"Takhle zápas končit nechcete, ale je to sport a bohužel se to stává," komentoval Berdych předčasný konec utkání s Baghdatisem.
Ve švédské metropoli může český tenista oslavit už třetí turnajové vítězství, poprvé ve Stockholmu vyhrál v roce 2012. Se Sockem se utká podruhé v krátké době, před deseti dny ho v prvním vzájemném duelu v Šanghaji porazil ve druhém kole ve třech setech.

"Byla to s ním pořádná bitva a počítám, že bude chtít odplatu. Musím na něj být připravený. Cítím se dobře, síly mi nechybí," uvedl pátý hráč světa, který se chystá na Turnaj mistrů.

Třicetiletý Berdych může získat dvanáctý titul v kariéře a druhý v jedné sezoně, což se mu dosud povedlo jen v roce 2012 a loni.
Třiadvacetiletého Američana, který je ve světovém žebříčku na 32. místě, čeká druhé finále v kariéře. V dubnu na antuce v Houstonu proměnil finálovou účast v zisk titulu.

V neděli si Sock zahraje finále také ve čtyřhře, v níž tvoří s krajanem Nicholasem Monroem druhý nasazený pár. Další Američany Erica Butorace a Scotta Lipskyho porazili v semifinále 6:4, 7:6. V deblu útočí Sock na šestý titul.

Tenisový turnaj mužů ve Stockholmu:

Dvouhra, semifináleBerdych (1-ČR) – Baghdatis (Kypr) 6:1, skreč, Sock (7-USA) – Gasquet (2-Fr.) 6:4, 6:2.