V úvodním dnešním utkání ztratili tenisté naději na obrat po prohře Tomáše Macháče s Jiřím Lehečkou ve čtyřhře s Horaciem Zeballosem a Máximem Gonzálezem dvakrát 4:6. Za rozhodnutého stavu pak Vít Kopřiva při premiéře v soutěži podlehl Federicu Coriovi 2:6, 4:6.

V pátečních dvouhrách dvacetiletý Lehečka podlehl Sebastiánu Báezovi 6:7 a 3:6 a ve druhém utkání prohrál jednadvacetiletý a 131. hráč dvouhry ATP Macháč po nadějném začátku se čtrnáctým tenistou světa Diegem Schwartzmanem 6:2, 2:6 a 3:6.

Macháč a Lehečka nahradili podle plánu do čtyřhry původně při losu nahlášené Zdeňka Koláře a Kopřivu. Jejich mladické nadšení ale nestačilo, soupeři ukázali deblové kvality. Především pátý hráč čtyřhry v žebříčku ATP Zeballos na kurtu vynikal přehledem i voleji.

Hrálo se v drobném dešti

Češi nevyužili svůj jediný brejkbol v utkání a v sedmé hře přišel o servis Macháč. Stejný hráč neudržel podání na úvod druhé sady a Argentincům znovu za dohledu slavné Gabriely Sabatiniové vždy jeden brejk k zisku setu stačil. "Šance jsme měli, ale soupeři hráli dobře, deblověji. Bohužel jsme se nesešli na returnu. Škoda," řekl Macháč a dodal: "Spíš mrzí ty páteční dvouhry. Kdybychom měli aspoň jedno vítězství, tak by soupeři možná asi hráli jinak."

Skoro celý zápas se hrál v drobném dešti. "Bylo to malilinko klouzavější, ale kurt byl ve velice dobrém stavu. Obecně pomalá antuka naší hře nesvědčí. Jsme zvyklí se opírat o servis, hrát agresivněji, i čtyřhru hrát singlověji, což se tady úplně nedalo využít," řekl Lehečka.

Tenistům poprvé od roku 2013 chyběl v sestavě Jiří Veselý, který se po domluvě s kapitánem z utkání s předstihem omluvil.