Lehečka vstupoval do Australian Open po premiérovém zisku titulu na okruhu ATP v generálce v Adelaide jako černý kůň. První zápas nasazená dvaatřicítka ještě zvládla, pak ale překvapivě vypadla.

V utkání s devatenáctiletým Michelsenem, který byl ještě před rokem až v šesté stovce světového žebříčku, nepomohlo české jedničce ani deset es a 40 vítězných míčů. Lehečka doplatil na 53 nevynucených chyb. V Melbourne tak neobhájí body za loňské čtvrtfinále a vypadne z první třicítky světového žebříčku.

Kdo je Američan Alex Michelsen?

| Video: Youtube

„Odehrál skvělý zápas. Myslím si, že se jednalo o jeho životní zápas,“ konstatoval Lehečka po utkání, které bylo třikrát přerušeno kvůli dešti. „Ukazuje to, jak je tenis vyrovnaný. Každý může porazit každého,“ doplnil pro web Tenisovýsvět.cz.

Zatímco mladý Američan postoupil do 3. kola grandslamu poprvé a vyzve v něm turnajovou šestku Němce Alexandera Zvereva, favorit Lehečka balí kufry. Na australské šňůře prohrál poprvé po šesti zápasech.

„Odjíždím zklamaný z prohry, ale celkově se vztyčenou hlavou. Podruhé se mi osvědčilo, že se mi u protinožců hraje dobře. V Adelaide to byl super týden, získal jsem dobré body a mohl jsem si odškrtnout první titul. A ani bodově jsem tolik neztratil. Kdyby mi tohle někdo řekl před odletem, bral bych to všemi deseti,“ svěřil se.

Životní jízda Macháče

Vypadla i Kateřina Siniaková, která v boji o premiérový postup do 3. kola v Melbourne podlehla Švýcarce Viktoriji Golubicové 3:6, 6:2, 4:6. Poprvé do třetího kola grandslamu naopak postoupila Linda Nosková, která porazila Američanku McCartney Kesslerovou 6:3, 1:6, 6:4.V něm vyzve světovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska.

V pátek zabojují o postup už do osmifinále Tomáš Macháč a Barbora Krejčíková. Macháč, který se dostal do 3. kola grandslamu poprvé v kariéře, se utká s patnáctým nasazeným Karenem Chačanovem z Ruska od 1:00 SEČ v Kia Areně.

Dvojnásobná vítězka Roland Garros z roku 2021 a turnajová devítka Krejčíková nastoupí proti domácí Australance Storm Hunterové jako poslední v největší Aréně Roda Lavera. Do osmifinále Australian Open se může probojovat už potřetí za sebou, předloni se dostala i do čtvrtfinále.