek. Pro některá byl tento víkend v sezoně zřejmě posledním.

Horské lyžařské areály v Pardubickém kraji zčásti omezují provoz

Pardubice – Horská lyžařská střediska v Pardubickém kraji kvůli úbytku sněhu zčásti omezují provoz. V níže položených oblastech se už vleky zastavily nebo skončí tento víkend. Na horách by se sice dalo lyžovat ještě několik týdnů, sezonu ale spíše ukončí malý zájem návštěvníků, řekl ředitel Skiparku Červená Voda v Orlických horách Radek Procházka.

Podmínky k lyžování se v Libereckém kraji zhoršily

Liberecký kraj - Podmínky k lyžování v Libereckém kraji se v důsledku teplého počasí zhoršily. Pro některá střediska může být nadcházející víkend posledním, kdy budou v letošní sezoně v provozu.

Horské lyžařské areály o víkendu navštívily tisíce lyžařů

Praha - Horské lyžařské areály o víkendu navštívily tisíce lyžařů, v malých areálech se ale návštěvnost počítala v desítkách. Na svahy převážně s technickým sněhem lyžaře vytáhlo slunečné počasí a pokračující prázdniny. Přestože jsou podmínky pro lyžování ještě většinou příznivé, teplé počasí lidi láká spíše na procházky, kolo nebo na zahrádky. Většina provozovatelů vleků chce vydržet alespoň do poloviny března, kdy končí sezona jarních prázdnin. 

Lyžařské podmínky v Ústeckém kraji zhoršuje teplé počasí

Ústí nad Labem  - Teplé počasí zhoršuje lyžařské podmínky v areálech v Ústeckém kraji. Provoz přerušil areál na Bouřňáku na Teplicku, v Horním Podluží na Děčínsku se pokusí udržet provoz ještě o víkendu. Podobně jako v posledních týdnech fungují jen areály v Telnici na Ústecku a na mosteckých Klínech."Snažíme se udržet provoz s vypětím všech sil. Na spodní část sjezdovky navážíme sníh z dětského areálu, který je zavřený," řekl starosta Horního Podluží Karel Kopecký (nez.). 

Slunečné počasí vylákalo na lyže v Ústeckém kraji stovky lidí

Ústí nad Labem - Slunečné jarní počasí vylákalo o víkendu na sjezdovky v Ústeckém kraji stovky lidí. Podmínky ve střediscích jsou zatím dobré, hlavně díky nočním mrazům. Sněhu ale ubývá a třeba v areálu v Horním Podluží na Děčínsku odhadují, že v provozu areál udrží jen do středy. Příští víkend už se zřejmě lyžovat nebude, řekl dnes ČTK jeden z tamních pracovníků.

Horská střediska v Libereckém kraji zažila rušný víkend

Liberec - Horská střediska v Libereckém kraji zažila rušný víkend. Díky slunečnému počasí vyrazily na sjezdovky tisíce lidí. Podmínky v Jizerských horách a západních Krkonoších jsou stále dobré, na svazích leží v průměru kolem půl metru technického sněhu.

V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí

Liberec - V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí. Podle provozovatelů pomohlo vysoké návštěvnosti sobotní slunečné počasí a také to, že do lyžařských středisek přijíždějí rodiny z Prahy, kde začaly jarní prázdniny. ČTK to řekl náčelník lanovky harrachovského areálu Milan Goč.

Vlekaři si víkend pochvalují, lyžařů bylo na sjezdovkách dost

Praha – Provozovatelé skiareálů jsou s návštěvností o víkendu většinou spokojeni. Lyžařů bylo na sjezdovkách dost zejména ve větších střediscích, většinou ale jezdili po technickém sněhu. Zájmu lidí pomáhají také jarní prázdniny. Na špatné sněhové podmínky a současné teplé počasí ale doplácejí běžkaři, stopy jsou často nesjízdné a nedají se upravovat.

Skiareály v Pardubickém kraji nabízejí dobré sněhové podmínky

Pardubice – Sněhové podmínky v zimních střediscích Pardubického kraje jsou před nadcházejícím víkendem dobré. Lyžuje se převážně na technickém sněhu. Návštěvnost skiareálů zvyšují jarní prázdniny, řekl ČTK jejich provozovatelé.

V Ústeckém kraji o víkendu lyžovalo několik tisíc lidí

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji o víkendu lyžovalo několik tisíc lidí, především na Klínech a Telnici. Přes teplé počasí sníh na sjezdovkách stále drží. Na Bouřňáku situaci dál komplikuje spor o nájem pozemků.

České sjezdovky hoblují teď Němci a Poláci, Čechů je málo

Špindlerův Mlýn - Cestou z Vrchlabí do největšího krkonošského střediska avizují zimní období jen Krakonošovy ledové vousy. Alespoň je připomínají převislé rampouchy, které se plazí po skalách podél silnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT