Mezi kandidáty na pořádání prestižní akce byla i Praha, leč neuspěla. Je to škoda, protože české tenistky bývají na Turnaji mistryň hodně vidět.

Karolína Plíšková s trofejí pro vítězku turnaje v Tokiu.
Druhý letošní titul. Plíšková v Tokiu nedala šanci vítězce US Open Ósakaové

Jaké zastoupení budou mít koncem října v Singapuru? Jisté je, že v soutěži deblistek nebudou chybět Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, které letos vyhrály French Open i Wimbledon. „Když budeme makat jako dosud, máme šanci,“ věří mladé tenistky.

Pět titulů

Blízko k účasti má také Květa Peschkeová, nastupující s Američankou českého původu Nicole Melicharovou, a poslední postupovou příčku zatím drží loňská vítězka Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou.

Největší pozornost ale má kategorie dvouhry. V ní se na Turnaji mistryň představily dvě Češky naposledy v roce 2015, kdy se kvalifikovaly Petra Kvitová a Lucie Šafářová. První jmenovaná je hodně blízko účasti i letos, v postupovém žebříčku je nyní na čtvrtém místě 101 bodů za vítězkou US Open Naomi Ósakaovou.

Tomáš Berdych.
Kouzlo života bez tenisu. Berdych si užívá potřebné volno

„Masters jsem vždycky brala jako odměnu,“ řekla Kvitová nedávno. Ostře sledovanou akci v roce 2011 vyhrála, před třemi lety postoupila do finále. Letos se jí sice příliš nevedlo na grandslamech, ale jinak prožívá famózní sezonu získala celkem pět turnajových titulů, nejvíc na okruhu.

Osmá příčka

Zatímco Kvitové účast v Singapuru s největší pravděpodobností neuteče, Karolína Plíšková ještě jistotu nemá. Účastnice posledních dvou ročníků je po nedělním triumfu na turnaji v Tokiu osmá, na záda jí ale dýchá Nizozemka Kiki Bertensová. Ta o víkendu pro změnu vyhrála klání v Soulu. Jejich souboj tak bude ještě hodně napínavý.

Lukáš Rosol a Jaroslav Navrátil
České trápení v Budapešti pokračuje. Rosol s Jebavým nezvládli pětisetový boj

„Je to pro mě vzpruha. Nechci se tím ale svazovat, mám teď všechno ve svých rukou,“ povídala Plíšková před důležitými turnaji ve Wu-chanu (obě Češky tam mají v prvním kole volný los) a Pekingu. Na nich se rozhodne.