Jejich cesta mezi nejlepší šestnácku však byla zcela odlišná. Devátý hráč světa Berdych ve 3. kole amerického podniku smetl domácího Steva Johnsona za hodinu a 12 minut 6:4, 6:2. Zatímco Rosol, kterému patří na žebříčku 30. místo, ve druhém setu proti Robinu Haasovi nevyužil šest mečbolů a nakonec vydřel postup až v tie-breaku třetí sady.

Berdych si Johnsona v úvodu zápasu spíše "oťukával", v druhém setu už ale na dvorci dominoval a svému soupeři nedal šanci. „Byl to dobrý zápas. Hrál jsem se Stevem poprvé, což není nikdy snadné. Ale hrál jsem slušně," citoval českou jedničku oficiální web ATP.

Rosol, který se po nezdaru v prvním kole Davis Cupu proti Austrálii snaží o restart, se potil s překvapivým přemožitelem Stana Wawrinky přes dvě hodiny. Z dvorce ovšem mohl jít už mnohem dřív, kdyby v druhém setu dokázal využít jeden ze šesti mečbolů. Sám naopak musel na konci třetí sady jeden odvrátit, aby následně ovládl zkrácenou hru 7:3.

Osmifinále turnaje Masters 1000 si Rosol zahraje podruhé v kariéře. V Kalifornii tak zatím prožívá nejvydařenější podnik sezony. Letos měl na kontě do tohoto týdne jediné vítězství.

To Berdych startuje v Indian Wells už pojedenácté, nejdále na tamních dvorcích došel v roce 2013, kdy okusil semifinále. S Rosolem má oficiální vzájemnou bilanci 1:0. Podle statistik ATP Tour si proti sobě zahráli jen na betonu v Rotterdamu 2012, kde Berdych zvítězil ve dvou setech.

INDIAN WELLS (USA)

Muži, dvouhra - 3. kolo: Berdych (9-ČR) - Johnson (USA) 6:4, 6:2, Rosol (27-ČR) - Haase (Niz.) 6:4, 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), Djokovič (1-Srb.) - Ramos (Šp.) 7:5, 6:3, Tomic (32-Austr.) - Ferrer (8-Šp.) 7:5, 6:4, F. López (12-Šp.) - Cuevas (20-Urug.) 6:2, 4:6, 6:3, Simon (13-Fr.) - Berrer (Něm.) 6:2, 7:5, Isner (18-USA) - Anderson (16-JAR) 7:6 (8:6), 6:2, Kokkinakis (Austr.) - Mónaco (Arg.) 6:2, 5:7, 7:6 (7:5).

Ženy, dvouhra - 4. kolo: S. Williamsová (1-USA) - Stephensová (USA) 6:7 (3:7), 6:2, 6:2, Suárezová (12-Šp.) - Watsonová (Brit.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:1.