Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zmizení letadla společnosti EgyptAir

V audiozáznamu z havarovaného egyptského letounu je zmínka o ohni

Káhira - Na zvukovém záznamu z černé skříňky egyptského letadla havarovaného v květnu se krátce před zkázou objevuje zmínka o požáru na palubě. Uvedla to dnes podle agentury Reuters vyšetřovací komise. Už krátce po nehodě se ukázalo, že automatické senzory vyslaly z letadla před jeho zmizením informace o kouři na palubě. Příčina pádu airbusu však zatím stále není jasná.

Průzkumná loď vyzvedla z moře ostatky obětí havárie Egyptair

Káhira - Průzkumná loď vyzvedla ze dna Středozemního moře všechny dosud objevené ostatky obětí květnové havárie egyptského letadla společnosti Egyptair a nyní je veze do přístavu v Alexandrii. Uvedli to dnes egyptští vyšetřovatelé.

Lidé z letadla společnosti Egyptair se považují za mrtvé

Káhira - Egyptský premiér Šaríf Ismáíl oznámil, že všech 66 lidí, kteří byli na palubě letadla, které se v květu zřítilo do Středozemního moře, se považuje oficiálně za mrtvé.

Egypťané pošlou části černých skříněk na opravu do Francie

Káhira - Egyptští vyšetřovatelé oznámili, že pošlou příští týden paměťové jednotky z černých skříněk zříceného letadla společnosti EgyptAir do Francie, kde by měly být opraveny. Informovala o tom agentura Reuters. Letoun spadl v květnu cestou z Paříže do Káhiry a zahynulo všech 66 osob na palubě.

AKTUALIZOVÁNO

Našla se i druhá černá skříňka ze zříceného egyptského letadla

Káhira - Pátrací týmy našly ve Středozemním moři druhou černou skříňku letounu společnosti Egyptair, který se 19. května zřítil cestou z Paříže do Káhiry. Oznámil to dnes tým egyptských vyšetřovatelů. Ve čtvrtek byl oznámen nález první skříňky, která v kokpitu zaznamenávala hovory posádky. Nyní byla vyzvednuta skříňka, která zaznamenává technické parametry letu a stejně jako ta první byla poškozena. Nejdůležitější část se záznamem je ale v pořádku.

Experti: Černé skříňky přestanou již za pět dní vysílat signál

Káhira - Egyptští vyšetřovatele dnes oznámili, že se krátí čas, po který bude možné pátrat po černých skříňkách letounu společnosti EgyptAir, který se zřítil letos 19. května nad Středozemním mořem. Pátrání, které v oblasti pravděpodobného dopadu letounu provádějí lodě, bude nyní mnohem intenzivnější, uvedli experti. Zbývá totiž již jen pět dní, poté se baterie černých skříněk vybijí a ony přestanou vysílat signály, uvedla agentura AP.

Zóna pátrání po černých skříňkách z egyptského letounu se zúžila

Káhira - Oblast, ve které se pátrá po troskách letadla společnosti EgyptAir, byla zmenšena z okruhu pěti kilometrů na dva. Stalo se tak poté, co francouzská pátrací loď ve středu zachytila ve Středozemním moři signál černé skříňky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z vyšetřovací komise. Tento zdroj rovněž popřel zprávy francouzských médií, že letoun vyslal několik varování již během letů, které se uskutečnily 24 hodin před nehodou. Stejně se vyjádřil i šéf společnosti EgyptAir Safwát Musallám.

AKTUALIZOVÁNO

Pátrací týmy zachytily signál černé skříňky z egyptského airbusu

Káhira - Francouzská pátrací loď dnes zachytila ve Středozemním moři signál černé skříňky z letadla společnosti Egyptair. Uvedli to francouzští a egyptští vyšetřovatelé. Stroj s 66 lidmi na lince Paříž-Káhira se zřítil 19. května nad Středozemním mořem krátce poté, co opustil řecký vzdušný prostor. Příčina nehody, při které podle dostupných zpráv zahynuly všechny osoby na palubě, není známa.

Po černých skříňkách z egyptského airbusu pátrá speciální loď

Káhira - Speciální plavidlo francouzského námořnictva Laplace dorazilo do zóny, kde pokračuje pátrání po egyptském letadle, které se 19. května zřítilo do Středozemního moře se 66 lidmi na palubě. Loď Laplace odpoledne začala pátrat po skříňkách s údaji o letu, oznámil mluvčí francouzského námořnictva.

The Economist: Když Egypt vyšetřuje neštěstí, nečekejte výsledky

Káhira – Když se loni v říjnu na Sinaji zřítil ruský letoun společnosti Metrojet a zahynulo 224 lidí, k odpovědnosti se za pár hodin přihlásila egyptská odnož Islámského státu (IS). Ani ne o týden později Britové řekli, že mají podezření na bombu. Americké úřady souhlasily, poukazovaly na IS. Rusové za dva týdny poté ohlásili, že za pádem stroje byl teroristický útok. Případ uzavřen, zdálo by se. Ale Egypt všechny tyto teorie označil za předčasné, píše britský týdeník The Economist.

