S českými tenistkami to v boji o postup do semifinále nejdříve příliš optimisticky nevypadalo. Kateřina Siniaková totiž poměrně hladce podlehla Danielle Collinsové 3:6, 2:6. 

Jenže pak se ke slovu dostala letošní wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová a proti Sofii Keninové beze zbytku potvrdila roli favoritky. Česká tenistka si spravila chuť po Turnaji mistryň, své soupeřce dovolila jen dvě hry a za hodinu a dvanáct minut se mohla jít sprchovat. 

Do deblu se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1. Český kapitán Petr Pála vyrukoval s osvědčenou dvojicí Krejčíková/Siniaková, na druhé straně stály Collinsová s Taylor Townsendovou. Karty byly rozdány jasně, kdo vyhraje, zabojuje proti Kanaďankám o postup do finále. 

Turnaj mistryň v mexickém Cancúnu ovládla Polka Iga Šwiateková.
Šwiateková ovládla Turnaj mistryň. Sezonu tak opět zakončí jako světová jednička

Zápas začaly lépe české hráčky, které okamžitě uzmuly soupeřkám servis. Podruhé se totéž podařilo v sedmém hře a nakonec nemuselo Krejčíkovou se Siniakovou mrzet ani ztracené podání druhé jmenované za stavu 5:2. Siniaková si v devátém gemu napravila reputaci a velkou měrou přispěla k zisku úvodní sady.

Servis trápil obě strany

Jenže Američanky se nevzdávaly. Hned na úvod druhého dějství prolomily český servis, tentokráte při podání Krejčíkové. Jak se ale brzy ukázalo, podání nebylo v tomto setu nejsilnější hráčskou dovedností ani na jedné straně. Poprvé si některá ze stran udržela podání v pátém gemu. Další nepřesnosti na servisu na sebe ale nenechaly dlouho čekat a po osmi hrách byl stav nerozhodný 4:4.

O postupu českých hráček se rozhodlo nakonec za stavu 6:5 a podání Townsendové, kdy se Krejčíková se Siniakovou dostaly k mečbolu, který dokázaly proměnit. Zítra odpoledne se tak mohou těšit na semifinálový souboj s Kanadou. Druhou dvojici v boji o postup do finále tvoří slovinské tenistky a Italky.