Krejčíková předčila Šwiatekovou už podruhé za sebou a vyrovnala bilanci vzájemných zápasů na 2:2. Naposledy proti ní uspěla vloni v říjnu ve finále turnaje v Ostravě. Tentokrát ukončila polské tenistce sérii osmi vítězství a uštědřila jí teprve třetí porážku v kalendářním roce.

Sedmadvacetiletá Krejčíková završila turnaj ziskem dalšího cenného skalpu. V Dubaji předtím porazila také světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska, trojku Jessicu Pegulaovou z USA a osmičku Darju Kasatkinovou z Ruska, vyřadila i krajanku Petru Kvitovou.

Nedala Polce šanci

Šwiateková nenavázala na týden starý triumf v Dauhá a nevyužila šanci stát se první tenistkou od roku 2007, která oba turnaje v jedné sezoně vyhrála. Tehdy to dokázala Belgičanka Justine Heninová.

Rodačka z Varšavy prohrála teprve třetí z 15 finálových zápasů - vedle dvou neúspěchů s Krejčíkovou podlehla ještě v roce 2019 v Luganu Slovince Poloně Hercogové. V rozhodujícím utkání turnaje WTA 1000 neuspěla vůbec poprvé po předchozích pěti triumfech.

Barbora Krejčíková
Krejčíková o zranění i nervech: Raketu jsem už dlouho nezničila. Za nic nemůže

Brněnská rodačka Krejčíková zahájila utkání zostra. Hned v první hře sebrala Šwiatekové servis a vzápětí získala náskok 3:1. Polka sice srovnala krok a Češce vzala podání i za stavu 3:4, v deváté hře ale přišla o servis potřetí a Krejčíková získala po 44 minutách sadu ve svůj prospěch. Šwiateková, která na cestě do finále prohrála jen devět her, přišla o set po šesti zápasech.

Sestřih nejlepších momentů finálového zápasu:

Zdroj: Youtube

V úvodu druhé sady odvrátila Krejčíková dva brejkboly a od stavu 1:2 už nedala světové jedničce šanci. Za povzbuzování z hlediště "Bára, Bára" získala zbývajících pět her a dotáhla duel k vítězství. Bývalá světová dvojka Krejčíková se stala deset let po triumfu Kvitové druhou českou vítězkou turnaje.

„Znamená to pro mě hodně. S každým dalším zápasem jsem se zlepšovala a dnes jsem ze sebe vydala to úplně nejlepší,“ prozradila rodačka z Ivančic. „Výsledek mě samozřejmě moc těší. Obdivuju Igu za to, co dokázala, mám k ní velký respekt a je pro mě velkou inspirací. Bylo to skvělé finále a s výsledkem jsem spokojená,“ dodala nadšená Krejčíková.

V hlavním městě Spojených arabských emirátů tak nechala zapomenout na předloňskou finálovou porážku se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. V aktualizovaném žebříčku WTA se posune 16. místo za Kvitovou (15.) a před Karolínu Plíškovou (17.)