Izraelské tenistky by měly pomalu zpozornět.

Nehrající kapitán českého daviscupového týmu Petr Pála má pro nadcházející barážové utkání v Ramat Hašronu k dispozici mimo jiné Ivetu Benešovou. A ta disponuje v současnosti nejlepší formou z nominovaných reprezentantek.

Na antukovém turnaji v portugalském Estorilu se v sobotu probojovala do finále, za celou dobu přitom ztratila jediný set.

V semifinále Benešová s přehledem vyškolila za hodinu a sedmnáct minut Estonku Maret Aniovou, když jí povolila pouhé tři gamy a zvítězila hladce 6:2, 6:1.

Benešová do zápasu nevstoupila nejlépe. V první hře ztratila hned svůj servis, svou chybu však rázem napravila. Rychlou hrou ovšem brejk potvrdila a ujala se vedení 4:2. Překvapivé semifinalistce Aniové poté už česká hráčka nedovolila přejít do útoku a došla si za osmačtyřicet minut pro prvního set.

Druhou sadu sice Benešová začala opět ztraceným servisem, ovšem poté prokázala pětadvacetiletá hráčka dostatek zkušeností a na kurtu dominovala. Ziskem šesti her v řadě si tak česká tenistka dokráčela i pro druhý set.

Pětadvacetiletá rodačka z Mostu se v šestém finále v kariéře bude snažit získat svůj druhý titul na okruhu WTA. Ten první Benešová vybojovala už před čtyřmi roky v Acapulcu, finálovou atmosféru pak naposledy okusila před dvěma lety na turnaji v Habartu.

Zakopalová dramatický duel prohrála

Soupeřkou Benešové bude ruská kráska Maria Kirilenková. Ta po téměř dvou a půl hodinách tuhého boje udolala Kláru Zakopalovou 2:6, 6:3, 7:5.

Nasazená šestka Zakopalová přitom dvaatřicátou hráčku světa v prvním setu zaskočila, když po dvaceti minutách hry vedla už 4:1. Kirilenková nedokázala v první sadě české hráčce konkurovat a úvodní set ztratila v poměru 2:6.

V druhém dějství však jednadvacetiletá rodačka z Moskvy zpřesnila hru a v sedmé hře dokázala české tenistce vzít podání. Brejk Kirilenková následně potvrdila a srovnala stav 1:1 na sety.

Vyrovnaný a dramatický souboj musela rozhodnout až závěrečná třetí sada. Bývalá dvacátá hráčka světa Kirilenková se ujala vedení v jedenácté hře a o druhé finalistce bylo rozhodnuto.

VÝSLEDKY:
Ženy, dvouhra semifinále: Benešová (ČR) – Aniová (Est.) 6:2, 6:1; Kirilenková (2-Rus.) – Zakopalová (6-ČR) 2:6, 6:3, 7:5.