Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zimní zpravodajství

Zimní zpravodajství

Denně davy! Sjezdovky mají výbornou sezonu

Benešovsko - Majitelé sjezdovek se radují. Díky znatelnějšímu sněžení hlásí vysokou návštěvnost. Jediná sjezdovka na Benešovsku, která je vytvořená na Krasovské hůře u Kondrace, neměla minulé sezony velký úspěch. Bylo tomu především proto, že malý zimní areál, který provozují kondračtí dobrovolní hasiči, je odkázaný na přírodní sníh.

V Milovicích se můžete nově 
svézt na nekonečné sjezdovce

Milovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ještě v září se to zdálo jako naprostá utopie, nyní je lyžařský trenažér v Milovicích na Nymbursku, jediný v České republice, skutečností. Zájemci se mohou objednávat na tréninkové hodiny u Ondřeje Vokatého, bývalého vicemistra v akrobatickém lyžování, a jeho přítelkyně Lady Pourové.

Středočeští lyžaři můžou vyrazit na tři svahy

Střední Čechy - Další sněžení potěšilo příznivce lyžování. Provozovatelé lyžařských areálů ve Středočeském kraji využili počasí a těsně před Silvestrem otevřeli svahy. Tento týden se lyžuje na třech sjezdovkách v kraji. V provozu jsou vleky Šibeniční vrch 
u Prahy, Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy.

Lyžařský svah stál už devět milionů korun, letos se ani nejezdilo

Příbram - Osud lyžařského areálu Padák v Příbrami? Nejistý. Počasí provozovatelům tuto sezonu nepřálo, nelyžovalo se ani den. Teplé počasí absolutně znemožnilo zasněžování. Co je ale jisté, je to, že svah bude v nejbližší době patřit městu.

Návštěvnost hor v Libereckém kraji nepříznivě ovlivnilo jarní počasí

Liberecký kraj - Teplé počasí připomínající jaro o víkendu nepříznivě ovlivnilo návštěvnost v horských střediscích Libereckého kraje. Podmínky k lyžování jsou sice nadále dobré, lidé ale raději vyrážejí na procházky, vyjížďky na kole nebo už pracují na zahrádkách.

Zimní údržba v kraji je zatím o polovinu levnější než loni

Středočeský kraj - Výdaje na zimní údržbu silnic ve Středočeském kraji jsou zatím skoro o polovinu nižší než v minulých letech. Průměrně stojí silničáře ve středních Čechách údržba silnic za jednu zimu asi 390 milionů korun, řekl Josef Raboch z Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

První den lyžařského areálu v Chuchli: na okruh i v kraťasech

Velká Chuchle /ROZHOVOR/ - „Dobře, že to tady otevřeli. Na horách je teď často míň sněhu než tady," řekl vitální senior Jan Pavlík z Lipenců a vyrazil na nově otevřený lyžařský okruh v Chuchli.

V Pardubickém kraji se lyžuje na horách i níže položených místech

Pardubice - Horská zimní střediska v Pardubickém kraji doplnila zásoby sněhu a nabízejí lyžařům téměř všechny sjezdové tratě. Lidé mohou zamířit do Červené Vody, Čenkovic nebo Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem na Orlickoústecku. Poprvé v letošní zimní sezoně se také rozjedou vleky na některých sjezdovkách v níže položených oblastech.

Sníh na Rakovnicku: silničáři nasadili veškerou techniku

Rakovnicko - S prvním letošním sněhem, který začal v pondělí nad ránem zasypávat Rakovnicko, začaly i první problémy. Situace se lišila v různých částech regionu. Více starostí nadělal sníh tradičně lidem na Křivoklátsku a Novostrašecku.

Provozovatelé lyžařských areálů se začínají radovat

Středočeský kraj - Mrazivé počasí potěšilo provozovatele lyžařských areálů ve středních Čechách. Spokojeni jsou s ním ti z Šibeničního vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy, Monínce u Sedlce-Prčice na Příbramsku a Chotouně u Prahy. Zavřené ještě byly příbramský Padák a středisko v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice.

