Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Xindlův deník

Zpěvák Xindl X komentuje aktuální dění u nás i ve světě.

Xindlův deník: Seberou nám hodinu života

Tak co kamarádi, už jste na to připravený? Na co? No na to, že nás tenhle tejden všechny oloupěj. Sebereou nám celou jednu hodinu. V neděli s úderem druhý hodiny raní budou najednou tři.

Xindlův deník

Nebývalá věc se letos stala na Slavících. Zabodovat se tam povedlo kontroverzní kapele Ortel, která je často obviňovaná z příklonu k rasismu a nacismu. A její zpěvák dokonce bodoval i mezi zpěváky. Něco takového se povedlo naposledy kapele Kryštof.

Xindlův deník: doba ledová

Tak nás prej čeká malá doba ledová.

Xindlův deník: Politický hazard

Ve sněmovně se stala kuriózní věc. Andrej Babiš tak dlouho obviňoval Mirka Kalouska z toho, že podporuje hazard, až to vyústilo v bizarní sázku mezi oběma pány o 10 miliónů.

Xindlův deník: Další migrační krize na obzoru!

Kamarádi, je to tady. Hrozí nám migrační krize!

Xindlův deník: Další Slavík se blíží, prosím vás – volte Karla

Kamarádi, je to tady! Začíná další hlasování do Slavíka. Ano, do té ceny, co si takřka každoročně odnáší Karel Gott. Vy teď asi čekáte, že vás začnu burcovat, ať společně přepíšeme historii a pro jednou zase necháme vyhrát někoho jinýho - jako třeba mě. No, nebudu vám lhát, původně jsem to tak zamýšlel… Ale pak jsem si udělal malý historický průzkum a došel jsem k šokujícímu objevu. Zjistil jsem totiž, že pokaždé, když Karel nevyhrál, způsobilo to ve světě nečekaně razantní reakci.

Xindlův deník: Filmaři ovládli svět!

Kamarádi, něco se děje! Radovan Krejčíř se pokusil uprchnout z vězení. Zrovna v době, kdy je v kinech film Gangster Ka inspirovaný jeho životem. Vědci ohlásili, že na Marsu je voda, čili je dost pravděpodobný, že tam býval i život. Zrovna v době, kdy jde do kin film Marťan. A Volkswagen čelí obrovskýmu skandálu s falšováním emisí – v době, kdy kinům vládne Tom Cruis a jeho Emission impossible.

Xindlův deník: A zase konec světa!

Tak nás zase čeká konec světa. Alespoň světa, jak ho známe.

Xindlův deník: Prezident Putin opět zaútočil

Den předtím, než si Rusové zahráli o hokejové zlato, rozhodl se je sám prezident Putin motivovat. Tím, že v Soči sehrál s dalšími politiky a podnikateli exhibiční zápas.

Xindlův deník: Konec internetu? To radši konec světa!

Tak kamarádi, je to tady. Soudnej den se blíží a už se ví i s vědeckou přesností, kdy přesně přijde. A bude to už za dvacet let! Ne, tentokrát to nejsou žádný předpovědi, ale vědecký výpočty. Protože za dvacet let prej bude konec internetu – což je pro většinu z nás v podstatě totéž jako konec světa.

Xindlův deník: Svátek matek, co makaj jak šouby

Tuhle neděli opět oslavíme svátek matek. Spousta floutků si na poslední chvíli vzpomene a rychle vyrazí někam do parku utrhnout nějakou kytku, aby ji přinesli svejm matinkám za to, co po ně všechno v životě udělaly.

Xindlův deník: Noty a kvóty

Slovenský hudebníci třou bídu s nouzí. Jak jinak si vysvětlit, že ministr kultury přišel s návrhem, že by měly být kvóty na hudbu. Od příštího roku by alespoň pětina rádiové produkce měla být slovenská. A od dalšího roku dokonce celá čtvrtina! A zajímavý je, že za slovenskou hudbu se nepovažujou písničky ve slovenštině, ale písničky, kde hraje alespoň jeden Slovák. Prej to zajistí větší přísun financí pro slovenský hudebníky.

Xindlův deník: Lidé, spěte!

Skoro každej tejden si povídáme o převratnejch věděckejch objevech - a výjimku neuděláme ani tenhle týden. Protož tenhle objev je fakt revoluční. Máte ve vaší firmě dojem, že jsou vaši zaměstnanci nevýkonný a zapomínaj, co jste jim zadal? A máte doma nedostatek sexu? A věřil byste tomu, že oba problémy lze vyřešit pouhým šlofíkem? Ne? Tak tomu věřte!

Xindlův deník: Nula stupňů: Den poté

Na Českou republiku zaútočila živelná pohroma. Doprava na území celé republiky totálně zkolabovala poté, co nás zasáhla vlna strašlivých mrazů. Teda abychom byli přesní - bylo na nule.

Xindlův deník: Paštika ze Slavíka podle Ládi Hrušky

Před týdnem se opět udělovali Zlatí slavíci. Respektive teď se to jmenuje Český slavík, protože na zlato už tu nemáme prachy.

Xindlův deník: Prezidentova vejce

Tenhle tejden si celá republika připomínala 25. výročí pádu železný opony a slavila sedmnáctej listopad. Kromě slavení se ale taky protestovalo proti našemu současnýmu prezidentovi a jeho proruský politice.

