"Vůbec nevím, co se stalo. Po hodině a tři čtvrtě přišly křeče. Ale do celého těla, ne že by mě táhl jeden sval, ale všude. Třeba křeč v levém předloktí? Vždyť ho ani nepoužívám. Bolela mě i stehna, snažil jsem vynechat nohy, moc neběhat a ani nevím, jak jsem to zvládl," řekl.

Když to říkal, byl stále očividně zaskočený. Ostatně i jeho trenérka Amélie Mauresmová byla na tribuně bezradná. Ztratil třetí set, ve čtvrté sadě se skoro nemohl hýbat a prohrával už 3:5. Nakonec však získal čtyři hry v řadě a i celý zápas - 6:3, 7:6, 1:6 a 7:5.

Zdravotní problém hlodal sedmadvacetiletému Skotovi v hlavě, co nejdříve tak hodlá zjistit, proč křeče přišly. Během výměn si raději ani nesedal na lavičku. Teď plánuje, že osloví výživového poradce.

"Zapátrám, co jsem jedl poslední tři čtyři dny. Protože když šlo o celé tělo, naznačuje to, že šlo o problém s jídlem nebo pitím," uvažoval.

Před zápasem s Haasem se přitom cítil výborně. "Měl jsem za sebou tvrdou přípravu na tento turnaj. A pak najednou přijde něco tak nečekaného. Byl jsem hodně blízko porážky. Nevím, jak bych zvládl pátý set," podotkl.

Nyní má proti sobě favorit dalšího soka: nastoupí proti Němci Matthiasi Bachingerovi, který překvapivě zdolal Radka Štěpánka.