„Před turnajem bych to určitě nečekala," prohlásila česká tenisová jednička. Kdyby včera na Halepovou vyzrála, stala by se i první hráčkou světa – jako první Češka od dob Martiny Navrátilové. Nevyšlo to, ale vytáhlá ranařka nemusí litovat. Na zrzavé antuce Roland Garros předváděla výborné výkony, které korunovala ve včerejším semifinále. Stála proti ale rozjetá soupeřka, která si postup zasloužila.

„Bude to ohromná bitva," očekávala Plíšková. Měla pravdu. Podsaditější Halepová je na antuce jako doma, ostatně už jednou v Paříži finále hrála. I proto byla turnajová čtyřka před zápasem mírnou favoritkou.

Hned v úvodu zápasu také vzala Plíškové servis a první sadu dotáhla k vítěznému konci. Ve druhém setu si to obě soupeřky otočily. Nesmlouvavě se bojovalo o každý míček.

Zatímco vyšší Češka spoléhala na své smrtící podání a razantní údery, hrané na samé hranici rizika, rumunská „motorová myš" dokázala odběhat neuvěřitelné věci a vracela Plíškové i míče, které se na první pohled zdály nehratelné.

Prakticky o každý svůj servis musela česká hráčka svést tuhý boj, což jí ubíralo síly. To se projevilo ve třetí sadě, v níž už Plíšková začala chvílemi působit kapku zemdleně, což kontrastovalo se zdánlivě nevyčerpatelnou energií Halepové. Češka se i za cenu chyb snažila výměny co nejvíc zkrátit, protože čím déle létal míček přes síť sem a tam, tím se zvyšovaly šance Rumunky. Ta nakonec slavila. Ve finále se utká s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska.

A Plíšková? Ta definitivně potvrdila, že zvládá i velké turnaje. „Nějakou dobu mi to trvalo," pousmála se.