Xindlův deník: Aplikace pro lepší život

V Čechách začíná frčet novej způsob seznamování. Jo jo, už i k nám přišla nová aplikace Tinder. Pomocí mobilu zjistíte, jaká příhodná partie se vyskytuje ve vašem okolí. Zajímavý je, že ta aplikace se rovnou napojí na váš facebook a zjistí, jaký máte společný zájmy, společný přátele, stejný oblíbený knížky a filmy.

Xindlův deník: Bio Eko Sado Maso

Tenhle tejden jsem narazil na výbornej experiment, co vyzkoušeli blogeři mezi gastroexperty. Dali jim dva totožný vzorky jídla z mekáče, ale o jednom z nich jim nabulíkovali, že je to nová organická bio verze. No a experti se předháněli v tom, kdo o tý bio verzi řekne víc superlativ. Prej, jak to maso hned chutná úplně jinak.

Xindlův deník: Zavřete všechny herce!

Tenhle tejden jsem zaregistroval zajímavou kauzu: Herci Jan Potměšil a Petr Čtvrtníček byli odsouzený na osm měsíců podmínečně za to, že se v rámci natáčení skeče na pomoc konto bariéry převlíkli za policisty.

Xindlův deník: Čůrání ve sprše a vaření v kondomu

Světem se šíří novej trend. Anglický studenti v rámci svýho výzkumu došli k revolučnímu řešení, co by mělo státu ušetřit spotřebu vody. Prej bychom všichni měli ráno čůrat ve sprše a ušetřit tím jedno spláchnutí denně. A když se to nasčítá, celostátně ušetříme denně několik plnejch bazénů.

Xindlův deník: Pivo a krumpáč

Taky se vám občas stane, že dostanete večer nepřekonatelnou chuť na pivo? Ale než abyste poslouchali, kam že to zase takhle večer jdete, radši tu chuť zaženete?

Xindlův deník: Svátek vegetariánů - to je maso!

Tenhle tejden všichni odpůrci masa slavili mezinárodní den vegetariánů. Teda slavili – popravdě řečeno, moc si neumím představit, jak vegetariáni ten den slaví. Sejdou se všichni na statku na dvorku a porazej mrkev? No to asi ne. Ale mohli by porazit třeba jabloň a udělat z jablek štrůdly, jablečnej jogurt, jablečnej puding, pyré… A možná i calvados.

Xindlův deník: Zmatené měsíce a největší Češi

Tak jsem právě zjistil, že v Německu už vypukl octoberfest. Což mě trochu mate, protože jak všichni víme, october je říjen, a teď ať koukám do kalendáře, jak chci, vidím, že je září. Tak proč se proboha v září slaví říjnovej festival?

Xindlův deník: Svatby v housce a rok kocovin

Tenhle tejden jsem se dočetl, že na světě je novej trend – svatební hostiny ve fastfoodovejch řetězcích. Můžete si objednat výhodný svatební menu, svatební dort poskládanej z jablečnech koláčů, oblíknou vás do svatebního roucha a milenci si pak navlíknou na prst prstýnky s logem restaurace.

Xindlův deník: O mobilech a debilech

V pátek 12.9. to bylo přesně 23 let od momentu, kdy se v Čechách uskutečnil první hovor mobilním telefonem. Pravda, tehdy ten mobil vypadal jako cihla a stál jako ojetý auto, ale byl to mobil a úplně změnil naše životy. No řekněte upřímně, vzpomenete si ještě, jak váš život vypadal, když jste neměli mobil?

Xindlův deník: Tanky a kola

Po Ukrajině už vesele pobíhá tisíc ruskejch vojáků. Ale prej se nemusíme bát. Prej tam jsou prostě na dovolený a ve svým volným čase můžou dělat, co chtějí. Zajímalo by mě, jak to v těch jejich cestovkách chodí:

Xindlův deník: Bosá turistika

Čechy pomalu ale jistě začíná ovládat novej trend. Bosá turistika. Ptáte se, co to je? Inu, to je to samý jako normální turistika jen s tím rozdílem, že chodíte bosky. A co že je na tý bosý turistice tak super, že byste jí měli dát přednost před turistikou obutou?

Xindlův deník: Vzpoura mobilů

Nedávný průzkumy dokázaly, že čím dál víc lidí už má plný zuby chytrejch telefonů a vrací se ke starejm přístrojům. Už žádný šoupání prstem po displeji. Hezky poctivý tlačítka a monitory, na kterejch se vám zobrazí jenom text, a to ještě blbě.

Xindlův deník: Miliónový šílenosti

Tenhle tejden jsem narazil na článek o chlapíkovi, co provozuje půjčovnu lyží na Sahaře. Provozuje ji už třicet let a za posledních sedm let neměl jedinýho zákazníka.

Xindlův deník: Práce až do domu

Nejnovější výzkumy ve světě tenhle tejden ukázaly, že dvě třetiny lidí si nosej práci domů. Pryč jsou ty časy, kdy se lidi snažili mezi život pracovní a život osobní stavět tlustou stěnu. Trendy ve světě se změnily a jestli my v Čechách chceme jít s dobou, musíme pracovat i doma.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT