„Byly to naprosto úžasné dva týdny. Jsme šťastné, hrálo se ve skvělé atmosféře,“ usmívala se po finále Siniaková. „Je nám ctí hrát v takovém prostředí, je to pro nás pocta. Bylo to zkrátka úžasné,“ jásala Krejčíková.

České tenistky si zajistily účast ve finále po jednoznačném vítězství nad ukrajinsko-rumunským párem Kosťuková, Ruseová, jejich soupeřky z Dálného východu naopak překvapily druhý nasazený pár Američanek Gauffová, Pegulaová.

Pro duo K+S šlo zároveň o příležitost poprvé v kariéře obhájit grandslamový titul.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si zahrají v Melbourne další finále.
Jediný krok od obhajoby. Krejčíková a Siniaková jsou ve finále Australian Open

Češky zaznamenaly výborný vstup do utkání, hned v úvodu sebraly Japonce Šibaharaové servis a získaly první důležitý brejk. Vzápětí vše potvrdily při vlastním podání a vedly už o dva gemy. Náskok turnajových jedniček režírovala zejména skvěle hrající Kateřina Siniaková, která v průběhu celé první sady získávala na českou stranu klíčové body.

Duo K+S se dostalo do vedení 5:3, desátý nasazený pár z Japonska však ještě dokázal průběh úvodního dějství malinko zdramatizovat. V následující hře už ovšem české deblistky nezaváhaly a při vlastním podání dovedly sadu do vítězného konce.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.Zdroj: Profimedia

Druhý set v Melbourne Parku nabídl velice podobný průběh. Favoritky turnaje dokázaly velice rychle získat na svou stranu brejk, který následně potvrdily suverénním vystoupením na servisu. Menší zaváhání však přišlo ve čtvrté hře, kdy český pár poprvé v utkání ztratil své podání a pustil Japonky dokonce do vedení.

Sedmý společný grandslamový titul

Krejčíková se Siniakovou však dokázaly z této nepohodlné situace okamžitě vybruslit. Finálovou bitvu vrátily zpět do správných kolejí, když si pohlídaly hru na servisu a v sedmé hře zaútočily na další brejk, který následně potvrdila druhá zmiňovaná Češka při vlastním podání.

Jiří Lehečka se raduje z životního postupu do čtvrtfinále grandslamu.
Český účet v Melbourne: Mládí ukázalo budoucnost, Plíšková zase našla sama sebe

Rozjeté favoritky turnaje byly jediný krok od vítězství, v cestě stál už jenom servis Šibaharaové. Ten se českým tenistkám nakonec podařil prolomit a bylo definitivně rozhodnuto. Nasazené jedničky potvrdily svou dominanci na grandslamech a po finálovém vítězství 6:4, 6:3 se mohly radovat ze sedmého společného triumfu na turnajích velké čtyřky.

Pro české tenistky šlo o již třetí účast v melbournském finále za sebou, nyní na stejném místě slaví první grandslamovou obhajobu v kariéře. Kromě triumfu v Austrálii vyhrály Krejčíková se Siniakovou v loňské sezoně také Wimbledon a US Open. Neuspěly pouze v Paříži, kde se musely z turnaje odhlásit kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové.