O co konkrétně jde? Karolína Plíšková má k postupu do semifinále blíž pokud vyhraje, může slavit. Půjde dál i v případě, že prohraje ve třech setech a v druhém zápase zdolá Ukrajinka Svitolinová Dánku Wozniackou.

Varianty postupu

Kvitová v Singapuru prohrála oba úvodní mače, ale ani ona není bez šance. Pokud Plíškovou zdolá ve dvou setech a Svitolinová pak uspěje, postoupí do semifinále. Další varianta nastane v případě výher Kvitové a Wozniacké pak by na turnaji skončily obě Češky.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly Wimbledon
Krejčíková se Siniakovou jsou světovými jedničkami. Polepšila si i Kvitová

„Věřím, že to zvládnu,“ řekla Plíšková, která se odmítla zabývat propočítáváním postupových možností. „Každý game, každý set se počítá, já do toho zkusím dát všechno,“ dodala.

Neřeší ani fakt, že se dnes bude jednat o boj dvou českých tenistek. „Češi to řeší, na to jsou experti, ale já si vůči českým soupeřkám nechci dělat žádné nervy,“ vzkázala.

Ničitelka krajanek

Pro Plíškovou je zřejmě opravdu lepší nezabývat se skutečností, že Kvitové se proti krajankám nadmíru daří (ostatně ani Plíšková jí na turnajích WTA ještě nikdy neporazila). Z posledních 28 zápasů proti Češkám jich Kvitová vyhrála 27. Úctyhodná bilance.

A ještě jedna pikantérie: Kvitovou trénuje Jiří Vaněk, který k ní přišel právě od Plíškové. „Čekám velkou bitvu, obě udělají pro vítězství maximum,“ míní Vaněk.

Zápas začne v 10 hodin dopoledne našeho času, Svitolinová s Wozniackou přijdou na řadu až po něm.

Tenisoví kamarádi Radek Štěpánek (vlevo) a Novak Djoković.
Zeman vyznamená bývalého tenistu Radka Štěpánka