Obě tenistky se doposud na kurtu potkaly pouze jednou, v minulé sezoně vyhrála Swiataková na turnaji ve Varšavě celkem jednoznačně 6:1 a 6:4. Devatenáctiletá Češka ale tentokrát už od úvodních míčků dávala jasně najevo, že se při své premiéře v hlavní soutěži na Australian Open šance na postup do osmifinále jen tak nevzdá.

Už ve třetí hře úvodní sady měla dva brejkboly, favoritka se však nakonec z problémů dostala a o několik minut později, v maratonském šestém gemu, poprvé Noskové vzala servis. Set pak už dopodávala do vítězného konce.

V druhém dějství si opět obě hráčky dlouho držely vlastní podání, rozhodující tentokrát byla osmá hra, kdy Nosková nepovolila Polce při jejím servisu uhrát ani jediný míček a čistou hrou zvýšila na 5:3. Bez potíží pak sadu ukončila a vynutila si pokračování zápasu.

Česká tenistka Petra Kvitová.
Tenistka Kvitová obětí podvodu. Dejte si pozor, varuje veřejnost

V něm udeřila hned téměř zkraje, když prolomila Swiatekové servis už ve třetím gemu. Jenže radost netrvala dlouho. Hned vzápětí oplatila Polka české tenistce stejnou mincí a následně průběh otočila. 

Jenže Noskovou nezdar nepoložil. Podařilo se jí uspět na servisu světové jedničky znovu, dostala se na 4:3, což následně dokázala potvrdit. Swiateková pak sice čistou hrou zkorigovala a pak při podání Noskové vedla 30:0, ale koncovka třetího setu patřila už mladší z obou soupeřek. Český tenis se tak může těšit z další osmifinálové účasti na letošním Australian Open.

V osmifinále totiž jsou i Barbora Krejčíková s Němkou Laurou Siegemundovou a Kateřina Siniaková s domácí Storm Hunterovou. Mezi muži se v deblu dařilo Adamu Pavláskovi i Tomáši Macháčovi, kteří prošli dál společně se svými parťáky Arielem Beharem z Uruguaye a Číňanem Čang Č´-čenem.