AKTUALIZOVÁNO

Ze zříceného airbusu se nepodařilo zachytit žádné nové signály

Káhira - Z egyptského letadla, které minulý týden s 66 lidmi na palubě spadlo do Středozemního moře, nebyl zachycen žádný nový signál. S odvoláním na zdroj blízký pátracím týmům to dnes oznámila agentura Reuters. Některé sdělovací prostředky ve čtvrtek tvrdily, že se podařilo zachytit radiové signály, které mohou pomoci najít skříňky se záznamy o letu. Odborníci na létání se ale k této zprávě vyjádřili už ve čtvrtek skepticky, protože radiové signály nelze ze zařízení potopeného pod hladinu zachytit.

Egypt dostal od řeckých úřadů záznam komunikace s posádkou zříceného letadla

Káhira - Tým pátrající po havarovaném letadle společnosti Egyptair dostal od řeckých úřadů radarové informace a záznam konverzace posádky s dispečery. Sdělil to dnes Ajman Mukaddam, šéf egyptského úřadu pro objasňování leteckých nehod. Stroj se 66 lidmi na palubě na lince Paříž-Káhira se zřítil minulý čtvrtek nad Středozemním mořem krátce po opuštění řeckého vzdušného prostoru. Příčina nehody zatím není známa.

AKTUALIZOVÁNO

Letadlo EgyptAir nemělo před odletem technické závady

Káhira - Letadlo společnosti EgyptAir nevykazovalo před středečním odletem z pařížského letiště Charlese de Gaulla žádné technické problémy. Vyplývá to podle egyptského listu Al-Ahrám z technického zápisu o letadle, který podepsal jeho pilot před odletem. Před zmizením z radarů a následným zřícením vyslalo letadlo 11 elektronických vzkazů, dodal list na své webové stránce v úterý večer.

AKTUALIZOVÁNO

Ostatky ze zříceného letadla prý ukazují na výbuch. Šéf vyšetřovatelů to popřel

Káhira - Šéf egyptských vyšetřovatelů popřel dnešní zprávu, že ohledání pozůstatků obětí čtvrteční havárie letadla společnosti Egyptair ukázalo na výbuch na palubě. To pod podmínkou zachování anonymity sdělil agentuře AP jeden z expertů, který prý pozůstatky v káhirské márnici osobně zkoumal.

AKTUALIZOVÁNO

Pátrání po černých skříňkách ze zříceného letadla pokračuje

Paříž/Káhira - Ve Středozemním moři dnes pokračovalo pátrání po trupu zříceného egyptského letadla a po takzvaných černých skříňkách se záznamy o letu. Egypt nasadil ponorku schopnou operovat až v hloubce 3000 metrů a odpoledne do prohledávané oblasti z Toulonu dorazila i hlídková loď francouzského námořnictva. Objevily se spekulace, že pilot stroje před pádem několik minut hovořil s řídící věží v Káhiře, egyptské úřady to ale popřely.

Černé skříňky havarovaného egyptského letadla hledá i ponorka

Káhira - Do pátrání po vraku a černých skříňkách zříceného egyptského letadla se dnes zapojila i ponorka, která může operovat v hloubce až 3000 metrů. Oznámil to egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí, podle nějž se zatím o příčinách čtvrteční havárie airbusu patřícího aerolinkám Egyptair stále nic podrobnějšího nedá říci. Na palubě letadla bylo v době jeho pádu do Středozemního moře 66 lidí, všichni zahynuli.

AKTUALIZOVÁNO

U Egypta se pátrá po černých skříňkách letadla, mluví se o kouři

Káhira, Atény, Paříž - Pátrací týmy dnes třetím dnem pokračují v pročesávání oblasti ve Středozemním moři, kde se ve čtvrtek zřítilo letadlo aerolinek Egyptair s 66 lidmi na palubě. Pro vyšetřování bude nyní klíčové najít černé skříňky s údaji o průběhu letu, které by mohly pomoci objasnit příčiny nehody. Další indicií je pro experty to, že letadlo krátce před pádem vyslalo hlášení o kouři na palubě, jak dnes potvrdil francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA).

Francie vyšetřuje lidi z letiště v Paříži kvůli egyptskému stroji

Paříž - Francouzské úřady intenzivně vyšetřují stovky pracovníků a dalších osob, které mohly mít na letišti Charlese de Gaullea v Paříži přístup k egyptskému letadlu, jež se ve čtvrtek zřítilo ve východním Středomoří. Zároveň procházejí hodiny záznamů z bezpečnostních kamer. Pád letadla společnosti Egyptair se stal na jeho cestě z Paříže do Káhiry.

Na palubě letounu Egyptair byl prý před pádem detekován kouř

Washington - Letové údaje ukazují, že na palubě letadla společnosti Egyptair byl krátce před jeho zřícením detekován kouř. Informovala o tom televize CNN, která k těmto údajům získala přístup prostřednictvím svého egyptského zdroje. Nejmenovaný představitel Spojených států nicméně podle agentury Reuters tuto informaci označil za nepotvrzenou zvěst.

