Před nástupem hráček na kurt vykukoval kouč Krejčíkové Aleš Kartus z útrob stadionu a zjišťoval stav. Slyšel, jak zpola zaplněnými ochozy vibruje hlasitá muzika od dýdžejů sedících hned za kurtem. Krejčíkovou se Šwiatekovou pak vítala píseň Rock This Party (Everybody Dance Now) v podání francouzského hudebního producenta a DJ Boba Sinclara a rappera Big Aliho.

Muzika hrála během celé rozehrávky a Sinclar se poté ještě dlouho podepisoval fanouškům v hledišti. Po čtvrt hodině už udávaly rytmus tenisové údery z raket Krejčíkové se Šwiatekovou, které si v hodinu trvajícím tréninku vyzkoušely i gamy. Krejčíková párkrát dokázala rozebrat Polku a vysloužila si potlesk, ale častěji měla měla navrch razantněji hrající Šwiateková.

Barbora Krejčíková na Roland Garros
Probudí Paříž české dámy? Tenistky hledají formu, Krejčíková se vrací po pauze

Češka, která se do hry vrací po tříměsíční pauze zaviněné zraněním lokte pravé ruky, se občas „prala“ s podáním a po pár autech si nespokojeně bouchla rukou o nohu. Na konci tréninku si hráčky navzájem plácly u sítě, podaly si ruce i s realizačními týmy a chvilku si povídaly pod prázdnou židlí hlavního rozhodčího. Možná probíraly variantu, že pokud by naplnily role první a druhé nasazené, znovu by se zde mohly potkat za čtrnáct dnů ve finále.

Zapinkala si i s celebritami 

Krejčíková se na hlavním dvorci v prosluněné sobotě objevila dvakrát. Před tréninkem s Polkou si rámci tradičního dětského dne zapinkala stejně jako třeba Srb Novak Djokovič s celebritami. „Cítím se skvěle. Jsem ráda, že jste přišli a doufám, že si to užijete,“ říkala k divákům a moderátorovi přitakala, že centrkurt je skvělý. „To je, je jako můj obývák,“ usmívala se.

V Paříži se Krejčíková dostává do tempa od čtvrtku, kdy si zahrála na dvorci Suzanne Lenglenové s Marií Sakkariovou, s kterou loni svedla urputnou semifinálovou bitvu, v níž odvrátila mečbol. „Bylo to moc pěkné,“ komentovala Krejčíková trénink s Řekyní při páteční tiskové konferenci a pochvalovala si pokrok. „Každý den přidáváme víc a víc a cítím se na kurtu velmi dobře.“

Roger Federer s trofejí.
TOP 5 slavných pařížských triumfů: Federer v slzách i památné sesterské finále

Páteční přípravu absolvovala Krejčíková nejprve dopoledne se světovou čtyřiadvacítkou Jil Teichmannovou ze Švýcarka a odpoledne s krajankou Marií Bouzkovou.

V neděli jsou na pořadu úvodní zápasy prvního kola. Šestadvacetiletá Krejčíková začne cestu za obhajobou v pondělí, kdy bude její soupeřkou domácí Diane Parryová.