Čerstvá dvojnásobná wimbledonská vítězka ve čtyřhře se měla utkat se 196. hráčkou světa už v úterý. Pořadatelé však odložili tento duel kvůli pozdnímu startu až na středeční poledne. Pro Strýcovou šlo o předposlední turnaj v rámci rozlučkového turné, které si naplánovala po mateřské přestávce. Kariéru plánuje definitivně ukončit po zářijovém US Open.

Loučící se plzeňská rodačka ale nezvládla vstup do turnaje na pražské Spartě podle představ a na svém posledním domácím mítínku v kariéře končí už v prvním kole. Strýcová nestačila na šťastnou poraženou kvalifikantku Ankitu Rainaovou z Indie, s níž se na kurtu přetahovala takřka dvě a půl hodiny. Nakonec však duel ztratila po setech 6:3, 3:6 a 4:6.

Úvodní dějství vyšlo mnohem lépe aktivně hrající české tenistce, naopak druhá sada se od získaného brejku ve čtvrtém gemu nesla zcela v režii Rainaové. Strýcové se v rozhodujícím setu podařilo dostat do vedení 3:1, o které však následně přišla a dobře podávající soupeřka zvládla klíčové okamžiky odloženého duelu na výbornou.

Strýcová se neubránila slzám 

Indická hráčka pak navíc dokázala v deváté hře obrat Strýcovou o další servis a vzápětí šla podávat na celkové vítězství v utkání. Česká tenistka si sice ještě vypracovala dva brejkboly, ale porážce už zabránit nedokázala. Rainaová posléze využila hned první nabídnutý mečbol a rozhodla tak o svém postupu do osmifinále. V něm se utká s další českou zástupkyní Lindou Noskovou.

Po utkání si Strýcová vysloužila potlesk zaplněných tribun stadionu ve Stromovce. Od pořadatelů dostala kytici a zhlédla vzpomínkové video s největšími úspěchy. Během ceremoniálu se neubránila ani slzám.

A zároveň zklamání z posledního vystoupení před domácími fanoušky. „Myslím si, že dnešní výkon nebyl ani ne dobrý, ale spíš strašný. Mockrát děkuju, že jste mi fandili,“ řekla po utkání emočně dojatá Strýcová. „Jsem zároveň hrozně vděčná lidem, kteří mi během kariéry pomáhali,“ dodala.