Po úspěšném vstupu do turnaje proti Číňance Wang Si-jü čekala na Karolínu Plíškovou mnohem těžší soupeřka, sedmačtyřicátá hráčka světového žebříčku Julia Putincevová. Tyto dvě soupeřky se na okruhu potkaly již pošesté, ve všech předchozích případech brala vítězství rodačka z Loun.

Česká tenistka Karolína Plíšková
Vedra zdržují program v Melbourne. Druhé kolo si však stihly zajistit dvě Češky

A i v Melbourne Parku vykročila Plíšková správným směrem. První set zvládla proti Kazašce naprosto suverénně, už po pár minutách hry si došla pro první brejk a dvěma čistými hrami v řadě získala hladké vedení 3:0. Skvěle hrající Češka nepustila Putincevovou vůbec do hry a na kurtu naprosto dominovala.

Plíšková komplikace nepřipustila

Soupeřka Plíškové se viditelně trápila, svou bezmoc poté doprovázela mimo jiné třískáním rakety a hlasitým vztekáním. Nic nepomohlo. Česká tenistka potvrdila svou herní pohodu i v dalším průběhu setu, který nakonec uzavřela po necelých dvaceti minutách bez ztráty jediného gemu.

Velice podobně probíhal také úvod druhé sady. Plíšková navázala na zodpovědný výkon ze začátku utkání a vedením 2:0 získala už osmou hru v řadě. Jenže pak přeci jen přišlo nemalé zaváhání. Ztráta servisu, několik nevynucených chyb a Kazaška se rázem dostala do zápasu. 

Petra Kvitová
Smutná kletba pokračuje. Kvitová nestačila na Kalininovou a v Melbourne končí

České tenistce přestalo fungovat do té doby suverénní podání, čehož také okamžitě využila Putincevová, která se po druhém zisku brejku dostala do nečekaného vedení 4:3. Plíšková se ale včas dokázala vzchopit, utkání otočila a za stavu 5:4 měla na raketě dokonce dva mečboly. 

Ty ještě využít nedokázala, nicméně při další příležitosti na podání Putincevové už nezaváhala a po necelých 80 minutách se mohla radovat z vítězství 6:0, 7:5. Na Plíškovou nyní čeká třetí kolo, v němž se utká s Ruskou Varvarou Gračovovou, 97. hráčkou žebříčku WTA.

„Myslím si, že jsem dnes začala velice dobře. Ve druhém setu tam byly určité komplikace, navíc hodně foukal vítr, což výrazně ztížilo podmínky na kurtu, takže jsem ráda, že jsem to dokázala ukončit ve dvou setech,“ prozradila Plíšková na pozápasové konferenci.

S Fruhvirtovou slaví i duo K+S

Velice zdařilé vystoupení má za sebou také sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová, které se při své premiéře na Australian Open povedlo postoupit už do třetího kola. Po úvodním skalpu Jaimee Fourlisové si česká tenistka poradila i s další domácí zástupkyní Kimberly Birrellovou. 

Starší ze sesterského dua Fruhvirtových se vydařil zejména vstup do utkání. Australanka hned při svém prvním servisu darovala soupeřce brejk, se kterým česká tenistka naložila na výbornou. Vytvořila si dostatečný náskok a přestože za stavu 4:2 přišla o podání, dotáhla první set až do vítězného konce. 

Hned z kraje druhé sady viděli diváci další loupež Fruhvirtové, která obrala Birrellovou o servis a opět utekla do trháku. Tentokrát se Češka mohla opřít o dobré podání, což domácí tenistce výrazně komplikovalo veškeré plány na obrat v utkání. Definitivní zlom pak nastal za stavu 4:2, kdy se Fruhvirtové podařilo získat druhý brejk a bylo rozhodnuto.

Česká tenistka zvládla vzápětí doservírovat utkání bez větších komplikací a po vítězství 6:3, 6:2 se mohla těšit z dalšího kariérního maxima. Ve třetím kole může teoreticky narazit na krajanku Markétu Vondroušovou, která se o postup utká se světovou dvojkou Ons Džábirovou. 

Tuzemský tenis zapsal úspěšné mise také ve čtyřhře, nasazené jedničky turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zahájily svou cestu za obhajobou vydřeným vítězstvím nad norsko-americkým párem Eikeriová, Harrisonová po setech 6:2, 3:6, 6:2. Postup slaví i Marie Bouzková, jež v Melbourne tvoří pár s Kolumbijkou Camilou Osoriovou.