V loňském roce Barbora Krejčíková po vypadnutí v prvním kole French Open ronila slzy, po letošní prohře 2:6, 4:6 ve stejné fázi turnaje byla o dost smířlivější.

Vítězka francouzského grandslamu z roku 2021 napáchala v prvním kole proti Ukrajince Curenkové 32 nevynucených chyb, k tomu sedmadvacetiletá hráčka přiznala, že jí příliš nesvědčil pomalejší povrch na antuce.

Srbský tenista Novak Djokovič
Kontroverzní Djokovič. Srbský tenista napsal na kameru vzkaz, pobouřil Kosovo

„Bohužel to nevyšlo. Co k tomu říct jiného,“ uvedla Krejčíková, která před dvěma lety turnaj ovládla ve dvouhře i čtyřhře. „Loni jsem na antuce kvůli zranění skoro nehrála a letos jsem na ní nenašla pohodu. Neměla jsem se od čeho odrazit. Zápas byl víc o mně a mé hře než o soupeřce,“ řekla.

„Antuka hodně maže rozdíly mezi hráčkami, které to umí na betonu, a mezi těmi, co jsou typické antukářky, které běhají, liftují a vrátí vám každý míč. Když takhle někdo hraje na betonu, většinou ho během dvou úderů rozeberete. Jenže tady na antuce jsou výměny delší, z toho pak pramení víc chyb,“ bilancovala česká tenistka.

Krejčíková padla i ve čtyřhře

Po brzkém vypadnutí ve dvouhrách se Krejčíková upínala ke čtyřhře s Kateřinou Siniakovou. „Já hlavně doufám, že je Katka zdravá a ruka ji už nebolí. To je začátek celého úspěchu. Jak jsme spolu dlouho nehrály, první kola jsou těžká, ale věřím tomu, že si to sedne. A že i pro mě bude na kurtu více zábavy. Že chytím lepší jiskru a třeba si tu antuku ještě spravím,“ řekla před zápasem Krejčíková.

Barbora Krejčíková
Pařížské prokletí pokračuje. Brenda vzdorovala, postup však slaví pouze Nosková

Úspěšný český pár opanoval antukový grandslam v letech 2018 a 2021, letošní rok byl ale o něčem jiném. V 1. kole podlehl český pár norsko-japonské dvojicí Ulrikke Eikeriová, Eri Hozumiová 6:3, 2:6, 2:6 a po čtyřiadvaceti výhrách v řadě na grandslamovém turnaji padl.

Sedmadvacetiletý český pár tak nenavázal na titul z Australian Open, přispělo k tomu především 44 nevynucených chyb. Soupeřky jich měly devatenáct.