Sedmadvacetileté vítězky Turnaje mistryň z roku 2021 a loňské finalistky utrpěly v Cancúnu druhou porážku. Do semifinále mohou postoupit, jen pokud v dalším utkání německo-ruský pár Laura Siegemundová, Věra Zvonarevová prohraje s americkou dvojicí Jessica Pegulaová, Cori Gauffová ve třech setech. V takovém případě by rozhodoval počet vyhraných gamů.

„Budeme čekat,“ řekla Krejčíková v rozhovoru s Radiožurnálem Sport. „Je to těžké, že to nevyšlo, ale jede se dál.“

Krejčíková měla vztek

Krejčíková se po utkání dlouho držela, ale pak už to nevydržela a na plnou pusu řekla, co i o podmínkác v Mexiku myslí. Tenistky v Cancúnu trápí zoufale špatný kurt i silný vítr. „Nevím, jestli tady mám říkat to, co chci říct,“ začala rozvážně, načež spustila:

„Myslím, že tu jsou nedůstojné podmínky, aby se tu hrálo WTA Finals. Na stadionu bylo asi dvacet lidí, kteří se na nás dívali. I to je nedůstojné k nám hráčům. Je mi to líto. Hrály jsme tu sezonu dobře a takhle ji zakončit a s prominutím si to takhle zhnusit.“

Krejčíková si může dovolit srovnání s předchozími finálovými turnaji, už něco zažila. A Mexiko z toho vychází asi nejhůř. „Je to smutné, že to musím říct, ale byla jsem na pěti WTA Finals a tohle se povedlo asi úplně nejmíň. A nemyslím výsledkově. To, co se tady děje, nemá obdoby,“ zakončila svou kritiku.

O teoretickou šanci na postup do semifinále bude bojovat ještě Markéta Vondroušová. Wimbledonská vítězka si zachová naději na semifinále dvouhry jen v případě, že v závěrečném duelu skupiny Chetumal porazí Američanku Gauffovou ve dvou setech a Polka Iga Šwiateková zdolá stejným poměrem Tunisanku Uns Džábirovou.