Sedmatřicetiletá Barbora Strýcová sehrála poslední soutěžní zápas na Australian Open v roce 2021. V květnu téhož roku ukončila kariéru a o čtyři měsíce později přivedla na svět syna Vincenta. Letos v únoru ohlásila krátkodobý návrat, který by měl vyvrcholit na letošním Wimbledonu.

Strýcová držela v úvodu proti 50. hráčce světa Cocciarettové krok. Od stavu 3:3 ale prohrála tři gamy za sebou a ztratila první set za 57 minut.

Barbora Strýcová
Strýcová se chystá na návrat: Jsem máma na rozlučce, bez syna neumím být

Ve druhé sadě Strýcová zabojovala, hned v úvodu smazala ztrátu 0:2 a vrátila se do zápasu i z nepříznivého stavu 2:5. Ve 12. hře odvrátila první mečbol a vynutila si tie-break. V něm sice česká tenistka smazala další dva mečboly, Cocciarettová ale po více než dvou hodinách už čtvrtou možnost na ukončení zápasu zužitkovala.

Dvaadvacetiletá Italka vyzve v dalším kole Španělku Paulu Badosaovou. Strýcová, která se i přes porážku po utkání usmívala, se v Madridu představí ještě ve čtyřhře po boku Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, s níž v roce 2019 triumfovala i ve Wimbledonu.

Muchová vyřadila někdejší dvojku

Postupuje naopak Karolína Muchová, jež vyřadila bývalou světovou dvojku Anett Kontaveitovou z Estonska dvakrát 6:2. Šestadvacetiletá Muchová porazila Kontaveitovou, která se vrací po zranění, i ve třetím vzájemném zápase. Rodačka z Olomouce prolomila hned pětkrát soupeřčin servis, sama přišla o podání jen v úvodu prvního setu.

Duel vyhrála za hodinu a 22 minut a vyzve v dalším kole Rumunku Irinu Beguovou.