AKTUALIZOVÁNO

Egyptská armáda našla trosky zříceného letadla i věci cestujících

Káhira, Atény - Egyptská armáda dnes našla trosky letadla společnosti Egyptair, které se ve čtvrtek zřítilo nad Středozemním mořem. Asi 290 kilometrů severně od přístavní Alexandrie objevila i osobní věci cestujících, uvedly egyptské úřady. Řecké ministerstvo obrany později doplnilo, že Egypťanům se podařilo najít zavazadla, sedačky z letounu i první pozůstatky pasažérů. Pátrání se podle šéfa Egyptair odehrává v okruhu více než 60 kilometrů, ale může se podle potřeby rozšířit. S pátráním pomáhá americký letoun P-3 Orion startující z námořní základny na Sicílii.

Záchranáři pokračují v pátrání po zříceném egyptském letadle

Káhira/Atény – Ve Středozemním moři jihovýchodně od řeckého ostrova Kréta dnes pokračuje pátrání po vraku letounu egyptských aerolinek Egyptair, který ve čtvrtek nad ránem během letu z Paříže do Káhiry zmizel z radarů a zřejmě se zřítil z výšky více než deseti kilometrů. Na palubě bylo 66 lidí. Pátrací týmy už ve čtvrtek objevily na hladině moře plovoucí předměty, nakonec se ale nepotvrdilo, že by šlo o pozůstatky havarovaného airbusu. O příčinách nehody se stále nic neví. Zástupci francouzské vlády zdůraznili, že ve hře je dál celá řada možností a že je třeba je posuzovat „s nejvyšší opatrností".

Pentagon: Satelity žádný výbuch v letadle EgyptAir nezaznamenaly

Washington – Americké ministerstvo obrany prozatím nemá žádné informace, které by poukazovaly na výbuch na palubě egyptského letadla, které se podle všeho zřítilo ve čtvrtek do Středozemního moře. V noci na dnešek o tom informovala agentura DPA. O příčině zmizení letounu s 66 lidmi na palubě se spekuluje, několik expertů včetně šéfa ruské tajné služby nevylučují teroristický útok.

Smrt v moři. Byl to atentát?

Paříž /INFOGRAFIKA/- Letoun společnosti EgyptAir z Paříže do Káhiry se zřítil včera nedaleko pobřeží Egypta. Zřejmě šlo o teroristický útok.

Zeman po pádu letadla kondoloval do Francie a Egypta

Praha, Paříž, Káhira - Český prezident Miloš Zeman po dnešní havárii letadla společnosti EgyptAir zaslal kondolenční telegram francouzskému a egyptskému prezidentovi. V letadle, které se během letu z Paříže do Káhiry podle všeho zřítilo do Středozemního moře, cestovalo 66 lidí, z toho 30 Egypťanů a 15 Francouzů.

AKTUALIZOVÁNO

Egyptský prezident vyzval k většímu úsilí v pátrání po letadle

Atény /FOTOGALERIE/- Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí vyzval všechny záchranné složky státu, armádu, námořnictvo a ministerstvo civilního letectví, aby podnikly všechny potřebné kroky k nalezení trosek letadla, které se při dnešním letu z Paříže do Káhiry pravděpodobně zřítilo do Středozemního moře. Informovala o tom agentura Reuters.

Francouzský expert: V egyptském letadle patrně došlo k výbuchu

Paříž – Na palubě egyptského letadla, které dnes zmizelo ve Středomoří, patrně došlo k výbuchu, soudí francouzský letecký expert Jean-Paul Troadec, který se vyjádřil pro francouzskou rozhlasovou stanici Europe 1. Vyplývá to podle něho z toho, že posádka podle všeho neměla čas reagovat na krizovou situaci.

Valls: Nelze vyloučit žádnou příčinu zmizení egyptského letadla

Paříž – Není možné vyloučit jakoukoli příčinu zmizení egyptského letadla, uvedl dnes francouzský premiér Manuel Valls. V Paříži se kvůli zmizení letadla s 15 Francouzi na palubě dopoledne mimořádně sejdou ministři, napsala agentura Reuters. Prezident François Hollande už po zmizení stroje společnosti EgyptAir se 66 lidmi na palubě mluvil se svým egyptským protějškem Abdal Fattáhem Sísím.

AKTUALIZOVÁNO

Před zřícením se mělo egyptské letadlo stáčet do vývrtky, tvrdí řecký ministr

Atény/Káhira - Egyptské letadlo se podle řeckého ministra obrany Panose Kammenose při strmém pádu ostře stáčelo do vývrtky, než nakonec zmizelo z radarů a zřítilo se z výšky několika kilometrů. Ministr to dnes v souvislosti s havárií dopravního letadla společnosti Egyptair oznámil médiím na tiskové konferenci s odkazem na záznam satelitních údajů z řízení letového provozu. Pátrací oddíly zatím trosky letadla nenašly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT