Serena Williamsová se může stát čtvrtou hráčkou v historii, která by ovládla v sezoně všechny čtyři grandslamové turnaje.

Naposledy to dokázala Němka Steffi Grafová v roce 1988. Mladší ze sester Williamsových se zamyslela nad otázkou, proč trvalo tak dlouho, než se tomu někdo přiblížil, a odvětila: "Sama nevím, proč mi to trvalo tak dlouho."

Serena se s Venus střetne v oficiálním zápase již po sedmadvacáté a vzájemnou bilanci vede 15:11.

Jako proti zrcadlu

Ano, jejich zápasy nejsou tak neobvyklé. Naposledy Serena vyhrála letos ve Wimbledonu jasně ve dvou setech. Na grandslamech nynější světová jednička vede 8:5 a na US Open mají vyrovnanou bilanci 2:2.

"Je to jako stát proti zrcadlu," utrousila Serena Williamsová před soubojem s o dva roky starší Venus. Jak má k zápasu přistiupit? Mluví trenér. "Je to jednoduché, samozřejmě, musí na kurtu zapomenout, že stojí proti Venus," řekl trenér Sereny Patrick Mouratoglou.

Pětatřicetiletá Venus, dvojnásobná vítězka US Open, je nejstarší hráčkou turnaje. Její cíl?

"Co jiného mám dělat, než se pokusit vyhrát a doufat, že nepřiletí eso," usmála se Venus.

Serena sestru chválila, že hraje na turnaji výborně. "Čeká mě těžká práce, musím být připravena. A jedno je jisté, Williamsová bude v semifinále," řekla Serena s úsměvem.

Z jejího vyjádření je patrné, že má obavy. Že by se bála Petry Kvitové či Simony Halepové (nejvýše nasazených hráček, které zbyly v pavouku)? Omyl, z nich nejde strach.

Matka nebude na tribuně

"Asi jen Venus ví, jak mě porážet. Dokázala to nejvíckrát ze všech. Zná moje slabiny nejlépe ze všech," přiznala jednadvacetinásobná grandslamová vítězka, že k sestře cítí respekt.

A ještě jedna poznámka. Jejich matka Oracene Priceová na tribunu nedorazí.

"Pro obě to bude těžké. Vím, že Venus chce, aby to Serena dokázala," uvedla.