„Mohu to potvrdit. Bára mi před Wimbledonem zavolala a informovala mě, že naše spolupráce skončila. Vysvětlení pro veřejnost nechám na ní,“ reagoval na dotaz novinářů Kartus z dovolené v Chorvatsku.

„Volný čas jsem alespoň využil k třítýdenní dovolené s rodinou, protože tři roky jsem tak dlouhou dovolenou neměl,“ doplnil.

Jiří Lehečka vzdal kvůli zranění zápas s Daniilem Medveděvem
Lehečka musel vzdát osmifinále Wimbledonu s Medveděvem. Nedohrál kvůli zranění

O rozchodu Krejčíkové s Kartusem se spekulovalo od prvního kola Wimbledonu. Dlouholetý kouč chyběl v úvodním duelu s domácí Britkou Heather Watsonovou v lóži Krejčíkové. Tenistka nechtěla později jeho absenci příliš komentovat. „Není tady. Mám tady zbytek týmu. Kondičního a fyzia. Pojali jsme to takto. Asi o tom zatím nechci mluvit. Třeba po turnaji,“ řekla Krejčíková s tím, že se před Wimbledonem soustředila hlavně na kondiční přípravu.

Krejčíkové pomohl ke grandslamu

Sedminásobná grandslamová šampionka ze čtyřhry později z turnaje odstoupila kvůli zranění levého kotníku, které si přivodila po špatném došlapu v duelu s Watsonovou. Ve 2. kole vzdala Rusce Mirre Andrejevové za stavu 3:6, 0:4 a nenastoupila ani do deblu s tradiční parťačkou Kateřinou Siniakovou, s níž měla ve Wimbledonu obhajovat titul.

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Kartus, který pomohl Krejčíkové k předloňskému triumfu na Roland Garros a všem šesti titulům ve dvouhře na okruhu WTA, plánuje v trenérské kariéře pokračovat. „V tuto chvíli jsem volný trenér a začínám se rozhlížet po nových nabídkách, protože chci určitě u tenisu zůstat,“ dodal.