"Jestli chcete být překvapení, tak nesledujte žádná média ani sociální sítě. Ale vím, to v dnešní době nejde," řekl Berdych v angličtině ve video vzkazu fanouškům. "Stala se chybička. Měl jsem v plánu malé překvapení na sobotu, kdy budu v Londýně, ale už to není možné. Ale to je v pořádku. Více informací bude v sobotu, buďte na příjmu," dodal.

"Myslím, že to bude v sobotu parádní tečka," citoval Blesk Martina Berdycha s tím, že se s manželkou rovněž chystají do Londýna, kde se rozlučka uskuteční.

tenis FED CUP ČR - Kanada Vondroušová - Fernandez
Fed Cup? Příště v novém hávu. Češi změnu kritizují

Čtyřiatřicetiletý Berdych má chronické problémy vyplývající z vrozené vady levé kyčle. Když se tělo ozve, nedokáže pořádně hrát. "Nemůžu servírovat, nemůžu se pořádně ani ohnout, což je v tenise dost blbý. Vždyť já nejsem schopen se ani hýbat," odhalil, s čím bojuje. Během kariéry ale většinou hrál bez výraznějších komplikací, až uplynulé dva roky se opotřebení projevilo a účast na turnajích často rušil.

O poslední comeback se pokusil letos v lednu - a zprvu vypadal nadějně. Dvojnásobný vítěz Davis cupu si zahrál finále v Dauhá, osmifinále na Australian Open i semifinále v Montpellier. Jenže od února byl znovu mimo hru.  Vrátil se sice na Wimbledon, kde ale vypadl hned v prvním kole, a po prvním zápasu se rozloučil i s US Open. Rodák z Valašského Meziříčí tak letos nastoupil pouze do 22 zápasů, z nichž třináct vyhrál. 

Třetí pokus o návrat

„Potřetí jsem se snažil o návrat, dal jsem tomu vše. Pak se ale během jednoho dne všechno změní a já nemůžu nic dělat. O to víc jsem naštvaný,“ uvedl po konci na US Open Berdych s tím, že jeho start v příští sezoně už je krajně nepravděpodobný.

Petra Kvitová s trofejí a trenéry
Konec spolupráce. Petra Kvitová mění kondičního trenéra

V žebříčku totiž klesl na 103. místo a je daleko od 50. příčky, která by mu kariéru ještě prodloužila. "Když tam nebudu, už nemám jisté, že se dostanu na velké turnaje. A abych ve svém věku seděl doma a čekal do posledního dne, jestli se někam dostanu, a pak rychle letěl někam do světa, to už nemám zapotřebí," řekl vítěz 13 turnajů ATP.