Na Vysočině se mohou lyžaři o víkendu vydat na tři sjezdovky

Vysočina – Na Vysočině budou o víkendu otevřeny zřejmě jen tři lyžařské sjezdovky – Harusův kopec u Nového Města na Moravě, Šacberk u Jihlavy a Křemešník u Pelhřimova. 

Většina sjezdovek na Žďársku je už mimo provoz

Žďársko - Sjezdovky na Žďársku melou z posledního. Počasí s deštěm a teplotami nad nulou je kromě dvou už z provozu vyřadilo. I ty prozatím fungující však na tom podle provozovatelů jsou neslavně.

Sněhu na sjezdovkách v Jeseníkách ubylo, lidé však stále jezdí

Jeseníky - Přes špatné sněhové podmínky v Jeseníkách mají lidé o lyžování stále zájem. O víkendu se soustředili do několika středisek, kterým se podařilo sníh udržet. Nejvíce sněhu je tradičně v nejvýše položeném areálu v zemi na Ovčárně, zjistila dnes ČTK.

V pátek v pravé poledne začala lyžařská sezona na Žďársku

Žďársko - Vlekaři se nyní už dívají na sezonu optimističtěji. Díky mrazu mohli spustit sněhová děla u svých sjezdovek naplno, většina svahů však potřebuje ještě úpravy. S určitostí se tak bude tento víkend lyžovat na novoměstském Harusově kopci. Provoz tam začal v pátek 20. prosince ve 12 hodin.

V sobotu si zajezdíte už i v Kašperských Horách

Šumava - Začalo mrznout a lyžařské areály na Šumavě mohou opět zasněžovat. To přispělo k tomu, že přibyly další, které otevřely své brány na lidé tak mají větší výběr.

Je naděje, že se v okolí Kaplice začne v budoucnu víc solit

Českokrumlovsko - Zavládla zima a na silnicích v okolí Kaplice na Českokrumlovsku to už zase začíná pěkně klouzat. A Janu Šemrovi z Malont vrtá hlavou, proč - jak říká - je situace na silnicích Kaplicka daleko horší než u rakouských sousedů. „Spolu se zimou začaly problémy na našich okresních silnicích," říká Jan Šemro.

Sněhová děla chrlí tuny sněhu, lyžařské areály zahájí sezonu

Karlovarský kraj - Sněhová děla chrlí technický sníh na sjezdovky v lyžařském areálu na Bublavě. Vlekaři oznámili, že už zítra zahájí letošní lyžařskou sezónu. Na svazích leží aktuálně dvacet centimetrů sněhu a pomyslné brány skicentra se otevřou v pátek úderem deváté hodiny ranní.

Přání záchranářů: zima bez úrazů

Krušné hory - První zásahy u poraněných lyžařů má za sebou Horská služba v Krušných horách. Přestože je v provozu minimum sjezdovek, horští záchranáři mají na svém kontě po víkendu nejméně šest výjezdů. Jejich přáním však je, aby úrazů bylo co nejméně.

Slunce vylákalo na vrcholky hor stovky lidí

Krušné hory - Zatímco v níže položených areálech v Krušných horách na Karlovarsku netrpělivě čekají na první pořádný sníh, na Klínovci mohli lidé poprvé lyžovat na dvou sjezdovkách, Dámské a Pařezovce. V provozu byl i malý vlek Novako v Božím Daru.

Sjezdovky mají stále málo sněhu

Žďársko - Tento týden se ještě po většině sjezdovek v okrese Žďár nad Sázavou lyžaři prohánět nebudou. Zajezdí si zřejmě jen na novoměstském Harusově kopci. Vlekařům chybí to základní - pořádné mrazivé počasí. Nad lyžováním o zimních prázdninách tak poletují místo sněhových vloček otazníky.

Na Klínovci jsou upraveny dvě sjezdovky

Klínovec - Dvě sjezdovky, Dámská a Pařezovka, jsou upraveny ve Skiareálu Klínovec na Karlovarsku. Lyžovat na nich můžete v neděli od devíti do šestnácti hodin. Na tratích leží kolem půl metru technického sněhu. Jeho vrstva se zvýší, jakmile počasí umožní další zasněžování.    

Zalyžujete si jen někde, areály čekají na mráz

Šumava - Kvůli teplotám nad nulou zůstanou některé lyžařské areály na Klatovsku ještě zavřené. Vyznavači zimních sportů ale zoufat nemusejí, otevřeno je na Železnorudsku na Špičáku, v areálu Nad Nádražím, na Weissově louce a na Samotách. Někde už můžete využít i Bílé stopy.

Obleva komplikuje přípravy ski areálů na novou sezonu

Jihlavsko - Zatímco přesně před rokem se už na Jihlavsku, konkrétně na sjezdovce na Šacberku, lyžovalo, letos si musí milovníci zimních sportů na zahájení nové sezony ještě nějakou dobu počkat.

Obleva oddálí otevření sjezdovek na Vysočině nejméně o týden

Jihlava - Na Vysočině začne lyžařská sezona nejdříve za týden. Kvůli oblevě teď nemohou vlekaři vyrobit chybějící technický sníh. Provozovatelé zimních středisek ve čtvrtek řekli, že k zasněžení zbývajících částí svahů by někde potřebovali už jen pár mrazivých nocí.

Lyžaři budou mít pod Čerchovem větší pohodlí

Domažlicko - Větší komfort čeká v letošní zimní sezoně na příznivce lyžování z Domažlicka a okolí. Sportovní klub Sněhaři, který se na dobrovolnické bázi stará o zajištění kvalitních tratí pro běžecké i sjezdové lyžování, ve spolupráci se svými partnery (město Domažlice, Domažlické městské lesy a OaS Český les) připravil zásadní novinku.

Návštěvníci musí dodržovat zákaz vstupu na sjezdovky

Šumava - Horská služba (HS) Šumava přešla zároveň se zahájením provozu ve velkých lyžařských areálech do plné zimní pohotovosti na všech stanicích - Špičák, Prášily, Zadov, Kvilda, Kubova Huť, Nová Pec a Kramolín.

Na šumavské kopce už mohou vyjet první běžkaři

Šumava - Lyžařská sezona letošního roku opravdu začala. Kromě vleků na zadovské Kobyle a Kvildě, jsou totiž upravené první běžecké trasy. Běžkaři prý mají podmínky naprosto ideální.

Víkendový optimismus se rozplynul, plány vlekařů zhatil silný déšť

Sokolovsko - Silný déšť hatí plány vlekařů na Sokolovsku, kteří v horské Bublavě chtěli už za několik dní otevřít letošní lyžařskou sezónu. Sněhová děla, která už několik dní chrlila technický sníh na tamní sjezdovky, se musela zastavit. Vlekařům tak nezbývá než čekat na další mrazy.

Horská služba varuje: Na sjezdovky po 16. hodině vstup zakázán

Šumava - Plnou zimní pohotovost v těchto dnech vyhlásili horští záchranáři na Šumavě. Souvisí se sobotním zahájením provozu velkých lyžařských areálů na Špičáku, v Železné Rudě, na Zadově a Kvildě či v okolí Kramolína na Lipně.

Počasí vlekařům nepřeje. Snad bude lépe, doufají

Havlíčkobrodsko - O víkendu sice i na Vysočinu dorazila sněhová nadílka, ale následná obleva s sebou, minimálně na několik dní, vzala i naděje na brzké zahájení lyžařské sezony. Vlekaři na Havlíčkobrodsku proto prozatím musejí čekat na příhodnější počasí. Bez něj prostě lyžařská sezona jen tak nezačne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT