"Jsem neobyčejně šťastná, že jsem vyhrála. Těžko hledám slova," řekla Krejčíková na kurtu Roda Lavera. "Cítila jsem se výborně. Už jsem tady hrála a poprvé to je vždycky těší. Vika byla favoritkou, snažila jsem se hrát nejlepší tenis, což se mi povedlo. A jsem ve čtvrtfinále."

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková (vlevo) vyřadila Markétu Vondroušovou.
Těžká bitva. Tenistka Vondroušová v Melbourne padla s ranařkou Sabalenkovou

Krejčíková zvládla duel s dvojnásobnou vítězkou Australian Open Azarenkovou bravurně. Nasázela 23 vítězných míčů a udělala jen dvanáct chyb. Působila klidně a hrála chytře i agresivně. Od stavu 3:2 v prvním setu získala pět her v řadě. Běloruska si nechala po prvním gamu druhého setu opakovaně ošetřovat krk, srovnala z 0:2 na 2:2. ale zbytek zápas znovu patřil české tenistce.

V pondělí čeká Krejčíkovou v páru s Kateřinou Siniakovou utkání o postup do čtvrtfinále čtyřhry. "To je zápas, na který se teď soustředím a chci ho zahrát dobře," pronesla Krejčíková.

Snad si to fanoušci užijí, věří Krejčíková

Ve dvouhře se v úterý střetne s Keysovou, která vyřadila v osmifinále Španělku Paulu Badosaovou, přemožitelku Krejčíkové z finále v Sydney. Krejčíková se s finalistkou US Open 2017 Keysovou dosud na okruhu nestřetla. "Věřím, že zase budeme hrát na velkém kurtu a doufám, že to bude zábava pro fanoušky. Těším se na to, proto tady jsem," řekla šestadvacetiletá Krejčíková.

Ruský tenista a světová šestka Andrej Rubljov prozradil, že přicestoval do Austrálie nakažený.
Hvězda šokovala. Do Austrálie mě pustili s covidem, tvrdí ruský tenista

Ve čtvrtfinále dvouhry na grandslamu si Krejčíková poprvé zahrála loni cestou za titulem na antukovém Roland Garros a mezi osmičkou skončila v New Yorku na US Open.

Grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne
(tvrdý povrch, dotace 75 milionů australských dolarů):

Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Krejčíková (4-ČR) - Azarenková (24-Běl.) 6:2, 6:2