Včerejší los totiž Berdychovi poslal do cesty světovou čtrnáctku a loňského semifinalistu Kylea Edmunda. Mladý Brit by ovšem nemusel být nezdolatelnou překážkou. V roce 2019 zatím odehrál (a prohrál) jediný soutěžní zápas. Naopak ostřílený Čech v Kataru přesvědčivě ukázal, že vydrží-li mu zdraví a psychická pohoda, nelze ho v žádném případě odepisovat.

Potká Nadala?

„Vážím si svého výsledku, ale zůstávám pokorný a trpělivý. Byl to jen první týden sezony. Na Australian Open chci odehrát skvělý turnaj,“ vzkázal Berdych po finálové porážce v Dauhá.

V Melbourne je sice kvůli pauze nenasazený, vzhledem k jeho zkušenostem, formě a chuti do tenisu to moc neznamená. „Žádný z nasazených hráčů v Melbourne nechce potkat tohoto dvojnásobného semifinalistu turnaje ve své části pavouka,“ napsal na webu tennis.comkomentátor Steve Tignor.

Zvládne-li Berdych na svém oblíbeném grandslamu nástrahy úvodních kol, v osmifinále může narazit na Rafaela Nadala.

"Nová Halepová"

Zajímavé soupeřky čekají v pokročilejší části pavouka také na české tenistky. Třeba Karolína Plíšková, nedávná vítězka turnaje v Brisbane, by ve čtvrtfinále mohla narazit buď na sedminásobnou melbournskou šampionku Serenu Williamsovou, nebo na světovou jedničku Simonu Halepovou.

„Plíšková se svou novou trenérkou Rennae Stubbsovou by se letos mohly stát něčím takovým, jako pár Halepová, Cahill v roce 2018,“ napsal už citovaný Tignor.

Připomněl tak, že Rumunka dlouho čekala na vysněný grandslamový titul, dokud jí k němu loni v Paříži nepostrčil australský kouč Cahill. A Stubbsová je jeho krajanka.

Petra Kvitová bude chtít napravit loňský kolaps v 1. kole. Vyzve Slovenku Magdalénu Rybárikovou, s níž má bilanci 6:1. Pokud vyhraje, může se utkat se svou loňskou přemožitelkou, Němkou Petkovicovou.